MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Toto - Isolation (1984)

mijn stem
3,79 (161)
161 stemmen

Verenigde Staten
Rock
Label: Columbia

  1. Carmen (3:25)
  2. Lion (4:46)
  3. Stranger in Town (4:47)
  4. Angel Don't Cry (4:21)
  5. How Does It Feel (3:50)
  6. Endless (3:40)
  7. Isolation (4:04)
  8. Mr. Friendly (4:22)
  9. Change of Heart (4:08)
  10. Holyanna (4:19)
totale tijdsduur: 41:42
zoeken in:
avatar van Casartelli
4,0
Casartelli (moderator)
Met Isolation neemt Toto opnieuw een hardrockplaat op (ze deden dat eerder al met Turn Back). Maar dit is heel nadrukkelijk de hardrock van zijn tijd en op zijn Toto's, met toetsen, koortjes en een vrij licht en droog geluid... en natuurlijk de typische zanger Fergie Frederiksen die het één hele plaat met de band uithield.

Met Holyanna is het midtempo-segment alsnog vertegenwoordigd en How Does it Feel is een vrij typische Lukather-ballad. Verder gaat het over het algemeen in hoge versnelling voort. Stranger in Town en het titelnummer hebben hier de gele sterretjes gekregen, maar Carmen, Endless en Change of Heart doen er nauwelijks voor onder.

Een genietbare plaat, maar qua plastic had het een onsje minder mogen zijn.

avatar van Lonesome Crow
4,5
Nooit te laat om Toto te ontdekken.
Ik ken ze al vanaf het begin (de hitjes alleen dan) en in korte tijd chronologisch hun eerste 6 albums aangeschaft.
Uitschieters zijn "Hydra" "Turn Back" en vooral deze !

Vrijwel alle songs klinken erg lekker en staan op zich, de stevige vlotte opener "Carmen" die meteen herkenbaar in je kop zit.
Knap hoe ze van het logge "Lion" met die ietwat achterhaalde blikken synths gewoon een te gekke song maken, mede door de dominant aanwezige hoge zang.
"Stranger in Town" was de ijzersterke single die helaas nooit de status heeft gehaald van hun stukgedraaide hits van "Toto IV" en dat is misschien maar goed ook.

Het is net alsof ik naar een verzamelaar zit te luisteren, vrijwel alle songs zouden op zich als single uitgebracht kunnen worden zo ook het vlotte "Angel Don't Cry".
"How Does It Feel" kan zo op Sky Radio maar dat geeft niet, Toto weet ogenschijlijk simpele deuntjes zoals "Endless" toch interessant te laten klinken door sterke refreinen.
Het titelnummer kent stevig gitaarwerk en "Mr. Friendly" heeft niets speciaals is als enige wat minder als de rest.

Wordt ruimschoots goedgemaakt met "Change of Heart" vocaal ook zeer sterk gezongen, de single "Holyanna" herbergt invloeden van andere muzikale genres, beetje country en rhythm & blues en sluit op niet representatieve wijze dit zeer sterke Toto album af.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 08:02 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 08:02 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.