MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Janet Jackson - Rhythm Nation 1814 (1989)

mijn stem
3,60 (135)
135 stemmen

Verenigde Staten
Pop / Dance
Label: A&M

  1. Interlude: Pledge (0:47)
  2. Rhythm Nation (5:31)
  3. Interlude: T.V. (0:22)
  4. State of the World (4:48)
  5. Interlude: Race (0:05)
  6. Knowledge (3:54)
  7. Interlude: Let's Dance (0:03)
  8. Miss You Much (4:12)
  9. Interlude: Come Back Interlude (0:21)
  10. Love Will Never Do (Without You) (5:50)
  11. Livin' in a World (They Didn't Make) (4:41)
  12. Alright (6:26)
  13. Interlude: Hey Baby (0:10)
  14. Escapade (4:44)
  15. Interlude: No Acid (0:05)
  16. Black Cat (4:50)
  17. Lonely (4:59)
  18. Come Back to Me (5:33)
  19. Someday Is Tonight (6:00)
  20. Interlude: Livin'... in Complete Darkness (1:07)
totale tijdsduur: 1:04:28
zoeken in:
avatar van musicfriek
3,5
Denk nog wel dat dit haar sterkste album blijft. Nummers als Love will never do, Escapade, Black Cat en titelnummer blijven ook nu nog overeind staan.

avatar van herman
En het titelnummer natuurlijk. Is toch wel een klassieker; komt ook nog dagelijks voorbij op The Box.

avatar van musicfriek
3,5
herman schreef:
En het titelnummer natuurlijk. Is toch wel een klassieker


Ehm.. Dat schreef ik...

avatar van george clinton
Het titelnummer is de beste song van Janet Jackson die ik ken.

avatar van Kos
3,0
Kos
Het komt in de buurt ja .

avatar
Marcel²
Ook deze had ik vroeger, maar waar ze gebleven zijn is mij een raadsel.

avatar van twin
Marcel Jongeneel schreef:
Ook deze had ik vroeger, maar waar ze gebleven zijn is mij een raadsel.

Goed zoeken!!

avatar van FunkStar
3,5
Hits als Escapade en Rhythm Nation vergeet je niet zo snel, helemaal geweldig is de videoclip van Rhythm Nation.

avatar
Geweldigenoten
Absoluut het beste album die ze tot nu toe heeft gemaakt (alhoewel haar nieuwste album Discipline erg in de buurt komt).

Eigenlijk alles aan dit album klopt en is mooi. Tijdens het concert sprongen nummers als Black cat, Knowledge, Escapade en Rhythm Nation er echt uit.

Elke keer als ik het album weer opzet, reis ik weer terug in de tijd met Janet .

avatar van Darkzone
5,0
Haar beste album mijns inziens, en dat komt vooral door alle matige albums de laatste 10 jaar.
Alles klopt (nogsteeds) aan dit album, met als hoogtepunt de Dirty Diana / Come Together (live) rip-off Black Cat. Fantastisch.

Kijk en luister achtereenvolgens naar de video's van Dirty Diana en Come Together (uit Moonwalker) van broerlief Michael en vervolgens naar de video van dit nummer.
Beter je broer de King Of Pop schaamteloos kopiëren (muziek, dans) dan de huidige "pop"generatie.
Het wordt tijd dat Michael snel met zijn nieuwe album komt en dat ie weer klinkt als vanouds. Zal de popmuziek annu nu weer een gigantische boost geven.

Oh ja: RN1814. Van begin tot eind nogsteeds TOP na 19 jaar.

avatar van IntoMusic
5,0
Niet voor niets staat dit album bij mij in de top 10 allertijde. De boodschap, de rake teksten, uptempo ritme, emotie: het zit allemaal in dit album.

Janet heeft met dit album zichzelf toch wel onsterfelijk gemaakt. Gelukkig heb ik in die tijd ook haar concert in R'dam mee mogen maken en dat was subliem. Daarna heeft ze dit niveau eigenlijk niet meer gehaald, alhoewel haar 2 opvolgende albums nog van een bovengemiddeld niveau bleken te zijn (Janet. en Velvet Rope).
Gelukkig is haar nieuwste album weer zeer goed, maar blijft RN hét album voor mij.

avatar van musicfriek
3,5
Alle video's van de getrokken singles zijn van hoge kwalitiet. De familie Jackson had wel oog daarvoor (en het geld). Maar toch blijft deze kleine vrouw altijd in de schaduw staan van broerlief Michael. Het lijkt alsof ze alles kopieert van hem. De muziek, het zingen en zelfs het dansen. Ze profiteert er maar mooi van. Neemt niet weg dat ze een aantal hele mooie songs op haar naam heeft staan.

