MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Audra - Audra (2000)

mijn stem
3,88 (13)
13 stemmen

Verenigde Staten
Rock
Label: Projekt

  1. In All Our Androgyny (4:24)
  2. Venus (4:58)
  3. Don't Whisper My Name in the Dark (3:55)
  4. Spiked with Black and Rum (5:24)
  5. What Your Eyes Had Seen (5:18)
  6. You're So Pretty (3:21)
  7. In Hollywood Tonight (5:02)
  8. Flowers (4:22)
  9. 2 Girls in 1 Dress (7:24)
  10. Nervous (3:50)
  11. Cupid (3:57)
  12. The Dancing Images (5:47)
totale tijdsduur: 57:42
zoeken in:
avatar van Lin
4,5
Lin
Ik heb dit album de laatste paar dagen vrij vaak beluisterd, en jee wat een geweldige sfeer, past helemaal in mijn straatje!

Donkere teksten, vrij donkere stem die me bij vlagen (jnderdaad) aan Lou Reed doet denken.
Erg mooi allemaal, ik heb er nog geen nummer in kunnen ontdekken die wat mij betreft minder goed zijn of buiten de boot vallen, maar voorlopige favorieten zijn toch wel Venus en Spiked With Red and Rum.
Begin gewoon, heel voortvarend met 4,5 *

Dit soort ontdekkingen maakt me zo vreselijk blij

avatar van Lin
4,5
Lin
http://www.myspace.com/audra

Hier kun je wat nummers van dit album( bv In All Our Androgyny) en het volgende album luisteren. Vleugje rock, vleugje new wave, gewoon lekker

avatar van Alicia
4,5
Hey Lin, ga ik zeker doen!!!!!

avatar
perfume
Absoluut aan te raden Alicia. Is inderdaad erg mooie ingetogen wave/gothic. Ik heb nog regelmatig de behoefte dit album te draaien juist vanwege de reden die Lin noemt, de sfeer is heel erg lekker!

avatar van Lin
4,5
Lin
lees dit net, een stukje van een recensie

Somewhere between a Tim Burton landscape and a Dorian Gray painting... Songs built on the unsettled emotions of past relationships, the untimely passing of friends, erotic fantasies and encounters with the divine.

avatar van reptile71
Het is gewoon bizar dat deze band niet heel bekend is. Dit is een heerlijke cd. Stem doet me denken aan Lou Reed, muziek gaat van pakkende gitaarloopjes tot aan stevige gitaardistortionmuren en zo ook gaat de sfeer van luchtig tot aan duister en onheilspellend, met soms teksten die je dan doen geloven dat je iets ervaart door de ogen van een psychopaat o.i.d. Om dit new wave/gothic te noemen doet het tekort, het heeft zeker de donkere sfeer van gothic, maar het is breder en heeft de potentie een veel breder publiek te trekken, denk ik.
Ik raad iedereen aan dit te gaan beluisteren, denk dat dit voor meerderen een mooie ontdekking zal zijn.

avatar van Alicia
4,5
Het klinkt erg goed....ik ben dit album nu aan het beluisteren!
Bedankt Lin!

Edit: Dit wordt met gemak een 4 tot 4.5***** album....het klikt meteen!

avatar van Lin
4,5
Lin
dat had ik ook joh, raakte me op de één of andere manier gelijk, alles klopt voor mij

avatar
perfume
Vooral de nummers What Your Eyes had Seen en In Hollywood Tonight( die laatste is een ode aan Rozz Williams) vind ik prachtige liedjes. Dit hele album is gewoon een heerlijk muziekstukje. Bedankt Lin dankzij jou deze cd nog eens afgestoft en tot mijn grote genoegen vind ik dit album eigenlijk nog beter dan destijds!!!

avatar van Alicia
4,5
Inderdaad, dit album en ook het vervolg klinkt als een klok.
Ik vind vooral de zanger erg goed, maar ook de muziek die deze jongens maken, steekt ook knap in elkaar. Het is vooral melodieus en breed, van donker tot op tempo huppelmuziekjes, maar ook gevoelige liedjes. Topper! Weer een prachtige ontdekking!

