hoi123 schreef:
Maar goed, hier een lijstje van nummers die momenteel in de bovenste 20 van de top-40 staan met bas/baritonzangers, geen falsetto of nichterigheid te bekennen:
- David Guetta feat. Teddy Swims - Gone Gone Gone
- flemming, Metejoor - Niet Nodig
- Afrojack feat. Aloe Blacc - In My World
- Kensington - Stay
- Myles Smith - Stay (If You Wanna Dance)
- Alex Warren - Eternity
- Son Mieux - Morning
Mozeskriebel, ik noem artiesten als Tom Jones, Leonard Cohen, Tom Waits, Barry White en Mark Lanegan en jij komt met dit rijtje platte geautotunede kutmuziek met louter zangers die allemaal minstens een octaaf hoger zingen? Ook als ik de ranzige kutmuziek weg filter en de tonale drek uit mijn oren peuter houd ik geen enkele bas over. En heb je die flemming, Metejoor wel geluisterd?
En Kensington, Son Mieux... kom op, zeg. Zo direct kom je nog met Coldplay aan.
Hahaha, ik snap steeds beter waarom je mij niet begrijpt.
Heel attent en aardig om met deze opgezochte voorbeelden jouw punt/verdediging (?) duidelijk te maken, maar mijn mening/statement wordt hierdoor alleen maar versterkt.
hoi123 schreef:
Sorry, maar als je begint over de nichterigheid van een artiest roest de seksualiteit je duidelijk niet aan je reet. Als je alleen geen probleem hebt met niet-hetero’s die zich hetero uitdrukken, heb je een probleem met niet-hetero’s.
Hier zit de kern van jouw probleem over mijn verhaal. Jij vat het seksueel op. Ik niet. Jij staart je blind op het woordje 'nichterig', terwijl ik dat ook anders hád kunnen formuleren.
Nogmaals: prima hoor, ieder zijn smaak, nichterig klinkend of niet. Het is in die zin GEEN waardeoordeel, maar een constatering. Een constatering dat er geen donkere, rokerige, broeierig brommende en van testosteron gevulde krachtige mannenstem meer te vinden zijn in de (alternative) charts. Alleen maar nichterige stemmen. Of verwijfde. Of zeikerige. Of zeurende. Of jankerige. Of iele. Of op zijn best plat geproduceerde, dicht geslibde, zeikerig dunne baritonstemmetjes. Tel uit je verlies.
hoi123 schreef:
Onduidelijk overigens waarom Geese en Tyler niet tellen...
Heel simpel: een masculiene zang is in geen velden of wegen te bekennen. En die gozer van Geese kan alles, behalve überhaupt zingen (al kan dat ook zijn charme hebben).
hoi123 schreef:
Overigens, in de hoogtijdagen van de mannen met lage stemmen vroegah, was dat zo rond dezelfde tijd als de Bee Gees, Sylvester en de Village People, of eerder/later?
Klopt allemaal, samen met Boney M., Elvis, Barry White, Rod Stewart, Isaac Hayes. Begrijp je het al? Toen kon het samen, helemaal prima, nu is die falsettozang, kopstem, androgyne stem behoorlijk overheersend geworden. Over die tijd gesproken: Divine klinkt mannelijker en stoerder dan dat hele rijtje bij elkaar wat je plaatste.
*EDIT: Daarbij wordt er in hiphop niet gezongen, maar (overwegend) gerapt en is bluesrock commercieel gezien ook al dertig jaar dood, met uitzondering van Joe Bonamassa (die beter gitaar speelt dan dat hij zingt).
Zo, en nu ga ik eens lekker keihard een oud plaatje van Nick Cave opzetten. Dank voor de discussie!