MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Sims - Bad Time Zoo (2011)

mijn stem
3,57 (42)
42 stemmen

Verenigde Staten
Hip-Hop
Label: Doomtree

  1. Future Shock (4:13)
  2. Burn It Down (2:55)
  3. Bad Time Zoo (2:42)
  4. Too Much (3:29)

    met P.O.S.

  5. One Dimensional Man (3:15)
  6. In My Sleep (3:01)
  7. When It Rolls In (3:43)
  8. Good Times (3:01)
  9. LMG (3:13)
  10. The Veldt (3:15)
  11. Weight (2:51)
  12. Radio Opaque (3:54)
  13. Sink Or Syncopate (4:24)
  14. Hey You (3:24)
  15. Mad Night *
  16. Jordan 5s *
toon 2 bonustracks
totale tijdsduur: 47:20
zoeken in:
avatar
Rene1979
Even de twee bonustracks toegevoegd. Had jij m al binnen? Ik nog niet..

avatar van Elohim
3,0
Die bonustracks komen na het laatste nummer? Ik heb namelijk maar 14 nummers...

Btw, dat mes stelt barweinig voor XD

avatar
Rene1979
Nee die bonustracks krijg je opgestuurd. (digitaal)

avatar van Elohim
3,0
Ah! Zie ik!
"and here is your custom, unique, download code which you will need enter to redeem your download ->> *code*

You rule so hard."

Ik vind die berichten altijd zo grappig geschreven, "You rule so hard" XD

avatar van thgryda
4,0
Pfiee vandaag door mijn oortjes aan het beluisteren en het klinkt zowaar nog beter... Ik ga voorlopig een 4 houden al vind ik em wel een stuk beter dan kweli, dus misschien toch maar halfje omhoog na een paar dagen. Al is het voorbarig om er nu al een te geven voor een 2011 album

avatar van Osiris Apis
4,0
Rhythm & Poetry schreef:
(quote)


P.O.S rapt op Too Much.

Ow, dat verklaart een boel.

avatar van Silky & Smooth
Echt een cool album! De combinatie tussen de dikke, volle beats van Lazerbeak en de duidelijk, krachtige rap van Sims zorgt voor een aangenaam geluid. Sims kende ik nog niet, maar wat mij opvalt is dat hij vrij rustig blijft op de toch wel zware beats. Zelfs als Sims het tempo en kracht opvoert bewaart hij een bepaalde kalmte, waardoor hij heel duidelijk blijft. De teksten en onderwerpen op dit album vind ik ook vrij origineel en vaak erg leuk! De eerste 4,5* van 2011 is binnen.

I was born '82, 'bout the time of the Cold War flu.
Born when te world was small, before we connected the zoo. But look at the way we grew, dropped the borders, but we'd kept them walls.
The things we made to pull us close, push us all.
We hear the ring, but screen the calls.
So close we could almost touch, but so far we don't speak on the bus.
So close I can almost see your breath, but so far I can't hear your words.
I don't go a day without a button pressed, the years go by in a blur. it's the time of plenty, inbox full, so why do I feel so goddamn empty?
But look at how connected we are, the whole globe at your fingertips.
Speed the pace it's an instant fix, Space Age but I feel boxed in...

avatar van Elohim
3,0
Ik vind dit album erg dope, maar beduidend minder dan zijn voorganger. Die kreeg een 4,5, dus deze een 4*. Het is jammer, maar wat S&S zo pakt in SIMS, de bepaalde kalmte die hij bewaart, is juist waar ik me aan stoor... Ik vond dat een stuk netter op LOP

avatar
Rene1979
Ik ben serieus verslaafd aan dit album Zker nu hij vandaag op de deurmat lag. Non Stop!

avatar van Silky & Smooth
Elohim schreef:
Ik vind dit album erg dope, maar beduidend minder dan zijn voorganger. Die kreeg een 4,5, dus deze een 4*. Het is jammer, maar wat S&S zo pakt in SIMS, de bepaalde kalmte die hij bewaart, is juist waar ik me aan stoor... Ik vond dat een stuk netter op LOP

Heb je deze al geprobeerd? Die bewaart zijn rust niet.

avatar
4,0
SSS
Rene1979 schreef:
Ik ben serieus verslaafd aan dit album Zker nu hij vandaag op de deurmat lag. Non Stop!


