MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Gruppo Sportivo - Pop! Goes the Brain (1981)

mijn stem
3,42 (18)
18 stemmen

Nederland
Pop
Label: Ariola

  1. Who's in Trouble (3:03)
  2. Rhythmisaconstantbeat (2:48)
  3. UFO (3:11)
  4. My Old Cortina (3:06)
  5. Girls Only (3:25)
  6. If Beauty Is... (4:52)
  7. Holland Now (3:32)
  8. Planet Mercury (3:07)
  9. Christine (4:28)
  10. I'm a Lucky Guy (3:16)
  11. A Girl Like You (3:20)
  12. Very Nice (3:26)
totale tijdsduur: 41:34
zoeken in:
avatar van Dibbel
3,0
Eerste bericht
LP weer eens naar onderen gehaald.
Weer lekkere frisse pop/wave-liedjes met een glimlach, al haalt het weer net niet het niveau van de eerste 2 platen.
UFO, My Old Cortina en In Holland klonken weer vertrouwd leuk in de oren.
Kom er binnenkort nog wel weer op terug.

avatar van Dibbel
3,0
Inderdaad, lang niet zo goed als de eerste 2 LP's.
Ik mis de scherpe dameskoortjes hier, en de aanstekelijke meezingers.
Slecht wordt het natuurlijk nergens bij deze mannen.
UFO, My Old Cortina (was nog ooit het singeltje), Holland Now en Very Nice zijn aardige popsongs.
Het mooiste nummer is de ballad If Beauty Is...
En de rest gaat dan maar zo'n beetje het ene oor in en het andere uit, waarbij soms nog wel eens wat blijft hangen.
Net voldoende dus.
Op vinyl in nieuwstaat, Ariola, Duitse persing.

avatar van RonaldjK
3,5
Op reis door new wave gaat het soms langs uitersten. Vorige haltes waren de twee ernstige industrialalbums van Dome uit 1980, gevolgd door sombere dansmuziek op To Each... van A Certain Ratio uit april 1981. Ik blijf in die maand met de comebackplaat van Gruppo Sportivo, Pop! Goes the Brain, eveneens op 1 april verschenen. Hier echter is de sfeer juist luchtig en opgewekt.

Gruppo Sportivo maakte indruk in de jaren 1977-'79 waarbij meerdere malen de Nederlandse hitlijsten werd gehaald en ook over de grenzen was belangstelling. Dan stopt de groep plotseling en vervolgt als The Buddy Odor Stop, om in '81 terug te keren met Pop! Goes the Brain, geproduceerd door Robert Jan Stips.
Alhoewel maar liefst vijf singles worden uitgebracht (My Old Cortina en Up To Date in 1980, Holland Now (fraaie hoes!), Rhythmisaconstantbeat en Very Nice in '81) wil een hitparadenotering niet lukken. Was dat omdat de dameskoortjes ontbraken? Of was de mode simpelweg veranderd en was het singlekopende publiek (doorgaans de jongere tiener) inmiddels van andere namen gecharmeerd?
Desondanks was Gruppo Sportivo een vaste waarde in het clubcircuit en Pop! Goes the Brain verscheen in september '81 bovendien via Ariola, Avon en Attic in Europese landen als Duitsland, Italië, Frankrijk en Spanje en ook in Canada werd de plaat geperst.

Vrolijke gitaarliedjes die soms, zoals Dibbel eveneens beleefde, het ene oor in en het andere uitgaan. Tegelijkertijd is er geen muzikaal dieptepunt te vinden op deze elpee vol muzikaal snoepgoed. Frisse rock 'n' roll en steeds die herkenbare, lichte stem van frontman Hans van den Burg.
Rhythmisaconstantbeat is een apart gearrangeerd liedje en menig tekst doet de teksten krullen: in UFO blijkt een alien dagelijks met Hans te praten, de met extra toetsen versierde My Old Cortina is een ode aan het Fordmodel. In Holland Now moet het Verenigd Koninkrijk het in vergelijking met Nederland dík afleggen, ondanks dat wij de "Stars on 45" hadden; een sax (Ruud Brink) zorgt voor extra sjeu. Allemaal potentiële hits.
Bovendien een speciale vermelding voor Christina, een fraai liefdesliedje met staccato groove die tegen ska aanleunt plus lekkere gitaar- en toetsenlijnen. Dat in I'm a Lucky Guy "Starsky & Hutch" rijmt op "too much" verhoogt het pretgehalte.

Twaalf liedjes, zes per plaatkant: aangenaam album. Op streaming staan twee nummers die niet op het originele vinyl staan: My Favourite Song en No Shampoo (Also Very Nice) waar popreggae klinkt.

Ik blijf in april 1981: volgende station is Prayers on Fire van The Birthday Party.

avatar van RonaldjK
3,5
PS Was ik kwijt dat Gruppo hiervoor Copy Copy uitbracht... Die plaat beschreef ik eerder en dit Pop! is de tweede elpee ná de terugkeer.

avatar van Von Helsing
3,0
Gruppo Sportivo blijft een leuke band, heb alles op LP dankzij mijn zwager die toen bevriend was met drummer Max Mollinger (RIP) en in Leidschendam woonde. Mijn zwager en zus deden alle platen van de hand en ik kreeg toen dozen vol waaronder alles van Gruppo en Buddy Odor en alle 7" en 12".

Draai het nog regelmatig maar meeste platen klinken als een kampvuur.

avatar van RonaldjK
3,5
Knetterend en knus!

avatar van nlkink
Gruppo Sportivo gaat in 2026 nog één keer op afscheidstoernee, incl. drummer Max Mollinger, Von Helsing: Gruppo Sportivo - tbeest Gruppo Sportivo - tbeest - share.google.

avatar van Von Helsing
3,0
nlkink schreef:
Gruppo Sportivo gaat in 2026 nog één keer op afscheidstoernee, incl. drummer Max Mollinger, Von Helsing: Gruppo Sportivo - tbeest Gruppo Sportivo - tbeest - share.google.


Goed om te weten en ik dacht dat hij al jaren geleden was overleden, dus zelfs nog beter voor hem!

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 15:06 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 15:06 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.