MusicMeter logo menu
MusicMeter logo

Hier kun je zien welke berichten wondzero als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.

Gonjasufi - A Sufi and a Killer (2010)

poster
5,0
De laatste tijd heb ik me zoveel op livemuziek gericht dat ik nauwelijks aan research op het internet ben toegekomen. Aan het einde van mijn vakantie voelde ik toch een onhoudbare behoefte om toch even die releaselijst af te zoeken naar mooie namen en interessante uitkomsten. Er zijn vrij weinig artiesten met zo'n hoog stemaantal dat ik niet ken, maar dit was toch een uitzondering. Nieuwsgierigheid opgewekt dua.
Al lezend kwam ik erachter dat Flying Lotus hierbij betrokken was. Ik heb hem leren kennen door zijn laatste album, maar heb me nooit echt in hem verdiept. Alhoewel zijn aandeel uiteindelijk minimaal bleek te zijn. Maar dit is de eerste plaat in tijden, tijden van vele platen, die me verrast! Gewoon echt verrast. Hier is iets nieuws aan de hand. Niet het zoveelste Britpop-, of recenter, indiefolkbandje dat gehypte wordt, nee een artiest die serieus genomen moet worden. Ik kan de uitzonderlijke nummers niet beschrijven, daarvoor ken ik dit album pas te kort, maar als totaalplaatje is het subliem. En dat zeg ik verder enkel over Devendra Banharts Smokey rolls Down Thunder Canyon.
Ik val voor de afwisseling, de verbazing, de afstand, de gekte, de platenkrasjes, de stem, de beats en de gedachtes die het bij me los maakt.
Eerste vergelijkingen die door mijn hoofd schieten zijn; CocoRosie (vooral de stem), Wax Tailor, Noisettes (waarschijnlijk de gebruikte microfonen en een bepaalde beat?) en Devendra Banhart toch ook wel (Sheep had zo door hem geschreven kunnen worden). Maar dat zijn vergelijkingen die vooral op details gebaseerd zijn.
Dit is een plaat waardoor ik meteen met rechte rug in mijn stoel ging zitten en die zo speciaal is dat het voor mij persoonlijk een opluchting is. Zovaak hoor je bepaalde crossovers (denk aan de toch wel flauwe combinatie van folk en hiphop door Rico, Typhoon & Muppetstuff) waar men probeert nieuwe sounds en geluiden te ontdekken, terwijl het gewoon niets meer blijkt te zijn dan hiphop en folk... hier is deze mix uitstekend gelukt en ik kan hier enkel mijn lof en liefde voor uitspreken.
Vandaar deze lof en liefde. Een plaat die ik zeker van voor tot einde ga uitpluizen en waarvan ik ga genieten als de fijne kop muntthee die ik binnen enkele ogenblikken ga verorberen. Met deze plaat in de speler natuurlijk!