Bij gebrek aan hip-hop releases heb ik dit album maar eens geprobeerd, ik ben inmiddels wel enthousiast na meerdere luisterbeurten. Ik denk dat ik dat voorlopig blijf luisteren totdat Lupe Fiasco's nieuwe album uitkomt.

avatar van thgryda
4,0
Dit is toch ook hip hop SSS ? Zoals Rene al zegt ik luister dit album minstens 1 keer per dag de afgelopen week, erg netjes zowel de mc als de producties. Misschien maar eens verhogen...

avatar
4,0
SSS
thgryda schreef:
Dit is toch ook hip hop SSS ? Zoals Rene al zegt ik luister dit album minstens 1 keer per dag de afgelopen week, erg netjes zowel de mc als de producties. Misschien maar eens verhogen...


Ja dit is zeker hip-hop, maar er is weinig uitgebracht dit jaar of ik heb een hoop gemist, dat kan natuurlijk ook.

avatar van thgryda
4,0
Ah ok nee dit album steekt er inderdaad wel boven uit, Talib Kweli dropte nog een alleraardigste LP. Voorts inderdaad niet zo veel, saigon die nog verrassend uit de hoek kwam en halo writer, maar meer dan degelijk zou ik ze beide niet noemen eig... Maar het jaar is nog kort met CL, atmosphere, ... nog onder weg kan er nog veel gebeuren. Deze cd blijft ondertussen erg vet.

avatar van AOVV
3,5
Lekkere producties, maar de MC ligt me niet helemaal. Het is zeker niet slecht wat hij presteert, hoor, maar het klinkt af en toe een beetje saai.

avatar van Elohim
3,0
@AOVV, probeer dan zijn vorige album Lights Out Paris eens, klinkt hij een stuk vetter!

avatar
Rene1979
Ik vind deze juist beter dan zijn eerste

avatar van Elohim
3,0
Ik vind het zo jammer dat hij nergens echt even all-out gaat.

Daarom raad ik AOVV zijn andere album aan. Hier klinkt SIMS best kalm, wat voor sommigen saai kan zijn. Daar klinkt SIMS wat energieker

avatar van AOVV
3,5
Dank voor de tip.

Deze ga ik zeker nog meer beluisteren, vooral voor de producties dan, en wie weet, gaat het me toch nog bevallen.

avatar van Chrisseh
Begin hier steeds meer de waarde van in te zien. Producties zijn stuk voor stuk lekker, en Sims doet het best aardig.

avatar van P.O.W.
4,0
Voor mij het enige lichtpuntje in het tot nu toe saaie 2011. Gelukkig staat er nog lekkers op het menu.

avatar
Rene1979
Ik blijf dit album beter vinden dan zijn eerste cd, die ook erg goed was. Maar hier is Lazerbeak all out gegaan op de beats:) Heerlijk bombastisch geluid waar Sims met grrot gemak overheen flowt. Tot nu toe de plaat van het jaar!

avatar van He$$el_01
3,0
Rene1979 schreef:
Tot nu toe de plaat van het jaar!


Is helaas ook niet erg moeilijk...

avatar van P.O.W.
4,0
Rene1979 schreef:
Ik blijf dit album beter vinden dan zijn eerste cd, die ook erg goed was. Maar hier is Lazerbeak all out gegaan op de beats:) Heerlijk bombastisch geluid waar Sims met grrot gemak overheen flowt. Tot nu toe de plaat van het jaar!


