MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Bob Dylan - The Bootleg Series, Vols. 1-3 (1991)

Alternatieve titel: Rare & Unreleased 1961-1991

mijn stem
4,32 (186)
186 stemmen

Verenigde Staten
Rock / Roots
Label: Columbia

  1. Hard Times in New York Town [Live] (2:19)
  2. He Was a Friend of Mine (4:02)
  3. Man on the Street (1:56)
  4. No More Auction Block [Live] (3:03)
  5. House Carpenter (4:08)
  6. Talkin' Bear Mountain Picnic Massacre (3:45)
  7. Let Me Die in My Footsteps (3:33)
  8. Ramblin' Gamblin' Willie (4:13)
  9. Talkin' Have Negeilah Blues (0:52)
  10. Quit Your Low Down Ways (2:39)
  11. Worried Blues (2:39)
  12. Kingsport Town (3:29)
  13. Walkin' Down the Line (2:52)
  14. Walls of Red Wing (5:05)
  15. Paths of Victory (3:17)
  16. Talkin' John Birch Paranoid Blues [Live] (4:25)
  17. Who Killed Davey Moore? (3:09)
  18. Only a Hobo (3:29)
  19. Moonshiner (5:06)
  20. When the Ship Comes In (2:55)
  21. The Times They Are A-Changin' (3:00)
  22. Last Thoughts on Woody Guthrie [Live] (7:07)
  23. Seven Curses (3:49)
  24. Eternal Circle (2:38)
  25. Suze (The Cough Song) (1:58)
  26. Mama, You Been on My Mind (2:56)
  27. Farewell, Angelina (5:27)
  28. Subterranean Homesick Blues (2:56)
  29. If You Gotta Go, Go Now (2:56)
  30. Sitting on a Barbed Wire Fence (3:54)
  31. Like a Rolling Stone (1:36)
  32. It Takes a Lot to Laugh, It Takes a Train to Cry [Alternate Take] (3:22)
  33. I'll Keep It with Mine (3:39)
  34. She's Your Lover Now (6:10)
  35. I Shall Be Released (3:56)
  36. Santa-Fe (2:10)
  37. If Not for You [Alternate Version] (3:33)
  38. Wallflower (2:49)
  39. Nobody 'Cept You (2:41)
  40. Tangled Up in Blue (6:51)
  41. Call Letter Blues (4:27)
  42. Idiot Wind (8:52)
  43. If You See Her, Say Hello (3:45)
  44. Golden Loom (4:26)
  45. Catfish (2:48)
  46. Seven Days [Live] (4:00)
  47. Ye Shall Be Changed (4:09)
  48. Every Grain of Sand (3:38)
  49. You Changed My Life (5:14)
  50. Need a Woman (5:43)
  51. Angelina (6:57)
  52. Someone's Got a Hold of My Heart (4:33)
  53. Tell Me (4:24)
  54. Lord Protect My Child (3:57)
  55. Foot of Pride (5:57)
  56. Blind Willie McTell (5:52)
  57. When the Night Comes Falling from the Sky [Original Version] (5:37)
  58. Series of Dreams (5:52)
totale tijdsduur: 3:50:35
zoeken in:
avatar
Davez
de laatste cd moet ik nog beluisteren maar wat een top compilatie!

De Folk Dylan is zo supergoed, waarom zijn hier nog geen reacties op ???

Al die outtakes van The Freewheelin zijn super!

avatar van Toon1
4,0
Reactie 2:

avatar
Davez
Toon1 wat een bijdrage haha

Even een extra opmerking. Blood on the tracks staat vol bloedmooie schijfjes en dan nog zijn er schitterende nummers die hij er niet bijgeplaats heeft. Ik heb het over Call Letter Blues.

Maarja dat kan ook gezegd worden over Freewheelin natuurlijk. De akoestische versies van Blood on The Tracks zijn minstens evengoed.

De outtake van Highway 61 revisited is ook schitterend Sitting on a barb wired fence.

Ik kijk uit naar de 80's outtakes op cd 3 want ik ben ook van die periode een fan. Van de 70's Dylan ken ik eigenlijk nog niet veel.

avatar
EVANSHEWSON
Formidabel die Bootleg Series, dit eerste drieluik vormt de basis voor wat nog komt. Voor de fan is het om van te smullen, maar ook de gelegenheids-Dylan-beluisteraar zal hier iets aan hebben.

Zal met de eindejaarsfeesten wel weer overal opduiken tegen hopelijk verminderde prijzen. Niet twijfelen, binnenhalen deze handel!

*****

avatar van Toon1
4,0
Tja, een artiest als Dylan heeft natuurlijk ook ontelbaar veel goede outtakes, die verzameld staan op deze compilatie. De Dylan liefhebber heeft hier een vette kluif aan en kan hier erg van genieten. Eindelijk ook 'Blind Willie McTell' op cd . Voor de rest nog 57 andere nummers die ik helaas niet kan noemen omwille van de beperkte plaats.

avatar van Toon1
4,0
Deze versie van 'It Takes a Lot to Laugh,..' is geschift!

avatar van Toon1
4,0
Toon1 schreef:
Deze versie van 'It Takes a Lot to Laugh,..' is geschift!


