MusicMeter logo menu
MusicMeter logo

Muziek / Toplijsten en favorieten / Ontknopingstopic MuMeLadder 2017

zoeken in:
avatar van tbouwh
Ik heb de laatste tijd wat minder gestemd, maar heb nu wel weer zin om dit te volgen, (weer) meer te stemmen en de lijst from scratch te luisteren. Fijn ook weer, zo'n sf-lijst wederom

avatar van herman
Simon77 schreef:
Blij dat Heather er nog in staat met het prachtige Island! Hopelijk volgend jaar omhoog (een plek of 1800 )

Dat heb ik met Flowered Up, een van de beste nummers van de 90s. Mooi dat ie er instaat, maar hoort eigenlijk wel in de top 100.

avatar van Simon77
Mooie binnenkomer van Julien Baker! Een wat vreemd nummer, 'loopt niet echt lekker door', maar die stem! Kippenvel toen ik dat voor het eerst hoorde, prachtig.

avatar van chevy93
Fijn, die posities van de vorige drie edities.

avatar van VladTheImpaler
https://i.imgbox.com/P1o7oSpM.png
Everest | 2013 | Belgie | Genomineerd door: curufin
http://lunapic.com

Een Waalse band die al sinds 2001 pareltjes maakt. Ze doen me ook geregeld denken aan Grandaddy en dan ben je bij mij goed bezig. Dit nummer komt uit hun laatste plaat 'Everest' uit 2013.
Misses werd de eerste single die opgedragen werd aan hun drummer Denis Wielemans die in 2010 het leven liet bij een auto-ongeluk. Hij was ook de broer van één van de zangers. Dit nummer vind ik een verrijking voor deze lijst. Een nummer dat bij mij heel geregeld opstaat.
(curufin)

2016: 1984
2015: -
2014: 1358

https://i.imgbox.com/yKwf5vwj.png
Empire | 1990 | USA | Genomineerd door: Ruby1966
http://lunapic.com

Ken je dat cliché van die hardrockband die met de eerste de beste ballad die ze maakt meteen een hit scoort? Queensrÿche is zo’n band. Begonnen als hardrockers en inmiddels geëvolueerd tot een progressieve metalband weten ze met Silent Lucidity ineens een groot (mainstream) publiek te bereiken. Dit nummer is ook onder de echte fans een grote favoriet. Zanger Geoff Tate klinkt klagerig als altijd en dat past perfect in een emotioneel nummers als dit. Het akoestische intro, de toegevoegde violen en de trage gitaarsolo sluiten daar goed bij aan. Silent Lucidity is op bijna alle vlakken een atypische Queensrÿchesong, maar dat maakt het nummer er niet minder mooi op. Silent Lucidity is een magnum opus om trots op te zijn. (stoepkrijt)

2016: 1451
2015: 794
2014: 1208

https://i.imgbox.com/U8iDu3hm.png
Sugarhill Gang| 1979 | USA | Genomineerd door: Klassiekers '15
http://lunapic.com

2016: 1910
2015: 1538
2014: -

https://i.imgbox.com/hGk3hHDQ.png
Crooked Rain, Crooked Rain | 1994 | USA | Genomineerd door: Onweerwolf
http://lunapic.com

Pavement hoort bij mijn favoriet rockbands van de jaren '90. Met hun unieke sound verbazen ze me elke keer weer als ik Crooked Rain, Crooked Rain luister. Het zijn allemaal, ijzersterke, vrolijke maar ook treurige songs waar het spelplezier van afdruipt. Range Life is een van deze unieke songs, het klinkt ietwat dromerig en meezingen op dit nummer is iets wat ik nooit kan laten. Vele passages schreeuwen erom, soms zingt hij ook lekker nonchalant, die stukken zijn erg gaaf. Nadat ze voor de laatste keer het overigens schitterend refrein hebben gezongen, heb je een erg mooi stukje, even alleen gitaar en dan een ontzettend vrolijk makend pianostukje die ze in het nummer hebben gestopt om daarna weer door te gaan op de lichtvoetige riff. Topnummertje. (Snoeperd)

2016: 842
2015: 840
2014: 613

https://i.imgbox.com/G7oDdHhy.png
Perfect From Now On | 1997 | USA | Genomineerd door: Jesusfreen
http://lunapic.com

Built to Spill, geweldige band! Voor zover ik hun albums ken, zit er nauwelijks wat slechts tussen, maar het album Perfect From Now On is toch wel echt hun magnum opus. Arrie, die kan lang en uitgebreid gitaarspel toch niet waarderen? Klopt, maar er zijn uitzonderingen. Doug Martsch vind ik een geweldig gitarist. Overigens ook een geweldige tekstschrijver. De lange uitgesponnen gitaarstukken op het album zijn prachtig gespeeld, en ontzettend sfeervol. Doug Martsch is geen geniale zanger, maar ik vind zijn ietwat zeurderige stemgeluid erg sympathiek en ik kan er absoluut van genieten. Het gitaarspel en de liedjes op zich maken alles goed. Want daar is 'ie ook goed in, catchy melodieën schrijven. Dit nummer is een erg goed voorbeeld van hoe het album klinkt, maar eigenlijk is elk nummer van het album geweldig. Om wat mooie momenten uit dit nummer te lichten: let eens op die cello, die er op een gegeven moment in komt, over sfeervol gesproken! En dan die versnelling aan het eind, geweldig! (Arrie)

2016: 1151
2015: 1200
2014: 415

https://i.imgbox.com/a6gnvv0p.png
Arthur (Or The Decline And Fall Of The British Empire) | 1969 | UK | Genomineerd door: laxus11
http://lunapic.com

Shangri-La klinkt pretentieuzer dan de andere Kinks-nummers met tempowisselingen, majestueuze brug en maatschappijkritische tekst. Niet hun bekendste - het werd maar een bescheiden hit - maar ik vind het één van hun beste songs (LucM)

2016: 1857
2015: -
2014: -

https://i.imgbox.com/AlJE6Pbu.png
The Works | 1984 | UK | Genomineerd door: Gebruiker43757
http://lunapic.com

Dit is zeker niet het beste werk van Queen en ben toch wel lichtelijk verbaasd dat deze het gehaald heeft.
Het is wel Queen in optima forma; (enigszins) over-the-top, een niet te ingewikkelde maar o-zo pakkende melodie (en zo gemakkelijk is dat ook weer niet om te bedenken) en een band die laat horen heel goed te kunnen spelen en zingen, waardoor het geheel wel heel lekker klinkt.
En natuurlijk helpt een geniale videoclip die zorgt voor enige controverse (o.a. in bepaalde gedeeltes van de VS verboden) voor een legendarische status.
Tja, als dat je al lukt met een nummer wat zeker niet bij je beste werk hoort, zegt dat wel iets over de kwaliteit van deze band.
(Bonk)

2016: -
2015: -
2014: -

https://i.imgbox.com/yIWNuc1t.png
Lift Your Skinny Fists Like Antennas to Heaven | 2000 | Canada | Genomineerd door: The Eraser
http://lunapic.com

De soundtrack van de waanzin. Mysterie alom gestart met de bizarre vocal sample van een man die herinneringen ophaalt aan “The Beach”. Het doet mij wat denken aan de gelijknamige film uit 2000 van Danny Boyle (mijn favoriete film met DiCaprio dit terzijde). In het laatste wat hij zegt (“they don’t sleep anymore on the beach”) klinkt er een soort wanhoop in zijn stem dat mij echt doet huiveren. Het lijkt alsof de man bang is voor iets. Daarna volgt één van de meest intense muziekstukken ooit op plaat gezet. Luisteren is de boodschap, veel woorden kan ik hier niet aan vuilmaken want de ervaring van deze muziek is onbeschrijfelijk. (Johnny Marr)

2016: 1540
2015: 1838
2014: 1884

https://i.imgbox.com/Cxyv9ft1.png
2001 | 1999 | USA | Genomineerd door: niels94
http://lunapic.com

Dr. Dre vestigde definitief z'n naam met het album The Chronic, waarop een hoop G-Funk te horen is. Pas zeven jaar later komt ie weer terug met een nieuw album, waarmee hij zijn positie als topproducer nog wat verstevigt. Dit is de eerste single ervan, en wát voor een. Het is meteen duidelijk dat ie niet in de g-funk is blijven hangen. Dit nummer knalt er meteen in met een repeterend pianodeuntje (die ook wel gebruikt lijkt te zijn door Grizzly Bear). Dr. Dre is eigenlijk nooit zo'n goed rapper geweest, zijn teksten werden vooral geschreven door ghostwriters als The D.O.C.. Ook wist ie een hoop rappers om zich heen te verzamelen om zijn eigen rapgebreken te compenseren. Een trouwe compagnon doet hier ook weer mee: Snoop Dogg. Wat mij betreft op zijn hoogtepunten een ontzettend fijne rapper. Dit nummer draait er helemaal om dat Dre er nog steeds is, zoals de titel al doet vermoeden, en is wat aan de eentonige kant. Neemt niet weg dat het wel heerlijk klinkt. Hopelijk komt Dre nog wat vaker langs, want dat verdient ie (hij heeft namelijk betere nummers). (Arrie)

2016: 1779
2015: 1006
2014: 844

https://i.imgbox.com/jzKkDjb7.png
Brilliant Trees | 1984 | UK | Genomineerd door: ranboy
http://lunapic.com
Nee dit nummer is het net niet voor mij, kan de jaren 80 erg waarderen maar David Sylvian heeft me nooit echt geboeid, zo ook dit nummer. Erg knap gemaakt moet ik zeggen maar het heeft me niet overtuigd. (laxus11)

2016: 1420
2015: 1889
2014: 1975

https://i.imgbox.com/cDOqXyR3.png
It Still Moves | 2003 | USA | Genomineerd door: Outlaw104
http://lunapic.com

2016: 1574
2015: -
2014: -

https://i.imgbox.com/TwqWwbxB.png
Lifes Rich Pageant | 1986 | USA | Genomineerd door: WhyNotSmile
http://lunapic.com

"The best one-two punch in rock history" heb ik ergens gelezen, betreffende het openingsduo van Lifes Rich Pageant: Begin The Begin en These Days. Nou, dat kan ik me goed voorstellen . Maar wat dacht je van Fall On Me en Cuyahoga erachteraan, 4 punch? . Lifes zonder apostrof trouwens, want Michael kende geen enkele goede rockalbum mét apostrof . Vandaar ook Gravitys Pull en Cant Get There From Here, alhoewel die laatste er soms wel een heeft.
Lifes Rich Pageant is trouwens overgenomen uit een Peter Sellers film:

Inspector Clouseau opens car door and falls into a fountain.

Maria: "You should get out of these clothes immediately. You'll catch your death of pneumonia, you will."

Clouseau: "Yes, I probably will. But it's all part of life's rich pageant, you know?

