MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Eric B. & Rakim - Follow the Leader (1988)

mijn stem
4,00 (143)
143 stemmen

Verenigde Staten
Hip-Hop
Label: UNI

  1. Follow the Leader (5:36)
  2. Microphone Fiend (5:17)
  3. Lyrics of Fury (4:15)
  4. Eric B. Never Scared (5:21)
  5. Just a Beat (2:07)
  6. Put Your Hands Together (5:15)
  7. To the Listeners (4:32)
  8. No Competition (3:52)
  9. The R (3:55)
  10. Musical Massacre (4:29)
  11. Beats for the Listeners (4:08)
  12. The R [Remix] * (9:21)
  13. Microphone Fiend [Extended Remix] * (5:20)
  14. Put Your Hands Together [Fon Force Mix] * (5:28)
toon 3 bonustracks
totale tijdsduur: 48:47 (1:08:56)
zoeken in:
avatar
5,0
Heb ik helaas niet op vinyl!!!
maar zoek hem nog wel!


paid in full
dat is de aller eerste nummer wat ooit in mijn oortjes beukte!!



heerlijk



de beste hip hop duo ooit!!

avatar van musicfriek
Ehm.... Paid in full staat hier niet op hoor..

avatar
Snowman
Geweldig cd met nummers als: Eric B never scared, The R, Microphone fiend & Floolw the leader.

Zo hoort hiphop te zijn.

avatar van george clinton
Ze hebben al die hiphopklassiekers opnieuw uitgebracht (van Snoop Dogg tot dit hier dus) soms met een dvd bijgevoegd en nu betaal je dus zowat het dubbele dan voorheen.

avatar van FunkyMonk
4,0
Microphone fiend pfffffff, wat een nummer zeg. Ook Follow the leader en the R en Put your hands together zijn héél leuke nummertjes hier.

avatar van Korhymes
5,0
Toen ik voor het eerste keer hoorde hoe Rakim de eerste track Follow The Leader ripte was ik meteen verslaafd aan zijn style. Ik digg zijn delivery echt en vind dit een stuk beter dan Paid in Full, die toch iets te saaie beats had. De eerste 3 tracks vind ik ook meteen het beste maar eigenlijk is het hele album een toppertje.

5

avatar
FuckFace
Maar 6 reacties op dit meesterwerk? Daar zal ik snel verandering in brengen...

Paid in Full vond ik al een schitterende plaat, maar toen ik dit hoorde, moest ik toch even slikken. Kan je een nog waardigere opvolger maken? Don't think so...

Het is jammer dat velen afgehaakt zijn omdat ze paid in full te kaal vonden, zodat ze niet de moeite namen om ook deze plaat te beluisteren. Er is namelijk veel veranderd.

De Beats: het klinkt allemaal nog lekker rauw, maar die kaalheid van Paid in Full is toch grotendeels verdwenen. In tegenstelling tot zijn voorganger is dit echt een (naar mijn gevoel) warme plaat. Eric B. levert hier weer puik werk en is weer een genot om naar te luisteren. Wie Paid in Full te kaal vond, moet hier zeker naar luisteren. Minstens even goed!

De Lyrics: Rakim is weer on top! Wie het titelnummer hoort, begrijpt wel wat ik bedoel. Het lijkt alsof Rakim gewoonweg niet stopt met rappen. Zoek de tekst en probeer eens mee te rappen, dan begrijp wel wat ik bedoel.

Elk nummer is weer een juweeltje op zich. En heel het album is gewoon af. Hoe kan je op één jaar tijd zo'n opvolger maken.
Ik stel voor om de tweespan Paid in Full-Follow the Leader op te nemen bij de overige 'Wereldse Mirakels!!! All in Favour Say Ay!.

Ay ! en 5.0*

avatar van TeunusG
5,0
Elke vergelijking met Paid in full is bij dit album volkomen terecht! Het komt omdat in 1988 Paid in Full nog vers in het gheugen lag en dus vergelijkingen kwamen. ik vind het bij dit album vooral mooi dat Rakim Eric B de kans geeft om zijn ding te doen. Zoals bij Beats for the listeners, Eric B never scared en Just a beat! Maar dit album is gewoon een juweeltje als je dan over waardige opvolgers gaat beginne!!! Look No Further! This is IT

avatar van MJ_DA_MAN
4,0
Follow The Leader gaat verder waar Paid In Full ophield. Hoewel hij niet zo goed is als de voorganger (maar dat is dan ook een all time-classic), doen beide heren hun werk zeer na behoren en blijft de chemie tussen de twee artiesten uniek. Eric B. & Rakim waren vele mede-collega's ver voor (ongelofelijk dat dit gewoon in focking '88 is uitgekomen), zowel qua productie als qua rap. 4* waard, jammer van het ontbreken van een mega-classic die op de voorganger wél velen stonden. Maar ach, deze plaat mag er ook zeker zijn .

avatar van T.O.
MJ_DA_MAN schreef:
jammer van het ontbreken van een mega-classic

Eerste twee nummers?

avatar van MJ_DA_MAN
4,0
Niet mega-classics, vind ik . Maar Follow The Leader (het nummer) komt er wel in de buurt.

avatar van Korhymes
5,0
Follow The Leader is zowiezo een classic nummer, hoor alleen zn flow dan. Ongelofelijk. En dat in 88! En ja, het heeft te maken met smaak en ieder zn eigen mening maar ik vind dat de track toch een classic status verdiend.

