MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
zoeken in:
avatar van iggy
Aanstaande Donderdag In het uur van de wolf komt Adje van den Berg aan bod. Leuk !

avatar
Bij Vandenberg - Vandenberg:

mooie docu btw op de tv over Adje toen en nu....

avatar van Faalhaas
Aardige docu was het. Helaas wat fragmentarisch en soms wat raar gemonteerd. Als er over Whitesnake wordt gepraat bijv. beelden van Moonkings laten zien, dat soort dingen. Of dingen zo kort belichten dat ze maar beter weggelaten hadden kunnen worden. De Lyme besmetting van Ad en de rechtszaak met zijn oude Vandenbergmaatjes kwamen zo summier aan bod dat ze weinig toevoegden. Of zijn bezoek aan David Coverdale, je ziet ze heel amicaal in de armen vallen en dan is het alweer bijna afgelopen. Er had meer in gezeten. Je voelt als kijker dat er teveel is weggesneden.

Verder kregen we te horen dat Slip Of The Tongue opnieuw uitgebracht gaat worden, ditmaal zoals ie bedoeld was, dus met gitaarpartijen van Ad ipv Steve Vai. Das wel gaaf

Hier terug te zien:
https://www.ntr.nl/NTR-Documentaires/137/detail/Het-Uur-van-de-Wolf/VPWON_1284670#content

avatar van vielip
Ik vond de docu echt gaaf! Veel mooie beelden en anekdotes. Dat Slip of the tongue met de gitaar partijen van Adje alsnog het levenslicht gaat zien is gaaf. Twee versies van dat album wordt geen mens slechter van dunkt me

avatar van iggy
Ik heb me ook uitstekend vermaakt met deze docu. Al had die wat langer kunnen duren. Dan waren Faalhaas zijn (niet geheel onterechte) kritiekpuntjes waarschijnlijk ook voor een groot gedeelte niet meer van toepassing.

Ad is gewoon een toffe gozer. Dat blijkt ook wel weer in deze docu.

avatar van Faalhaas
iggy schreef:
Ad is gewoon een toffe gozer. Dat blijkt ook wel weer in deze docu.


Dat is een ding dat zeker is. Heeft geen last gekregen van zijn ego, dat zie je wel eens anders bij artiesten van zijn kaliber.

avatar van iggy
Kijk maar naar Steve Vai. Die dat tijdens de docu ook ruiterlijk toegeeft. Ook wel weer leuk dat Vai dat gewoon zegt.

avatar van Rudi S
vielip schreef:
Ik vond de docu echt gaaf! Veel mooie beelden en anekdotes. Dat Slip of the tongue met de gitaar partijen van Adje alsnog het levenslicht gaat zien is gaaf. Twee versies van dat album wordt geen mens slechter van dunkt me


Mooie docu, Jan Hoving; in september opnemen, nee dat kan niet , zit ik midden in de oogst.
Prachtkerel.

avatar van vielip
Ja of niet dan! Schitterende vent. Ik hoor soms 'kenners' over zijn steenkolen Engels. Het zal allemaal best. Als je zo kan zingen als hij doet dan stoor ik me daar niet echt aan.

avatar van lennon
Heb ook genoten van deze nuchtere docu.

avatar van gaucho
Hardrockformatie Vandenberg maakt comeback in nieuwe bezetting | NU - Het laatste nieuws het eerst op NU.nl

Normaal gesproken heb ik het niet zo op bands die na jaren weer bij elkaar komen, maar dit vind ik toch wel aangenaam nieuws. Ik begrijp eruit dat Adrian voor deze nieuwe band de naam van zijn succesformatie gebruikt om te benadrukken dat er weer mainstream hardrock gespeeld gaat worden, en dus niet de bluesrockvariant die Moonkings neerlegde. Hopelijk komen er goede songs en goede albums uit voort, maar ik kijk om te beginnen al uit naar een nieuwe band die het oude materiaal live gaat spelen.