Maar goed, These Days dus. Ik werd weggeblazen de eerste keer dat ik dit nummer hoorde, wat een power en overtuiging. Qua tekst moet je denken aan een "political speech" maar dan met humor.
Goede opbeurende steekwoorden, om een hart onder de riem te steken, zeker voor de jeugd, want dit is wel het ultieme jeugdanthem van ze . Maar ook met humor, "Name Three, en dan 3 keer achter elkaar "Three" horen vanuit het publiek, het is net een Monty Python sketch .
Een sterke song dus, met een duivelse drive, preker Michael, de extra kracht bij zettende Mike op de achtergrond, gecombineerd met machtig drumwerk dat op je afgevuurd wordt en bezwerend gitaarspel. De donder in je lijf krijg je ervan !
(luigifort)

2016: -
2015: -
2014: -

https://i.imgbox.com/3zX9pwvz.png
Madman Across The Water | 1971 | UK | Genomineerd door: laxus11
http://lunapic.com

Dit nummer is nu al op 17-jarige leeftijd een beetje jeugdsentiment. Ik leerde het kennen via een cover van de RHCP. Daarna heb ik het erg veel gedraaid een tijdje. Daarna denk ik een beetje zat geraakt denk ik en nu kan ik het weer op z'n waarde schatten. Dit is een prachtig nummer van Sir Elton John. Wanneer zijn stem overslaat in het refrein krijg ik kippevel. Ik zet het nummer niet zo vaak op omdat het wel een wat langdradig nummer is, maar als je zin hebt in het nummer en de tijd er voor hebt dan is het een geweldige pianoballad. (Snoeperd)

2016: 1861
2015: 1497
2014: 1665

https://i.imgbox.com/mCxf90Dd.png
Strange Times | 1986 | UK | Genomineerd door: Sheplays
http://lunapic.com

Fantastisch Chameleons-nummer, samen met Swamp Thing mijn favoriet op Strange Times. Er hangt een vreemdsoortige, grimmige sfeer doorheen de song, hoewel je dat op het eerste gehoor niet beseft. Vooral wanneer Burguess zingt "will the ghosts just STOP... following me" slaat de sfeer plots om. Op mijn versie van Strange Times zit als extra track ook de 'full arrangement'-versie van Tears. Die is zo mogelijk nóg mooier. (Arno)

2016: 1441
2015: 1457
2014: 1818

https://i.imgbox.com/KOX3UDyj.png
Room On Fire | 2003 | USA | Genomineerd door: stoepkrijt
http://lunapic.com

2016: 1791
2015: -
2014: -

https://i.imgbox.com/KaQhd0MK.png
Script of the Bridge | 1983 | UK | Genomineerd door: orbit
http://lunapic.com

Don't Fall en deze zijn klassiekers. Het zijn fantastische rocknummers, vooral deze heeft een onheilspellende sfeer, die vooral door de gitaarriff wordt opgewekt. Daarnaast heeft dit nummer ook nog eens een geweldig refrein wat het nummer afmaakt. De Chameleons ken ik nog niet goed, maar Don't Fall en deze zijn topnummers. (Snoeperd)

2016: 1756
2015: 1990
2014: 1056

https://i.imgbox.com/zn1tbfYX.png
Holy Fire | 2013 | UK | Genomineerd door: Titmeister
http://lunapic.com

Lekkere mix van funk en rock met kristalheldere gitaren en een heerlijke 80's vibe. "You don't have my number, and we don't need each other now." My Number heeft geen lastig te begrijpen tekst. Ook zijn de melodielijnen niet bijster origineel. Wel is My Number zo enorm catchy, dat een eigenlijk een like/love-song is. Of je vindt het leuk, of je houdt ervan. Eigenlijk bizar dat dit nummer geen internationale hit van jewelste is geworden. In Nederland kwam My Number niet verder dan plek 83 in de Single Top 100. Gelukkig krijgt het plaatje in de MuMeLadder de positie die het verdient. (AstroStart)

2016: -
2015: -
2014: -

https://i.imgbox.com/ndXY48lL.png
Parachutes | 2000 | UK | Genomineerd door: Hedser
http://lunapic.com

2016: 1208
2015: -
2014: -

https://i.imgbox.com/kVeIBec3.png
So | 1986 | UK | Genomineerd door: Arno
http://lunapic.com

2016: -
2015: -
2014: -

https://i.imgbox.com/N59iGgZa.png
Mystery Girl | 1989 | USA | Genomineerd door: the viking
http://lunapic.com

Geschreven door Bono en The Edge. Inmiddels alweer een jaar of 20 over zijn hoogtepunt heen. Nog één keer vlammen alvorens hij de eeuwige jachtvelden op zocht. Nog altijd een stem als een nachtegaal. Rustig en kalm, maar tegelijkertijd indringend. (chevy93)

2016: 1542
2015: 800
2014: 1601

avatar
Oh ik dacht dat ik geen nieuwe nominaties in de lijst had dit jaar, maar kennelijk heeft Foals het toch gehaald. Terecht natuurlijk, maar desondanks een leuke verrassing

avatar van VladTheImpaler
En we gaan al door richting nummer 1900, dus hebben we de eerste 100 nummers gehad.

https://i.imgbox.com/6yHMdi0H.png
Plastic Beach | 2010 | UK | Genomineerd door: Klassiekers '12
http://lunapic.com

De geweldige zang van Bobby Womack kleurt dit nummer. Ook het kale, desolate sfeertje bezorgt de song pluspunten. En dan is er natuurlijk nog de geweldig over the top videoclip met Bruce Willis! (ArthurDZ)

2016: 1655
2015: 1586
2014: 1123

https://i.imgbox.com/goQutFM0.png
3 Feet High and Rising | 1989 | USA | Genomineerd door: cosmic kid
http://lunapic.com


2016: -
2015: -
2014: -

https://i.imgbox.com/CKAV80f8.png
3 Feet High and Rising | 1989 | USA | Genomineerd door: ArthurDZ
http://lunapic.com

Ik heb een hele grote zwak voor Steely Dan. Het is ontzettend gladde muziek, waar ik normaal echt een afkeer van heb, maar de muziek van Steely Dan vind ik echt fantastisch. Toen ik voor de eerste keer naar 3 Feet High and Rising van De La Soul was ik dan ook vrij verrast dat er ineens een sample van de Steely Dan-track Peg langs kwam. Samplen is geen lui jatwerk bij De La Soul, van veel verschillende elementen van tracks (onder andere Otis Redding, Sly & the Family Stone) zetten ze weer een fantastische instrumental neer. Dat er dan ook nog eens heerlijk laid back over heen gerapt wordt is helemaal een plus. Een echte zomertrack om de Daisy Age terug te brengen. (Don Cappuccino)

2016: 1502
2015: 1741
2014: -

https://i.imgbox.com/3TLG94Qz.png
C'est Chic | 1978 | USA | Genomineerd door: Klassiekers '14
http://lunapic.com

Met het heerlijk funky gitaartje van Nile Rodgers en het eveneens sterke basspel van Bernard Edwards zorgden de mannen van Chic voor ontzettend dansbare muziek. De fantastische grooves die ze neerzetten zijn dan ook heel erg vaak gesampled, en terecht! Le Freak is hun meest pakkende nummer en zal in de jaren '70 menig disco op zijn kop hebben gezet. Overigens is die 'freak' waar ze naar verwijzen Frank Zappa. Hij parodieerde hun namelijk op zijn singletje Dancin' Fool en dat vonden ze zo'n eer dat ze een liedje aan hem 'opdroegen'. (Arrie)

2016: 1812
2015: 1874
2014: 1860

https://i.imgbox.com/Sdw2MU4j.png
My Mirror / Your Target | 2010 | UK | Genomineerd door: vigil
http://lunapic.com

Een ongelooflijk puntig en explosief pop-rock nummer dat nog beter uit de verf komt op het album My Mirror/Your Target na het overdonderende nummer Code die een perfecte opmaat vormt hiervoor. Dit album verscheen als eerste in ons land en dat was een bijzonder moment omdat deze site daar invloed op heeft gehad. Om een lang verhaal kort te maken: de band heeft er een platencontract aan over gehouden waardoor het album een half jaar eerder al exclusief in Nederland en België uitgebracht kon worden (thuisland UK moest nog even wachten). Hoe dat in zijn werk is gegaan valt te lezen bij het album zelf, in de ladder doen we het gewoon met een brok energie in de vorm van dit nummer waar je vooral user en mede-ambassadeur vigil erg blij mee maakt. (aERodynamIC)

2016: 1498
2015: 1705
2014: 1439

https://i.imgbox.com/GmaT4LLz.png
Exquisite Corpse | 2008 | USA | Genomineerd door: Frejarius
http://lunapic.com

2016: -
2015: -
2014: -

https://i.imgbox.com/2O8boUZ6.png
Shelter | 2014 | Frankrijk | Genomineerd door: dumb_helicopter
http://lunapic.com

2016: 1446
2015: -
2014: -

https://i.imgbox.com/gx0i0ooy.png
Pom Pom | 2014 | USA | Genomineerd door: ranboy
http://lunapic.com

2016: -
2015: -
2014: -

https://i.imgbox.com/iLSS1Tfi.png
The Modern Lovers | 1976 | USA | Genomineerd door: johan de witt
http://lunapic.com

Hospital is het mooiste, eerlijkste liedje over een gebroken hart ooit. “And when you get out of the dating bar/I’ll be here to get back into your life […] And when I walk down your street/Probably be tears in my eyes”. Bang om te veel met ons te delen is zanger en songwriter Jonathan Richman alvast niet, en dit levert een rauwe, oprechte sfeerschets op van De Liefde In Al Haar Facetten, uitgezonderd het scenario waar hij en zijn meisje gelukkig samen zijn. Met bovendien een mooie opbouw waarin een treurig orgeltje de hoofdrol speelt. Perfect nummer. (ArthurDZ)

2016: -
2015: -
2014: -

https://i.imgbox.com/Hzx6ZVcC.png
The Orb's Adventures Beyond the Ultraworld | 1990 | UK | Genomineerd door: herman
http://lunapic.com

2016: 1696
2015: 1941
2014: -

https://i.imgbox.com/OeQX28Dy.png
Sounds Like The Flirtations | 1968 | USA | Genomineerd door: titan
http://lunapic.com

Via mijn grote held Rob Stenders heb ik veel mooie muziek ontdekt en daar zit onder andere deze prachtige en opzwepende soulklassieker bij. Het staat dan ook terecht in het basispakket van KX radio en al een paar jaar in onze lijst (al is het steeds in de onderste regionen). (titan)

2016: 1916
2015: 1544
2014: 1857

https://i.imgbox.com/ssFhSVRj.png
Strange Days | 1967 | USA | Genomineerd door: Simon77
http://lunapic.com

2016: 1398
2015: -
2014: -

https://i.imgbox.com/VNipaEbZ.png
August And Everything After | 1993 | USA | Genomineerd door: deric raven & Simon77
http://lunapic.com

Toen dit in de eerste ronde van de ladder moest vechten om niet af te vallen, verbaasde het me ontzettend. Gelukkig heeft het alsnog ruim de lijst gehaald, want het is werkelijk een prachtig nummer. Vergeet Big Yellow Taxi, vergeet Holiday In Spain, dit is een heel andere Counting Crows. Het is een ontzettend zwaar nummer, tekstueel gezien, over zelfmoord: "She says she's tired of life, she must be tired of something". De tekst is zo mooi, pijnlijk mooi, het weet me altijd te raken. Adam Duritz zingt ook vol emotie. Ja, en met zo'n tekst die zo wordt gebracht, dan heb je me al snel te pakken. Muzikaal gezien is het echter ook een uitstekend nummer, met prachtig gitaarspel, en meeslepende melodieën. Ontroerend nummer. (Arrie)

2016: -
2015: -
2014: 1729

https://i.imgbox.com/CW68G1f1.png
Fun House | 1970 | USA | Genomineerd door: vleertje
http://lunapic.com

Vuigheid ten top wat een heerlijk smerig, ranzig, waanzinnig geil nummer is dit. I wanna be your dog is geniaal maar dit is beter. Onderhuids is dit het verlangen mijn hemel wat is dit nummer zalig. Ik zeg fuck de knuffelrock dit is krikrock. Beste Stooges nummer wat mij betreft. Verder niet te veel over lullen gewoon luisteren en voelen (vleertje)