Die was ik toevallig deze week weer aan het luisteren zonder van het bestaan van deze nieuwe af te weten. En hoewel ik die plaat lekkerder vond dan ik me herrinerde, ben ik het met je eens. Het is gewoon allemaal net wat aangenamer dit.

avatar
toris
Dat Doomtree hoekje is niet aan mij besteed. Een paar nummers van hun luisteren is ok, maar na een tijdje vind ik het niet echt leuk meer. Zo ook sims: met zijn stem en flow is opzich niks mis, maar ik ga me er langzaam licht aan irriteren. De beats zitten allemaal een beetje tussen matig en gemiddeld in.

avatar van alexander-r
2,0
Burn it down klinkt goed, ik ga dit eens onderwerpen aan een stevige luisterbeurt...

avatar van niels94
3,0
Erg vet album, zieke producties. Dit doet me aan Atmosphere denken, vooral de manier van rappen terwijl de beats mij af en toe aan P.O.S. herinneren. In elk geval een beetje die sound. Dat bevalt me dus wel

avatar van Rhythm & Poetry
4,0
Naast de Rhymesayers-familie is er in Minneapolis nog een collectief dat hard aan de weg timmert om een gerenommeerde hiphopleverancier te worden: Doomtree. Met als bekendste lid P.O.S, die ook voor Rhymesayers uitkomt, en een voortreffelijke vrouwelijke MC (Dessa), is het in ieder geval een partij om rekening mee te houden. Het nieuwste project van Doomtree komt op naam te staan van rapper Sims, die op Bad Time Zoo over stevige beats van Lazerbeak zijn verhaal kwijt kan.

Er is een opvallende gelijkenis tussen het stemgeluid van Sims en dat van P.O.S: beide rappers articuleren op dezelfde nadrukkelijke manier, terwijl de toonhoogte van hun stem net wat hoger ligt dan bij de gemiddelde andere rapper. Het verschil is dat Sims op een kalme manier rapt - daar waar P.O.S zijn raps nog wel eens met de nodige agressie spit. Tekstueel zit het bij Sims met name sterk in elkaar doordat hij veel van dezelfde klanken gebruikt, waardoor de diverse zinnen bol staan van de dubbelrijm.

Bovendien heeft de rapper ook wat te vertellen, voornamelijk over het voortbestaan van de aarde. Zo rapt hij op The Veldt dat het verbranden van de wereld, om het vervolgens weer op te bouwen uit haar as, de beste optie is, zodat we weer met een schone lei verder kunnen. Terwijl de rapper het op One Dimensional Man over de afstandelijkheid heeft waarmee iedereen in het digitale tijdperk leeft. Natuurlijk, een aantal luisteraars zal direct afhaken bij deze preken - want dat zijn het zonder meer - maar voor liefhebbers van rappers als Brother Ali, Slug en Talib Kweli is Sims een frisse aanvulling op al deze maatschappijkritische rappers.

De zware onderwerpen worden op passende wijze ondersteund door de krachtige beats van Lazerbeak. Net als op Never Better (van P.O.S), speelt de drum een belangrijke rol: door op het instrument vaak flinke uithalen te geven zet de producer een wat agressieve toon neer, die prima aansluit bij wat de MC heeft te zeggen. Bovendien is het samplegebruik verrassend te noemen; veelal wordt er gesampled uit wereldmuziek. Zo weerklinkt er op Future Shock een groot Afrikaans koor, en zijn er op nummers als Too Much en Good Times lichte blaasinstrumenten gebruikt, waardoor er op Bad Time Zoo ook nog sprake is van enige luchtigheid.

En het contrast tussen enerzijds de diepgaande teksten - ondersteund door opvliegende kicks en snares - en anderzijds de opgewekte stem- en blaassamples zorgt voor een goede balans. Bad Time Zoo is nog altijd hoofdzakelijk weemoedig, maar de instrumentaties zorgen toch nog voor een vleugje hoop. Daardoor komt de maatschappijkritische hiphop van Sims behoorlijk onbevangen over. Iets waar zijn oudere collega’s bij lange na niet altijd in slagen.

Klik.

avatar van J.M.
2,5
Future Shock is egt geniaal! 1 van de beste nummers van dit jaar.

avatar
P-DawG


Trouwens, dit album klinkt wel heel erg (in zo'n beetje alle mogelijke opzichten) hetzelfde als Never Better. Wel dope daar niet van, maar echt origineel kan je het niet noemen.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 19:52 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 19:52 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.