Evenvals 'Sitting on a Barbed Wire Fence'. Vooral dat stukje tussen 2:30 en 3:00 is erg vet, net als het stukje vanaf 1:30 bij 'It Takes a Lot to Laugh'. Al Kooper is dat zeker op zijn gitaar? Mijn rewind-knop heeft het druk

avatar van Woody
4,0
Moonshiner is brilliant. Misschien wel mijn favoriete Dylan nummer. Dit album is sowieso erg lekker.

avatar van indana
5,0
Een van mijn favoriete Dylans.

avatar van Toon1
4,0
indana schreef:
Een van mijn favoriete Dylans.


samen met Dylan Thomas en Jakob Dylan?

avatar van indana
5,0
Hoe weet jij dat nou weer?

avatar van OldRottenhat
4,5
Mensen kinderen, wat staat hier weer een hoop moois op! Vooral de eerste 2 cd's zijn om je vingers bij af te likken! Alleen jammer dat er in Last Thoughts On Woody Guthrie ietwat geknipt is, want dat vind ik toch wel één van de, zoniet het mooiste gedicht allertijden. En natuurlijk stom dat Bob het nummer Foot Of Pride nooit op een reguliere uitgave van één van z'n albums heeft gezet, maar goed... anders zou dat nummer hierop weer missen natuurlijk!

avatar van El Duderino
4,0
Naast zoveel geweldige nummers, eigenlijk de aanschaf om "Blind Willie Mctell" alleen al waard. WOW!
Alweer zo'n heerlijk onheilspellend Dylan nummer. Kippenvel gegarandeerd.
Ik wil piano leren spelen verdomme!!!

avatar
5,0
Alhoewel ik vind dat Dylan de laatste tijd naast zijn reguliere werk ook erg veel "archiefwerk" de wereld instuurt is voor veel jongere fans prachtig maar ook bijna niet te betalen en voegt eigenlijk weinig toe aan de historische waarde van het Dylantijdperk. Dit in tegenstelling tot deze in box uitgebrachte Bootleg Series 1-3. Naast mooie box met, boek met geweldige foto's staan er op deze uitgave, zoveel unieke versies in een voor die tijd geweldige geluidskwaliteit, dat dit niet alleen hebbedingetjes zijn. Er staan zoveel nummers, outtakes en versies op. Te veel om die allemaal te beschrijven. Mijnerzijds een kleine poging daartoe. Ik vind de versies van Time's Are A Changing en Like A Rolling Stone begeleid op piano geweldig. Enkele favo's van mij zijn de uitvoeringen van Farewell Angelina, He Was A Friend Of Mine, If Not For You, Tangled Up In Blue en Idiot Wind, heerlijke unieke opname's. Ook het helaas niet helemaal op de cd staand gedicht over Woody Guthrie, historisch. Ook wat nieuwere nummers zoals Every Grain Of Sand , waarop op het laatst ineens een blaffende hond te horen is, geweldig. Blind Willie McCtell, mooi! En tenslotte het door Daniel Lanois geproduceerde Every Gain Of Sand. Voor ieder wat wils, zou ik zeggen. Deze Rare & Unreleased bevat zoveel, dat het voor de "echte" Dylan fan een 'must" is Kost een paar centen, maar je hebt voor bijna 4 uur muziekhistorie in huis!!!

avatar
5,0
Aangezien Blind Willie Mctell voor mijn een cijfer van 20 kan krijgen worden daarmee alle mindere nummer gecompenseerd. Daardoor kom ik uit op cijfer 5.0. Een dikke 5.0 wat een prachtwerken staan hierop. Dit weekend kopen om mijn wiksunde examens mee door te komen.

avatar
5,0
Daar zul je geen spijt van hebben. Ik vind het persoonlijk de beste van de bootleg series.

avatar
Nihilisme
Deze moet ik nog eens fatsoenlijk uitchecken, al is het maar om de andere versies van de Blood On The Tracks-nummers. Seven Curses is alvast fantastisch. Ik zat vorig jaar in de trein Dylan te luisteren en toen vroeg een man die tegenover me zat, wat ik aan 't luisteren was. Zo raakten we in gesprek over Dylan en vertelde hij hoe mooi hij Seven Curses vond. Wel geinig, mooie herinnering aan dat nummer.

avatar
5,0
Op de eerste 2 cd's hoor je Dylan zo puur als hij puur kan zijn.De derde cd bevat weerhele verrassend mooie nummers. Bovendien het hele boekwerk erbij maakt het een geweldig geheel

avatar
Nihilisme
CD 1 geluisterd: mag-ne-fiek.