2016: 1206
2015: 1581
2014: 1937

https://i.imgbox.com/KF0xwuFw.png
Secret South | 2000 | USA | Genomineerd door: El Ninjo
http://lunapic.com

Zonde en gebed lopen hand in hand door elk liedje van 16 Horsepower, daar zorgt de karakteristieke stem van David Eugene Edwards wel voor. Hij zingt met de gekwelde intensiteit van een priester die zich schuldig voelt omdat hij maar niet van de miswijn en de vrouwen af kan blijven. Clogger, prijsnummer van derde album Secret South, is ook nog eens muzikaal zo broeierig als de tropenlucht vlak voor een razend onweer. Kortom, heerlijk nummer dat niet anders kan dan een goede indruk achterlaten. (ArthurDZ)

2016: 1447
2015: 1302
2014: 1597

https://i.imgbox.com/blapIxJz.png
Lovelife | 1996 | UK | Genomineerd door: Salvadore
http://lunapic.com

Heerlijk vrolijk uptempo nummertje gezongen door een dame. Ik heb een zwak voor een vrouwenstem in gitaargeweld, dat maakt het meteen wat luchtiger. Lush is een naam die ik niet herken uit de jaren dat ze actief waren maar dit nummer ken ik zeer zeker wel. Daarom is het des te leuker dat ik het hier weer mag terugontdekken. Verdieping in de band laat mij weten dat de band wel heel erg vervelend aan zijn eind is gekomen. (Sunderland)

2016: 1648
2015: 1558
2014: 1677

https://i.imgbox.com/llp0yMGv.png
Misplaced Childhood | 1985 | UK | Genomineerd door: Nicolage Rico
http://lunapic.com

Een tot nu toe eerlijk gezegd pover rijtje (het blijft wel het beste van het beste) wordt in één klap goedgemaakt door één van de beste nummers aller tijden. Ik zou alle 5 de passages tot in detail kunnen gaan bespreken. Nu is dat een beetje veel van het goeie, maar ik maak even een kleine opsomming van waarom dit nummer voor mij zo sterk is:

- De tekst. Fish levert hier zijn sterkste tekst af (voor zover ik ze ken) die doet denken aan de vloeiende dichtersstijl van een Close to the Edge.
- Het gitaarspel van Steve Rothery. Zonder hem zou dit nummer misschien niet eens half zo goed zijn. Van epische notenladders tot de gevoelige intermezzo’s
- De spanning door het hele nummer. Goed te horen in het (vierde) stuk Perimeter Walk, vrij simpel met bas en drums en wat tekst op de achtergrond. Maar wat een spanning zit er in dat stukje! Afgesloten met de emotionele slotbetoog van Fish.

I see convoys curbcrawling West German Autobahns
Trying to pick up a war
They're going to even the score
Oh... I can't take any more
I see black flags on factories
Soup ladies poised on the lips of the poor
I see children with vacant stares, destined for rape in the alleyways
Does anybody care, I can't take any more!
Should we say goodbye?
(chevy93)

2016: 1230
2015: 1458
2014: 911

https://i.imgbox.com/YJ6pc8vt.png
Heaven Or Las Vegas | 1990 | Schotland | Genomineerd door: titan
http://lunapic.com

Met het gelijknamige album Heaven Or Las Vegas probeerde het Schotse trio aansluiting te vinden met het indie circuit dat begin jaren 90 ook buiten de UK van zich liet horen. Het werd op die manier hun doorbraakalbum naar een wat breder publiek en is een prima instapalbum voor wie de groep wil leren kennen. Het geluid was iets minder gelaagd dan op de voorganger Blue Bell Knoll en Elisabeth Fraser keerde weer nadrukkelijker terug naar de lagere regionen van haar hemelse stembereik. Heaven or Las Vegas lijkt mij te gaan over de soms dunne lijn tussen het ware geluk en het schijngeluk. Voor mij één van de grootste klassieker uit hun oeuvre. (dazzler)

2016: 1291
2015: 1591
2014: -

https://i.imgbox.com/x5ICh47M.png
Hemiplegia | 2013 | USA | Genomineerd door: DjFrankie
http://lunapic.com

Een heerlijk, vrolijk uptempo nummer waar ik zelfs na duizend maal draaien maar geen genoeg van krijg. Muziek om van te genieten tijdens een zwoele zomeravond, maar ook helend voor de ziel, als je terugfietst naar huis, na een dag hard gewerkt te hebben. Synthpop muziek op z`n meest energiekst! (Dance Lover)

2016: 958
2015: 967
2014: 1074

https://i.imgbox.com/FBDnHxBB.png
The John Lennon Collection | 1970 | UK | Genomineerd door: ArthurDZ
http://lunapic.com

John Lennon weet zijn boodschap goed te verpakken, verbeten gezongen met meezingrefrein en aanstekelijke drumbeat op de voorgrond, ook na The Beatles leverde hij nog klasse songs. (LucM)

2016: 1578
2015: 1682
2014: 1802

avatar van Simon77
VladTheImpaler, waarschijnlijk omdat het een re-entry is en niet dat het heel veel uitmaakt, maar toch even doorgeven dat ik Round Here heb genomineerd dit jaar

avatar van cosmic kid
cosmic kid (moderator)
Round here blijft de gemoederen bezig houden want er was ook een review binnen gekomen van Bonk die net niet op tijd gemaild is door mij naar Vlad. Toch wil ik die jullie niet onthouden:

Ik geef het je te doen. Je brengt je debuutalbum uit en dat begint wat aarzelend. Dan komt dat gitaardeuntje en dan begint het album met:

Step out the front door like a ghost
Into the fog where no one notices
The contrast of white on white.
And in between the moon and you
The angels get a better view
Of the crumbling difference between wrong and right.

Dan weet je dat je met een bijzondere band te maken hebt. Niet al te vrolijk van aard, dat is ook wel duidelijk.
Maar heel goed in het neerzetten van sfeer en het vertellen van verhalen. Dat je daadwerkelijk mee gaat leven met die Maria en het nummer je pakt en je overvallen wordt de schoonheid en de triestheid van het nummer. Zo mooi dat je er kippenvel van krijgt
Beter dan dit wordt het hierna niet meer, maar dat is eigenlijk ook nauwelijks te doen.

PS. De naam van de nomineerder is bij deze aangepast in het Excel bestand

avatar van cosmic kid
cosmic kid (moderator)
De eerste 100:

2000 Yo La Tengo - Our Way To Fall
1999 Crosby, Stills, Nash & Young - Carry On
1998 The Shangri-Las - Remember (Walkin' In The Sand)
1997 Trentemøller - Miss You
1996 Peter Gabriel - San Jacinto
1995 Sigur Rós - Dauðalogn
1994 Savages - She Will
1993 The Black Keys - Little Black Submarines
1992 The Chameleons - Don't Fall
1991 The Velvet Underground - Sister Ray
1990 The Knife - We Share Our Mothers' Health
1989 Christine and the Queens - Christine
1988 Revere - I Won't Blame You
1987 The Smashing Pumpkins - Soma
1986 Jane's Addiction - Been Caught Stealing
1985 Hooverphonic - Eden
1984 The Afghan Whigs - What Jail Is Like
1983 Elvis Presley - Burning Love
1982 Goldfrapp - Drew
1981 UK - Rendezvous 6:02
1980 Morphine - Buena
1979 Balthazar - Do Not Claim Them Anymore
1978 Mammút - Salt
1977 Prince - Gold
1976 Sonic Youth - 'Cross The Breeze
1975 Propaganda - p:Machinery
1974 The Police - Every Little Thing She Does Is Magic
1973 Miles Davis - All Blues
1972 The Shins - So Says I
1971 Susanne Sundfør - The Silicone Veil
1970 Slint - Washer
1969 Sun Kil Moon - Birds Of Flims
1968 Flowered Up - Weekender
1967 Mark & Clark Band - Worn Down Piano
1966 Deep Purple - Highway Star
1965 Linkin Park - In The End
1964 The Waterboys - Peace Of Iona
1963 The Irrepressibles - In This Shirt
1962 Heather Nova - Island
1961 The Stranglers - Strange Little Girl
1960 Carole King - You've Got A Friend
1959 Julien Baker - Rejoice
1958 Kasabian - Fire
1957 The Prodigy - Out Of Space
1956 John Cougar Mellencamp - Jack And Diane
1955 Phoenix - 1901
1954 OutKast - Hey Ya!
1953 Foals - What Went Down
1952 Bran Van 3000 - Astounded
1951 Broken Social Scene - Anthems For A Seventeen Year-Old Girl
1950 16 Horsepower - American Wheeze
1949 Muse - Butterflies And Hurricanes
1948 The Doors - Hyacinth House
1947 Vampire Weekend - M79
1946 Janelle Monáe - Dance Apocalyptic
1945 The Band - I Shall Be Released
1944 Red House Painters - Mistress
1943 Monaco - What Do You Want From Me
1942 Broken Bells - The High Road
1941 Courtney Barnett - Nobody Really Cares If You Don't Go To The Party
1940 Girls In Hawaii - Misses
1939 Queensrÿche - Silent Lucidity
1938 The Sugarhill Gang - Rapper's Delight
1937 Pavement - Range Life
1936 Built To Spill - I Would Hurt A Fly
1935 The Kinks - Shangri-La
1934 Queen - I Want To Break Free
1933 Godspeed You! Black Emperor - Sleep
1932 Dr. Dre & Snoop Dogg - Still D.R.E.
1931 David Sylvian - Brilliant Trees
1930 My Morning Jacket - One Big Holiday
1929 R.E.M. - These Days
1928 Elton John - Tiny Dancer
1927 The Chameleons - Tears
1926 The Strokes - Reptilia
1925 The Chameleons - Monkeyland
1924 Foals - My Number
1923 Coldplay - Spies
1922 Peter Gabriel - Sledgehammer
1921 Roy Orbison - She's A Mystery To Me
1920 Gorillaz - Stylo
1919 De La Soul - Me, Myself and I
1918 De La Soul - Eye Know
1917 Chic - Le Freak
1916 Revere - These Halcyon Days
1915 Warpaint - Elephants
1914 Alcest - Délivrance
1913 Ariel Pink - Dayzed Inn Daydreams
1912 The Modern Lovers - Hospital
1911 The Orb - Little Fluffy Clouds
1910 The Flirtations - Nothing But A Heartache
1909 The Doors - You're Lost Little Girl
1908 Counting Crows - Round Here
1907 The Stooges - Dirt
1906 16 Horsepower - Clogger
1905 Lush - Ladykillers
1904 Marillion - Blind Curve
1903 Cocteau Twins - Heaven Or Las Vegas
1902 HAERTS - All The Days
1901 John Lennon - Instant Karma

avatar van dumb_helicopter
cosmic kid, top dat de presentatie van de eindlijst weer opgepakt is. Ik wil als pietje precies wel even aanmerken dat Butterflies and Hurricanes van Muse niet op Black Holes & Revelations staat, maar op Absolution.

Ben trouwens eens benieuwd hoeveel nominaties er nog in zitten. Ik volg de lijst der lijsten namelijk een pak minder dan vroeger toen ik er met mijn neus op zat.

avatar van cosmic kid
cosmic kid (moderator)
dumb_helicopter schreef:
cosmic kid, top dat de presentatie van de eindlijst weer opgepakt is. Ik wil als pietje precies wel even aanmerken dat Butterflies and Hurricanes van Muse niet op Black Holes & Revelations staat, maar op Absolution.

