MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

The Beat - What Is Beat? (1983)

Alternatieve titel: The Best Of

mijn stem
3,90 (15)
15 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Pop / Ska
Label: Go-Feet

  1. Tears of a Clown (2:38)
  2. Hands Off...She's Mine (2:58)
  3. Mirror in the Bathroom (3:07)
  4. Stand Down Margaret (3:31)
  5. Doors of Your Heart (2:59)
  6. Twist and Crawl (2:33)
  7. Save It for Later (3:35)
  8. Too Nice to Talk To (3:05)
  9. I Confess (3:33)
  10. Best Friend (3:02)
  11. Drowning (3:33)
  12. Ackee 1-2-3 (3:07)
  13. Can't Get Used to Losing You (3:23)
  14. Rankin' Full Stop (2:46)
  15. Twist and Crawl [Extended Remix] * (4:51)
  16. Too Nice to Talk Too [Extended Remix] * (4:51)
  17. Psychedelic Rockers [Extended Remix] * (5:30)
  18. March of the Swivelheads [Extended Remix] * (5:11)
  19. Save It for Later [Extended Remix] * (4:51)
  20. Doors of Your Heart [Extended Remix] * (5:11)
  21. Drowning [Extended Remix] * (5:11)
  22. I Confess [Extended Remix] * (5:50)
toon 8 bonustracks
totale tijdsduur: 43:50 (1:25:16)
zoeken in:
avatar van laxus11
ken alleen de plaat Can't Get Used to Losing You. dat is een leuke plaat

avatar van RonaldjK
4,0
Op reis door new wave kom ik langs allerlei stijlen. Hiervoor was ik bij het weerbarstige debuut van Essential Logic, nu stop ik bij The Beat. De vierde naam binnen de ska die in 1979 opdook, nadat in oktober The Selecter en Specials en in november Madness dat deden.
Met single Tears of a Clown trok The Beat nog niet de aandacht van Nederland, maar in het eigen Verenigd Koninkrijk betrad deze de hitlijst op 8 december, om in de week van 6 januari 1980 op #6 te pieken. Het is een skaversie van de soulklassieker van Smokey Robinson & The Miracles. Op de B-kant - of eigenlijk dubbele A-kant - staat Ranking Full Stop, waarmee blijkt dat de groep zelf óók goede muziek kon schrijven.

Deze Britse groep moet niet worden verward met de gelijknamige uit de Verenigde Staten die kort daarvoor debuteerde, eveneens leuke muziek makend. Vandaar dat die in Europa Paul Collins' Beat ging heten en de Britten zich in Amerika The English Beat noemden.
Heerlijke ska dus. Aanvankelijk alleen op single verkrijgbaar tot het in 1983 op deze verzamelaar What Is Beat? kwam. Op de eerste elpee die The Beat uitbracht staan weer andere pareltjes, een album op mijn planning.

Later verschenen singles als deze vanzelfsprekend op andere verzamelaars van de groep, waarvan The Complete Beat uit 2012 ook op streaming is te vinden. Mijn volgende halte door new wave is een buitenbeentje: een film en soundtrack van Nederlandse makelij met onder meer Lene Lovich, Nina Hagen en vooral Herman Brood, die half december 1979 in première ging. Op naar Cha Cha.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 08:17 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 08:17 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.