Neem nu Love Will Never Do. Nog steeds een ijzersterke track en die zwartwit video is echt prachtig. Strakke beat en qua zingen is ze vrij goed aan te horen. Vocaal gezien is ze niet erg sterk, maar met veel nummers komt ze er toch mee weg. Ballads heb ik dan weer niet zo'n behoefte aan, dan valt ze wat mij betreft wel door de mand.

Ook de singles Miss You Much en vooral Rhythm Nation hebben knappe video's. Dansen kan ze zeker wel. Wat ze voornamelijk van Michael en toenmalig choreografe Paula Abdul heeft geleerd.

Voeg daarbij de nummers Black Cat (wat meer rockachtig waarvan ik het jammer vind dat ze niet meer nummers in die stijl heeft opgenomen, op If na) en het vrolijke meezingbare Escapade en je hebt een heel fatsoenlijk album. In ieder geval beter dan Control.

avatar van principal2000
4,0
Persoonlijk vind ik dit ook het beste werk van Janet, maar de albums hieromheen (1 ervoor en 2 erna) zijn ook erg goed. Ik vind deze minder gedateerd klinken dan Control. Veel lekkere nummers en toch voldoende afwisseling.

avatar van The Voice
4,0
Producers Jam & Lewis zijn op dit album duidelijk te horen. Een heel herkenbare sound die je bijvoorbeeld ook hoort bij albums van The SOS Band, Alexander O'neal, Karen White en... Michael Jackson. De zang van Janet Jackson blijft overeind staan als een huis op dit album en dat is op de laatste albums van Janet niet echt het geval.

Dit album is mooi in elkaar gezet, met hier en daar een interlude. het eerste deel is vooral dance en het tweede deel ballad.

avatar
4,5
musicfriek schreef:
deze kleine vrouw altijd in de schaduw staan van broerlief Michael. Het lijkt alsof ze alles kopieert van hem. De muziek, het zingen en zelfs het dansen. Ze profiteert er maar mooi van.


Wat 'n BS. In jouw optiek ja. Alsof je al die jaren in de schaduw kunt blijven staan van.. Dan hadden ze haar allang opgegeven. Michael was het trouwens zelf die Janet's RN zag als inspiratie voor hem. Pas in '93 wilde ze met 'Janet' op eigen kracht staan, los van die bekende achternaam. Come on, she is a star in her own right, en verdient zeker wel meer credit dan dat.

avatar van LucM
3,5
Degelijk album van Janet Jackson met overwegend dance-nummers waarin de invloed van broer Michael duidelijk te horen is, prima geproduceerd door Jam & Lewis. De meeste songs staan nog steeds overeind met name Rhythm Nation, Escapade en Black Cat die alle 3 hits waren.

avatar van okaysjon
4,0
Dit album heb ik werkelijk helemaal suf gedraaid destijds.
Ik zat nog op school en ging iedere dag met de walkman op, op de fiets naar school.
En tijdens Rhythm Nation kon ik meestal ook zingen Klere Regen.
Meest opvallende aan dit album vond ik toen die interlude's tussen de tracks door, genieel vond ik dat.
verder waren de tracks uiteraard ook geweldig en zijn dat nog steeds.
Rhythm Nation vind ik erg sterk mede door de geweldige clip.
Maar ook Black Cat, Escapade en Lonely klappen er aardig in.
Mooiste nummer is en blijft Come Back To Me.
Na al die jaren nog steeds een dijk van een plaat en dus 4 sterren

avatar
Music & Me
Michael was het trouwens zelf die Janet's RN zag als inspiratie voor hem
Moet je je toch beter in laten lichten, Janet wou gedeeltes van Michael's Captain EO clip gebruiken voor Rhythm Nation. Michael twijfelde eerst omdat hij er zelf ook opnieuw plannen mee had voor een nieuwe clip. Maar het ging toch om zijn zusje waardoor hij toestemde.

Het ging niet eens alleen om de dans, maar het moest meer een soort Muzikaal vervolg zijn op haar broers album 'Bad' Dat zijn de feiten. En meerdere malen door Michael & Janet in interviews vertelt.

Maar goed, maakt verder ook niet uit. Ik ben het met je eens dat Janet heeft bewezen ook perfect op eigen benen te kunnen staan. Nooit echt het idee gehad dat ze Michael gebruikte voor haar eigen succes.

avatar van T.O.
musicfriek schreef:
Alle video's van de getrokken singles zijn van hoge kwalitiet.


Die van Love Will Never Do Without You is wel 'kwalitiet' ja
Valt me overigens op dat ze in die video ineens haar 90s sexy imago kreeg. Lijkt ook erg op clips als 'Vogue' en 'In The Closet'. De andere video's van dit album zijn veel speelser en 80s-achtig.

avatar
4,5
@Music & Me
Ok, dan had ik dat altijd verkeerd begrepen. Dank je wel voor de verheldering.