Ben trouwens eens benieuwd hoeveel nominaties er nog in zitten. Ik volg de lijst der lijsten namelijk een pak minder dan vroeger toen ik er met mijn neus op zat.


Dank. Op zich raar want in mijn Excelbestand staat wel Absolution. Zal er wel tussendoor geslopen zijjn.

avatar van VladTheImpaler
dumb_helicopter schreef:
cosmic kid, top dat de presentatie van de eindlijst weer opgepakt is. Ik wil als pietje precies wel even aanmerken dat Butterflies and Hurricanes van Muse niet op Black Holes & Revelations staat, maar op Absolution.

Ik denk dat ik hier een foutje heb gemaakt met overtikken

avatar van Teunnis
Overtikken? Ik mag toch hopen dat je dat niet allemaal hoeft uit te typen en je gewoon kan kopiëren en plakken vanaf een Excelbestand?

avatar van VladTheImpaler
Teunnis schreef:
Overtikken? Ik mag toch hopen dat je dat niet allemaal hoeft uit te typen en je gewoon kan kopiëren en plakken vanaf een Excelbestand?

Ja dat kan gelukkig

avatar van cosmic kid
cosmic kid (moderator)
Teunnis schreef:
Overtikken? Ik mag toch hopen dat je dat niet allemaal hoeft uit te typen en je gewoon kan kopiëren en plakken vanaf een Excelbestand?


Sterker nog, we schrijven het eerst met de hand uit

avatar van cosmic kid
cosmic kid (moderator)
Even een vraagje tussendoor over The Veils. Op MusicMeter staat bij album en bandherkomst Nieuw Zeeland en AllMusic vermeldt Engeland. Iemand enig idee hoe dit zit?

avatar van ArthurDZ
cosmic kid schreef:
Even een vraagje tussendoor over The Veils. Op MusicMeter staat bij album en bandherkomst Nieuw Zeeland en AllMusic vermeldt Engeland. Iemand enig idee hoe dit zit?


De band is opgericht in Nieuw-Zeeland maar opereert vanuit Engeland. Leadzanger Finn Andrews is bovendien geboren in Londen maar bracht ook een groot stuk van zijn jeugd in Nieuw-Zeeland door met zijn moeder, die van daar afkomstig was. Welke van de twee nationaliteiten dus het meest juist is kan ik alvast niet zeggen

avatar van cosmic kid
cosmic kid (moderator)
En blijkbaar heeft niemand van hen eraan gedacht dat dat niet makkelijk is voor de MuMeladder.......

avatar
Onweerwolf
Ik heb altijd een vooringenomen hekel aan bands die op die manier moeilijk doen. Dat je je muziek niet in een hokje wil hebben geplaatst snap ik best, maar er zijn grenzen hoor.

Wat mij betreft voor volgend jaar gediskwalificeerd tenzij ze een getekende brief naar El Ninjo sturen met daarin één land van afkomst.

avatar van VladTheImpaler
https://i.imgbox.com/DWnyXqH9.png
Gran Turismo | 1998 | Zweden | Genomineerd door: titan
http://lunapic.com

The Cardigans, nog nooit van gehoord dus wist niet waar ik aan toe was. Na zo'n 5 seconden weet je dat wel. Want alleen al aan die riff kan je horen waar je hier mee te maken heeft. Die riff kan je makkelijk een klassieker binnen de gitaarriffs noemen. Hoewel bij deze gitaarriffs rauw heel mooi is ( Denk aan 7 Nations Army) is hier gekozen voor een totaal niet rauw geluid. Dat vind ik juist bij dit nummer erg passen. De riff is namelijk vrij relaxed en daar past een niet rauw geluid bij. Ook de zangeres, die een fantastische stem heeft vraagt om een goed geproduceerd geluid. Ook hierdoor wordt het nummer niet springerig en dat is alleen maar goed. (Snoeperd)

2016: 1682
2015: 1798
2014: 1402

https://i.imgbox.com/6UmuRfU7.png
Youth of America | 1981 | USA | Genomineerd door: sokra
https://lunapic.com

Leren kennen door Oldfart, waar is die gebleven op de site. Geweldige rock van een geweldig artiest met een totaal eigen geluid. Vrijwel instrumentaal met een drive die continue verder stuwend de climax opzoekt. (DjFrankie)

2016: 1683
2015: 1356
2014: 1762

https://i.imgbox.com/g8AQLJzB.png
Multi-Love | 2015 | Nieuw-Zeeland | Genomineerd door: gerre
https://lunapic.com

2016: 1793
2015: -
2014: -

https://i.imgbox.com/di9Ks2fL.png
Vigil In A Wilderness Of Mirrors | 1990 | Schotland | Genomineerd door: vigil
https://lunapic.com

Zo fragiel hadden we de robuuste Schotse zanger nog nooit horen zingen bij Marillion. Er kwam zelfs een heus strijkkwartetje voorbij. Ik geef toe, Fish op de romantische toer is even wennen. De term kitsch komt dichtbij maar al met al werkt het wonderwel. Sterker nog Fish wist met dit nummer zelfs de top 40 te behalen en dat beste muziekvrinden was de eerste en tevens laatste keer. Een meer dan terechte MuMe top 2000 notering voor deze tranentrekker. (vigil)

2016: 1515
2015: -
2014: 1580

https://i.imgbox.com/yqMz7IM9.png
Between the Buttons | 1967 | UK | Genomineerd door: mauricedegier
https://lunapic.com

Met een Beatles avatar een plaat van the Rolling Stones nomineren:. Ik vond dat het moest kunnen. Thuis in de kast staat het compilatie album The London Years, met de nummers uit de beste periode van de Rolling Stones, tot 1970. Daarop staat ook Let's spend the night together. Energiek, vanaf de eerste tonen een heerlijk nummer. (mauricedegier)

2016: 1923
2015: 1822
2014: 1783

https://i.imgbox.com/qeGOZfM3.png
Script of the Bridge | 1983 | UK | Genomineerd door: Silent_shout
http://lunapic.com

2016: 1808
2015: -
2014: -

https://i.imgbox.com/QxQtvQPs.png
Are The Village Green Preservation Society | 1968 | UK | Genomineerd door: Klassiekers '08
https://lunapic.com

Dit nummer van de Kinks is het titelnummer van het sublieme album uit 1968. Het is een album vol met prachtige popliedjes zoals deze. Naar mijn mening kan dit zo naast een Rubber Soul van de Beatles. De zoete pop is vermengd met een meestal wat rauwe popsound. Daardoor klinkt het niet te zoet. Want de refreinen zijn allemaal erg poppy. Maar dat is wat dit nummer en het album leuk maken, gewoon lekker meezingen op prachtige popliedjes die goed in elkaar gestoken zijn. Wie zingt er nou niet mee met de titel van dit nummer? Geweldig, zoals het hele album. Aanrader voor iedereen. (Snoeperd)

2016: 1083
2015: 1613
2014: 1845

https://i.imgbox.com/4ceg68OQ.png
Night And Day | 1982 | UK | Genomineerd door: vigil
https://lunapic.com

Slotnummer van Joe's vijfde en meest succesvolle album 'Night and Day' uit 1982. Een schitterend nummer dat mij, vreemd genoeg, tot een paar jaar terug maar weinig deed. Ik had het wel eens een paar keer gehoord, maar kon er niet zo veel mee. En waarom een nummer dan ineens wel binnenkomt valt soms lastig uit te leggen. Ik geloof in ieder geval niet dat er een specifieke gebeurtenis aan ten grondslag lag. Het nummer vliegt heen en weer tussen romantiek en kwaadheid in de 7 minuten durende aanklacht tegen de heersende Amerikaanse dj's met hun te harde en te luide muziek.

"And I get tired of dj's
Why's it always what he plays
I'm gonna push right through
I'm gonna tell him to
Tell him to
Play us
Play us a slow song"
(Simon77)

2016: 868
2015: 1062
2014: 1486

https://i.imgbox.com/Sb6Jc7fs.png
Lifted Or the Story Is in the Soil, Keep Your Ear to the Ground | 2002 | USA | Genomineerd door: Masimo
https://lunapic.com

Bright Eyes is een band rondom de Amerikaanse singer-songwriter Conor Oberst. Het liedje Don't know when but a day is gonna come is een zeldzaam breekbaar liedje van het fraai getitelde album LIFTED or The story is in the soil, keep your ear to the ground. Het nummer staat bol van onderhuidse spanning en emotie en gaat door merg en been. (Choconas)

2016: 1585
2015: 1713
2014: 1334

https://i.imgbox.com/8nnFSwuo.png
Applause | 2010 | Belgie | Genomineerd door: Titmeister
https://lunapic.com

Het Belgische Balthazar weet als geen ander een welhaast nonchalante manier van muziek maken te combineren met ijzersterke riffs. Want die riff, daar is het om te doen bij Fifteen Floors. De tekst slaat hoegenaamd nergens op, maar als refreinriff invalt, is het genieten geblazen! (Titmeister)

2016: 121
2015: 1352
2014: 1961

https://i.imgbox.com/WyUVFhN0.png
Adolescent Sex | 1978 | UK | Genomineerd door: 50tracks
https://lunapic.com

We gaan terug naar het jaar 1978. Toen was dit een best controversiële naam voor een album en bijhorende single dus in sommige landen werd dit album hernoemd naar 'Japan'.
De groep ontstond in het glamrock-tijdperk en legde de brug naar de synth-wave en de newromantic. Japan is ook vooral gekend omwille van hun frontzanger David Sylvian. Het is dan ook hij die het nummer naar een hoger level tilt.
'Get up, get up, get up take it much higher!'
(curufin)

2016: 1197
2015: 1430
2014: -

https://i.imgbox.com/RjpFZwub.png
Peter Gabriel | 1980 | UK | Genomineerd door: 7744leon
https://lunapic.com

Ashes to Ashes van David Bowie en Games without Frontiers van Peter Gabriel behoren zonder meer tot mijn absolute topfavorieten. Het zijn niet toevallig twee hits die het erg goed deden in de Britse hitparade van 1980. Het jaar waarin de Blitz club in London het pad effende voor de new romantics scene. If looks could kill, they probably will... Bowie en Gabriel doorprikten meer dan eens de mythe van het popicoon en op die manier profileerden ze zich als een soort meta-artiesten. Ik moet me nog altijd die eerste albums van Gabriel eens aanschaffen. (dazzler)

2016: 1601
2015: 814
2014: 959

https://i.imgbox.com/7UFBNuSk.png
In Absentia | 2002 | UK | Genomineerd door: Klassiekers '07
https://lunapic.com
De beeldtaal van Lasse Hoile maakt elk optreden van Porcupine Tree een indringende belevenis, waarbij de kracht van de muziek op je netvlies spat. Terwijl je de muziek euforisch ondergaat maak je een reis door hartverscheurende desolate landschappen. In het gevoelige nummer Trains overheerst in eerste instantie rust naast vertwijfeling. Al gauw versmelten gitaren, koren, drums en synth tot een smeekbede. Halverwege vindt de muziek een rustpunt in banjo, handgeklap, en subtiele gitaarriffs. Natuurlijk eindigt het met steviger werk, met in het staartje weer dat handgeklap. Onvergetelijk. (Orbilin)

2016: 1920
2015: 1533
2014: 1463

https://i.imgbox.com/aaUSWaQP.png
It's A Man's Man's Man's World | 1966 | USA | Genomineerd door: Reijersen
https://lunapic.com

