MusicMeter logo menu
MusicMeter logo

Muziek / Toplijsten en favorieten / B-kantjes Top 10

zoeken in:
avatar van kaztor
U weet wel, dat plaatkantje dat bij de meesten altijd tegen het rubber van de platenspeler aan schurkt, onbekend en onbemind... Of dat gedeelte op een cd-single dat na #1 komt.... Nou, die nummertjes gaan we hier dus eens even gezellig in de spotlights zetten!

Post hier dus je 10 favoriete b-kantjes!

1. Pink Floyd - Careful With That Axe, Eugene
2. The Cure - The Exploding Boy
3. Oasis - Acquiesce
4. The Police - Low Life
5. The Clash - Armagiddeon Time
6. The Cure - Another Journey By Train
7. The Beatles - Rain
8. U2 - Things To Make And Do
9. Queen - Soul Brother
10. Led Zeppelin - Hey, Hey What Can I Do

avatar van Crush
01 Clan of Xymox - The second time
02 The Cruxshadows - White rabbit
03 Diorama - Erase me
04 Ultravox - Paths and angles
05 The Cult - The snake
06 John Foxx - This jungle
07 Nena - Ich lieb' dich
08 Pink Floyd - Julia dream
09 OMD - Navigation
10 The Police - Friends

avatar van Edwin
1. David Sylvian & Ryuichi Sakamoto - Bamboo Houses
2. The Cure - This Twilight Garden
3. Depeche Mode - Death's Door
4. China Crisis - A Golden Handshake For Every Daughter
5. OMD - The Romance Of The Telescope
6. Prefab Sprout - Real Life (Just Around The Corner)
7. Ultravox - Passionate Reply
8. Talk Talk - John Cope
9. Bel Canto - Keena Mareme
10. Simple Minds - Saturday Girl

avatar van aERodynamIC
1. Prince - Erotic City
2. Smashing Pumpkins - Starla
3. Marc and the Mambas - Your Aura
4. Antony and the Johnsons - Hope Mountain
5. Suede - Europe Is Our Playground
6. Pixies - Into the White
7. Belle & Sebastian - Take Your Carriage Clock and Shove It
8. Sigur Rós - Bíum Bíum Bambaló
9. Kate Bush - The Burning Bridge
10. Nick Cave & the Bad Seeds - Right Now I'm A-Roaming

Ik zal er wel een aantal vergeten zijn.....

avatar van kaztor
Was Into The White een b-kant..?

avatar van gaucho
De eerste tien favorieten die bij me opkomen (maar er zijn er veel meer):

1. Bruce Springsteen - Roulette
2. Paul McCartney & Wings - Daytime nighttime suffering
3. ELO - Fire on high
4. Kate Bush - Under the ivy
5. Talk Talk - It's getting late in the evening
6. Prince - 17 days
7. Journey - Natural thing
8. Nick Lowe - They called it rock
9. U2 - Silver and gold
10. The Police - Shambelle

Gaat het hier overigens uitsluitend om B-kantjes die nooit op een regulier album zijn verschenen? Ik krijg de indruk van wel...

avatar
Ruby1966
1. The Verve - Never Wanna See You Cry
2. Richard Ashcroft - Leave Me High
3. The Verve - I See the Door
4. The Verve - Little Gem
5. The Verve - Lord I Guess I'll Never Know
6. The Lotus Eaters - Two Virgins Tender
7. U2 - (Trash, Trampoline and the) Party Girl
8. Talk Talk - Pictures of Bernadette
9. The Verve - So Sister
10. The Verve - Country Song

avatar van Mctijn
Een top-10 maken is erg lastig, maar dit zijn opvallende b-kantjes:

U2 - The sweatest thing
Led Zeppelin - Hey Hey What Can I Do
Righteous Brothers - Unchained Melody
Gloria Gaynor - I will Survive
The Smiths - How Soon is Now
The Beatles - I Am the Walrus
The Cure - Harold & Joe
Traffic - Smiling Phases
The Byrds - Why

avatar van Arrie
Dat zijn toch geen B-kantjes?

avatar van Mctijn
Arrie schreef:
Dat zijn toch geen B-kantjes?

Euh jawel.
Sommige b-kantjes van lp's, andere b-kantjes van singles.
Allemaal b-kantjes.....

avatar van kaztor
gaucho schreef:
Gaat het hier overigens uitsluitend om B-kantjes die nooit op een regulier album zijn verschenen? Ik krijg de indruk van wel...


Vind het niet echt uitmaken. Het gaat om de beleving van het beluisteren ervan. Non-album b-kantjes zijn vaak wel specialer.

avatar van aERodynamIC
Arrie schreef:
Dat zijn toch geen B-kantjes?

Als je echt puur de term b-kantjes hanteert gaat het om deze dingen:


(afbeelding)


In 'mijn tijd' kocht ik die als jong ventje regelmatig omdat LP's te duur waren. Je had dan de A-kant met daarop de hit (of niet) en op de B-kant een ander nummer. Meestal waren dat nummers die niet op een LP verschenen en soms waren het gewoon andere tracks van een LP (af en toe zelfs van een vorig album).

Sinds de cd-single kun je niet echt meer spreken over b-kant natuurlijk en kreeg je met extra tracks te maken. Heel vaak waren dat gewoon remixen die voorheen weer te vinden waren op 12 inches (maxi singles).

