MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Gang Starr - One of the Best Yet (2019)

mijn stem
3,82 (73)
73 stemmen

Verenigde Staten
Hip-Hop
Uitgebracht in eigen beheer

  1. The Sure Shot [Intro] (1:23)
  2. Lights Out (3:36)

    met M.O.P.

  3. Bad Name (2:21)
  4. Hit Man (2:22)

    met Q-Tip

  5. What's Real (3:24)

    met Group Home en Royce da 5'9"

  6. Keith Casim Elam [Interlude] (0:16)
  7. From a Distance (2:30)

    met Jeru the Damaja

  8. Family and Loyalty (4:34)

    met J. Cole

  9. Get Together (3:28)

    met Ne-Yo en Nitty Scott

  10. NYGz / GS 183rd [Interlude] (1:10)
  11. So Many Rappers (2:11)
  12. Business or Art (2:59)

    met Talib Kweli

  13. Bring It Back Here (0:50)
  14. One of the Best Yet [Big Shug Interlude] (0:28)
  15. Take Flight (Militia, Pt. 4) (2:56)

    met Big Shug en Freddie Foxxx

  16. Bless the Mic (2:35)
totale tijdsduur: 37:03
zoeken in:
avatar van Angelo
Bad Name klinkt behoorlijk goed voor een "leftover". Benieuwd naar de rest.

avatar van Poles Apart
4,0
Family and Loyalty (feat. J.Cole) was al eerder uitgebracht.

avatar van waxs
Veel oude bekenden van de Gang Starr Foundation. Heel benieuwd naar het eindresultaat!

avatar van bennerd
Yes, zeer veel zin in.

avatar van TheLegacy
4,0
Prachtige cover en de twee uitgebrachte nummers klinken sterk! Sowieso een hele verademing om Guru z'n stem weer te horen.

avatar van Ernie
4,0
Zo benieuwd naar deze?? Talib Kweli, Qtip en Jeru op 1 schijf is sowieso al fantastisch

avatar van ThingMan
Hier ben ik ook wel benieuwd naar. Korte nummers allemaal. Family and Loyalty en Bad Name klinken weer prima. Heerlijk om Gang Starr weer te horen.

avatar van thomzi50
4,0
Erg benieuwd naar, wat er tot nu toe uit is klinkt goed. Wonderlijk - en ontluisterend - achtergrondverhaal, ook dat de NY Times mooi opschreef: https://www.nytimes.com/2019/10/29/arts/music/gang-starr-album.html. Geen verrassing: Solar komt er alweer desastreus vanaf.

avatar van Silky & Smooth
4,0
Jaa, mooi verhaal. En hoewel ik neig Premier te geloven blijft zo’n postuum altijd wel een ding. Zeker als er ruzie in het spel was (zie ook ATCQ). Zelfs als de kwaliteit top is, waar ik wel vanuit ga, blijft het stukje betrokkenheid van Guru ontbreken.

Nou moet ik wel zeggen dat ik schrok om Guru weer te horen. Ditzelfde gevoel had ik ook met Phife op het laatste Tribe-album. De hedendaagse techniek biedt wel de mogelijkheden om oude recordings vlekkeloos te verwerken. Als de producties ook nog goed zijn verwacht ik wel een goed album. In dat opzicht ben ik blij dat Premier achter de knoppen zit.

Mocht Solar wel de waarheid spreken dan is dit allemaal natuurlijk wel extreem sneu.

avatar van Ernie
4,0
Het verpest mijn verwachtingen zeker niet. Dit zou wel eens heel goed kunnen worden en als er nog meerdere songs van het niveau van de uitgebrachte singles opstaan zou dit plaatje wel eens goed kunnen scoren bij mij?

avatar van GijsV
4,0
F*ck Solar! Gang Starr forever!

Toch?

avatar van paddy pipedown
Klinkt erg vertrouwd. Of GURU het zo gewild heeft maakt me niet veel uit. Puik album. Ik denk zelfs beter dan "the ownerz". Er schijnt een gelijksoortig album in de pijplijn te zitten. Dope
In het hedendaagse hiphop aanbod kan ik weinig vinden dat me bekoort.
Kendrick Lamar, Vince Staples, Rhapsody, Little Simz waardeer ik zeer en ploeg ik nu en dan.
Het gevoel dat dit album mij geeft is echter onbetaalbaar en maakt mij duidelijk hoe voortschrijdend sentiment mijn objectiviteit vertroebelt.