Zijn bekendste nummer en vind ik toevallig ook zijn beste. Geweldige tekst die nog steeds relevant is en vooral, wat een soulstem. (LucM)

2016: 1746
2015: 1433
2014: 1813

https://i.imgbox.com/In7RUVn2.png
Devotion | 2012 | UK | Genomineerd door: Gretz
https://lunapic.com

Wildest Moments is een van die weinige nummers die heel radiovriendelijk zijn en toch ook bij een alternatief publiek in de smaak vallen. Wat meteen opvalt, zijn de bombastische drumslagen die dit vrij ingetogen nummer extra kracht geven. Maar ook meer subtiele instrumentatie kleurt het nummer, zoals de mooie pianoklanken tijdens het refrein. Het meest weet Jessie Ware echter te bekoren met haar zwoele stem. Niet met felle uithalen zoals generatiegenoten Adele en Florence Welch, wel meer beheerst maar daarom niet met minder emotie. Kortom, een terechte eerste laddernotering voor deze stijlvolle artieste. (JoaMuse)

2016: 1742
2015: 1825
2014: 1809

https://i.imgbox.com/6zoemxol.png
Chutes Too Narrow | 2003 | USA | Genomineerd door: kaj_666
https://lunapic.com

Hoewel The Shins bij mij sowieso weinig fout kunnen doen, is dit een van hun mooiste nummers. De uit duizenden herkenbare stem van James Mercer klinkt over een lieflijk aandoende begeleiding. De tekst is zoals wel vaker niet eenvoudig te doorgronden, maar dat hoeft ook niet. Het klinkt zo al perfect genoeg. (kaj_666)

2016: 1763
2015: 1580
2014: 1801

https://i.imgbox.com/oHgMv0lS.png
There Are But Four Small Faces [US] | 1967 | UK | Genomineerd door: 50tracks
https://lunapic.com

Tin Soldier is beter. Punt. Dat gezegd hebbende is Itchycoo Park een iconisch nummer. Wie zong dit niet op de middelbare school? Als ik denk aan jaren 60 pop, dan denk ik standaard aan California Dreamin, God Only Knows en natuurlijk aan Itchycoo Park. Een onschuldig nummer dat gaat over spijbelen en drugs. Wil je Itchycoo Park bezoeken? Dan moet je naar Londen en naar het Little Ilford Park. Zanger Steve Marriot groeide in de buurt en schijnbaar was ‘itchycoo’ een bijnaam voor dit parkje. Toch staan er allerlei andere theorieën online, dus wie zal het zeggen… (AstroStart)

2016: 1805
2015: -
2014: -

https://i.imgbox.com/fSu4HqUs.png
Random Access Memories | 2013 | USA / Frankrijk | Genomineerd door: thelion
https://lunapic.com

Enorme hit van Daft Punk’s laatste album, Random Access Memories. De liefhebbers zullen echter geen genoegen nemen met de radio edit; in de zes minuten lange album versie is plek ingeruimd voor zowel de intro als de outro. Beiden zijn mijns inziens onmisbaar, maar zwaar ingekort op de versie die de hitlijsten maandenlang aanvoerde. Het fenomenale gitaarwerk is een verdienste van Nile Rodgers; ik betwijfel of ik dit nummer zonder Rodgers echt de moeite waard had gevonden. Rodgers kwam, zag en overwon; hitmeester Williams kleurde het nummer verder in, opdat Get Lucky meer zou zijn dan alleen een hit, en niet zomaar vergeten zou worden. (tbouwh)

2016: 1887
2015: 1605
2014: 1084

https://i.imgbox.com/PQJt2g0d.png
Kick | 1987 | Australie | Genomineerd door: Sunderland
https://lunapic.com

Als er 1 album is van voor 1990 dat ik nog veel draai dan is dat Kick van INXS. Een album waar voor mij geen enkel zwak nummer op staat en de tand des tijds prima heeft doorstaan. Als één van de hoogtepunten dendert nummer 9 Mystify je om de oren. Een enorm heerlijk ritmisch intro met piano en vingergeknip leidt ons naar een ontlading waarbij je niet stil kan blijven zitten. Het nummer doet het wereldwijd goed op verzamelbandjes want ik ben het vaak tegengekomen op vakantie; van ontbijtzalen in Kroatie en souvenirshops in de USA tot in tuktukjes op Zanzibar. En elke keer veer je weer op bij de eerste tonen. (Sunderland)

2016: 1435
2015: 1104
2014: -

https://i.imgbox.com/bIuZMm8b.png
Following Sea | 2012 | Belgie | Genomineerd door: Klassiekers '16
https://lunapic.com

Voor de verandering zingt Tom Barman eens in het Frans in plaats van het Engels. Het nummer heeft een hele spannende lading door de manier van zingen. Het klinkt als een donker en grillig verhaal en de muziek helpt daar ook nog eens goed bij. (VladTheImpaler)

2016: 1816
2015: -
2014: -

avatar van cosmic kid
cosmic kid (moderator)
Weer even de Spotify banner plaatsen:



avatar van herman
VladTheImpaler schreef:
(afbeelding)
The Modern Lovers | 1976 | USA | Genomineerd door: johan de witt
(afbeelding)

Hospital is het mooiste, eerlijkste liedje over een gebroken hart ooit. “And when you get out of the dating bar/I’ll be here to get back into your life […] And when I walk down your street/Probably be tears in my eyes”. Bang om te veel met ons te delen is zanger en songwriter Jonathan Richman alvast niet, en dit levert een rauwe, oprechte sfeerschets op van De Liefde In Al Haar Facetten, uitgezonderd het scenario waar hij en zijn meisje gelukkig samen zijn. Met bovendien een mooie opbouw waarin een treurig orgeltje de hoofdrol speelt. Perfect nummer. (ArthurDZ)

Mooi geschreven en wat een fantastische nieuwe binnenkomer.

Sowieso veel leuke muziek die voorbij komt, zelfs al is het voor 95% gitaarmuziek. Bij zeker 1 op de 3 nummers heb ik het gevoel dat ie wel wat hoger zou mogen staan.

avatar van VladTheImpaler
https://i.imgbox.com/hp1b1VYZ.png
Kiko | 1992 | USA | Genomineerd door: thelion
https://lunapic.com

Ik moet eerlijk toegeven dat ik Los Lobos alleen maar ken van de feestkraker La Bamba. Dit klinkt heel anders. De muziek is heeft wel een lekkere vibe, door de laidback, minimale begeleiding. Het klinkt als een stoffige autorit door New Mexico. Gaat op het luisterlijstje. (Titmeister)

2016: 1938
2015: -
2014: -

https://i.imgbox.com/KvNZNLSP.png
Desperado | 1973 | USA | Genomineerd door: chevy93
https://lunapic.com

Zoals vele nummers van de Eagles is ook Desperado geschreven door Don Henley en Glenn Frey. Uitgebracht op het gelijknamige album in 1973 is het titelnummer één van de bekendste nummers van de Eagles. Je herkent het nummer direct aan de allereerste tonen op de piano en je wordt meteen door het nummer vastgepakt en niet meer losgelaten. Iedere keer weer gedwongen ademloos te luisteren, een eigenschap van de perfecte song. (Kees-Jan)

2016: -
2015: -
2014: -

https://i.imgbox.com/CBA5690V.png
Psyence Fiction | 1998 | UK | Genomineerd door: DenDimi
https://lunapic.com

Wat krijg je als je twee van mijn muzikale helden, Thom Yorke en Dj Shadow, samen een track maken? Een rete strak nummer natuurlijk! Thom Yorke zingt de vocals op dit nummer van UNKLE, dat een side project is van Dj Shadow en James Lavelle. Het nummer begint met een heerlijk onheilspellende piano sample, waar Thom Yorke overheen zingt. Het nummer bouwt dan langzaam op tot de climax, waarin Thom York ‘Awaaaaaaaaay’ begint te zingen op een manier waarop alleen hij dat kan, en Dj Shadow een geweldig harde drum beat in start. Het is het trouwens ook wel waard om de videoclip van het nummer te checken. (7744leon)

2016: 1010
2015: 1854
2014: 1847

https://i.imgbox.com/sLUJWiZZ.png
Scott 4 | 1969 | USA | Genomineerd door: STaRS
https://lunapic.com

Scott Walker van The Walker Brothers, daar komen uiteraard violen aan te pas. Scott Walker heeft ietwat een aparte stem, maar ik vind het zeker een mooie stem. Het nummer klinkt wat duister, wat volgens mij ook goed bij de tekst past. Ik snap de tekst nog niet helemaal, maar de dood komt er wel in voor, en dat straalt ook van het nummer af. De violen werken hier gewoon in dienst van het liedje, evenals alle andere instrumentatie, plus het neerzetten van de sfeer, en Scott zingt zijn verhaal eroverheen. Althans, het voelt echt alsof ie een verhaal aan het vertellen is. Geweldige zanger ook, hoe hij de nuance in zijn zang aanbrengt als hij zingt: "and then she died". En zodra ie dat zingt, hoor je ook dat dat, op het laatste refrein na, het einde van het liedje is. Puur door het gevoel wat hij in zang legt. Echt een ont-zet-tend mooi nummer, en een hele grote ontdekking, hier ga ik achteraan! (Arrie)

2016: 1173
2015: 758
2014: 1751

https://i.imgbox.com/R63Byxzd.png
The Spice Of Life | 1969 | USA | Genomineerd door: kemm
https://lunapic.com

Als je je afvraagt hoe de soul in Californië klinkt, zo dus. Ik weet niet of er ook nog iets aparts aan de Californische soul is, geslaagd is het in ieder geval wel. De mooie aankleding heeft daar vooral invloed op. Die viool is de stuwende kracht achter dit nummer. De zang is ook wel goed, maar voor mij doet vooral de viool het. (Snoeperd)

2016: 1054
2015: 1631
2014: 1895

https://i.imgbox.com/cwYNo4rf.png
Boys And Girls | 1985 | UK | Genomineerd door: AriTupari
https://lunapic.com

Het hebbend over 80's pop, krijgen we een vrucht daarvan voor de kiezen die ik wel erg kan waarderen. Natuurlijk is de productie erg glad, maar de flair van Bryan Ferry stuwt dit nummer omhoog. Voeg daarbij het subtiele samenspel van gitaar, piano en saxofoon en de zwalkende dansbaarheid en we kunnen wel stellen dat we hier te maken met een ongekend hoogtepunt binnen het genre. (Titmeister)

2016: 1774
2015: 1204
2014: 1652

https://i.imgbox.com/CHAfXBee.png
Hat | 1988 | Nederland | Genomineerd door: bonothecat
https://lunapic.com

Een band waar Nederlanders inderdaad trots op moeten zijn, de evenknie van dEUS in België. Ingetogen en erg sfeervol, fraai gearrangeerd met piano en synthesizer. (LucM)

2016: 1591
2015: 1878
2014: 1925

https://i.imgbox.com/h61cLFtQ.png
Ummagumma | 1968 | UK | Genomineerd door: Teunnis
https://lunapic.com

2016: 1747
2015: -
2014: -

https://i.imgbox.com/dNmineAp.png
Ogdens' Nut Gone Flake | 1968 | UK | Genomineerd door: LucM
https://lunapic.com

