MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
zoeken in:
avatar
Down_By_Law
Goed nieuws voor Stills fans:

In September verschijnt "Manassas - Pieces", en een maand later een CD/DVD combopak van Stills' solo-optreden At Shepherds Bush uit 2008. Daar zet ik graag mijn geld voor opzij.


MANASSAS - PIECES
"Witching Hour"*
"Sugar Babe"*
"Lies" * (with Joe Walsh)
"My Love Is A Gentle Thing"
"Like a Fox"*
"Word Game"*
"Tan Sola Y Triste"*
"Fit To Be Tied"*
"Love and Satisfy"*
"High & Dry"*
"Panhandle Rag"*
"Uncle Pen"*
"Do You Remember the Americans"*
"Dim Lights, Thick Smoke (and Loud, Loud Music)"*
"I Am My Brother"*

*previously unreleased


STEPHEN STILLS - LIVE AT SHEPHERDS BUSH CD/DVD

Acoustic Set
"Tree Top Flyer"
"4&20"
"Johnny's Garden"
"Change Partners"
"Girl From the North Country"
"Blind Fiddler"
"Suite: Judy Blue Eyes"
Electric Set
"Isn't it About Time"
"Rock & Roll Woman"
"Wrong Thing To Do"
"Wounded World"
"Bluebird"
"For What It's Worth"
"Love the One You're With"

(bron: 4waysite)

avatar
Stijn_Slayer
Live at Shepherds Bush ken ik al van een getapede opname. Tja....'t is niet zo heel erg goed. Ik sta ook helemaal niet te springen om een recent optreden van Stephen. Ik vond de optredens in Amsterdam en Milaan eigenlijk betere keuzes als er toch iets uitgebracht moet worden.

Van Manassas ken ik zo te zien alleen 'Do You Remember The Americans' en 'Lies', daar kan ik verder dus niks over zeggen. Ik verwacht dat het wel interessant wordt, maar of het ook echt goed zal zijn betwijfel ik.

Ik zal ze beiden wel kopen natuurlijk.

avatar
Stijn_Slayer
Ik keek vandaag nog eens naar de tracklist van die getapede opname, en het blijkt dat Stills een beetje geknipt heeft.

Dit was de volledige setlist:

Helplessly Hoping*
Treetop Flyer
Girl From the North Country
Change Partners
4 + 20
Ballad of the Blind Fiddler
Johnny's Garden
Suite: Judy Blue Eyes
Isn't It About Time
Rock & Roll Woman
Wrong Thing To Do
Wounded World
I Want To Make Love To You*
Bluebird
For What It's Worth
Love the One You're With
Dark Star*

Het zal denk ik komen doordat het anders niet op 1 CD past. Dark Star vind ik eigenlijk het beste nummer van de set, dus dat is wel jammer. Waarom de tracklist ook een beetje door elkaar gehusseld is zou ik niet weten.

avatar
Down_By_Law
Inderdaad merkwaardig dat hij een concert uitbrengt van zijn solotour van '08. De recensies waren meestal vernietigend. Ik las volgens mij ergens dat Shepherds Bush het beste optreden van de tour was. Ik ben benieuwd...

De Manassas release zal ongetwijfeld de moeite waard zijn, ook al zou ik een live-album nóg leuker vinden. Tijdens de sessies voor "Down The Road" werd er ook een nummer opgenomen met Stevie Wonder. Vreemd dat die er niet op staat, maar ik ben toch niet zo'n fan van hem dus vind ik het prima.

avatar
Stijn_Slayer
Ik denk dat er nog wel een keer een live-album gaat komen. Ik heb het gevoel dat Stephen Stills ook een soort archieven-serie gaat opbouwen.

Van het live werk dat ik van Manassas ben tegengekomen vind ik Live in Amsterdam 1972 het beste. Zowel qua geluidkwaliteit als qua uitvoeringen. Voorlopig moeten we het nog maar even met de DVD van MusikLaden doen.

In ieder geval wel fijn dat die Down the Road outtakes niet gereleased worden. Op zich best interessant om een keer te horen, maar ze zijn niet echt de moeite waard. Het zou best kunnen dat die Stevie Wonder opname daar ook bijzit, ik heb de nummers nog op de pc, maar al een hele tijd niet meer gehoord.

avatar
Down_By_Law
Stijn_Slayer schreef:
Ik denk dat er nog wel een keer een live-album gaat komen. Ik heb het gevoel dat Stephen Stills ook een soort archieven-serie gaat opbouwen.