Wellicht stem ik niet of laag om de boel te compenseren.
Of heb ik daar uiteindelijk haarlak aan.

avatar van paddy pipedown
GijsV schreef:
F*ck Solar! Gang Starr forever!

Toch?

For Real Nigga

avatar van Willemsb
Hier heb ik m'n wekker voor gezet. Yessss it's on! Na de intro ben ik er heeeelemaal klaar voor!

avatar van thomzi50
4,0
Klinkt op het eerste gehoor als vintage Gang Starr - dat heeft Premier écht heel knap gedaan.

avatar van Willemsb
Drie luisterbeurten verder. Beetje kort en relatief weinig Guru (begrijpelijk), maar klinkt wel verrekus goed. So Many Rappers m’n lievelings.

avatar van Harderwiek
4,0
Wow, dit klinkt geweldig. Heerlijk ouderwets Gang Starr

avatar van overmars89
3,5
Als je hiet niet nostalgisch van wordt weet ik het ook niet meer. Ook heel tof om een flink aantal oud gedienden te horen. Vooral de feature van Group Home raakte wel een emotionele snaar, helemaal met het redelijk legendarische optreden in Bitterzoet van begin dit jaar.

Al met al wel een propere release. Ik denk wel dat ik de eerste helft van de plaat geslaagder vind dan de tweede helft. De feature van Ne-Yo op "Get Together" doet me helemaal niks, maar die verse van Nitty Scott is wel heel erg dope! Kende haar niet.

avatar van MAS
4,0
MAS
Dit gaat een van mijn favoriete albums van 2019 worden. Geniaal hoe Premier zorgt voor die oldschool Gang Starr vibes.

avatar van Willemsb
Ja het is echt een dope plaat. Maar te kort. Ik val in herhaling. Ik blijf maar op repeat klikken. Damnnn, son!

avatar van Ralph.
Klinkt zo ontzettend lekker!! Eén van lekkerste van het jaar.
En Family and Loyalty vind ik een van lekkerste nummers van het jaar.

avatar van Ernie
4,0
Eerste draaibeurt en al volledig verkocht.
DJ Premier echt wel top3 beste producer ooit.

avatar van Minneapolis
4,0
Ik was sceptisch, want ik was (toentertijd en sindsdien) eigenlijk alleen fan van Guru en Gang Starr's albums, en eigenlijk hiphop in het algemeen, van de eerste helft van de jaren 90. Maar dit heeft toch echt wel een lekkere nostalgische sound.
Fijne aanvulling!

Guru's relaxte flow, maar ook de basloopjes en de productie klinken zo vertrouwd. Ik ben best benieuwd of hiphop liefhebbers die de 90's niet bewust hebben meegemaakt dit, of A tribe called quest bijvoorbeeld, ook lekker vinden klinken.

avatar van Ernie
4,0
Minneapolis schreef:
k ben best benieuwd of hiphop liefhebbers die de 90's niet bewust hebben meegemaakt dit, of A tribe called quest bijvoorbeeld, ook lekker vinden klinken.


Pas in 2001 echt HipHop beginnen luisteren en toen was het vooral Eminem, Cypress Hill en Dr. Dre maar ook via de Tony Hawk Pro Skater games met verschillende groepen zoals House of Pain, Guru en andere in aanraking gekomen. Pas veel later en vooral via YouTube en dit forum veel andere artiesten leren kennen. Tussen 2013 en 2016 zo veel HipHop geluisterd? Ik denk dat ik juist op de grens zit van nog einde 90's mee te maken maar dan alleen de commerciële gekende. Voor jongeren die na 2000 geboren zijn zal dit helemaal anders zijn. 1 voordeel voor hen :1 muisklik en alles is bereikbaar, dat was zelfs begin 2000 nog bij velen niet zo.
En A Tribe Called Quest staat ook hoog op mijn lijstje ?

avatar van Minneapolis
4,0
Ernie schreef:

...En A Tribe Called Quest staat ook hoog op mijn lijstje ?

Je favorieten lijstje of je te luisteren lijstje?

avatar van Ernie
4,0
Minneapolis schreef:
(quote)

Je favorieten lijstje of je te luisteren lijstje?