Op een luie zondag speel ik het liefst Sunny Afternoon van The Kinks of Lazy Sunday van The Small Faces. Twee sixties klassiekers die elkaar qua zondagavond gevoel perfect in evenwicht houden. Alsof er alleen maar in de tweede helft van de jaren zestig nummers geschreven werden die er echt toe deden. Liedjes met een verhaal of een gevoel dat zo modaal is dat het ook over jou en mij had kunnen gaan. Met spelende kinderen en de kerktoren in de achtergrond. En toch wordt het nooit melig: daarvoor zijn de akkoorden te mooi en de aanpak te slim. (dazzler)

2016: 1843
2015: 1504
2014: 1985

https://i.imgbox.com/sYZ2CcXM.png
The Nightly Disease | 2001 | Noorwegen | Genomineerd door: Ruby1966
https://lunapic.com

Er is een dunne grens tussen saaiheid en mooiheid, dat bewijst Madrugada voor mij. Het gros van hun nummers zit bij de saaie kant maar dit niet. Er overvalt me een gevoel van weemoed als ik dit nummer hoor. Tijdens dit lied moet je alles laten vallen waar je mee bezig bent en 5:37 minuten vullen met luisteren want het is de moeite waard.[/ (arcade monkeys)

2016: 1978
2015: 1927
2014: 1184

https://i.imgbox.com/QMPLSpnw.png
Il Buono, Il Brutto, Il Cattivo | 1966 | Italie | Genomineerd door: tbouwh
https://lunapic.com

Een levende legende; anders kan ik Ennio Morricone bijna niet omschrijven. In Februari 2016 staat de man op 86-jarige leeftijd nog in het Ziggo Dome. Gedurende enkele decennia heeft hij voor meer dan 500 films en tv-series de muziek geschreven. Zijn absolute piek lag aan het einde van de jaren zestig, toen hij de filmmuziek componeerde van dé twee grote westerns: Once Upon a Time in the West en the Good, the Bad and the Ugly. The Ecstacy of Gold is het weergaloze slotstuk van die tweede film. Het welbekende theme van de film was voor de lijst wellicht de meer vanzelfsprekende keuze geweest. Ik ga echter met stip voor de finale, voornamelijk omdat ik de bijbehorende scene daarbij in mijn gedachten houdt. Muziek en film komen hier op fenomenale wijze samen, maar losstaand vind ik the Ecstacy of Gold ook het beste nummer van de soundtrack. Een aanrader is om het nummer met de beelden erbij te kijken, zeker als je een beetje van het westerngenre kunt genieten. (tbouwh)

2016: 1871
2015: 1571
2014: -

https://i.imgbox.com/XQEFjopu.png
Movement | 1981 | UK | Genomineerd door: Klassiekers '07
https://lunapic.com

Dan zal dit ongetwijfeld ook een nasleep zijn van Curtis. Even duister, even rustig opgebouwd en hoewel compleet niet vergelijkbaar met Roy Orbison heb je hier ook die indringendheid. Steeds sneller, steeds harder, steeds beter. (chevy93)

2016: 764
2015: 1680
2014: 1455

https://i.imgbox.com/fOF9WDE3.png
First Take | 1969 | USA | Genomineerd door: Arrie
https://lunapic.com

Een protestlied en wat voor één! Een protestlied hoor je met kracht te zingen, en dat doet Roberta. De instrumentatie is perfect, er is spanning in te horen, de bas en drums zijn heerlijk funky, de trompetten geven het nummer extra kracht, en vergeet de piano niet; valt op de achtergrond niet zo op, maar geeft het nummer nog net dat extra laagje. Maar wat dit nummer écht geweldig maakt, is de zang van Roberta Flack. Roberta zingt haar nummers niet gewoon, ze beleeft haar nummers. Als ze een ballad zingt, is daar alle emotie in te horen, maar ook hier is te horen dat ze heel bewust is van wat ze zingt. De intonatie, de kracht, alles is perfect aan de zang. Zij kan de boodschap van het nummer als geen ander brengen. (Arrie)

2016: -
2015: -
2014: -

https://i.imgbox.com/LuDw9STN.png
Pieces of the Sky | 1975 | USA | Genomineerd door: Kees-Jan
https://lunapic.com

Prachtig nummer. Geweldige zangeres. Emmylou heeft een prachtige stem, waar ze heel erg veel emotie in legt, en mij er ook echt mee weet te raken. Ook een heel beladen nummer, want het gaat over de rouw na de dood van country-rocker Gram Parsons. Dit behoort tot de mooiste country die ik ken. (Arrie)

Emmylou Harris heeft altijd gezegd dat ze zichzelf meer als zangeres beschouwde dan als songwriter. Boulder to Birmingham is één van de weinige nummers waar zij zelf aan meegeschreven heeft. Ze schreef het nummer naar aanleiding van het plotselinge overlijden van Gram Parsons, de onvolprezen countryzanger die haar ontdekte. De pijn van zijn overlijden spat aan alle kanten uit het nummer, met voor mij één van de allermooiste zinnen ooit geschreven: 'And the hardest part is knowing I'll survive'. Het verlies is zo groot dat je eigenlijk niet wil dat deze pijn ooit overgaat, terwijl je rationeel weet dat je met je leven door moet.
Als je dit nummer tot je door laat dringen is het toch uitermate spijtig dat Emmylou Harris niet meer liedjes zelf geschreven heeft.
(Kees-Jan)

2016: -
2015: 1960
2014: -

https://i.imgbox.com/JGYwFrx1.png
Echoes, Silence, Patience and Grace | 2007 | USA | Genomineerd door: hoolie55
https://lunapic.com

2016: -
2015: -
2014: -

https://i.imgbox.com/7tDwXlfa.png
In Colour | 2015 | UK | Genomineerd door: Gretz
https://lunapic.com

2016: 1487
2015: -
2014: -

https://i.imgbox.com/wik4mtpR.png
Little Girl Blue | 1958 | USA | Genomineerd door: thelion
https://lunapic.com

Eigenlijk een nummer uit de jaren '50, het werd in 1987 heruitgebracht met veel succes. Vooral dat jazzy piano-middenstuk vind ik leuk maar ook de zang van Nina Simone en de clip moeten worden vermeld (LucM)

2016: 1285
2015: 1164
2014: -

https://i.imgbox.com/Q3Y4eD6J.png
Bela Lugosi's Dead | 1979 | UK | Genomineerd door: curufin
https://lunapic.com

Ik dacht zonder naar de titel te kijken even naar een nummer van Seventeen Seconds van The Cure te luisteren. Een geweldig relaxed nummer, met af en toe die gitaar erdoor, zou zomaar kunnen toch? Wat zich daarna openbaart is een nummer van grote klasse. Indringende zang op Joy Division achtige manier. Maar die relaxedheid van The Cure blijft. Ook al die achtergrondgeluiden die er soms doorheen komen zijn erg fijn. Het zorgt voor een prachtige ervaring van 9 minuten lang. (Snoeperd)

2016: 1469
2015: -
2014: 1385

https://i.imgbox.com/H10UWuOD.png
The Band | 1969 | Canada | Genomineerd door: Klassiekers '08
https://lunapic.com

Een band waarin ik mij later heb verdiept, kun je moeilijk in één hokje plaatsen. Dit nummer werd later een hit van Joan Baez maar het origineel van The Band is zeker zo prachtig met name de aparte emotionele zang. (LucM)

2016: 1554
2015: 1574
2014: 1737

https://i.imgbox.com/k5QjaQTb.png
American Pie | 1971 | USA | Genomineerd door: chevy93
https://lunapic.com

Vincent is één van de hitsingles van Don McLeans bekendste album American Pie. Vincent wordt gekenmerkt door de schitterende tekst. De tekst, die net zo poëtisch is als de schilderijen van de inspiratiebron, Vincent van Gogh. Don McLean schreef dit nummer om de wereld in te laten zien dat hij niet gek was, maar dat het door Van Goghs ziekte komt. (chevy93)

2016: -
2015: -
2014: -

avatar van VladTheImpaler
https://images.imgbox.com/65/a6/lOznOlAS_o.png
Open | 1992 | Nederland | Genomineerd door: MRDammann
https://lunapic.com

2016: -
2015: -
2014: -

https://images.imgbox.com/45/0b/pWc0dmhP_o.png
With Us Until You're Dead | 2012 | UK | Genomineerd door: Svendra
https://lunapic.com

Wie dacht dat Archive na Controlling Crowds zijn hoogtepunt wel had bereikt, kreeg flink ongelijk met deze single. De verontrustende sfeer van het voorgaande album wordt vrolijk doorgetrokken. In vijf lugubere minuten bewijst Archive waarom het misschien wel dé band is van de 21e eeuw. Van de woest zang ('I'm mentally fucked') tot de prachtige viooloutro. (Arno)

2016: 1497
2015: 1617
2014: 1205

https://images.imgbox.com/c2/b8/yjfH0cH9_o.png
Vampire Weekend | 2008 | USA | Genomineerd door: arcade monkeys
https://lunapic.com

Vampire Weekend is de op 1 na essentieelste groep in mijn muzikale reis. Ze overvielen mij het eerst op een regenachtige dag in 2008 toen dit nummer op de radio passeerde. Vanaf het moment dat het deuntje aanzette knapte er iets in mijn hoofd. Van het ene moment op het andere bevond ik me in een paradijselijke omgeving met veel zon, veel groen, fonteintjes, regenbogen, konijnen op vliegende fietsen, honden met hoge hoeden en strikjes die in het rond walsen terwijl er uit mijn mond enkel de woorden flkjil, mjmijm en qsiomp kunnen worden gevormd. Vanaf dat moment wou ik met dit nummer in het huwelijk treden. Elke keer als ik het opnieuw beluister word ik bevangen door datzelfde gevoel. Eigenlijk houdt het nummer niet zo veel in, een simpel deuntje en een zanger die alle treden van de toonladder beklimt. Maar toch is het geheel zo machtig. Vampire Weekend is pure indierock met een creativiteit die je niet voor mogelijk houdt. CCKK is het toppunt van alles wat mooi goed en gelukkig is. (arcade monkeys)

2016: 1631
2015: 1172
2014: 1516

https://images.imgbox.com/e0/ca/rTTHX1LQ_o.png
Eye In the Sky | 1981 | UK | Genomineerd door: dynamo d
https://lunapic.com

The Alan Parsons Project is één van de beste symfoartpoprock (wat zijn ze eigenlijk?) bands. De manier waarop Parson de muziek produceerde, vind ik nog altijd ongeëvenaard. Niet toevallig was hij de producer van één van mijn favoriete bands (Pink Floyd) en van mijn favoriete nummer aller tijden (Year of the Cat). Ook met zijn Project kon hij dit zo goed. Zo mooi. Rekening houdend met de schoonheid van de muziek. Zo’n beetje de compleet tegenovergestelde manier van hoe andere tijdgenoten dat een paar jaar eerder deden (de punkscene uiteraard). Eye in the Sky is wellicht niet echt typisch APP, maar dat extra (productie)element zit er ook in. Ondertussen weet ik dat ze nog veel meer mooie (en betere) nummers hebben gemaakt, maar dit is een klassieker die al een tijd goed scoort in mijn eindejaarslijstje. (chevy93)

2016: 1600
2015: 1530
2014: 1583

https://images.imgbox.com/df/ad/ZCY17WIM_o.png
Into The Great Wide Open | 1991 | USA | Genomineerd door: musicfriek
https://lunapic.com

Zou dit de soundtrack zijn van dat ene festival. Wie weet? Het zou best geschikt kunnen zijn, een hele festivalweide zou dit nummer zo kunnen meeblèrren, dat doe ik na een paar luisterbeurten namelijk ook. Interessante zang, instrumentatie dik in orde en een klasse refrein. Toppertje dit nummer. (Snoeperd)

