MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Zita Swoon - Big City (2007)

mijn stem
3,76 (146)
146 stemmen

Belgiƫ
Pop / Rock
Label: Chikaree

  1. Pretty Girl (3:47)
  2. I Feel Alive in the City (4:09)
  3. Everything Is Not the Same (4:30)
  4. Series of Dreams (3:22)
  5. Je Range (4:12)
  6. Humble (4:00)
  7. L'Opaque Paradis (6:30)
  8. Dare to Love (2:55)
  9. Big City (5:09)
  10. Infinite Down (4:04)
  11. The Night (4:11)
  12. Oser Aimer (3:06)
totale tijdsduur: 49:55
zoeken in:
avatar
Sven Bersee
Ja en als dan een gerenommeerd blad als OO® dit tot de tegenvallers van 2007 beschouwd sta ik werkelijk met een bek vol zand. Gewoon een zeer genietbare plaat, ik twijfel over een 4,5.

avatar
[Roel]
ik heb hem ook verhhoogd naar een 4.5*

avatar
wcs
Bij mij staat hij al lang op 5* en geheel terecht want dit is weer een meesterwerkje van deze groep. Pretty Girl heeft een prachtige gitaar melodie waar ik spontaan vrolijk van wordt, ook de tekst vind ik van hoog niveau :

Talking 'bout a pretty girl
Boys don't leave her on her own
They all want a piece of the cake
she puts on the table
She makes them all feel like they
should do more than they are able

I Feel Alive in the City vind ik ook weer een echte topper van deze band, geniale pianomelodie en knap gitaarwerk zorgen voor een nieuw hoogtepunt op deze plaat.
Maar mijn favoriet nummer is L'Opaque Paradis, de laatse keer dat ik ze live zag vond ik dat het hoogtepunt van dat concert en sindsdien geniet ik dus nog meer van dat nummer.
Wat me ook opvalt is dat de tracklist zeer aandachtig is samengesteld, meer uptempo in het begin om dan af te sluiten met de zachtere en meer ontroerende nummers.
Ook nog een vermelding voor Series of Dreams, zelden zo'n goeie cover gehoord, compleet naar de hand van skc gezet. Knap en wel zo goed dat ik het beter dan het origineel vind en voor een dylan nummer is dat een hele prestatie.
5* dus en als het mogelijk gaf ik er zelfs 6, veruit de beste plaat van vorig jaar.

avatar
[Roel]
ik nog eens geluisterd, nadat ik big blueville heb geluisterd en wat gebeurd er: ik geef hem dadelijk een 5

avatar
wcs
Dit zingt Stef in Everything Is Not the Same

John Coltrane is on the saxophone
We’re moving closer to heaven
with the sound of his horn

Toch heerlijk wanneer je ene muzikale held over je andere begint te zingen.

avatar
Father McKenzie
Potdorie, ik moet hier wel met sterren gooien... En zeggen dat ik die eerste plaat van Moondog Jr. niet kon aanhoren - die ging ook nogal richting Captain Beefheart, mij echt iets té experimenteel, te weinig structuur om van echte songs te spreken.

Dat is hier wel even anders; Goede, melodieuze nummers, goed gezongen, sfeervol. Zowel Frans als Engels, een prima Dylan-cover - Series Of Dreams - check het origineel op de recente Tell Tale Signs - goed geoliede machine is deze band, dit is voor mij een openbaring.
Moondog Jr. was niet mijn ding, van geen kanten, dit hier echt wel.
Proficiat Stef Kamil en band, je hebt er een fan bij!

avatar
wcs
Ken je A Song About A Girls al ? Moet ook wel bevallen als je deze goed vind

avatar van aERodynamIC
5,0
Father McKenzie schreef:
je hebt er een fan bij!

Dan zijn er wel meer albums die je goed zult vinden van deze band en misschien ga je later ook beter wennen aan Moondog Jr

avatar van rafke pafke
4,0
Father McKenzie schreef:
Moondog Jr. was niet mijn ding, van geen kanten, dit hier echt wel.
Proficiat Stef Kamil en band, je hebt er een fan bij!


Dan moet je inderdaad zeker "a song about a girls" ook eens beluisteren!

avatar van blonde redhead
4,0
Ik heb ooit op de luisterpaal het album A song about a girls beluisterd. Vond er de eerste luisterbeurt niks aan en vervolgens links laten liggen. Nu Zita Swoon op Eurosonic staat en ze bekend staan als erg goede live band ben ik toch maar even wat gaan luisteren. Maar dus nooit verwacht dat ik dit zo goed zal vinden. Heb aan bovenstaande bijna niks toe te voegen maar het is waar er staat eigenlijk geen slecht nummer op. Vandaar 4*

avatar van Kronos
4,5
Van verschillende nummers hier zijn nog wel betere versies te horen op Big Blueville.

avatar van StuF
4,0
wcs schreef:
Bij mij staat hij al lang op 5* en geheel terecht want dit is weer een meesterwerkje van deze groep. [...]
5* dus en als het mogelijk gaf ik er zelfs 6, veruit de beste plaat van vorig jaar.

je liegt

(ik tel slechts 4,5*)

avatar
wcs
Hoezo ik lieg?

Had hem blijkbaar in een moment van verdwazing naar benden gehaald maar bij deze staat hij weer terug.

Al zie ik het nut van stemmen nu niet meer echt in, al dat twijfelen en zo... leuker om te luisteren en gewoon te genieten dan constant overal een cijfertje op te plakken dus ben ik er zo'n beetje mee aan het stoppen (laatste stem was alweer een maand geleden). Wees dus niet verbaasd als er hier binnenkort dus helemaal geen stem meer staat en deze de laatste was.

Maar euuhhh,over dit album : nog steeds 1 van mijn favorieten

avatar
[Roel]
De zon schijnt en dit album zat meteen in cd-speler, toeval?

avatar van freakey
4,0
En opeens valt het kwartje volledig, 0,5* erbij...

avatar
Ziegler
@roel
Het verband is andersom.

avatar
Ook weer zo'n album dat ik vroeger heb gekocht en veel te snel in mijn cd kast belande en daardoor wat in de vergetelheid is geraakt. Maar door de aanschaf van Stef Kamil Carlens laatste 2 platen "Be Who You Wanna Be" en "Play Bob Dylan ", heb ik deze nog eens gedraaid. Mmm .... Een relax sfeertje op dit album met 2 uitschieters voor mij "Pretty Girl en "I Feel Alive in the City".
En nu nog uitkijken naar z'n optreden in de ROMA in november. Benieuwd of in de set Zita Swoon nummers steken.

avatar van MarkS73
4,5
TONYLUNA schreef:
. Benieuwd of in de set Zita Swoon nummers steken.


In Utrecht in ieder geval wel )

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 21:49 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 21:49 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.