Anno nu is er haast geen touw meer aan vast te knopen met al die extra dingen op cd of alleen via iTunes of weet ik het wat. Van b-kantjes is niet echt meer sprake op deze manier.

kaztor schreef:
Was Into The White een b-kant..?


Wat is het dan wel volgens jou?
Het staat notabene op het album Complete "B" Sides (voor wat die titel waard is natuurlijk gezien mijn verhaaltje)

avatar van Omsk
1. Ride - Today
2. Suede - Europe Is Our Playground
3. Talk Talk - It Is Getting Late In The Evening
4. The Cure - Breathe
5. Pulp - The Boss
6. Modest Mouse - Night On The Sun
7. Morrissey - The Girl Least Likely To
8. The Smiths - Sweet And Tender Hooligan
9. Suede - Together
10. Sunset Rubdown - We Got Broken Eyes

avatar van Arrie
Dankje voor de uitleg, Eric!

Maar nummers als U2 - The Sweetest Thing, The Righteous Brothers - Unchained Melody, en Gloria Gaynor - I Will Survive zijn toch gewoon A-kantjes of snap ik het nou nog steeds niet?

avatar van herman
Het nummer van U2 was in de jaren '80 een b-kant, maar is in 2000 opnieuw uitgebracht (als a-kant) ter ere van de toen verschenen U2-verzamelcd's.

Hoe het met die andere zit, weet ik niet.

avatar
Benno
Die nummers van Gloria Gaynor en The Righteous Brothers waren ook b-kantjes, maar het zou wel kunnen dat ze kort daarna in de volgende "drukken" a-kant zijn geworden. Dat is wel vaker voorgekomen.

avatar van gaucho
Benno schreef:
Die nummers van Gloria Gaynor en The Righteous Brothers waren ook b-kantjes, maar het zou wel kunnen dat ze kort daarna in de volgende "drukken" a-kant zijn geworden. Dat is wel vaker voorgekomen.

Nou, dat is niet zozeer een kwestie van 'het zou wel kunnen dat...' Die twee nummers zijn allebei wereldhits en evergreens geworden. Maar inderdaad, ze zijn ook allebei een B-kantje geweest.

Ongelofelijk maar waar: de nieuwe Gloria Gaynor-single in 1979 heette Substitute (een reggae-achtige versie van hetzelfde nummer als waarmee de groep Clout een jaar eerder een wereldhit scoorde). Een radio-dj in Amerika vond dat de B-kant meer 'power' had en besloot dat te gaan draaien. En hij stuurde de platenmaatschappij een briefje met een advies: uitbrengen als A-kant a.u.b. De rest is disco-geschiedenis.

Van The Righteous Brothers moet ik het even nakijken, maar volgens mij was Unchained melody de b-kant van de heruitgave van You've lost that lovin' feeling, dat eind jaren tachtig nog een keer de Nederlandse hitparade haalde. Het nummer werd een paar jaar later op eigen kracht zelfs nog een nummer 1 hit als onderdeel van de soundtrack van de film Ghost, met Patrick Swayze.

How soon is now was oorspronkelijk de B-kant van de single William it was really nothing, en werd later toegevoegd aan de LP Meat is Murder, en werd nóg later pas een afzonderlijke single. En I am the walrus was natuurlijk gewoon de B-kant van Hello goodbye.
Dus het is allemaal wat vergezocht, maar het klopt wel. Per saldo getuigt het gewoon van een grote muziekkennis van Mctijn.

avatar van gaucho
Nóg een disco-klassieker die oorspronkelijk als B-kant werd uitgebracht:

(afbeelding)

Ongelofelijk maar waar: het nummer Can't we just sit down (and talk it over) was oorspronkelijk de A-kant en bracht het tot een bescheiden notering in de Amerikaanse hitlijsten. Misschien dachten ze dat de wereld nog niet rijp was voor I feel love - het was voor die tijd (1977) natuurlijk een tamelijk uitzonderlijk nummer. Gelukkig werd het tegendeel korte tijd later bewezen.

avatar van kaztor
herman schreef:
Het nummer van U2 was in de jaren '80 een b-kant, maar is in 2000 opnieuw uitgebracht (als a-kant) ter ere van de toen verschenen U2-verzamelcd's.


De re-release uit 1998 ( ) is opnieuw opgenomen.

avatar van B.Robertson
1. Golden Earring - Babylon
2. Motörhead - Too Late Too Late
3. Saxon - Live Fast Die Young
4. Venom - In Nonime Satanas
5. Deep Purple - Coronarias Redig
6. Queen - A Human Body
7. Iron Maiden - Reach Out
8. The Michael Schenker Group - Girl from Uptown
9. André van Duin - Ik Bijt op een Houtje
10. Tol Hansse - Puf, Puf, Puf, Mijn Opoe Die Rookt Stuf

avatar van bikkel2
Moet ik diep graven:

1. Beatles- I Am The Walrus
2. Marillion-Lady Nina
3. Queen- Soul Brother
4. Golden Earring- (just like) Vince Taylor
5. Wings- Girls School
6. E.L.O- One Summer Dream
7. Queen- Sheer Heart Attack
8. U2- Silver & Gold
9. Billy Joel- Where's The Orchestra ?
10.Rolling Stones- Far Away Eyes

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 19:08 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 19:08 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.