2016: 1878
2015: 1703
2014: 1203

https://images.imgbox.com/d3/e3/aDjO2mwx_o.png
Welcome to the Beautiful South | 1989 | UK | Genomineerd door: vigil
https://lunapic.com

Mies Marjan Marjo Marleen en kleine Tine'
Het lijkt wel alsof het nummer van Doe Maar de kiem was voor The Beautiful South om Song For Whoever te schrijven. Maar daar waar Doe Maar smeekt om alleen gelaten te worden door de dames, worden de fictieve dames in deze song bezongen omdat hij ze, als liedjesschrijver, enkel gebruikt voor zijn liefdesliedjes. 'Deep so deep, the number one I hope to reap'

Jennifer, Alison, Phillipa, Sue, Deborah, Annabel, too
I wrote this song for you
(Telamon)

2016: 1713
2015: 1867
2014: -

https://images.imgbox.com/84/17/Le79zbOG_o.png
You Got My Mind Messed Up | 1966 | USA | Genomineerd door: dumb_helicopter
https://lunapic.com

Soulmuziek is het muziekgenre dat ik het meeste liefheb. En hoewel ik het genre als geheel fantastisch vind heb ik een voorkeur voor de soul uit het diepe zuiden van Amerika, de zogenaamde ‘Southern Soul’. Het favoriete onderwerp van deze songs is – hoe kan het ook anders – liefde.
Toch is er iets geks aan de hand met deze liefde waar eenieder zo naarstig naar op zoek is. Het wordt op zeer regelmatige basis buiten de deur gevonden. Denk maar eens aan If Loving You Is Wrong, I Don't Want to Be Right, Slip Away, Me And Mrs. Jones of I'm Gonna Tear Your Playhouse Down . De ultieme cheating song dat is er echter maar één. Het door Dan Penn en Chips Moman geschreven ‘The Dark End Of The Street’.

At the dark end of the street
That's where we always meet
Hiding in shadows
Where we don't belong
Living in darkness
To hide our wrongs

Één van de mooiste stemmen in de soulmuziek zingt één van de sterkst geschreven liedjes allertijden. Kippenvel, iedere keer opnieuw. Voor mij is dit een ultieme favoriet, één van de pak hem beet dertig beste liedjes ooit gemaakt. Een paar jaar geleden was de ladder nog niet klaar voor een her-nominatie maar gelukkig lukt het dit jaar alsnog om opnieuw in de top 2000 terecht te komen. En nu er nooit meer uit!
(Edgar18)

2016: -
2015: -
2014: 1622

https://images.imgbox.com/1c/9d/cJReZwgi_o.png
Front Row Seat to Earth | 2016 | USA | Genomineerd door: titan
https://lunapic.com

2016: -
2015: -
2014: -

https://images.imgbox.com/30/f9/uLkhXAe2_o.png
(Who's Afraid Of?) The Art of Noise! | 1983 | UK | Genomineerd door: titan
https://lunapic.com

Ik wist niet dat zulke electronic muziek al in de jaren '80 werd gemaakt. Dit is de electronic muziek waar ik het meest van houd. Minimaal, met een stevige drumbeat en verder een prachtige melodie. Hier kan ik helemaal rustig van worden bij wegdromen. Er zijn een aantal variaties in de stukken, zo begint er na 3 minuten een andere melodie en gaat de zanger, die een zeer hoge stem heeft, zingen. Zijn wat ijzige stem past perfect in het nummer en is daarmee een mooie toevoeging. Voor sommigen zou dit saai worden, ik ben inmiddels het nummer helemaal ingezogen. Ik kan er geen genoeg van krijgen. Die 10 minuten waren zo voorbij. (Snoeperd)

2016: 976
2015: 1419
2014: 627

https://images.imgbox.com/ed/d7/sAN7UcXh_o.png
Vampire Weekend | 2008 | USA | Genomineerd door: Magick1
https://lunapic.com

Wat is het toch fijn dat er, naast al die nummers die je raken door hun triestheid of diepere lading, ook nummers zijn waar je acuut vrolijk van wordt als je ze hoort. Gewoon omdat ze lekker in je gehoor liggen en je er niets aan kan doen, maar je automatisch een glimlach op je gezicht krijgt als je ze hoort.
En dit is er zo één! Dit was mijn kennismaking met Vampire Weekend en vanaf de eerste keer dat ik dit nummer hoorde, werd ik er door gegrepen. Zo'n lekker ritme, zo'n fijne melodie en zang die gewoon lekker klinkt. Het lijkt zo gemakkelijk, maar toch heb ik het maar zelden met een nummer.
Je krijgt direct zin in zon, strand en cocktails (terwijl ik veel meer van bier houd) . Heerlijk nummer! De-ideale-zomerhit-die-er-nooit-één-was.
(Bonk)

2016: -
2015: -
2014: -

https://images.imgbox.com/e3/94/ML9H1tcN_o.png
√ | 2013 | Belgie | Genomineerd door: kemm
https://lunapic.com

Vele Belgen liepen al een tijdje met dat gevoel, maar konden of durfden het niet te verwooden. Ze konden het niet omdat ze er zich niet van bewust waren dat wat Stromae deed in het verlengde lag van wat hij ons had voorgezongen. Of ze durfden niet omdat je jonge artiesten anno 2013 niet roekeloos met de grootste Belg allertijden mag vergelijken (we bedoelen hiermee uiteraard niet Eddy Merckx die deze poll in Vlaanderen won). Toch ontpopte Stromae zich als een muzikale kannibaal die meer dan een genre beheerst en dat unieke talent bezit om ook te incarneren in de karakters die hij bezingt. Dat hij daarbij ook wel eens wat controverse veroorzaakt ni het tweetalige België (waarom moest die WK hit in het Frans?) doet ook aan de meester denken. Stromae is de moderne Jacques Brel. Eén van de weinige echt Belgische artiesten die de laatste decennia in dit ferderale land is opgestaan. Als God het belieft zet hij zijn naams ooit bij in het rijtje naast Arno, Brel, Merckx en Hergé. Formidable. (dazzler)

2016: 1575
2015: 893
2014: 1570

https://images.imgbox.com/f0/e9/XxWv37Pm_o.png
Word Salad | 1979 | UK | Genomineerd door: Tribal Gathering
https://lunapic.com

Wat kan die John Watts heerlijke melodielijnen neerleggen met zijn hoge, maar hese stemgeluid. En niet enkel in een hapklaar refrein, maar ook in de strofes die zoals vaak bij Fischer-Z zorgvuldig zijn vormgegeven. Hun vierde single na de onopgemerkte start met Wax Dolls, het behoorlijk onderschatte koude oorlogsdocument Remember Russia en de doorbraak hit The Worker. Die doorbraak kwam er vooral in de Benelux en Duitsland. In de UK werd de groep nooit geaccepteerd. Op de hoes van Pretty Paracetamol moest van de censuurcommissie First Impression als titel staan. (dazzler)

2016: 1680
2015: 1842
2014: 1682

https://images.imgbox.com/cf/fb/YfmKbn7v_o.png
Michigan | 2003 | USA | Genomineerd door: Scorpion_21
https://lunapic.com

2016: 793
2015: 1720
2014: -

https://images.imgbox.com/0c/ca/UOGhxRjU_o.png
Dig Your Own Hole | 1997 | UK | Genomineerd door: Klassiekers '10
https://lunapic.com

Wat een zegen was het eind jaren negentig The Music Factory op de buis te hebben. Toen clipjes nog kunstprojecten waren van veelbelovende regisseurs, en ze aan elkaar gebabbeld werden door Fabienne, Daphne en Bridget. *zucht* De leader staat nog op m'n netvlies gebrand, en u raadt het al: The Chemical Brothers waren aan het werk. Back with another one of those block rockin' beats! (mol)

2016: 1953
2015: 1364
2014: 1657

https://images.imgbox.com/a8/7d/vWMmYBvV_o.png
The Tennessee Fire | 1999 | USA | Genomineerd door: Guessmaker
https://lunapic.com


2016: 1975
2015: -
2014: -

https://images.imgbox.com/f5/a7/0qtiP6zr_o.png
Yes | 2009 | UK | Genomineerd door: thelion
https://lunapic.com

Ah, de Pet Shop Boys, hebben erg leuke dingen gedaan (West End Girls), maar ook erg foute dingen (Go West) en van alles daar tussenin. Dit is een nogal recent nummer (slechts twee jaar oud), en heeft ook een wat moderner jasje dan hun grootste hits. Daardoor heeft het iets fris, hoewel het toch weer heel erg Pet Shop Boys klinkt. Toch vind ik een stuk fijner als hun meeste nummers. Zoals ik al zei, het klinkt heel fris, en ik vind het erg mooi geproduceerd, met fijne melodieën. Natuurlijk is het poppy, maar wel heel erg goed poppy. (Arrie)

2016: 1718
2015: 1915
2014: 1379

https://images.imgbox.com/1a/06/1Ng7FDZs_o.png
Waking Hours | 1989 | Schotland | Genomineerd door: Bucquoy
https://lunapic.com

Een prachtig popliedje vol melancholiek, over de leegheid van het bestaan. Hoe we allemaal maar in onze dagelijkse routine zitten, haast als robots, we zouden het niet eens doorhebben als er aliens zouden landen! Een erg mooie tekst, en de toon ervan is ook heel mooi in de muziek verwerkt. Het heeft een wat droeve ondertoon, maar toch is het niet écht terneergeslagen. Blijkbaar hebben de heren van Del Amitri nog wel hoop. Nothing Ever Happens klinkt vooral ook heel warm, het geluid van de akoestische gitaar in combinatie met accordeon en cello, het klinkt zo fijn, warm en vertrouwd. Het is een liedje dat onder je huid gaat kruipen en dan wil je niet meer zonder. (Arrie)

2016: 1820
2015: 1987
2014: 1841

https://images.imgbox.com/57/10/aRi4EKmN_o.png
Snowball | 1989 | USA | Genomineerd door: Lukas
https://lunapic.com

De 2e single voor The Field Mice en wat voor eentje! Als je debuutsingle Emma's House is, met redelijk goede b sides en dan als opvolger met Sensitive komt inclusief misschien wel de beste b side ooit ter wereld dan ben je wel een hele grote band! Daar waar andere bands misschien 10 jaar aanrommelen voor ze met iets aardigs voor de dag komen

Tijdens de Emma's House sessies hadden de jongens van The Field Mice aan Haynes en Wadd gevraagd of ze nog een single uit mochten brengen. En dat mocht! Emma's House moest nog uitgebracht worden of ze hadden al een demo met 5 songs opgenomen in Catt's studio. Emma's House zou goed besproken worden in de fanzinecultuur, maar de mainstream press lieten de single helemaal links liggen. Haynes en Wadd waren het meest onder de indruk van een song die Sensitive heette. Voor Wratten vrij verrassend, daar hij andere songs op de demo beter achtte.

Het nummer had hij snel geschreven als respons op een interview van schrijver en komiek Spike Milligan die sprak over zijn hypersensitiviteit, de voor en nadelen ervan, die je ook kunt lezen in de lyrics van de song.
Haynes en Wadd waren zo onder de indruk van Sensitive dat ze er slechts 1 song bij wilden zodat het een dubbele A kant werd. Sensitivity, gevoeligheid waar de lyrics van Wratten over gaan zou gedragen moeten worden als een "badge of honour", iets om trots op te zijn. En om dat kracht bij te zetten, om daar een statement van te maken werd er een luide song van gemaakt met een flinke drive en ringing guitaren over elkaar heen en alle kanten op, dit in contrast met Wratten's zachte stem. Het werd ook een venijnig statement voor de Sarah-stal met zijn vaak sensitieve twee-bands, als reactie op de vaak negatieve uitingen van de mainstream muziekbladen die niks konden met het softe van Sarah. We're sensitive and we're proud of it, f**k you!