"What Your Eyes Had Seen" was ook meteen een van mijn favorieten.

Dus ik geef deze alvast een 4.5 *****.

avatar van Lin
4,5
Lin
Wow, perfume een halve ster erbij, Alicia gelijk 4,5....ik hoop dat veel meer mensen hierdoor dit album gaan luisteren want deze band verdient veel meer aandacht!

avatar
Sheplays
Dank voor de tip, Lin, ik ben het album aan het beluisteren!

avatar van reptile71
De leden van Audra werken ook samen met Black Tape for a Blue Girl. Je kunt van hun volledig legaal 5 nummers gratis downloaden: hier

avatar van Lin
4,5
Lin
Ik heb hem maar weer eens opgezet, lekker met de grote boxen aan (bedankt daarvoor lief )

avatar van orbit
4,0
Dankzij Lin ben ik nu ook besmet Ik heb hem nu éénmaal beluisterd en ik kan niet anders zeggen dat dit goed smaakt! Ga nog niet met cijfers smijten, maar een vette voldoende wordt dit zeker! Vooral 2 Girls in 1 Dress en What Your Eyes Had Seen springen er nu uit. Doet me erg aan Bauhaus denken, alhoewel de muziek wat meer mainstream is en erg prettig in het gehoor ligt.

avatar van Lin
4,5
Lin
m'n gespam lijkt te werken

avatar van Lin
4,5
Lin
Bedenk me net dat ik in zijn stem bij vlagen ook Neil Diamond hoor

avatar van aERodynamIC
4,0
Laat ik eens beginnen met een 'strafbaar feit' namelijk het openbaren van een pm:

Lin schreef:
wees wel een beetje mild voor mn nieuwste stokpaardje hè


Ja Lin, je vroeg er om en je zult je antwoord krijgen. Wat de gevolgen daarvan zijn zullen we dan wel weer zien.