Van het live werk dat ik van Manassas ben tegengekomen vind ik Live in Amsterdam 1972 het beste. Zowel qua geluidkwaliteit als qua uitvoeringen. Voorlopig moeten we het nog maar even met de DVD van MusikLaden doen.


Stephen Stills Archives 1963-1972... dat zou mooi zijn!

Dat concert in Amsterdam maakte Manassas destijds heel populair in NL. Het eerste album wist zelfs Neil's "Harvest" van de #1 positie in de NL charts te stoten. Opmerkelijk, omdat er helemaal geen hitsingles op "Manassas" staan.

Die DVD is prachtig, maar ten eerste veeeel te kort en ten tweede inderdaad niet het beste optreden.

avatar
Stijn_Slayer
Ja, die boxset komt er natuurlijk ook nog aan. Ik vind de gang van zaken rond de opnames met Hendrix wel erg verwarrend. Ik weet nu echt niet meer of ze los verkocht gaan worden of toch in de boxset komen.

avatar
Stijn_Slayer
22 september komt Pieces uit, en 27 oktober komt Live at Shepherds Bush uit.

Wat me nou nog niet helemaal duidelijk is is of er een CD én een DVD van komt (dus los te koop), of dat je 'm alleen als CD+DVD kan kopen.

avatar
Down_By_Law
Ik zag dat het een 2-disc set is, dus volgens mij is het een CD + DVD set. Dan zul je ze vast niet los kunnen krijgen. Ik las ook dat het rond de 25 euro gaat kosten. Kunnen we na NY's Archives weer een hoop geld opzij leggen

avatar
Stijn_Slayer
Shit, ik had liever één van de twee gehad. Op cdwow zag ik ook al zo'n dure prijs...

avatar
Stijn_Slayer
Ik weet niet of ik hier veel mensen zal bereiken, maar ik kan het nergens anders kwijt denk ik.

Kent iemand de DVD Supershow uit 1969? Geweldige blues(rock) met o.a. Buddy Guy, Stephen Stills, Eric Clapton, Jack Bruce etc. Afgewisseld met wat jazz tussendoor. Buddy Guy steelt de show (maar die staat dan ook vaker op de DVD), maar de bijdrage van Stephen Stills mag er ook zeker zijn.

Black Queen onder aanvoering van Stephen vind ik misschien wel de mooiste uitvoering van dat nummer die ik ken.

avatar
Down_By_Law
Natuurlijk ken en heb ik die DVD. Een legendarisch optreden met helaas weinig Stills en het is ook bespottelijk dat het Led Zeppelin optreden er niet op staat. Daarnaast is het geluid heel slecht. Een must voor fans van Clapton, Bruce, Stills en Buddy Guy, maar niet echt iets om vaak te kijken.

De versie van 'Black Queen' is inderdaad goed, maar niet de beste die ik ooit gehoord heb.

avatar
Stijn_Slayer
De beste, qua uitvoering, inderdaad niet. De sound vind ik wel ultiem, en daarom vind ik het de mooiste versie.

Ik heb die dubbel DVD van Led Zeppelin, daar staat Supershow wel op dacht ik.

avatar
Down_By_Law
Ik dacht dat er maar 1 Supershow track op de Led Zep DVD stond, terwijl er meerdere nummers opgenomen waren. Maar ik weet het ook niet zeker.

Als de zang op 'Black Queen' tijdens het CSNY Wembley concert '74 wat (heel wat) beter was, dan had ik dat denk ik de beste versie gevonden. Wat een solo!

avatar
Stijn_Slayer
Mwah, die elektrische uitvoeringen vind ik niet zo geslaagd. Ik vind dat hij af en toe ook wat te slordig speelt en inderdaad niet sterk zingt.

avatar
Stijn_Slayer
De recensie op allmusic over Pieces is al vrij positief. allmusic ((( Manassas Pieces > Review )))

Ik zal 'm binnenkort in huis halen. Nog even kijken of ik hem onder een tientje kan scoren.

avatar
Down_By_Law
Ik heb 'm al besteld, maar nog niet ontvangen. In NL zal deze CD vast wel weer later verschijnen. Maar in ieder geval goed om te lezen dat men er positief over is. Ik vrees dat "Live At Shepherds Bush" een veel minder warm ontvangst krijgt...

avatar
Stijn_Slayer
Ik zag toevallig vandaag op dvd.co.uk dat er op 13 september een nieuwe release van Stephen's debuut uitkomt. Zo te zien gewoon een remaster met een dvd-audio versie erbij.