Hoorde laatst nog dit album, blijft tijdloos en nog steeds actueel. 20 jaar na dato!

avatar van Martijn Jonkers
4,5
Je hebt gelijk wait, dit album is tijdloos. Draai het nog altijd met veel genoegen. Het zit zo lekker en knap in elkaar. De muziek knalt letterlijk je speakers uit. Sterke tracks zijn Escapade, Alright, Miss You Much en The Knowlegde.

avatar van Madonna
3,5
Door Janet ben ik gaan dansen. Streetdance. Ik wilde dat ook leren. Aan "Miss you much" daardoor vele leuke herinneringen. De tijd van de rete-strakke videoclips! Leuk album.

-3.5-

avatar van Darkzone
5,0
Persoonlijk gezien het beste album van Janet Jackson.
Het enige album waar ik mij niet stoor aan de interludes.

avatar van rkdev
4,0
Heerlijke plaat van 'Miss Jackson', die klinkt als een perfecte mix van wat al haar mannelijke collega's op dat moment deden. De harde, klinische beats linken natuurlijk naar waar broer Michael mee begonnen was op 'Bad' (die deze stijl van Janet weer over zou gaan nemen op 'Dangerous') en ook de thema's, alsmede de maatschappij kritische teksten en een liedje voor de kinderen leggen een link naar Michael. De wat meer sexueel getinte nummers linken naar Prince en George Michael en ook qua sound staan er nummers op die door deze artiesten gemaakt hadden kunnen zijn (Knowledge, Come Back to Me).

Maar vooral geniet ik van de dansbare nummers in de new-jackswing stijl (als ik me niet vergis) zoals het geweldige titelnummer Rhythm Nation, State of the World, The Knowledge, Miss You Much, Alright, Escapade en de rocker Black Cat.

Jammer dat de plaat vanaf 'Lonely' als een nachtkaars uitgaat.

avatar van Ronald5150
3,0
Dit album is jeugdsentiment en guilty pleasure tegelijk. Destijds vond ik "Black Cat" helemaal geweldig. Een heerlijke combinatie tussen een stevige rockgitaar en R&B. Nog steeds vind ik het een lekker nummer. Verder kent "Rhythm Nation 1814" gewoon erg dansbare en groovende R&B liedjes. De interludes voegen mijn inziens helemaal niets toe en zijn dus volstrekt overbodig. Maar als ik naar de tracklists kijk van Jackson's andere albums is het een terugkerend fenomeen. "Rhythm Nation 1814" vind ik over het geheel genomen een aardig album met een aantal sterke singles en een uitschieter met "Black Cat".

avatar van into_soul
5,0
Het is 25 jaar geleden dat Janet dit ambitieuze project lanceerde. Niet alleen werd Jackson een megaster dankzij dit album, ze beïnvloedde ook de gehele muziekwereld. Hier zijn dertien dingen die je vast niet wist over deze popklassieker die zelfs de inspiratie was voor Beoncé’s Halloween outfit: Classic: 13 dingen over Janet Jackson's "Rhythm Nation 1814" ? INTO SOUL - intosoul.nl

avatar van rkdev
4,0
Mooie feitjes, dank voor de link into_soul

avatar van Funky Bookie
4,0
Men neme de heren Jam en Lewis met hun op/door prince geïnspireerde MPLS sound. Men voege daar Michael jackson aan toe en als toefje wat Jackson genen en ziedaar het recept voor een lekker album.

De jongste Jackson is imo de op 1 na meest getalenteerde van de familie en na haar doorbraak met Control, zorgde dit album ervoor dat ze echt aab de top van de popmuziekbiz kwam.
De beste nummers zijn al genoemd, maar dit blijft een lekkere plaat.

avatar van pureshores
1 van de hoogtepunten uit haar omvangrijke carriere. Vooral Miss you much, het titelnummer, Alright en Come back to me zijn mijn favoriete singles hier. Geweldig hoe toen een album een tijdspanne van ruim 2 jaar kon hebben en nog steeds single hits voortbracht. Volgens mij kwam Miss you much in de zomer van 1989 uit en Love will never do without you ergens begin 1991

avatar van edje1969
3,5
Klopt helemaal. Love Will Never Do is zeer goede laatste single. Miss You Much, Escapade, Black Cat en Love Will Never Do kwamen in US allen op 1 terecht. En Come Back To Me en Rhythm Nation nog op 2 en Alright op 4. 7 nummers van 1 album in de Amerikaanse top 5. Toch vind ik dit album intussen gedateerder klinken dan Control en Janet. Escapade en Love Will Never Do zijn voor mij nog de krenten in de pap. Stoor mij trouwens aan de vele interludes.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 04:41 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 04:41 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.