MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
zoeken in:
avatar van Sir Spamalot
Sir Spamalot (crew)
Vandaag gelezen in Het Nieuwsblad:
Eind april wordt wereldwijd de filmdocumentaire "Iron Maiden: Flight 666" gelanceerd. De documentaire is gemaakt naar aanleiding van de "Somewhere back in time world tour" die de band hield in februari en maart van 2008.
De tour was een huzarenstukje, want Iron Maiden speelde in 23 uitverkochte stadions in Azië, Australië en Amerika in amper 45 dagen. De rockers legden zo'n 70.000 kilometer af met een Boeing 757 en 12 ton aan materiaal.

Opmerkelijk was dat leadzanger Bruce Dickinson ook de piloot was van het vliegtuig. De film is een samenwerking tussen EMI Records, Universal (USA), Banger Productions en Arts Alliance Media.


hetzelfde nieuws op de webs...



avatar van Sir Spamalot
Sir Spamalot (crew)
Toeristische tip uit Het Nieuwsblad gehaald:
Iron Maiden opent 'braaf' rock-'n-rollhotel

Rocksterren staan erom bekend dat ze hotelkamers afbreken en tv's uit het raam gooien. Wat verwacht je dus als metalband Iron Maiden een eigen hotel begint, speciaal voor muzikanten? Juist ja: dat alles er toegelaten is. Fout. Het Londense Sanctum Soho, dertig kamers groot, verwacht onberispelijk gedrag van de klanten als het op 21 maart de deuren opent.
Zo'n 6,8 miljoen euro had het management van Iron Maiden over voor het hotel. Het is bedoeld voor rockartiesten die in de Britse hoofdstad optreden. Speciaal voor hen blijft de bar bijvoorbeeld dag en nacht open en staat er security voor de deur om paparazzi en opdringerige fans buiten te houden. De minibar op de kamer zit verstopt in een luidsprekerbox, en in de bioscoop in de kelder worden alleen muziekfilms gedraaid. Op het dak komt een hot tub om wat in uit te rusten. Kamers kosten 150 tot 500 euro per nacht.

avatar van Sir Spamalot
Sir Spamalot (crew)
Iron Maiden heeft de Brit Award gewonnen voor beste Britse live act. Ze versloegen de andere genomineerden Coldplay, Elbow, The Verve en Scouting For Girls. De band kon de prijs echter niet persoonlijk in ontvangst komen nemen, aangezien de mannen momenteel aan het laatste deel van hun Somewhere Back In Time wereldtournee bezig zijn, die vorige zomer langs Assen kwam. Een filmpje waarin de band de fans bedanken voor hun stem voor de Brit Award kun je bekijken YouTube.

avatar van Sir Spamalot
Sir Spamalot (crew)
De film Flight 666 van Iron Maiden zou ieder geval in volgende zalen uitkomen op 21 april 2009:
In ieder geval te zien in:

Nederland
# Pathé Buitenhof, Den Haag
# Pathé De Munt, Amsterdam
# Pathé Groningen
# Pathé Schouwburgplein, Rotterdam
# CineMec, Ede
# Gotcha! Cinema, Weert

België:
# Metropolis, Antwerpen
# Kinepolis, Brugge
# Kinepolis, Brussel
# Kinepolis, Gent
# Kinepolis, Hasselt
# Kinepolis, Kortrijk
# Kinepolis, Leuven

avatar van metalfist
Ga sowieso proberen om er in Antwerpen te geraken!

avatar van Eddie
Eddie heeft de kaarten al thuis liggen

avatar van Sebashuis
woepie! er komt weer een hele lijst aan releases aan. een live registratie (te koop als HD beeld en als geluid) en ook Flight 666 komt op DVD en Blu-Ray.


bron: Iron Maiden Official Website - Flight 666 Blu-ray, 2-DVD set and live double soundtrack album - ironmaiden.com

ben blij! (maar wanneer komt dat nieuwe album nou is?)

avatar van metalfist
Op Graspop vorig jaar zei Bruce dat het er deze zomer zou aankomen...

avatar van Sebashuis
het zal gewoon afwachten worden tot 2010 denk ik.

maar dit is wel een geniale release om de winter door te komen.

avatar
L3X
Adrian heeft al tegen uh.. Metal Hammer gezegd dat ze begin 2010 beginnen met schrijven (niet opnemen) en dat het album eind 2010 eraan moeten komen

avatar van Sir Spamalot
Sir Spamalot (crew)
TV-tip op donderdag 14 mei 2009 (23u40-00u30) op Canvas in de reeks Classic Albums: Iron Maiden, The Number of the Beast
Britse documentairereeks (ITV 2001) over legendarische platen.

avatar van Sebashuis
L3X schreef:
Adrian heeft al tegen uh.. Metal Hammer gezegd dat ze begin 2010 beginnen met schrijven (niet opnemen) en dat het album eind 2010 eraan moeten komen


dan is er hopelijk enige kans voor een release van Bruce of Adrian tussendoor. hoop ik

Adrian schijnt een nieuwe studio thuis te hebben en hij schijnt daar ook "some more heavy stuff" naar eigen zeggen op te nemen. wat ook wel mischien uitgebracht gaat worden. (bron: FC magazine)

zou leuk zijn

avatar van Eddie
Nieuwe plaat van Bruce zou ook zeker niet misstaan in mijn platen kat. Het is al weer een jaartje of vijf stil rond zijn solo perikelen. Ik vind zijn solo paten allemaal van een uitzonderlijk hoog niveau.

avatar van glenn53
Bij Iron Maiden - Somewhere in Time (1986):

africalove schreef:
Dat is wel heel andere muziek en niet te vergelijken met deze!