Niet dat ik 'm ga kopen, als je elke remaster wilt bijhouden blijft er geen geld over voor nieuwe cd's.

avatar
Stijn_Slayer
Dat nieuwe nummer van de soundtrack van die documentaire over autisme staat inmiddels op Youtube: YouTube - STEPHEN STILLS "LOW BAREFOOT TOLERANCE" ORIGINAL SONG FROM WRETCHES & JABBERERS SNDTRK

Ik hoor in m'n hoofd tijdens de coupletten eigenlijk steeds Stevie Nicks 'Dreams' zingen..

avatar van Poles Apart
Interview van een paar weekjes terug met MusicRadar.com.

avatar
Stijn_Slayer
Komt een nieuwe plaat aan met Kenny Wayne Shepherd: http://www.4waysite.com/news_rumors/2013.htm

avatar van teus
de meeste Stills liefhebbers kennen natuurlijk de bekende uitstekende Amsterdam opname's (mrt '72) van het Manassas concert
Waar ik soms aan twijfel ,of de CDuitgave wel eens oficieel uitgebracht is, of betreft het nog steeds de Duitse veredelde Bootleg? ,want ik zie hier en daar (mss bewust)geen platenlabel en ook vaak gemasterd staan ,dit zegt natuurlijk allemaal niets ,maar wie kan hier een goed antw over geven ?
heb trouwens nu pas ook een Italiaanse bootleg gezien met maar 14 tracks

avatar
Stijn_Slayer
Van CSNY, maar ook diverse andere artiesten, verschijnen aan de lopende band pseudo-officiële bootlegs van oude radio-opnames e.d. Soms zijn ze heel iets opgepoetst, meestal niet. Traders hebben die shows al jaren en ze zijn dan ook met gemak online te vinden.

Zo ook Amsterdam '72 van Manassas. Een extreem goede show in goede geluidskwaliteit, maar niet officieel in de zin dat Stills er iets mee te maken heeft of er iets aan mag verdienen. Als hij de opnames heeft, zou hij ze beslist uit moeten brengen. Het is zo'n beetje het beste wat hij ooit gepresteerd heeft. Ook een concert uit zijn 1971 tour met de Memphis Horns zie ik wel zitten.

Deze uitgaves hebben te maken met een bepaalde copyright-wet (of beter gezegd een maas in de wet), die als ik me niet vergis in de VS niet opgaat waardoor die albums vooral in Europa opduiken. Van Stills zijn er meerdere verschenen, waaronder ook zijn optredens voor de King Biscuit Flower Hour (1976/1977), Bread for the Roses Festival (1978), NYC 1979 en Manassas' Bananafish Gardens (1973). Sommige staan ook op Youtube of Spotify.

avatar van teus
Bedankt Stijn_Slayer voor jou duidelijke info ,wat eigg meer een bevestiging voor mij is dan een verrassende wending ,en ik denk zeker van jou aannemelijk ,want volgens mij heb jij aardig wat kennis/diepgang ,want vrijwel overal staan de "GP" berichten bij albums van CSNY, CSN, CN of de mannen Solo
en Ja die Bananafish Gardens NY moet ik nog steeds Fysiek aanschaffen op CD

avatar van harm1985
Blijkbaar komt er in april een nieuw album uit van de beste man: Back in Time

Back in Time - Stephen Stills | Songs, Reviews, Credits | AllMusic

avatar van E-Clect-Eddy
harm1985 is al uit aldus Amazon, maar geen woord op zijn eigen site en een vage label doet vermoeden dat dit geen officiële release is.

avatar van harm1985
Lijkt op een interview cd. Dat ze die nog maken

Anyway. Spotify staat ook vol met allerlei dubieus live materiaal van meneer Stills.

avatar van E-Clect-Eddy
Zie dat er net ook interview "albums" van anderen zijn verschenen onder het noemer "In The 80s" oa Mick Jagger en Paul McCartney.

Verbaasde me ook zeer dat het leek dat Stills al zo rap met een opvolger was gekomen...

avatar van harm1985
Na Young en Crosby heeft ook Stills zijn catalogus verkocht: Stephen Stills Signs with Irving Azoff’s Iconic Artists Group – Billboard

Lijkt erop dat Stills nu ook eindelijk zijn archieven gaat ontsluiten, met onder andere materiaal van zijn tour van 1971 (Madison Square Garden?) en wellicht Manassas 50th anniversary edition.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 21:02 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 21:02 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.