Nou, Audra..... nog nooit van gehoord maar zodra de eerste klanken tot mij komen voel ik me al een beetje thuis (je wist het gewoon he!). De donkere stem die ik graag hoor in mannelijke vocalen en een beetje jaren '80 feel om de boel af te maken. Die jaren '80 feel haal ik vooral uit het sprankelende gitaarwerk en daar ben ik blij mee, want hierdoor heeft het ook niet te veel 'doom-saus' meegekregen en heeft het lucht. Heerlijk. In All Our Androgyny is dus een prima binnenkomer.
Venus is meer gothic en doet me denken aan b.v. The Mission of Sisters of Mercy. Niet zozeer qua geluid dat ik hier wat gruiziger vind klinken, maar puur het sfeertje. Misschien wat makkelijk en kort door de bocht: so be it, het is niet negatief zullen we maar zeggen. Lekker om wat afwisseling te horen van hard naar zacht zonder echt uit de bocht te vliegen.
Don't Whisper My Name in the Dark komt gelijk al wat melodieuzer over door de electronische toevoegingen. Dit gebeurt heel subtiel en hierdoor gaat het niet vervelen, want de eerlijkheid gebiedt me wel te zeggen dat ik in dit nummer de zang wat monotoon begin te vinden en iets te koel.
Spiked with Black and Rum maakt korte metten met het vorige nummer door de rauwheid die ervan afspat. Rollende drums en ruig gitaarwerk zijn de verantwoordelijken hiervoor. De (monotone) zang weet het nummer toch met beide benen op de grond te houden.
Hey, The Cure mag ook wat invloed hebben en doet dat op What Your Eyes Had Seen. Asjemenou, de mannen gaan een beetje swingen. Maar let wel op: we moeten cool blijven dus qua zang moeten we de sfeer wel door blijven zetten natuurlijk. Hierdoor krijg je een apart effect wat de muziek juist beter doet uitkomen. Er klinkt dreiging in door terwijl het op het eerste gehoor redelijk poppy lijkt over te komen en dat is natuurlijk lekker: een beetje dreiging doet opvallen. Lekker nummer!
You're So Pretty opent sterk vind ik. Is het heel raar als ik zeg dat dit sfeertje me doet denken aan Jeff Buckley? Zodra de zang er bij komt is dat gevoel weg, maar het viel me behoorlijk op. Ik kan slechtere complimenten bedenken, want dit is een schitterend en vooral ingetogen nummer dat zijn schoonheid per draaibeurt een klein beetje prijsgeeft. Geboeid blijf ik telkens weer op zoek naar iets meer en ze bedienen me op mijn wenken. Apart is ook de omslag halverwege het nummer op de akoestische gitaar.
Rollende drums verrijken het intro van In Hollywood Tonight (for Rozz Williams). Al eerder had ik het over wat lucht in een nummer en hier is dat ook met dank aan de drums. Ik vind dat wel aangenaam want hierdoor worden de nummers niet topzwaar (ze zijn al zwaar en ernstig genoeg zullen we maar zeggen). Toch is dit wel weer een nummer dat een beetje aan me voorbij gaat.
Dan Flowers. Dit is donkere muziek zoals favorieten als Tindersticks en Devastations die ook maken. Daarbij is het genoeg 'eigen' om de boel uiterst interessant te houden voor mij. Even was ik bang dat je met een vleermuizenact zou komen toen je me tipte Lin (waar ik ook niet vies van ben), maar wat meestal wel in de categorie 3,5 belandt en deze keer hoopte ik op net eens wat anders. Gelukt: dit zijn de betere nummers die ik graag hoor.
De bas krijgt een hoofdrol in 2 Girls in 1 Dress. Lekker gitaarspel: onderkoeld maar zeker niet saai. En opeens denk ik aan die opmerkingen over Lou Reed. Op dit nummers snap ik voor het eerst wat daar mee bedoeld wordt. Het lijkt er totaal niet op, maar het zit wel een beetje in diezelfde hoek. De muziek is alleen te afwijkend van die van Lou Reed waardoor het misschien wat gezocht lijkt, maar beluister dit nummer en je snapt het net als ik ook wel.
Nervous: Reptile71 zegt dat je ze tekort doet door dit weg te zetten als wave / gothic. Ten dele waar vind ik. Het deel waardoor ik in deze opmerking absoluut mee ga heeft te maken met die kleine toevoegingen die ik meestal een beetje mis bij doorsnee wave of gothic (whatever that may be, want deze stroming is wel erg vaag en breed natuurlijk). Ik vind dit een beetje Jesus & Mary Chain neigingen hebben en ook die band heeft zoveel extra's in zich om zich niet in te laten delen in dat hokje.
Cupid heeft een lichte klankkleur: alsof er licht gloort aan het einde van de tunnel. Nog even en ik ga dit gewoon een 'lief liedje' noemen. Maar aan het eind straffen de korte en vooral felle gitaarerupties dat af: 'wat nou lief?'
The Dancing Images sluit waardig en vooral in sfeer af. Geen rare fratsen aan het einde dus. Toch moet ik ook hier eerlijk toegeven dat dit nummer nog iets te veel ene oor in andere oor uit is. Op zich niet zo heel erg want hierdoor kan ik wat makkelijker de eindbalans opmaken: een paar kleine uitschieters in de vorm van een Flowers, You're So Pretty of What Your Eyes Had Seen en een paar kleine momenten van monotoonheid die er voor zorgen even niet bij de les te blijven. Maar verder zo ongelooflijk constant dat ik niet kan spreken over een wel aardig middenmotertje en ook niet over de klapper van het jaar. Of Lin me mild gaat vinden met een beoordeling van 4* zullen we gauw genoeg weten hier.
Ben ik de komende dagen niet online dan vrees ik het ergste, dan is de kleur rondom mijn ogen misschien wel net zo donker als de muziek van Audra

avatar van freddze
3,5
Hé, ik heb nog geen spam gekregen:? Een mengeling van Bauhaus en Neil Diamond dus..hm, ben benieuwd! Waar kan ik dit ergens beluisteren?

