MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

The Selecter - Too Much Pressure (1980)

mijn stem
3,54 (57)
57 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Ska
Label: 2 Tone

  1. Three Minute Hero (3:00)
  2. Everyday (3:10)
  3. They Make Me Mad (2:47)
  4. Missing Words (3:22)
  5. Danger (2:38)
  6. Street Feeling (3:11)
  7. My Collie (Not a Dog) (2:45)
  8. Too Much Pressure (3:48)
  9. Murder (2:39)
  10. Out on the Streets (3:28)
  11. Carry Go Bring Come (3:02)
  12. Black and Blue (3:17)
  13. James Bond (2:16)
  14. The Selecter * (3:00)
  15. On My Radio * (3:06)
  16. Too Much Pressure [B-Side Version] * (2:51)
toon 3 bonustracks
totale tijdsduur: 39:23 (48:20)
zoeken in:
avatar van RonaldjK
4,5
Bij het debuutalbum van mede ska'ers The Specials staan tot vandaag 270 stemmen en 43 berichten. Het debuut van The Selecter verscheen rond diezelfde tijd, maar kreeg op MuMe slechts 54 stemmen en 5 berichten. Mag ik verbaasd zijn? In mijn oren doet Too Much Pressure niet onder voor die van de concullega's.

De productie die ik via streaming hoor, is helder en strak en drie nummers springen er meteen uit: de Britse hit en albumopener Three Minute Hero (#16 in februari 1980), de Brits/Nederlandse hit Missing Words (#23 in het VK in april, in de Nationale Hitparade #32 in april, in de Top 40 #29 in mei) en het titelnummer. De elpee haalde half februari in het VK in de week van verschijning meteen #5, #43 in Nederland in maart.

Ook de overige nummers mogen er zijn. Meestal uptempo, energiek en altijd charmant, zoals de sirene-op-orgel in het intro van Danger, waarin bovendien de straatcultuur in thuisstad Coventry wordt geduid. Met heldere zang legt Pauline Black uit wat er gebeurde: "I was only having some fun, when they come and take me away. They cause disstress and terrible pain. That was in the month of May. Oh danger, when the red light's shining bright. Oh danger, there's gonna be a terrible fight".

En dan is daar het langzamere Black and Blue met een aangrijpende tekst over iemand die zichzelf in de spiegel ziet en besluit dat het anders moet - maar hoe? De peuken zijn op en vrienden komen niet langs.
Met een titel als James Bond zit ik bij voorbaat op het puntje van de stoel en word niet teleurgesteld; het thema van de filmserie is erin verwerkt terwijl "tha killah" wordt gezongen. Vrolijke ska die eventjes minder serieus van thema is.
In het gitaarwerk klinkt wat door van punk: het is strak en stevig, op het simplistische af. Zo is menig gitaarsolo een lijntje dat vier maal wordt herhaald. Maar het wérkt!

Doorbraakhit On My Radio uit 1979 stond niet op de Britse persing, wél op de Nederlandse. En uiteraard op latere verzamelaars en cd-edities.
Vanaf het najaar van 1979 vond ska ook in Nederland een redelijk groot publiek. Too Much Pressure is een heerlijke plaat die, ik herhaal het nog maar eens, niet onderdoet voor albums van genregenoten die in diezelfde tijd verschenen zoals van Bad Manners, The Beat, The Specials of Madness...

Mijn reis door de new wave van 1980 kwam vanaf de debuutelpee van The Specials en vervolgt bij de vijfde van Ramones én hun doorbraak naar een hitgevoelig, singlekopend publiek: Rock 'n' Roll High School.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 00:07 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 00:07 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.