MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Amorphis - The Beginning of Times (2011)

mijn stem
3,74 (52)
52 stemmen

Finland
Metal
Label: Nuclear Blast

  1. Battle for Light (5:35)
  2. Mermaid (4:24)
  3. My Enemy (3:25)
  4. You I Need (4:22)
  5. Song of the Sage (5:27)
  6. Three Words (3:55)
  7. Reformation (4:33)
  8. Soothsayer (4:09)
  9. On a Stranded Shore (4:13)
  10. Escape (3:52)
  11. Crack in a Stone (4:56)
  12. Beginning of Time (5:51)
  13. Heart's Song * (4:07)
toon 1 bonustrack
totale tijdsduur: 54:42 (58:49)
zoeken in:
avatar van james_cameron
4,0
Dit album borduurt min of meer voort op het geluid van voorganger Skyforger. Het resultaat is overwegend positief, al beklijven de songs ditmaal wat minder. Het niveau van het materiaal ligt evenwel continu hoog en de plaat kent geen zwakke broeders. Het geheel is wel wat rustiger dan we van de band gewend zijn. Niets mis mee, maar volgende keer hoor ik de band toch liever weer van een wat ruigere kant.

avatar van Riann
4,5
Aangezien het vorige album Skyforger het beste van het beste is, was ik al bang dat dit album wat zwakker zou worden. Desalniettemin blijft de band op het niveau van de laatste 3 cd's, waardoor dit album nog steeds erg goed is, dus mij hoor je niet klagen!

avatar van lennert
4,5
Väinämöinen, de god-bard waar Gandalf grotendeels op gebaseerd is, is een fenomenaal personage om te gebruiken voor een conceptalbum. The Beginning Of Times lijkt echter niet bijzonder populair te zijn onder fans met wat meer matige scores. Toegegeven, zoveel uitschieters als op de voorgangers staan er niet op, maar de plaat is een zeer consistent melodieus metalalbum dat gewoon wederom goed laat horen hoe goed de band in staat is om goed in het gehoor liggende nummers te schrijven. Het zijn dit keer de meest proggy/folky songs die het verreweg het beste doen, namelijk Song Of The Sage, The Beginning Of Time en de bonustrack Heart's Song. Misschien wel het meest 'power' metal dat de band verder tot nu toe heeft geklonken, maar het zit nu eenmaal in Finnen om mooie muziek te willen maken. Het deert allemaal niet, dit album is voor mij wederom een schot in de roos.

Tussenstand:
1. My Kantele
2. Elegy
3. Silent Waters
4. Skyforger
5. Eclipse
6. The Beginning Of Times
7. Tuonela
8. Tales From The Thousand Lakes
9. Am Universum
10. Privilege Of Evil
11. Far From The Sun
12. The Karelian Isthmus

avatar van RuudC
4,5
Waar we albums tijdens een marathon normaliter een keer beluisteren, is The Beginning of Times hier inmiddels wel een keer of vijf gepasseerd. Na de eerste luisterbeurt was ik te moe om iets te schrijven en iedere keer dat ik de plaat erna weer opzette, kwam er weer iets tussen waardoor ik niet meer aan schrijven toekwam. En eigenlijk vond ik dat wel prettig, want The Beginning of Times is eigenlijk een heel lekker album. Het zet het rijke geluid van Skyforger voort. Er zijn zoveel genres in te horen, maar toch klinkt het als een heel logisch geheel. Ergens heb ik de indruk dat de songs wel wat beter mogen zijn, al is het product erg goed verzorgd. Dit album heeft een heel mooi (totaal)geluid met sterke melodiën en harmoniën. Misschien dat ik onbewust geen tijd maakte om een stukje te schrijven omdat ik er liever nog wat meer naar wilde luisteren. Dik verdiende voorlopige tweede plaats.


Tussenstand:
1. My Kantele
2. The Beginning of Times
3. Elegy
4. Silent Waters
5. Skyforger
6. Tuonela
7. Tales From The Thousand Lakes
8. Privilege Of Evil
9. Eclipse
10. Am Universum
11. The Karelian Isthmus
12. Far From The Sun

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 20:21 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 20:21 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.