Dit is wel weer zo'n plaat waarbij het volume flink naar beneden moet bijstellen. Wat een herrie als je er niet op bent voorbereid.
Die andere favoriete '00s progmetal-plaat heeft hetzelfde probleem:
Nevermore - This Godless Endeavor (2005) - MusicMeter.nl . Maar goed met het volumeknopje ergens tussen de 1 en 2 blijft dit wel een fantastische plaat die alles in zich heeft om de gehele plaat vreselijk te vinden en te verafschuwen.
In feite ben ik ook erg uitgeluisterd op deze stijl van muziek (Pain of Salvation, Symphony X, Eldritch, Labyrinth, noem ze maar op), maar zo nu en dan deze plaat op zetten, pleziert me wel. Het airdrummen gaat me niet makkelijk af, maar ik doe net alsof ik de fretloze baspartijen kan nadoen en wat airshredden lukt ook wel. Wat moeten mensen wel niet van me denken die me zien?