jovad schreef:
Aero, deze CD is volgens mij muzikaal wel een volwaardige release, anders moet ook A Band In A Box niet als volwaardige release aanzien worden want dat bestaat ook voornamelijk uit heropnames van nummers.
Het ligt er maar aan hoe je het bekijkt. Voor mij is het geen volwaardige release als je het ziet in de vorm van 'voer voor eindejaarslijstjes'. Het is niet echt 100% een nieuw album en dat is A Band in a Box ook niet en die staat dan ook in de afdeling verzamel/live (en die heb ik toen ook uit mijn eindejaarslijstjes gelaten zoals ik dat met alle verzamelaars en live-albums doe).
Dit album valt een beetje buiten beide categorieën: ze benaderen wel de live-sfeer van A Band in a Box maar is niet live. Het bevat wel oude nummers, maar dan in een ander jasje en daarbij heeft het enkele nieuwe nummers als toevoeging.
Dit album is er natuurlijk ook met een bepaalde reden gekomen.
Ik quote een aankondiging zoals te vinden op de site van Plato:
Eind 2006 nam Zita Swoon het album ‘Big City’ op dat in maart 2007 in de Benelux verscheen. Door veranderingen bij hun label in Frankrijk komt de plaat daar onverwacht niet uit. Eind 2007 start de samenwerking met een ander Frans label en Big City wordt Big Blueville. Geen 'franse versies' van Big City Songs, maar eigenlijk een compleet nieuw album ! De groep was ondertussen al in de studio om nieuwe songs op te nemen. Ze beslissen om de live ervaring van de ‘Big City’ songs te gebruiken voor nieuwe interpretaties van ‘Infinite Down’, ‘I Feel Alive In The City’, ‘Je Range’, ‘Everything Is Not The Same’ en ‘L’Opaque Paradis’. Ook twee oudere songs worden op deze manier aangepakt: ‘People Can’t Stand The Truth’ (van de balletvoorstelling ‘Plage Tattoo’) en ‘Giving Up The Hero’ (van de filmsoundtrack ‘Sunrise’). In 48 uur tijd speelde Zita Swoon nieuwe versies van de bekende songs op een manier die nauw aansluit bij de live sound van 'A Band In A Box'. De atmosfeer in de studio was uitstekend en is duidelijk aanwezig in het geluid, dat nog organischer en directer klinkt, echt 'in your face' ! De drie compleet nieuwe tracks op ‘Big Blueville’ zijn ‘Looking For A Friend’, ‘Josieanna’ en ‘Quand Meme Content’. Met een vernieuwde tracklisting, andere arrangementen, onuitgegeven titels en een andere hoes is 'Big Blueville' een plaat geworden van bijzonder hoog niveau die we de fans niet wilden ontzeggen. Het is een wat onverwachte verrassing deze "nieuwe" plaat van Zita Swoon, maar de verzamelaars zullen deze vitale release bijzonder appreciëren.
Volwaardig als in 'compleet nieuw album'? Voor mij niet. Volwaardig als in 'Vind je het een kwalitatief album en telt die voor vol'. Jazeker! Ik heb ook nooit wat anders gezegd.....
Let wel: op de sticker staat dat dit album gelimiteerd wordt uitgebracht. Wees er dus snel bij, want later is er misschien lastiger aan te komen (dus ook dit gegeven zorgt voor een in mijn ogen minder 'volwaardige' release).
Maar kort samenvattend en als ik al eerder opmerkte: dit is voor mij A Band in a Box deel 2 met nummers van Big City. En laat A Band in a Box nog steeds mijn favoriete Zita Swoon album zijn