Het favorietenlijstje. Vind alles behalve de Love Movement classics. Was ook heel blij toen die in 2016 nieuw (en erg sterk) werk uitbrachten.

avatar van ForWhomThePeteTolls
Vind het in tegenstelling tot de grote meerderheid een teleurstellend album. Ongeinspireerd klinkende productie, halfzachte drums, en weinig complete tracks (wat logisch is) en niet alle cameo's vind ik even geslaagd. Aan de andere kant, goed om Guru zijn stem weer te horen. Premier had voor 2000 een batting average van .95 imho en tegenwoordig is dat het gemiddelde aan mishits! Ik kan dit niet echt geweldig vinden, evenals de Pryme-projecten die ik ronduit irritant vond (dit terwijl Royce een mad dope MC is!).

avatar van Silky & Smooth
4,0
Bijzonder fijn album! Het enige minpuntje dat ik heb kunnen ontdekken is Ne-Yo die niet als Ne-Yo klinkt. Nitty Scott maakt dat nummer gelukkig weer helemaal goed.

avatar van GijsV
4,0
ForWhomThePeteTolls schreef:
Vind het in tegenstelling tot de grote meerderheid een teleurstellend album. Ongeinspireerd klinkende productie, halfzachte drums, en weinig complete tracks (wat logisch is) en niet alle cameo's vind ik even geslaagd. Aan de andere kant, goed om Guru zijn stem weer te horen. Premier had voor 2000 een batting average van .95 imho en tegenwoordig is dat het gemiddelde aan mishits! Ik kan dit niet echt geweldig vinden, evenals de Pryme-projecten die ik ronduit irritant vond (dit terwijl Royce een mad dope MC is!).


Ongeïnspireerd? Premier heeft na 10 jaar lang gesteggel iets geproduceerd wat lijkt op iets wat Guru zojuist heeft gespit. 'Cameo's' klinkt heel interessant maar ik vind toch dat Jeru en Lil Dap iets heel positiefs neerzetten. En dan de 'batting average' van Premier... er zijn legio beats op te noemen die van de hand van Premier komen die allerlei hiphop acts (Game, Evidence, Royce, Celph Titled en zelfs Asap Ferg) naar een hoger niveau hebben getild in de laatste twee decennia. Dus wat mij betreft een aantal benamingen die niet volledig passen bij de werkelijkheid en die niet geheel passen bij dat wat Premier met dit album heeft neergezet.

avatar van ForWhomThePeteTolls
GijsV schreef:
(quote)


Ongeïnspireerd? Premier heeft na 10 jaar lang gesteggel iets geproduceerd wat lijkt op iets wat Guru zojuist heeft gespit. 'Cameo's' klinkt heel interessant maar ik vind toch dat Jeru en Lil Dap iets heel positiefs neerzetten. En dan de 'batting average' van Premier... er zijn legio beats op te noemen die van de hand van Premier komen die allerlei hiphop acts (Game, Evidence, Royce, Celph Titled en zelfs Asap Ferg) naar een hoger niveau heeft getild in de laatste twee decennia. Dus vooral een heel aantal interessante benamingen om een oninteressante, ongefundeerde mening te ventileren.


Ongeïnspireerd wel degelijk ja, ik verwacht wel wat beters... Juist om de legacy van GangStarr te bewaren/versterken. Dan mag ik wel wat extra dopes verwachten... Royce noem je? Dan hoop ik niet dat je Pryme bedoelt, want dat vond ik ver beneden maat. Zoals ik al zei, ik mis de hard hitting drums... Lil Dap ben ik nooit van onder de indruk geweest, en het debuutalbum van Group Home is enkel en alleen acceptabel door de productie. Het 'batting average' puur gechargeerd was om mijn punt duidelijk te maken. Verder vind ik de meest interessante recente productie van Preemo "EMF" op Big Shug's album. Hij had meer dat niveau mogen aantikken. En jij mag mijn mening oninteressant vinden... Maar blijkbaar is het interessant genoeg om erop te reageren. En Ongefundeerd? Lijkt me niet, jouw interpretatie is misschien zo. Ik ga toch ook niet over jou zeggen dat je een kuddedier bent omdat je dit zo'n sterk album vindt net als het gros. Ik ben kritisch als het op hip hop aan komt. De term cameo's is niet interessant, het is gewoon zo imho. Aangezien er weinig complete tracks van Guru overgebleven waren moesten ze het wel opvullen. GangStarr foundation of niet, voor mij blijven het cameo's.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 19:00 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 19:00 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.