Afgezien van zijn oude Whitesnake-maatje Sarzo ken ik overigens geen van de bandleden van andere gezelschappen, maar misschien heb ik iets gemist...
EDIT: Brian Tichy, de drummer, blijkt dus ook ex-Whitesnake te zijn. Heeft sowieso een aardig CV: Foreigner, Sass Jordan, Billy Idol, Ozzy... maar overal maar een paar jaar.

avatar van namsaap
gaucho schreef:
Afgezien van zijn oude Whitesnake-maatje Sarzo ken ik overigens geen van de bandleden van andere gezelschappen, maar misschien heb ik iets gemist...


Ronnie Romero timmert ook aardig aan de weg. Heeft al goede sier gemaakt als frontman van de, verder weinig indrukwekkende, laatste incarnatie van Ritchie Blackmore's Rainbow. Verder heeft hij geen grote namen op z'n CV, maar luistert hij diverse releases (Lords Of Black, The Ferrymen) van het Frontiers label op met zijn krachtige stem.

avatar van Edwynn
En het eerste echte nieuwe nummer rockt als een malle. Zit zeer veel Whitesnake in. Maar hé, dat geeft allemaal niks als het zo spettert.

avatar van vielip
Verrast mij ook in positieve zin! Lekkere drive en het spettert behoorlijk. De vergelijking met Whitesnake is logisch en ook terecht. Stiekem vind ik dit ene nummer al leuker dan de laatste 4 Whitesnake albums bij elkaar geloof ik

avatar van gigage
In oktober 2021 werd er een nieuwe zanger en album aangekondigd. Na wat live shows vorig jaar is het weer aardig stil rondom Vandenberg als ik me niet vergis. Iemand een idee?

avatar van Von Helsing
gigage schreef:
In oktober 2021 werd er een nieuwe zanger en album aangekondigd. Na wat live shows vorig jaar is het weer aardig stil rondom Vandenberg als ik me niet vergis. Iemand een idee?


Het album is af en as dinsdag komt de nieuwe single uit, House of Fire.

avatar van gigage
Andere dinsdag neem ik aan


avatar van Faalhaas
Ik verwacht er weinig meer van. Al ben ik blij dat die Romero weg is, ik vond dat geen fijne zanger. Maar ook qua stijl en composities kon het voor mij niet tippen aan het oude werk. Het lijkt er gewoon niet op. Dat zal nu niet opeens heel anders zijn.

avatar van vielip
Oh is die bandhoer alweer weg? Wie is nu de zangert dan?

avatar van spinout
Op 8 oktober 2021 kondigde Vandenberg aan dat de Zweedse zanger Mats Levén zich bij de band heeft aangesloten.
Net op Spotify beluistert. Het nummer en de zang kan mij niet bekoren. Van den Berg kan beter zijn Les Paul weer tevoorschijn halen.

avatar van m@rcel_a
Wat speelt hij nu dan?

avatar van Faalhaas
Ik heb House on Fire ook beluisterd. Gaat ene oor in, andere oor uit. Gewoon een standaard nummer met een hardrockfeel zoals zoveel bands eind jaren 80 klonken. Prima productie verder maar dat eigenwijze dat Vandenberg ooit had is weg. Zanger is trouwens iets minder irritant dan bandhoer Romero.

Blijft toch jammer dat de originele Vandenberg nooit meer bij elkaar kan komen. Ook al schreef Ad toen ook al alles, zonder zijn bandmaatjes van toen is het toch allemaal net niet. Of hij moet grootheden als Coverdale naast zich hebben natuurlijk, maar die heeft ook zijn laatste restje stembanden inmiddels wel versleten geloof ik.

avatar van vielip
Mats Levén is een prima zanger! Wist helemaal nog niet dat hij zich bij de band had aangesloten. Heb het nummer nog niet gehoord maar de reacties hierboven verbazen mee geenszins. Het vorige album klonk ook best aardig en nooit echt slecht. Maar het specifieke dat de band in de jaren 80 had is compleet verdwenen inderdaad. Nu klinkt het gewoon als één van de zovele hardrock bands uit de jaren 80. Exact zoals Faalhaas het omschrijft eigenlijk.

avatar van spinout
m@rcel_a schreef:
Wat speelt hij nu dan?