Nee, maar wel dezelfde tijd en waar Maiden naar mijn mening steeds 'zachter' werd gingen inderdaad de 'metalliefhebbers' naar een ander kamp. Maiden ging van metal naar hardrock zo zie ik het ongeveer.

avatar
africalove
Ze ontwikkelden zich verder. En tenslotte wordt Seventh Son of a Seventh Son door heel veel mensen gezien als hun masterpiece. Maar smaken verschillen en de platen die jij noemt zijn ook goed! Trouwens je hele top 10 is top!

avatar van Von Helsing
Bij Iron Maiden - Somewhere in Time (1986):

Ik vind Alexander the Great een masterpiece, en zeker net zo goed, zo niet beter als Hallowed Be Thy Name.

avatar van glenn53
Ik vind Alexander the great een aardig nummer maar wel een mindere variant op Rhyme of the ancient mariner. En zonder Hallowed be thy name geen van deze 2 nrs.

Ik vind er in het refrein vervelende synths in zitten. Bas ronkt goed door maar de slaggitaar partij had wel wat ruiger gemogen.

avatar van Edwynn
Varianten? Zo heb ik het nooit ervaren.

avatar van glenn53
Ja ik vind ze echt op elkaar lijken, 2 lange nrs. Die baspartij is redelijk gelijk. Beide op het eind met een tussenstuk en daarna weer het thema.

avatar
africalove
dat is bij deze nummers een beetje het handelsmerk van Maiden. Wil niet per definitie zeggen dat het slecht is. Rhyme is wel errug goed.

avatar van glenn53
Bij Iron Maiden - Somewhere in Time (1986):

Als dan ik nu Phantom of the opera weer op zet dan vind ik dat toch wel weer helemaal goed. Maiden in topvorm.

avatar van Von Helsing
Maiden was top t/m Seventh son of a Seventh son. Daarna werd het stukken minder maar de laatste drie studio platen mogen er ook wezen.

Eigenlijk terecht dat Maiden als de beste Heavy Metal allertijden wordt gezien, niet alleen qua niveau maar ook qua verkoopcijfers. Het is misschien moeilijk voor te stellen maar in Engeland hebben ze al 38 hits op hun naam staan.

avatar
africalove
Ja Phantom is ook super. maar ook niet met Dickinson alleen Di'Anno die dat moet zingen zeer zeker een goed nummer. Van de lange epische Maiden nummers vind ik dat samen met Rhyme, Seventh Son, de beste.

avatar van glenn53
Als het om verkoopcijfers gaat en Heavy Metal verslaat Metallica Maiden makkelijk, Metallica is wel weer beinvloed door bands als Maiden das onmiskenbaar.

avatar
africalove
Bij Iron Maiden - Somewhere in Time (1986):

Ik vind Metallica ook goed, maar ik denk dat Maiden uiteindelijk meer sterke albums heeft gemaakt dan Metallica.

avatar van glenn53
Dan verschillen wij daarin van mening en dat moet en mag ook. Ik vind de 1e 5 van Metallica: daar kan geen enkel Maiden album tegenop. Maar daar denk jij heel anders over.

avatar van Von Helsing
Iron maiden en Metallica zijn denk ik de grootste bands in de Heavy metal. Hoewel ik veel liever luister naar Maiden daar ze ook echt Engels klinken en wat meer diepgang in hun teksten hebben.

Ik vind het bijvoorbeeld zeer interessant dat Steve Harris veel oude legendes in zijn teksten verwerkt.

avatar
africalove
Eens. Ride the Lightning was de beste van Metallica en master of Puppets was ook wel goed. Maiden heeft 7sterke albums achterelkaar gemaakt. ik tel die met Di'Anno mee, want dat zijn ook klassiekers.

avatar van glenn53
In de teksten van Metallica zit heel wat diepgang hoor met name albums ride the lightning, master of puppets en justice for all.

Het schrijven van teksten over die legendes zoals bijv Duin (to tame a land) kan je ook beschouwen als lekker makkelijk een boek tot een nummer ombouwen, je zet een paar woorden van het boek in de goede volgorde en klaar is kees. Maar dat zeg ik dat zou evt. kunnen.

avatar
africalove
Metallica en Maiden zijn gewoon sterke bands. Ieder zijn voorkeur. Ook sentiment mijnerzijds.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 01:41 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 01:41 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.