avatar van Kos
4,0
Kos
Classic is toch niet echt een smaakgevoelige term.

avatar van MJ_DA_MAN
4,0
Niet bepaald, nee.

avatar van Korhymes
5,0
Nee, maar zo wordt het wel vaak genoeg opgevat. Zo vind T.O. de eerste twee tracks wel classics en MJ niet, ik denk dat dat ook met smaak te maken heeft

avatar van MJ_DA_MAN
4,0
Ik vind het geen mega-classics, dat is weer een tree hoger .

avatar
5,0
Mega openbaring deze plaat. Begrijp niet helemaal wat hieraan het vervolg van paidinfull aan is. Dat was nog gezellig van soul platen geloopte hiphop, waar dit meters dieper gaat. Van Lyrics of fury was ik gewoon bang, zo hard als die beat klonk. De gemiddelde drum n bass producer kent 'm ook wel waarschijnlijk.
Vreemd genoeg vond ik let the rhythm hit'em hier mooi bijgepast hebben, terwijl dat weer een aparte ep is..

avatar
Social_Mask
Eerste twee nummers zijn fantastisch en Rakim komt gewoon erg sterk. Maar vind het nog wel een tikkeltje minder dan Paid in Full. Ik moet eerlijk zijn, ik heb het album niet zo vaak gedraaid omdat ik zo intens bezig was met Paid in Full. Voor nu 'slechts' 4*.

Wat een flow heeft Rakim trouwens op Follow the Leader

avatar van Outblasty
4,0
Deze ook maar eens luisteren. Paid in Full begin ik nu na maanden wel heel lekker te vinden dus kan deze niet achter blijven.

avatar van principal2000
5,0
Eigenlijk vind ik dit album zelfs sterker dan Paid In Full. Follow The Leader vind ik waarschijnlijk het beste nummer van Eric B & Rakim. Maar eigenlijk hebben deze jongens zoveel superklassiekers gemaakt, dat het moeilijk kiezen is.

avatar van josbosvos
3,5
wat gaat Rakim hier tekeer zeg

avatar van panjoe
4,0
panjoe (moderator)
Follow the Leader gaat inderdaad enkele mijlen te ver. Ik kan er gewoon boos over worden dat hiphop in 20 jaar zo weinig positief is geëvolueerd , ik kan namelijk niet veel bedenken wat hier aan kan tippen, of over dit niveau heen gaat.

avatar van Outblasty
4,0
Schandalig dat ik dit album zo lang links heb laten liggen. Mijn eerste indruk is echt heel goed. Rakim is gewoon een van de beste rappers ooit en zijn computerachtige stem gecombineerd met de beste flow ooit passen gewoon zo goed bij de beats van Eric B. Dit is iets wat ik nog heel vaak ga opzetten vermoed ik.

avatar
De Schaafkaas
Voor mij is dit het toppunt van dit super-creatieve duo dat zijn tijd al ver vooruit was in '88. Zoveel rappers hebben zoveel dingen van hen gerecycled, nagedaan of aangepast. Dat bewijst toch ook wel weer de grote invloed van beide heren op de gehele rap-industrie.

Alleen al om dit feit verdient dit album de stempel classic, hoewel ik het gevoel heb dat in muziekwereld vaan aan hen wordt voorbijgegaan. Dit komt denk ik o.a. dat zij net stopten toen hiphop echt een booming business werd. Albums als Illmatic, Enter the Wu-Tang en The Chronic worden sneller genoemd dan deze.

avatar
Bigup2
5,0 !

Dit album is gewoon even goed als bijvoorbeeld Illmatic, The Infamous en Enter the Wu-tang.
Het is alleen niet zo heel beroemd..

avatar van MAS
5,0
MAS
Niet zo beroemd? Daar vergis je je toch echt in.

avatar van principal2000
5,0
In verband met dit topic (stemt allen) weer eens een aantal albums opgezet van dit duo. Deze blijft toch echt heel sterk. Zeer sterke outsider op dit album is in mijn ogen The R . Hoe een simpele old school beat gecombineerd met de zware stem van Rakim toch in een ijzersterk nummer kan resulteren.

avatar van gweah
4,0
Ik vind The R juist een van de mindere... Die beat vind ik de tand des tijds niet echt lekker hebben doorstaan, net als To The Listeners. Voor de rest ijzersterk album, met Rakim die volledig losgaat op wat vollere en meer aangeklede beats dan Paid In Full. Het openingstrio van tracks is echt hard, vooral bij Lyrics Of Fury rol ik elke keer van mijn stoel. Verhoogd naar 4,5.

Toch haalt dit het niet bij Paid In Full vind ik. Dat is echt een van de beste hip hop albums allertijden imo.

avatar van V.B.
4,0
Ik ben meestal niet van de hiphop voor zeg 1990. Eric B. & Rakim zijn de uitzondering nooit de moeite genomen om een geheel album goed te checken, maar ik heb er geen spijt van!

avatar van Nr.4
4,5
Heel sterk album waarop ik Rakim misschien nog wel beter vind dan op Paid in Full, alleen stonden daar nog wat meer classics op waardoor ik die perfect vind en deze bijna. Tof dat Eric B ook de ruimte krijgt. Wat gweah zegt, die eerste drie tracks zijn ongelooflijk hard.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 16:00 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 16:00 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.