Het internet is je vriend! Over elk achterlijk onderwerp is wel een webpagina te vinden, dus natuurlijk ook over de diepere betekenis van
Ca plane pour moi.
Mijn Engels is beter dan mijn Frans, maar uiteindelijk is mijn conclusie dezelfde als de jouwe: nergens over schijnbaar. Nou ja vooruit: over de geneugten van een leven vol drank en drugs, vrouwen & 'getting high'.
In het Engels zou het ongeveer zo gaan:
Ok let's go, that babe was such a bitch
What a vibration
Coming on the doormat
Filed down, ruined, empty, but happy
You are the King of the Divan
She says to me in passing
I am the King of the Divan
Leuk nummer trouwens: rechttoe-rechtaan pseudo-punk met strak gitaarwerk. Maar het is de stem die uiteindelijk het nummer maakt. De b-kant, Pogo pogo, was van hetzelfde laken een pak, herinner ik mij. Ik moet de single nog ergens op zolder hebben liggen.
Maar die commotie ruim dertig jaar na dato begrijp ik niet zo erg. Maar in Nederland was dit gewoon een eendagsvlieg, terwijl ik vermoed dat het succes van Plastic Bertrand in België (en Frankrijk?) waarschijnlijk langer aanhield. Was Lou Deprijck een soort Frank Farian van België ofzo?
Overigens hebben wij aan Plastic Bertrand wél het verschijnsel Rubberen Robbie te danken...
