potjandosie schreef:
Ik was destijds zeer verrast door de kwaliteit van dit album dat 20 jaar later in de nadagen van haar carrière verscheen en toch redelijk het niveau benadert van klasse albums "Prisoner in Disguise" (1975) en "Simple Dreams" (1977), iets wat ik niet meer voor mogelijk had gehouden. ik was afgehaakt na haar 3 albums met "Great American Songbook" nummers met The Nelson Riddle Orchestra, geweldig voor de liefhebber van het genre en zulk repertoire, maar niet mijn ding en ook de meer mainstream/pop albums als "Cry Like a Rainstorm" en "We Ran" konden mij niet bekoren.
Ik ben het met je eens dat dit album kan wedijveren met haar toppers uit de jaren-zeventig, waar ik behalve de door jou genoemde albums zeker ook Heart like a wheel toe reken. Ik zag ik mijn eerdere commentaar dat ik deze op één hoop gooi met een drietal andere platen van eind jaren tachtig, begin jaren negentig. Vooral in de zin dat ik ze allemaal van een behoorlijk hoog niveau vind. Maar je maakt terecht onderscheid tussen de twee meer pop-georienteerde albums en dit album. Met name in die vijf nummers die zouden terugkeren op Trio II zit deze muziek meer in de country-hoek, maar toch vind ik het over het geheel genomen een popplaat. Countrypop zullen we maar zeggen, al houden Linda en haar muzikale companen het allemaal redelijk puur.
Ik vind We ran ook geweldig, maar mijn voorkeur gaat dan ook meer uit naar de popkant van Linda, terwijl ik vermoed dat jij meer van de pure americana bent.
Cry like a rainstorm was natuurlijk ook een pure popplaat. Een hele mooie, dat wel, en het heeft de bonus dat het commerciële succes ervan mij eind jaren tachtig weer wees op het bestaan van Linda Ronstadt. Want ook ik was haar uit het oog verloren na enigszins tegenvallende pop- en rockalbums en na dat trio met de Nelson Riddle Orchestra. Die Stem - daar moet ze het natuurlijk van hebben, in combinatie met een uitgekiende coverkeuze - bleek na al die jaren nog onaangetast, ook op dit album. Heel spijtig dat zingen voor haar onmogelijk is geworden. Je wees me nog op haar
zwanenzang, waarvan ik het bestaan niet kende en die ik bij gelegenheid eens zal beluisteren.