MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Sixteen Horsepower - The Partisan (1998)

mijn stem
3,94 (8)
8 stemmen

Verenigde Staten
Country / Rock
Label: A&M

  1. The Partisan (4:12)
  2. Fire Spirit (2:55)
  3. Ditch Digger (3:22)
totale tijdsduur: 10:29
zoeken in:
avatar van Oldfart
Dus dit is een EP die is toegevoegd aan Low Estate, als ik het goed begrijp, geen andere uitvoeringen?

En het is dus Bertrand Cantat die het franstalige deel van de vocalen voor zijn rekening neemt.
Heeft Cantat spijt betuigd voor eerdere dwalingen in zijn leven, en heeft hij de heer gevonden?

Of weet iemand hoe deze samenwerking tot stand kwam, of de redenen er voor zijn?
ik vind het overigens een goede uitvoering van the Partisan, en Cantat's deel vind ik erg mooi.

Voor hen die het even niet voor de geest hebben; Bertrand Cantat was de zanger van Noir Desir.

avatar van Sinnerman
Ik ken dit epeetje niet. Lijkt me ook niets toevoegen aan album Low Estate, of het moeten alternatieve opnamen zijn.

Partisan met Cantat is idd erg mooi, Cohen-nummer hè?

avatar van herman
Ik ken niet de hele levensgeschiedenis van Cantat, maar die moord op zijn vriendin is wel van een paar jaar na deze EP. Dus denk niet dat hij daar in '98 al spijt van had.

avatar van Hedser
3,5
The Partisan is een schitterend nummer, helaas klinken de andere twee nummers wel erg melig voor 16 Horsepower's doen.

avatar van RonaldjK
4,5
In 1997 verscheen het album Low Estate van Sixteen Horsepower, het jaar erna verscheen een Franse editie met interessante bonussen. Dat wist ik niet, maar wél kwam ik in '98 deze EP The Partisan tegen met daarop precies die extra's.

Het waren toentertijd nieuwe nummers, anders dan de vorige EP Coal Black Horses. Allereerst het ingetogen en met dronegeluiden van dreigende sfeer voorziene The Partisan. Hierop naast de stem van David Eugene Edwards gastzang van Bertrand Cantat (niet op de hoes vermeld) van de groep Noir Désir. Oorspronkelijk een Frans verzetslied uit 1943 genaamd La Complainte du partisan, kreeg het in 1969 grotere bekendheid dankzij Leonard Cohen.

Daarna een punkachtiger Sixteen Horsepower dan ik tot dan toe kende in Fire Spirit, oorspronkelijk van Jeffrey Lee Pierce van The Gun Club. Het is opnieuw Cantat die een moppie meezingt.
Ten slotte Ditch Digger, waarvan ik inmiddels weet dat dit op de US-versie van Low Estate track 7 was, waar in de Europese editie Coal Black Horses was opgenomen. Voor het eerst op deze EP klinkt de herkenbare banjo in het geluid van de groep.

Achteraf gezien waren dit voorafschaduwingen van hetgeen Sixteen Horsepower op zijn derde langspeler zou bieden, maar Secret South lag toen nog twee jaar in de toekomst. Heerlijk cd-epeetje!

avatar van Red Sail
Net The Partisan maar weer een keer opgezet. Krijg altijd weer kippenvel. Prachtig. Dacht altijd dat Jean-Yves Tola (bandlid) de Franstalige zang deed. Maar dat was puur gebaseerd op veronderstelling Franstalige zang en Franse naam, dus ……….

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 00:38 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 00:38 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.