MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
zoeken in:
avatar van Edwin
Bij Propaganda - A Secret Wish (1985):

EDM schreef:
Waarschijnlijk in 1985 (1986?) een live optreden om 01.00 van Propaganda voor een goed doel. Vooraf OMD? om 00.00. Ik weet het allemaal niet meer.

Klopt!!! Daar heb ik op TV iets van meegekregen destijds. Ik denk dat het 1985 is geweest. Het was een concert onder de noemer van Veronica's Rock Night. Ik geloof dat ook Talk Talk toen speelde, populair met de CD It's My Life in die tijd.

Ik kan me ook nog een concertrecensie herinneren. Geen idee meer welke krant of medium het was, maar Propaganda werd verweten als afstandelijke robots op het podium te staan, waar OMD veel beter "contact" maakte en de zaal wist te bespelen. Met nummers als Locomotion en Talking Loud and Clear wilde dat goed lukken.

avatar van kaztor
Tijd zal leren welke act het uiteindelijk 'wint', en in dit geval is dat dus absoluut Propaganda. Hun muziek klonk wel redelijk vooruitstrevend daar waar OMD hopeloos gedateerd klinkt.

avatar van Casartelli
Casartelli (moderator)
misschien moet je eens een album van de heren gaan beluisteren in plaats van je op een paar hits te baseren...


avatar
de Bundesliga?

avatar van titan57nl
Propaganda vind ik in een andere league als OMD. (vandaar de reactie)

avatar van vigil
@kaztor: als jij het zegt....

avatar van Edwin
kaztor schreef:
Tijd zal leren welke act het uiteindelijk 'wint', en in dit geval is dat dus absoluut Propaganda. Hun muziek klonk wel redelijk vooruitstrevend daar waar OMD hopeloos gedateerd klinkt.

Ik ga niet mee in deze conclusie. De eerste 5 albums van OMD vind ik niet gedateerd klinken, vooral het experimentele Dazzle Ships was destijds baanbrekend. Los daarvan is het belang van OMD oneindig veel groter geweest. Propaganda was een eendagsvlieg, een voetnootje in de popgeschiedenis met slechts één volwaardige plaat. Een prima plaat dat zeker, maar afgezet tegen de 10 albums en de meer dan 20 hits van OMD (inclusief klassiekers als Enola Gay en Maid of Orleans) moge duidelijk zijn wie hier meer respect verdient.

avatar van vigil


Overigens heeft OMD afgezegd voor het de Night of the proms concerten ivm met de diagnose van een zeer ernstige ziekte bij de vrouw van Andy

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 18:01 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 18:01 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.