John Henry Bonham, 69 jaar zou ie vandaag zijn geworden.
Bonzo, of John Heineken ( bijnamen) stierf noodlottig in 1980, na een te heftige wodka marathon.
Er was een repetitie gepland die dag en de drummer zat niet lekker in zijn vel.
Volgens Robert Plant zei hij in de auto, dat hij geen zin meer had om te drummen.
John was een stagebeest, maar het moordende lange touren was nooit echt aan hem besteed geweest.
Hij was feitelijk een familyman en heimwee naar huis, maakte hem somber en onrustig.
Drank was daarbij een middel om dat enigzins te verzachten en net als collega Page, raakte hij ook nog aan de heroine.
Onderweg op 24 September 1980, scoorde Bonham een paar broodjes ham en spoelde het weg met wodka, de wodka bleef binnen handbereik en ook tijdens de repetitie werd er door hem flink ingenomen.
Thuisgekomen bij Jimmy Page, was hij zo ver heen dat een paar roadies hem naar een bed begeleiden. 's werelds beste rockdrummer werd dood gevonden de volgende dag. 32 jaar slechts.
Het was een incident. Bonham was een natnek en had wel vaker extreme uitspattingen in dat kader, maar hij hield teveel van zijn familie en ook collega's, om doelbewust zo aan zijn einde te komen.
Zo kwam er ook een einde aan de band Led Zeppelin, want John zijn unieke spel was te veel verbonden aan de sound van de band.
Nog altijd een voorbeeld voor velen.
Zijn techniek, de inmense power en zijn kick, die gewoon als een double bass pendaal klonk.
In de loop der tijd zijn er ongetwijfeld technisch betere drummers opgestaan, maar zo eigen en uniek als John Bonham, zijn er zelden meer gespot in de rockwereld.