MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Razor - Violent Restitution (1988)

mijn stem
3,74 (23)
23 stemmen

Canada
Metal
Label: Steamhammer

  1. The Marshall Arts (2:45)
  2. Hypertension (3:20)
  3. Taste the Floor (2:07)
  4. Behind Bars (2:14)
  5. Below the Belt (2:54)
  6. I'll Only Say It Once (2:27)
  7. Enforcer (3:44)
  8. Violent Restitution (2:32)
  9. Out of the Game (2:47)
  10. Edge of the Razor (4:14)
  11. Eve of the Storm (3:20)
  12. Discipline (2:54)
  13. Fed Up (2:30)
  14. Soldier of Fortune (2:58)
totale tijdsduur: 40:46
zoeken in:
avatar van Guinness1980
4,5
Het enige Razor album in mijn (LP) collectie.

Dit album knalt met regelmaat uit m'n speakers.

Hoogtepunten zijn:

Taste The Floor
Enforcer
Violent Restitution

avatar van Guinness1980
4,5
Restitution is voor mij persoonlijk het beste album van Razor.

Razor is een mix van thrash en speed metal met een klein beetje hardcore en de zang lijkt de meeste tijd meer op snel praten dan op zingen.
Eigenlijk is Razor het tegenovergestelde van wat wordt beschouwd als goede muziek, het is rauw, vies en smerig met een vlijmscherp gitaargeluid.
Vanaf de eerste tot de laatste noot vliegen de snelle scheurende gitaren en drums je om de oren.
Tot op zekere hoogte kan Razor vergeleken worden met bands als Exumer, Dark Angel, Whiplash etc.

Het album heeft een toepasselijke titel want de muziek is allesbehalve zoete liefdesliedjes.
Alle 14 songs opnieuw definieren het begrip "Thrash met klasse" en ook de ruwe ongepolijste productie past perfect bij dit album.

De waarschuwing op de achterkant van de hoes zegt waarschijnlijk alles over de muziek: "Warning: The musical and lyrical content of this album is NOT recommended for those with a weak heart".


Deze week Het Metal Album van de Week!

avatar van Edwynn
4,0
Niets aan toe te voegen. Restitution biedt iets meer muzikaliteit dan het voorgaande werk zonder aan agressie in te boeten en daarom is het ook voor mij de beste Razor. Samen met Shotgun Justice.

avatar van wizard
3,0
Fijn plaatje. Beukende thrash met korte, puntige nummers. Bovendien een goede productie die de agressie van de muziek rechtstreeks je oren in knalt.
Een van de betere albums uit de derde ronde van het Metal Album van de Week, wat mij betreft.

4.0*

avatar van Sir Spamalot
3,0
Sir Spamalot (crew)
Witte woede in Slot Spamalot de voorbije weken, niet omwille van deze plaat natuurlijk maar de Sir is bezig met de grote kuis, dus veel muziek de zaterdag- en zondagmorgen. Een van mijn werkjes was mijn verzameling tapes (zo’n 300 met bijna telkens 2 albums) doorploegen en zien wat er weg mocht. Ik dacht aanvankelijk dat ik deze niet had, maar daar was die cassette.
Uit Canada zijn deze brave mensen en op een kleine veertig minuten worden er veertien nummers doorgejaagd, kort en krachtig is het motto op dit album en vooral de snelheid er blijven inhouden. De zanger vind ik een beetje zoutloos, verre van slecht maar het doet me weinig of niets en zeker niet als het hier en daar lijkt alsof hij niet kan volgen. De songs trekken toch geweldig op elkaar en hier en daar zie ik de geest van Testament opdwarrelen. Het eerste nummer dat er voor mij uitspringt is Below the Belt. Tweede moment van opveren is de vette break en het middenstuk van Violent Restitution. Derde moment om de verkeerde redenen is Discipline met de “Rosamunde” gitaarriff aan het begin.
Buiten het muzikale kunnen en het lekker geluid blijft er van de songs weinig hangen, binnen en buiten in drie kwartier. Wordt ongetwijfeld vervolgd en een jaartje later beluister ik een ronde in onze topic opnieuw maar nu gaat het me niet zo goed af, vrees ik.

avatar van wizard
3,0
Halfje eraf. Heb het album sinds het niet langer Metal Album van de Week is, nauwelijks gedraaid. Desalniettemin nog steeds een van de betere albums deze ronde.

avatar van Lau1986
4,0
Een lekker thrash plaatje. Ik moet zeggen dat ik Evil Invaders wel beter vind. Maar deze knalt lekker door en dat is gelijk ook het nadeel. Na een uur ben je een groot deel eigenlijk wel weer vergeten.

avatar
4,0
Misschien wel de beste plaat van deze band. Alleen jammer dat ze altijd zoveel nummers op een plaat zetten, want de kwaliteit is niet altijd top.

avatar van ZAP!
Die openingsschreeuw/gil is fabelhaft, verderop doet ie 't nog eens. Er zitten erg gave stukken tussen en het is lekker onstuimig, maar regelmatig is het niet spul dat erg veel indruk maakt, en de zang is buiten het gegil ook niet fantastisch. Een nette 7 kan ik er echter wel aan kwijt.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 12:51 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 12:51 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.