MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

The Doobie Brothers - The Captain and Me (1973)

mijn stem
3,95 (152)
152 stemmen

Verenigde Staten
Rock
Label: Warner Bros.

  1. Natural Thing (3:19)
  2. Long Train Runnin' (3:28)
  3. China Grove (3:17)
  4. Dark Eyed Cajun Woman (4:14)
  5. Clear as the Driven Snow (5:19)
  6. Without You (5:02)
  7. South City Midnight Lady (5:29)
  8. Evil Woman (3:20)
  9. Busted Down Around O'Connelly Corners (0:49)
  10. Ukiah (3:02)
  11. The Captain and Me (4:47)
totale tijdsduur: 42:06
zoeken in:
avatar van BoyOnHeavenHill
4,5
Ja, een geweldig album, maar ik vind er persoonlijk toch wel twee echt slechte nummers op staan: Without you en Evil woman zijn domme en vormeloze rockers die ik bijna altijd oversla. Daar staat tegenover dat Long train runnin' een ultiem jaren-70-nummer is en dat hun zang nog altijd messcherp overkomt. Jammer dat er nooit een qua geluid verbeterde CD-versie is verschenen, maar ook zó blijft het een heerlijke plaat.

avatar
5,0
Prijsalbum uit hun oeuvre voor mij dan. En alweer stuiteren meningen alle kanten op. Moet kunnen. Maar dit album was, is briljant. Afwisselend met soms stevig werk dan weer meer ingetogen en meer melodieus. Hits hiet of course China Grove, wat een nummer, nog steeds en Long Train Runnin'. Verder het absurd goede Clear as the driven snow, wat een prachtige gitaarriedeltjes daar, volop afwisseling en tempowisselingen. Dark Eyed Cajun Woman en South City Midnight Lady nog steeds wonderbaarlijk goed. Dat de sound nu wat gedateert klinkt, tja, we zijn inmiddels een halve eeuw verder, tempus fugit kennelijk. En verder zijn ook de overige tracks prachtig. Een band welke ik volg sedert hun eerste album en nog steeds wel volg, zo ook hun laatste album hier op fraai vinyl, Liberté genaamd. Ga dan ook voor een max. van heus ☆☆☆☆☆ ja. Klassieker in mijn platenkast hier. Het oude ex. klinkt nog steeds okidoki, gelukkig maar. Voor mij zijn trouwens de Michael McDonald loze jaren hun beste met hun zeer herkenbare signature sound. En dat dan, hoor je weer deels terug op Liberté en daarmede komt de circel rond. Absoluut genieten ja.

avatar van Roxy6
4,0
Wat blijft dit toch een wonderschoon album, ook na 50 jaar! Een halve eeuw tikt dit album dit jaar aan en dat is bijna ongelofelijk.

Veel is er hierboven al over de diverse nummers geschreven en de grote diversiteit van het gebodene. Daarbij sluit ik mij vooral aan bij Milesdavisjr. Echter mij kan de countryballade South City Midnight Lady wel bekoren. het intro van Long Train Runnin is echt grand cru, herkenbaar swingend een echte evergreen. Voor mij staat deze op gelijke hoogte met Listen To The Music. China Grove blijft ook onovertroffen, het rokerige intro, de tempowisselingen en de koorzang maken het tot een dampende classic.

Maar Dark EyEd Cajun Woman is denk ik mijn prijsnummer, hier wordt weer zo optimaal gemusiceerd, een heerlijk laid back sfeer, die gekleurd wordt door diverse instrumenten. En ook de Stem van Tom Johnston kleurt hier prachtig bij.

Ik snap wat menigeen zo mooi vindt aan Clear as the Driven Snow bij de eerste openingszin schiet heel kort de naam van John Denver door mijn hoofd, dan verdwijnt dat weer direct, maar die associatie kwam wel op. een heel bijzonder nummer waarop ik vooral het koorwerk super vind!.

Without you is ook een onvervalste rocker, maar wel van de soort waar je nieuwe elementen in kan ontdekken. South City Midnight Lady in een woord: Prachtig!

Evil Woman country rock, is ook niet mijn favoriet, maar echt een dissonant vind ik het ook niet.
Busted Down Around O'Connelly Corners is een aardig tussendoortje om even op adem te komen.
Ukiah hierin vind ik voor de zang kenmerkend Dooie Brothers, zowel de lead als de achtergrondzang, met heerlijke gitaar en blazers.

The Captain and Me is een groeier, er zitten diverse tempowisselingen in en de melodielijn vind ik ook bijzonder. ook qua arrangementen valt er genoeg te beleven in deze titeltrack.

Wat mij iedere keer opnieuw opvalt is hoe de verschillende bandleden ongelofelijk goed op elkaar ingespeeld zijn en dat bij zo'n gevarieerd oeuvre, waarbij ik ook opmerk dat ze echt excelleren in iedere muziekstijl of het nu country - countryrock- rock - of de meer funkyachtige nummers met blazers en extra aandacht voor percussie is.

Heel bijzonder dat dit -in mijn oren- nog volstrekt niet gedateerd klinkt, maar nog steeds fris.

avatar van WoNa
4,5
Vandaag er een halfje bij gedaan. Kant 2 is toch echt beter dan ik een aantal jaar geleden, eigenlijk altijd al, dacht. Er viel mij trouwens iets op, wat ik nooit eerder hoorde. De manier van zingen en spelen in 'South City Midnight Lady' is zo ongeveer de blauwdruk voor de hele carrière van de Little River Band. Toevallig noemt milesdavisjr de band hier boven. Ook b-kant van de single 'Natural Thing; 'Ukiah' beviel mij veel beter dan ooit te voren.

Al met al blijft The Captain And Me het album van The Doobie Brothers. Daar verandert mijn voortschrijdend inzicht niets aan. The Doobies hebben drie singles voor de eeuwigheid geleverd: 'Listen To The Music', 'Long Train Running' en 'What A Fool Believes' en een LP: deze.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 00:34 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 00:34 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.