MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Iron Maiden - A Real Live One (1993)

mijn stem
3,49 (89)
89 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Metal
Label: EMI

  1. Be Quick or Be Dead (3:17)
  2. From Here to Eternity (4:20)
  3. Can I Play with Madness (4:42)
  4. Wasting Love (5:48)
  5. Tailgunner (4:09)
  6. The Evil That Men Do (5:26)
  7. Afraid to Shoot Strangers (6:48)
  8. Bring Your Daughter... to the Slaughter (5:18)
  9. Heaven Can Wait (7:28)
  10. The Clairvoyant (4:30)
  11. Fear of the Dark (9:43)
totale tijdsduur: 1:01:29
zoeken in:
avatar van james_cameron
3,5
Redelijk maar verder weinig opzienbarend live-album, opgenomen in meerdere landen. Met de songkeuze is weinig mis, er staan geen missers of iets dergelijks op, maar het zijn nu ook weer niet de beste songs van de band. Daarnaast heb ik Iron Maiden live wel eens beter horen presteren.

avatar van metalfist
Oorspronkelijk uitgebracht als twee aparte albums, maar voor mij zijn A Real Live One en A Real Dead One toch onlosmakelijk met elkaar verbonden. Het was de eerste live-release van Iron Maiden sinds Live After Death en het interessante was dat A Real Dead One zich focust op nummers die gereleased werden voor Somewhere in Time terwijl A Real Live One de periode erna voor zijn rekening neemt. Qua setlist is A Real Dead One de meer interessante, qua kwaliteit is A Real Live One de betere. Dezelfde hekelpunten blijven overeind (het feit dat dit 11 nummers zijn verspreid over 9 venues doet de algemene flow geen goed), maar de band lijkt ook net iets vlotter te spelen. Wat op zich vreemd is aangezien alle nummers - dus van beide CDs - uit de Fear of the Dark tour in 1993 komen. Misschien zaten de oude nummers gewoon niet meer zo goed in de vingers? Ik was er alleszins niet bij in 1993, maar ik heb in de loop der jaren Iron Maiden zowel persoonlijk (die Somewhere Back in Time tour in 2008 op Graspop!) alsook op officiële release (ik blijf een groot zwak hebben voor Death on the Road, ook wel dankzij de atypische setlist) beter geweten. Uiteindelijk is A Real Live/Dead One een release die ik niet gemakkelijk zal verkopen, maar dat is vooral doordat die onderdeel is van die collectie waarmee je de hoes van het eerste album mee kon maken. Veel draaibeurten gaat deze en zijn tegenhanger echter niet meer krijgen vermoed ik, of ik moest opeens een nachtelijk bezoek van Eddie krijgen.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 16:05 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 16:05 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.