MusicMeter logo menu
MusicMeter logo

Overig / Algemeen / Laatst gelezen boek

zoeken in:
avatar van MarkS73
https://m.media-amazon.com/images/I/61NrbzkHvoL._SL1360_.jpg
Geweldige muziek maar een verschrikkelijke man die Pickett, ik begon al lezende een enorme hekel aan hem te krijgen.



avatar van Chet
Dat ontprikkelboek heb ik vrij snel teruggebracht naar de bieb. Vond Brankele Frank op tv altijd wel interessant en had iets te hoge verwachtingen bij het boek.

Nu begonnen aan het debuut van Jessica Meijer

https://media.s-bol.com/nMZlVpk6EJ4/749x1200.jpg




avatar van MarkS73
Deze maand maar drie boeken, dat kwam voornamelijk door het feit dat het drie muziek biografieën waren, tijdens het lezen ga ik dan toch steeds YouTube filmpjes er bij zoeken en bepaalde nummers.

51. Otis Redding: An Unfinished Life - Jonathan Gould

Erg goede biografie. Otis heeft natuurlijk maar een korte carrière gehad, dit had dus een kort boekje kunnen worden, ware het niet dat de auteur de geschiedenis van de slavernij, het ontstaan van de blues, soul en de hele sociale context van de jaren zestig en de burgerrechtenbeweging er bij trekt.
Gaandeweg het boek ga je van Otis houden als een ontzettend sympathieke man die net als hij zijn zelfvertrouwen als artiest en songschrijver heeft gevonden noodlottig aan zijn einde komt. Wie weet wat er nog allemaal in het vat had gezeten. Aan de andere kant was hij misschien wel hele slechte gladde soulmuziek gaan maken in de jaren tachtig en was ik totaal op hem afgeknapt...

52. In The Midnight Hour: The Life and Soul Of Wilson Pickett - Tony Fletcher

Een stuk minder sympathiek bleek Wilson Pickett. Een geniale artiest, geweldige muziek maar wat een klootzak zeg. Een man die zijn vrouwen, groupies, zijn kinderen, familie en zelfs zijn bandleden mishandelde, al dan niet met een pistool en een berg coke achter de kiezen. Iedereen die met hem te maken kreeg was doodsbang voor hem. Toen zijn zoon veertien was dwong hij de jongen zelfs een schaal coke leeg te snuiven zodat hij een man zou worden. Dit resulteerde voor hem ook in een zware drugsverslaving.
Tegen de tijd dat Wilson in het boek aan zijn einde kwam dacht ik eigenlijk alleen maar 'net goed'...

Unfaithful Music & Disappearing Ink - Elvis Costello

Elvis schrijft niet alleen goede lyrics, een boek over zijn leven schrijven doet hij ook niet onverdienstelijk en ook nog in zijn uppie en zonder hulp van een ghostwriter.
Dit is geen standaard autobiografie, het is bijvoorbeeld niet eens chronologisch opgebouwd. Als lezer ga je heen en weer door zijn leven. De focus ligt vooral op het schrijfproces achter zijn teksten waardoor je zijn muziek nog meer waardeert, ik althans. verder lezen we uitgebreid over zijn samenwerkingen met andere artiesten, bijzonder ook dat hij als klein Elvisje een enorme Beatlefan was die in de jaren zestig de eerste singles van de The Beatles van zijn vader kreeg die in een showband speelde en deze nummers dan moest leren voor zijn werk en later bevriend raakt met Paul McCartney en meerdere malen met hem samenwerkt. Elvis kan het zelf ook allemaal maar nauwelijks geloven.

Het is een dik boek en soms ging hij wel heel ver terug in het beschrijven van de levens van zijn opa en oma en zijn ouders, net als ik weer door zo'n hoofdstuk was gingen we een paar hoofdstukken later weer terug naar de avonturen van zijn opa. Toch helpt dit alles Elvis beter te begrijpen en te doorgronden waar zijn fascinatie met muziek vandaan komt.

Het mooiste boek in deze muzikaleboekenmaand...

avatar van Brunniepoo
80. Gerrit Verhoeven en Ingrid van der Vlis - Geschiedenis van Delft
81. Marten Toonder - Avonturen van Tom Poes 8 3,75*
82. Erwin van Loo - 'Eenige Wakkere Jongens', Nederlandse Oorlogsvliegers in de Britse Luchtstrijdkrachten 1940-1945
83. Douglas Adams - The Hitchhiker's Guide to the Galaxy 4*
84. Douglas Adams - The Restaurant at the End of the Universe 3,75*
85. Maddy Stolk - Soedah, Laat Maar 3,25*
86. Sylvia Witteman - Een Visgraatjas met Haaiengrijns 3,75*
87. Robert Jackson Bennett - The Tainted Cup 4,5*
88. Esther Captain & Guno Jones [red.] - Schaduwen van de Oranjezon, De Koloniale Geschiedenis van het Huis Oranje-Nassau
89. Billy James - Necessity Is... The Early Years of Frank Zappa & The Mothers of Invention 3,5*

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 12:29 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 12:29 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.