avatar van Lennonlover
4,5
die wil ik hebben. Waarschijnlijk is ie prijzig? Ben grote fan van (onder andere) de vroege Bob Dylan. Gitaar, zang en harmonica. Dit moet een schat zijn, een bijbel.

avatar
5,0
Hoi lennenlover. Er komt binnenkort een ltd. cardboard sleeve uit van deze series 1-3 en die kost bij Velvet in Breda in Breda 19,78 euro. Da's niet duur. Koop je de deluxe box met boekwerk dan zit je rond de 42 euro. Nogal een aanzienlijk verschil. Ik hoop dat je iets aan deze info hebt

avatar van Lennonlover
4,5
jazeker! Ik koop de luxe-versie, zoals ik dat doe voor mijn meeste muzikale helden. 42 euro is duur, maar als het even mooi verzorgd is als de luxe editie van Toghether Through Life, dan is het de moeite waard, en natuurlijk is de muziek ook de moeite waard!

avatar van No Surrender
Blond Wille McTell heb me vader me een keertje laten horen. Wel fantastische nummer moet ik zeggen.

avatar
Stijn_Slayer
Ik heb er in Frankrijk mee in de handen gestaan, maar ik had al veel CD's gekocht en deze, mooi verzorgde, set was nog 30 euro.

Wat staat er eigenlijk precies op? Outtakes, demos, live etc.?

avatar
5,0
Stijn, alles wat je "moet" horen waarom Dylan in die tijd "very cool" was en iedereen naar teksten van liedjes ging luisteren. Er staat alles op wat je wil horen van de "echte Dylan" was. 30 euro is een prikkie voor een "juweel". Had het maar gedaan of doe het alsnog!!!!!

avatar
Stijn_Slayer
Zojuist besteld voor maar 17 euro! Bij meerdere online zaken voor een prikkie te koop (amazon, nlstore, cosmox, dvd.co.uk).

Ik kan niet wachten tot 'ie binnen is!

avatar
5,0
Ik hoop dat hij nog in de originele verpakking zit. Prachtige foto's, boek met info plus 3 geweldige muziekcd's. Je zult er geen spijt van hebben, Stijn. Imo de beste uit de bootlegseries!

avatar
4,5
Ga ik mee akkoord, Ad. Vooral CD1 vind ik prachtig!

Moonshiner, When The Ship Comes In, He Was A Friend Of Mine, Talkin' Bear Mountain Picnic Massacre Blues, etc etc

passen makkelijk in het (mijn) lijstje met Dylan's beste nummers.

avatar
Stijn_Slayer
Zoals het gemiddelde al deed vermoeden heb ik een topsetje in huis gehaald.

Het enige wat ik jammer vind is de wel erg grote aandacht voor de jonge folk Dylan. 26 nummers is te veel van het goede, want als ik dan de drie fenomenale nummers ten tijde van Highway 61 Revisited hoor vind ik die toch echt een klasse beter, hoe goed de folky Dylan ook is.

Ook 1966 (Blonde on Blonde) komt er wat bekaaid vanaf, want van Blood on the Tracks en Infidels is dan wel weer meer outtakes-materiaal aanwezig. Ik vind dat een nogal onlogische samenstelling, maar uiteindelijk gaat het erom dat de muziek geweldig is. Van welke tijd het afkomstig is doet er niet zo toe. Als een soort van (alternatief) carrière overzicht staat het echter een beetje vreemd. Het lijkt nu net alsof Shot of Love belangrijker was dan Blonde on Blonde en alsof The Freewheelin' zijn bekendste/beste album is.

Het verschil in productie en sound valt op disc 3 wel erg abrupt op, maar daar kan ik verder prima mee leven.

Enkel deze alternatieve versie van 'Tangled Up In Blue' vind ik niet erg sterk, verder niets dan lof. Bijna alles doet niets onder voor het werk dat Dylan destijds wél uitbracht. Vooral disc 2 is van grote klasse, met als hoogtepunten 'Sitting on a Barbed Wire Fence' en 'It Takes a Lot to Laugh, It Takes a Train to Cry'.

avatar van Cor
4,0
Cor
Voordat deze box met 58 liedjes uitkwam, was het toch een beetje de 'Heilige Graal' van de populaire muziek. Al die mooie liedjes die nog ergens op een plank stof lagen te happen, die - al dan niet illegaal - in het circuit bekend waren en/of live al waren uitgevoerd.

En het is een mooie set songs geworden, waarbij ik overigens niet veel heb gehoord dat ik graag als vervanger had gezien van de songs die wel op de eerdere, officiele albums zijn terechtgekomen. Maar genoeg pareltjes die gelukkig op deze manier in de openbaarheid zijn gekomen: 'Sitting On A Barbed Wire Fence', 'Call Letter Blues' en 'Blind Willy McTell' zijn meer dan prachtig.

Wel veel folk-Dylan. Persoonlijk vind ik zijn werk vanaf de beroemde turnover naar elektrisch, boeiender.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 19:18 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 19:18 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.