MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Steely Dan - Alive in America (1995)

mijn stem
3,91 (69)
69 stemmen

Verenigde Staten
Jazz / Rock
Label: Giant

  1. Babylon Sisters (5:16)
  2. Green Earrings (6:38)
  3. Bodhisattva (4:19)
  4. Reelin' in the Years (4:19)
  5. Josie (6:11)
  6. Book of Liars (6:24)
  7. Peg (5:47)
  8. Third World Man (5:20)
  9. Kid Charlemagne (6:47)
  10. Sign in Stranger (6:33)
  11. Aja (9:03)
totale tijdsduur: 1:06:37
zoeken in:
avatar
beaster1256
ja dit is een goeie live lp van een typische studio groep, maar probeer die nummers maar eens live te spelen, niet doenlijk,

avatar
4,0
En toch krijgen ze het voor elkaar, ik vind het nog steeds super, zeker omdat de solo's net een tikkeltje anders zijn en soms zelfs instrumenten worden vervangen door andere (Reelin' in the Years). Erg goed.

avatar
4,0
Inderdaad een hele apparte versie van ''Reelin in the years'' .
Erg goed concert . ''Josie'' blijf ik ook geweldig vinden.
4*

avatar
Nicci
Ik begrijp overigens de toegevoegde waarde van deze liveopname niet zo goed. Je kan net zo goed het origineel opzetten.
Met uitzondering van een paar nummers die live wat meer spetteren.

Met wat goede muzikanten is het overigens niet zo'n enorme opgave om dit te spelen hoor . . . We moeten nu ook weer niet overdrijven.

avatar
bikkel
Eindelijk een livealbum van Steely Dan. Het duo verafschuwde de gigs in de 70er jaren en waren er ook snel klaar mee.
De grootste irritatie voor het duo was de apparatuur die voor handen was. Het faalde nog wel eens. Ook gaven ze toe dat het studiowerk eigenlijk meer hun ding was.
Zoveel jaar na dato deden de heren het alsnog. Leuk detail in deze is dat het duo naar de muziekwinkel moest om hun eigen songs te gaan zoeken en de schema's en akkoorden opnieuw te gaan leren.
De registratie is voorbeeldig. Meer jazzyer en een nieuwe versie van
Reelin' In The Years. Verwacht geen al te veel vuurwerk, want alles is netjes en in de perfectie uitgevoerd. Maar de nummers, voornamelijk van Royal Scam en Aja blijven die geweldige aantrekkingskracht behouden. 1 solonummer staat erop en nog wel van Becker. Het lekker lui gespeelde Book Of Liars. Een verder niet zo'n heel bijzonder nummer, en een echte zanger is hij ook al niet.
Hierna kwam '' The Dan'' ook op studiogebied weer in beweging, en zijn er ondertussen al weer een album of 3 verschenen sindsdien. Vertrouwd, lekker, maar verre van braanbekend meer.

avatar van kaztor
4,5
Heb ze gister in de HMH gezien, heerlijk optreden, goede sfeer en dus ook weer die aparte uitvoeringen (Reelin, Do It Again, Showbiz Kids). Dit album geeft precies hetzelfde sfeertje weer en vind ik een genot om lekker relaxed te beluisteren. Maar ik hoop dat er ook een nieuwe live-registratie verschijnt van de huidige tour met meerdere nummers.

avatar van Madjack71
4,0
Uitstekende live plaat, van een van de betere bands uit de jaren zeventig, die albums wisten te maken die nu nog met gemak overeind blijven en boven het maaiveld uitsteken.
Geen spetterend vuurwerk, maar zeer degelijke uitgevoerde versies van hun nummers. Met voldoende sfeer en uitstraling dat het gerechtvaardigt is om dit album in huis te hebben, naast de studio albums. Babylon Sisters, Bodhisattva en Josie zijn een plezier voor het oor en ook Reelin' in the Years met een ietwat andere benadering.
Wel apart dat het zo lang heeft geduurd aleer er een live album kwam.

avatar van Thuurke
Ik heb lang naar deze cd gezocht en afgelopen zondag heb ik hem gevonden en voor de schappelijke prijs van 5 euro gekocht.

