MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

And Also the Trees - Virus Meadow (1986)

mijn stem
3,76 (37)
37 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Rock
Label: Reflex

  1. Slow Pulse Boy (5:13)
  2. Maps in Her Wrists and Arms (4:20)
  3. The Dwelling Place (2:19)
  4. Vincent Craine (6:23)
  5. Jack (4:37)
  6. The Headless Clay Woman (5:27)
  7. Gone...Like the Swallows (4:16)
  8. Virus Meadow (4:53)
totale tijdsduur: 37:28
zoeken in:
avatar van orbit
3,5
Tsja, wat nu weer over deze inktzwarte plaat te zeggen? Het is in weze vrij simpele muziek, maar het blijft wel in je hoofd hangen. Bijzonder is zeker het woord, het heeft iets van Joy Division, Nick Cave kan ik ook inkomen en verder Mercury Rev of Tindersticks. Zwaar melancholische rock met iets exotisch erin. Geen afrader zeker! Maar wat ik er nu echt van moet vinden, vind ik ook een zware opgaaf. Ik zet in op 3,5* omdat dat een veilig bod is, maar ergens voel ik dat dit waarschijnlijk meer waard is. Tijd zal het leren. Interessante band zonder meer.

avatar van Rainmachine
4,5
Alleen al voor Gone.. Like The Swallows verdient dit album een hoge score. Prachtig album wat in 1986 als een bom bij mij insloeg. Engelse dicht/praat zang (bestaat dat?) ondersteunt door een bijzondere band. Er is niets wat klinkt als AATT en zeker hun post-punk muziek heb ik destijds verslonden. Dit album is helemaal fraai in de luxe gatefold LP hoes en de foto op de voorkant lijkt wel een schilderij van Henk Helmantel. De beide Jones broers (zang/gitaar) hadden destijds een beetje dezelfde leefstijl als Lisa Gerrard en Brendan Perry. Ze woonden zelfs (tijdelijk) op een oud landhuis en waren de hele dag bezig met oud Engelse gedichten en boeken. Voor mij is de belangrijkste AATT periode van het debuut album t/m Green Is The Sea en ik las recent dat dat de periode met Mark Tibenham is geweest. Daarna zijn ze andere paden ingeslagen. Ook bijzonder maar voor mij wel iets minder interessant. Dit album is echter een klassieker.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 19:19 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 19:19 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.