Ik heb een beetje rondgekeken op You Tube, maar ik denk dat Adje momenteel op een Les Paul speelt, maar ik hoor dat typische Les Paul geluid er niet in.

avatar van vielip
Heb het nummer nu een aantal maal geluisterd en ik vind 'm zeer behoorlijk moet ik zeggen. De eerste seconden wordt ik op het verkeerde been gezet en denk ik met een herbewerking van een Van Halen nummer van doen te hebben. Maar daarna ontvouwt zich een prima melodic hardrock song. Met de oude Vandenberg heeft het allemaal weinig (of eigenlijk niks) meer van doen. Grote pluspunt is zanger Mats Leven wat mij betreft. Ik wist dat de beste man een behoorlijk potje kan zingen dus die verwachtingen waren al best hoog. Hij lost ze volledig in. Ik vind dit ene nummer al tig keer leuker dan het hele album met Romero bij elkaar. Dit maakt me toch best nieuwsgierig naar de rest van het album.

avatar van jailhouserocker1
Heb nooit de ophef rondom zowel de band als de persoon vandenberg begrepen. Hebben in mijn ogen louter matige tot zwakke albums uitgebracht, zowel vroeger als nu. Hoewel Adje zeker geen slechte gitarist is, heb ik zo'n donkerbruin vermoeden dat zijn uiterlijk een grote rol heeft gespeeld bij het toetreden van Whitesnake en niet zo zeer omdat hij zo'n bijzondere gitarist is.

avatar van vielip
Heel lang geleden (ergens jaren 90) kende ik nog niet zo heel veel bands in de hardrockwereld. Maar de nummers van Vandeberg pikte ik er vrijwel altijd gelijk tussenuit. Niet vanwege de zang of de drummer. Nee, omdat ik het spel van Adje eruit vond springen. De beste man had zeker in de 80's een prima eigen stijl die hem onderscheidde van andere gitaristen. Dat jij de albums louter matig tot zwak vind dat mag. Is puur persoonlijke smaak. Maar ik ben het daar totaal niet mee eens.

avatar van namsaap
jailhouserocker1 schreef:
Hoewel Adje zeker geen slechte gitarist is, heb ik zo'n donkerbruin vermoeden dat zijn uiterlijk een grote rol heeft gespeeld bij het toetreden van Whitesnake en niet zo zeer omdat hij zo'n bijzondere gitarist is.


Wat een onzin. David Coverdale was al onder de indruk van Adjes compositorische kwaliteiten toen Vandenberg in het voorprogramma van Whitesnake tourde en heeft hem daarom meermaals benaderd om tot de band toe te treden. Adje heeft zijn songwritercredits op Slip Of The Tongue en Restless Heart niet verdiend vanwege zijn uiterlijk .

Tja, en zijn gitaarspel. Hij is geen Steve Vai of Satriano qua techniek, maar zoals vielip terecht zegt heeft hij, net als deze gitaristen, een zeer herkenbare en eigen sound die uit duizenden herkenbaar is. Dat is al bijzonder op zichzelf. Youtube staat vol met gitaristen die technisch superieur aan hem zijn, maar compleet inwisselbaar klinken en me met geen noot weten te raken.

avatar van Faalhaas
jailhouserocker1 schreef:
Hoewel Adje zeker geen slechte gitarist is, heb ik zo'n donkerbruin vermoeden dat zijn uiterlijk een grote rol heeft gespeeld bij het toetreden van Whitesnake en niet zo zeer omdat hij zo'n bijzondere gitarist is.

In de hairmetal hoogtijdagen speelde uiterlijk idd ook een belangrijke rol. In die zin heb je zeker een punt. Maar wat Whitesnake betreft zocht Coverdale ook altijd gitaristen die meer konden dan een leuk smoeltje trekken voor de camera. Songs schrijven deed hij toch altijd het liefst met iemand samen. En hij wist natuurlijk dat Vandenberg dat kon. Zoals net al eerder vermeldt zat Coverdale al achter Ad aan in 1982. Maar die had toen net een hitje met Burning Heart dus de timing was niet helemaal perfect.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 19:34 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 19:34 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.