[Edit: ok, ik heb hun myspace pagina gevonden intussen]

avatar van aERodynamIC
4,0
freddze schreef:
Hé, ik heb nog geen spam gekregen:?

Dat durven ze bij moderators niet.

avatar van Lin
4,5
Lin
Haha, ik had t erg druk vandaag met spammen, maar ik begreep dat freddze inmiddels ook kan luisteren

en aERo, ik ben erg blij dat het je bevalt, had inderdaad wel verwacht dat je het niet heel slecht zou vinden, ik ken je inmiddels wel een beetje

whoohoo het gaat goed met de mannen van Audra

avatar van Alicia
4,5
Wat is aERo toch goed in dat soort beschrijvingen. Of je 't er nu wel of niet meer eens bent....ik kom vaak niet verder dan... SUPER!

avatar van orbit
4,0
Gaat iemand zich al aan het tweede album van ze wagen?

avatar van aERodynamIC
4,0
Ik heb het al beluisterd en mijn commentaar geleverd

avatar van Lin
4,5
Lin
orbit schreef:
Gaat iemand zich al aan het tweede album van ze wagen?

allang gedaan, alleen moet ik hem nog wat vaker horen om sterren uit te kunnen delen, ik herken wel wat aERo er heeft geschreven, erg goede plaat ook weer, maar ik ben er nog niet door bij mn kladden gegrepen, maar misschien moet ik dat ook niet verwachten...

zet m zo maar weer eens op, tijdens t koken dit keer

avatar
Sheplays
Heerlijk, zo'n ontdekking aan het begin van een nieuw jaar.

Na een paar luisterbeurten zijn er een paar nummers die er voor mij uitspringen; In All Our Androgyny, What Your Eyes Had Seen en In Hollywood Tonight.

avatar van reptile71
Lin schreef:
allang gedaan, alleen moet ik hem nog wat vaker horen om sterren uit te kunnen delen...

Ik doe er soms jaren over voordat ik sterren uitdeel Het is toch een beetje stempelen. Vind dit gewoon een goed album, zeker boven gemiddeld, minimaal 4 sterren...

avatar van Lin
4,5
Lin
Ja dat is ook wel zo, voor MuMe dacht ik nooit in sterren of een ander soort waarderingssysteem, maar ach, het is voor andere mensen dan wel weer leuk om te zien dat een album goed ontvangen is.

Verder hecht ik er persoonlijk niet zo'n waarde aan, het is niet dat ik al mijn 5 sterren albums alleen maar draai, het is maar net hoe mn bui is (gaat altijd bij vlagen, nu is het weer veel Audra, kan over een week weer wat anders zijn )

avatar van reptile71
Van 4 naar 4,5 en binnen 2 dagen terug naar 3,5... Wat ben je toch lekker standvastig perfume!

PS: Ik ga ervan uit dat deze post binnenkort al niet meer up-to-date is.

avatar van Lin
4,5
Lin
perfume schreef:
Nou ja! Eigenlijk vind ik de 2 nummers die ik benoem het beste, de rest is best aardig en ligt lekker heerlijk in het gehoor maar blijven desondanks na 7 jaar nog steeds niet "hangen" Bij nader inzien en beluistering misschien toch iets te poppy en luchtig voor mij, dit was trouwens ook mijn allereerste indruk destijds! Een 3,5 dan maar! En dan vooral voor de lyrics die ik erg sterk vind



tja... we zullen zien wanneer hij weer op 4,5 staat

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 23:25 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 23:25 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.