MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Frail Body - Artificial Bouquet (2024)

mijn stem
3,95 (19)
19 stemmen

Verenigde Staten
Punk / Metal
Label: Deathwish

  1. Scaffolding (3:30)
  2. Berth (1:44)
  3. Critique Programme (5:38)
  4. Devotion (6:21)
  5. Monolith (2:31)
  6. Refrain (2:43)
  7. No Resolution (4:07)
  8. Runaway (4:09)
  9. Horizon Line (2:52)
  10. Another Year Removed (2:13)
  11. A Capsule in the Sediment (4:49)
totale tijdsduur: 40:37
zoeken in:
avatar van madmadder
4,5
exsxesven niels94, hebben jullie deze al op de radar? Ouderwets screamo-geweld.

avatar van ProGNerD
4,0
madmadder schreef:
exsxesven niels94, hebben jullie deze al op de radar? Ouderwets screamo-geweld.

En deze (om een beetje bij te blijven): Maak Kennis met Metal Anno 2024

avatar van ProGNerD
4,0
Mooi album, ontdekt via onderstaande link met dank aan Apollo

avatar van ABDrums
4,5
Jammer dat niemand me hier heeft getagd, valt me wel wat tegen... Maar even zonder gekheid; wat een geweldig album is dit, een ogenschijnlijk perfecte combinatie tussen melodische diepgang en intense bruutheid. Ik ga hier de komende tijd in ieder geval nog veel van genieten en durf te voorspelling wel aan dat dit een mogelijke kandidaat voor de eindejaarslijst is.

avatar van madmadder
4,5
ABDrums schreef:
perfecte combinatie tussen melodische diepgang en intense bruutheid.


Dit is de perfecte samenvatting van het hele screamogenre. ❤️

avatar van Apollo
4,5
Het debuut was al goed, dus ik zat met smart te wachten op deze opvolger. Dit album doet er twee flinke scheppen intensiteit en creativiteit bovenop en heeft mij afgelopen vrijdag van de bureaustoel geblazen. Leuk dat het enthousiasme hier, en in het kennismakingstopic, gedeeld wordt. Voor mij is dit zeker weten ook eindejaarslijstmateriaal. Misschien een idee om in december een topic aan te maken voor de metal eindejaarslijstjes van Musicmeter om te kijken hoe Frail Body zich verhoudt tot de rest?

avatar van ABDrums
4,5
madmadder schreef:
Dit is de perfecte samenvatting van het hele screamogenre. ❤️

Ik moet bekennen niet heel bekend te zijn met dit genre, dus tips zijn meer dan welkom (via PM is ook geen probleem om hier niet al te veel off-topic te geraken).

avatar van exsxesven
Voorganger was lekker dus deze gaat uiteraard op mijn lijstje.

Meteen een lans breken voor het niet met Frail Body te verwarren Frail Hands, wiens gelijknamige debuut uit 2017 m.i. nog beter is dan het debuut van dit bandje.

@ABDrums, ligt er een beetje in welk hoekje je zoekt in de screamo, maar wat persoonlijke favs: La Quiete, Orchid, Raein, Republic of Dreams, Beau Navire, Piet Onthel, Drei Affen, Louise Cyphre, Hassan I Sabbah, Envy, Kaospilot, Heaven in Her Arms, heb je nog een uurtje? In het hardcore etc. topic komt ook weleens lekkere screamo voorbij.

(edit: zo te horen, hij staat inmiddels op, tapt dit ook wel rijkelijk uit een blasty black hoekje, dus bands die op dat snijvlak opereren onderzoeken lijkt me de moeite waard (Sunbather-era Deafheaven op zijn beste momenten al wist je dat natuurlijk al, maar ook Portrayal of Guilt bijvoorbeeld) en emoviolence in general ook met die lekker hoge tempo's en chaos, moet ook meteen aan Gillian Carter en dat plaatje van echelons denken bijvoorbeeld)

avatar van Kondoro0614
4,5
Met hun debuut 'A Brief Memoriam' wist Frail Body eigenlijk bij mij aan te komen midden in mijn screamo "tijd". Om maar even zo te zeggen, luisterde ik op dat moment heel veel van dit soort bands, en ook Frail Body hoorde daar wel bij. Hoewel ik ze niet zozeer echt vaak luisterde (niet wat ik deed zoals met andere bands), wist Frail Body wel de nodige indruk op mij te maken, al zijn ze na 2020 wel een beetje van mijn radar verdwenen en ik ken het allemaal wel. Niet wetende dat ze vijf jaar later weer een album dropten, en hier zijn we dan.

Zoals ik al lichtelijk hintte, ik wist eigenlijk niks van dit album af. Het is dat deze band en plaat met één van hun nummers voorbij kwamen in "Maak Kennis met Metal Anno" waarna ik direct het album in zijn geheel op mijn "tiplijst" heb gegooid, en er vorige week pas een keer aan toe kwam. Maar, sinds die dag luister ik er wel meermaals per dag naar, en dat geeft ook wel weg dat ik best een fan van deze plaat ben geworden.

Ik vind dit gewoon echt heel tof. Die screams zijn kneiter hard, en de plaat neemt je helemaal mee, waarna je eigenlijk pas op het einde ruimte krijgt wat te ademen, deze plaat ramt gewoon veertig minuten lang, en het is allemaal ook zo voorbij. Voor dat je er erg in hebt is de plaat afgelopen, en om heel eerlijk te zijn kan ik er nog wel wat meer van snoepen.

Voor mijn gevoel ramt deze band er op deze nieuwe plaat nog wat harder op, waar plaat één ook ruimte gaf voor rust kennen we dat hier niet, en dat is ook helemaal niet nodig. Die screams zijn echt heel fijn, de riffs keihard en er zit zelfs hier en daar nog wat leuk gitaarwerk in, al is het over het algemeen wel gewoon ramwerk.

Apollo, dank voor deze tip! En ik ben voorstander voor jouw idee, om in december een topic te openen met eindejaar materiaal. Ik denk dat deze plaat van Frail Body hoog gaat eindigen bij mij, dus die zal zeker in die topic voorbij komen!

avatar van ABDrums
4,5
Apollo schreef:
Misschien een idee om in december een topic aan te maken voor de metal eindejaarslijstjes van Musicmeter om te kijken hoe Frail Body zich verhoudt tot de rest?

Toevallig lees ik dit nu ik dit album op dit moment aan het luisteren ben. Het is nu eindejaarlijstjestijd, misschien niet zo’n gek idee om hier een forumtopic voor te openen.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 11:33 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 11:33 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.