Volgens mij is deze lang niet meer te koop geweest en is hij niet meer heruitgebracht, evenals de laatste twee Steely Dan CD's die ook bijna nergens meer te krijgen zijn.

avatar van Tony
4,0
Fagen en Becker hadden voor zo'n beetje ieder nummer dat ze wilden opnemen een specifieke sound en instrumentarium in gedachten. Daar zochten ze de voor hun perfecte muzikanten bij. Kijk maar naar de ellenlange lijsten verschillende gastmuzikanten die op hun nummers hebben meegespeeld. Daarnaast haalden ze er voldoening uit om alle mogelijke technische snufjes die maar beschikbaar waren in hun producties toe te passen. Steely Dan was de studioband aller studiobands.

En als zo'n band live gaat spelen, met alle beperkingen qua apparatuur en podiumbezetting van dien, gaat dat ten koste van de filosofie. Dit live album heeft voor mij daarom geen toegevoegde waarde. Ik geef 4 sterren voor de kwaliteit van de nummers, maar deze live versies doen geen recht aan de originelen en dat is ook onmogelijk.

avatar
4,5
Drew Zinggggg

avatar
4,5
Het eerste Steely Dan album dat ik kocht op aanrader van mijn gitaarleraar. Man, ik werd en word nu nog altijd weggeblazen door dit album. Hoe straf word hier gemusiceerd ? Ongelofelijk..
Het was toen alvast een reden om alle studio Steely Dan albums aan te schaffen.
Heb ze ooit eenmaal gezien in Brussel en was toen ook zwaar onder de indruk.

avatar
4,5
Mooi live album met de geweldige Drew Zingg, onlangs helaas veel te vroeg overleden.

avatar van bikkel2
4,0
Gelukkig ook live uiteindelijk gezien in Ahoy meen ik toendertijd.
Zal omstreeks 1992/ 1993 geweest zijn.
Ik heb mij toen prima vermaakt, want er staat wel wat op het podium hoor.
Waar Becker en Fagan aanvankelijk live optredens verafschuwde - want in de 70's liet het geluid het nog wel eens afweten - kregen ze aardig de smaak te pakken in de 90's en nog best lang er na.
Nooit echt met een vaste groep muzikanten, maar wel elke keer van hoge kwaliteit.
Inderdaad gitarist Drew Zingg, die wat Lounas hierboven al schreef, te vroeg is heengegaan.
Drummer die ik ben is het extra genieten van Dennis Chambers die op uiterst swingende en virtuoze wijze de nummers eigen maakt.
Legendarisch is natuurlijk de originele drumpartij op het nummer en tevens titelsong Aja van Steve Gadd.
Chambers maakt het zich eigen en drukt zijn stempel op de versie hierop.
Eerder tijdens de Amerikaanse tour deed ex Weather Report drummer Peter Erskine mee en het fundament wat hij legt op Third World Man is perfect.
Verder is dit Alive in America een fijne live compilatie van oude album favo's die soepel de revue passeren, maar afgezien van Reelin' in the Years die een iets ander arrangement heeft, zijn er niet heel veel verrassingen te ontdekken. Één en ander is wat aangedikt met damescoirtjes en wat prominentere blazers, maar het blijft onmiskenbaar Steely Dan.
Becker en Fagen hadden nog geen nieuwe plaat uitgebracht (dat zou nog even op zich laten wachten).
Alleen Becker's Book of Liars is nieuw op het moment van de peformance.

avatar van coldwarkids
Voor het eerst op vinyl te verkrijgen tijdens RSD 2026!

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 23:47 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 23:47 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.