Toen de single werd uitgebracht was het een kleine sensatie. Ook al waren het Wratten's persoonlijke lyrics werd het een anthem voor mensen die net zo waren of zo dachten. John Peel was totaal weg van de single, draaide m veel en het kwam hoog in zijn jaarlijkse lijstje. Het Franse muziekblad Les Inrockuptibles riep het unaniem onder alle staf uit tot single van de week, iets wat sindsdien nooit meer voorgekomen is.
Voor Wratten kwam het als een verrassing, ook omdat hij zelf vond dat het niet zijn beste song tot nog toe was geweest.

Ik vind het zelf een geweldige single, zo hoort een single te zijn, overrompelend en geen moment saai. Inderdaad heel mooie lyrics, de aanklacht tegen de mensen die moeite hebben met sensitieve mensen en daardoor beauty dus "killen", zijn stem is ook echt sensitive. Heel mooie basloopjes en dan die verschillende gitaren, zalig. De eerste helft van de song is al geweldig, heel mooie opbouw naar de heerlijke refreinen ook. De 2e helft van de song is zo mogelijk nog mooier, wat een gitarenoutro, wat een drive en wat gaat het maar door en door elkaar heen, zelfs wanneer je denkt dat de song eindelijk afgelopen is komen er nog meer nuances, komt er nog meer tempo in met als climax het laatste stuk waar de gitaren je echt naar boven dragen en dan zit je in de totale euforie . En plots is het ook weer afgelopen met een doffe klap, mooi en passend effect ook, totaal niet sensitive maar dingen kunnen bij sensitieve mensen soms heel hard aankomen. Fantastische track!
(luigifort)

2016: -
2015: -
2014: -

https://images.imgbox.com/97/2d/IunaM99y_o.png
The Private Press | 2002 | USA | Genomineerd door: herman
https://lunapic.com

Toen DJ Shadow in 2002 The Private Press uitbracht waren de verwachtingen hooggespannen. Zou hij na al die jaren weer net zo'n meesterwerk kunnen afleveren als Endtroducing uit 1995? Dat bleek uiteindelijk niet het geval, maar You Can't Go Home Again heb ik toen helemaal grijsgedraaid en doet zeker niet onder voor het beste van Endtroducing. Met High Noon, Stem/Long Stem en Building Steam is dit het beste wat hij gemaakt heeft, wat mij betreft. Het begint al verrassend met de muziek van Los Incas' El Condor Pasa, van oorsprong een 18e eeuws Andeaans volkslied en in 1970 ook al gebruikt door Simon & Garfunkel. Later komen de drums erin en ontstaat er een geweldig instrumentaal dancenummer met een sound die ik nog steeds behoorlijk origineel vind. Het nummer bereikt epische proporties door de fraaie melodie die er in de laatste drie minuten bij komt. Zo moet het ongeveer voelen als condor die een duikvlucht neemt van de aconcagua. Machtig en vrij. (herman)

2016: 1945
2015: 1565
2014: 1999

https://images.imgbox.com/5f/c3/M0kgGlAi_o.png
Nowhere | 1990 | UK | Genomineerd door: the viking
https://lunapic.com

Ride beviel niet echt tot nu toe. Dit nummer brengt daar een beetje verandering in. Want hier ligt de gejaagde sound van deze band me goed. Unfamiliar is een heerlijk nummer, vooral de zang vind ik fantastisch. En ik hou ook van de mooie melodie die achter het nummer zit. Dit is een erg mooie ontdekking en Today Forever ga ik zeker luisteren. (Snoeperd)

2016: 1349
2015: 1177
2014: 1551

avatar van VladTheImpaler
https://images.imgbox.com/9b/64/9lQ8FN9O_o.png
Too Close To Heaven | 2001 | Schotland | Genomineerd door: Tribal Gathering
https://lunapic.com

Een prachtig meer dan 12 minuten durend meesterwerk van The Waterboys dat gelukkig in 2001 gereleased is geraakt samen met ander onuitgebracht werk. Alles wat ik zo fantastisch vind aan The Waterboys komt hierin terug, de mooie emotionele stem van Mike Scott, de superieure bijdrages van viool en saxofoon en een weemoedigheid die je altijd weet te raken. (dumb_helicopter)

2016:
2015:
2014:

https://images.imgbox.com/1b/0c/JmxXyAdp_o.png
In a Bar, Under The Sea | 1996 | Belgie | Genomineerd door: Klassiekers '11
https://lunapic.com

dEUS, een band die langzaam aan het groeien is tot een van mijn favoriete bands. The Ideal Crash is mooi, vooral de klassiekers, maar Worst Case Scenario is nog vele malen mooier. Ook hun nieuwe album bevalt me ongelooflijk goed. En met In a Bar, Under the Sea ben ik mee aan het kennismaken. Zo ken ik dit nummer een beetje. Het heeft iets Tom Waits achtig. De zang dan. Die erg rokerig en laag is. Ook zit er blijkbaar een sample van jazzgigant Charles Mingus in. Die wordt op een prachtige manier gebruikt. De song die er rond om heen is gebouwd is een eigenzinnig meesterwerk. Het hypnotiseerd en heeft energie. Fantastisch. (Snoeperd)

2016: 1389
2015: 1377
2014: 1254

https://images.imgbox.com/8a/35/QNBWU8ir_o.png
Pain In My Heart | 1963| USA | Genomineerd door: thelion
https://lunapic.com

Otis Redding behoort beslist tot de grootsten in de soulwereld, wat een geweldige stem. Overigens gecoverd door Rolling Stones maar de versie van Otis vind ik nog wat beter. (LucM)

2016: 1597
2015: 1076
2014: -

https://images.imgbox.com/3e/1d/ISNO8Ypu_o.png
Third | 2008 | UK | Genomineerd door: jassn
https://lunapic.com

Third van Portishead, het op 26 na beste album allertijden, heeft een tijdje met de 5* geflirt. Maar ik heb hem toch op 4,5* laten staan. Nochtans, moest het hele album volstaan met nummers als The Rip en Threads dan zou die 5* er zo staan. Dit loopt zo over van de mystiek en toverachtigheid dat ik volledig in dit lied wordt gezogen, ineens is er niets meer behalve Portishead. Mijn aandacht wordt zo naar de muziek toegetrokken dat ik het zelf niet meer zou opmerken als Bart De Wever gekleed in tricolore outfit de brabanconne voor mijn raam kwam opvoeren. (arcade monkeys)

2016: 896
2015: 898
2014: 1484

https://images.imgbox.com/09/87/rCucqX43_o.png
Let It Bleed | 1969 | UK | Genomineerd door: johannesA
https://lunapic.com

Populaire oudjesband waar ik eigenlijk heel veel mee kan, voor de verandering.
De energieke zang van Jagger is natuurlijk altijd een reden om voldoendes te gaan geven, maar de opzwepende instrumentatie en gewoon de eigen sfeer, die ongelooflijk veel rock&roll uitstraalt, maar toch eigenzinnig en origineel blijft, zijn allemaal redenen om deze hoog te maken. Ik ben eigenlijk nog geen enkele band tegengekomen die hun muziek weet te evenaren qua sfeer, en dat na bijna een halve eeuw. Moet eigenlijk nog steeds beginnen met een heel album van ze, maar tot die tijd geniet ik van onder andere dit nummer.
(hoi123)

2016: 1970
2015: -
2014: -

https://images.imgbox.com/74/12/68qjzkDH_o.png
Shooting Rubberbands at the Stars | 1988 | USA | Genomineerd door: Bucquoy
https://lunapic.com

Een echt grote naam is Edie Brickell niet. Dat is eigenlijk best jammer en misschien zelfs wel wat onterecht. De wat bekendere nummers What I Am en het hier genoemde Circle zijn fantastische tracks die een groter publiek verdienen dan ze nu hebben. Wellicht kan het prachtig mooie Circle daar door middel van de MuMe-Ladder verandering in brengen. Het is een prachtig klein liedje met schitterende zanglijnen, melodieus dik in orde en de sentimentele “touch” nergens te veel aangedikt. Of te wel gewoon een heel erg mooi liedje! (vigil)

2016: 992
2015: 1827
2014: 1710

https://images.imgbox.com/d6/57/8g1hQsPG_o.png
Crooked Rain, Crooked Rain | 1994 | USA | Genomineerd door: MVW
https://lunapic.com

De akkoordcombinaties voelen aan als een warm bad dat je in de typische Pavement-kruising tussen lichte melancholie en euforie brengt. Door de ietwat valse maar oh zo charmante zang, de gruwelijk lekkere solo (ja, die bestaan ook), de tekst, de akkoordcombinaties (ja, ik weet dat ik het al gezegd had), de melancholische euforie (idem dito) en dan ook nog de verschrikkelijke algehele catchyness, zou ik dit graag één van de betere popnummers aller tijden willen noemen. (hoi123)

2016: 1186
2015: 1567
2014: 1690

https://images.imgbox.com/24/87/kCfjLLSq_o.png
Yé Yé | 1985 | Belgie | Genomineerd door: El Ninjo
https://lunapic.com

Geinig, ik kende van TC Matic alleen Oh La La La, die vind ik wel aardig, maar niet zo bijzonder. Dit is hele andere koek: erg geslaagde combinatie tussen new wave en chanson. Vooral de wisselwerking tussen de synthesizer en de doorleefde zang van Arno is erg fijn. (Titmeister)

2016: 1785
2015: 1810
2014: 1444

https://images.imgbox.com/46/ee/RODfYJLI_o.png
Déjà vu| 1970 | USA | Genomineerd door: Jesusfreen
https://lunapic.com

Het meest aardse nummer van het zweverige hippiealbum Déja Vu, afkomstig van de hand van David Crosby. (ArthurDZ)

2016: 1870
2015: 1967
2014: 1472

https://images.imgbox.com/98/31/2eGTgZmk_o.png
The Creek Drank the Cradle | 2002 | USA | Genomineerd door: Koenr
https://lunapic.com

Maar dit is heel iets anders. Met The Creek Drank The Cradle heeft Samuel Beam een overdonderend debuut neergezet, dat niet altijd emotioneel is (Een nummer als The Rooster Moans heeft niet echt emotionele impact op me), maar wel altijd even belachelijk sfeervol en ook gewoon verschrikkelijk ongelooflijk intens lekker. Upwards Over the Mountain is een voor dit album wat atypisch nummer, want het is totaal volgestouwd met iedere emotie denkbaar. Ondanks het feit dat de instrumentatie slechts bestaat uit twee gitaren, heeft dit nummer wat bombastisch, wat groots. Maar dan niet op de jaren ’80 proggy manier, nee op de zwaar indrukwekkende en emotionele manier, met de fluisterende maar zo ongelooflijk, belachelijk mooie stem van Beam. Van alle bestaande nummers, is dit één van degenen die me het meeste raakt. Kippenvelmuziek, en daarmee doe ik dit nummer nog tekort. (hoi123)

2016: 1883
2015: 1943
2014: -

https://images.imgbox.com/22/f3/hdw45T9f_o.png
A Salty Dog | 1969 | UK | Genomineerd door: meyer
https://lunapic.com

Weer zo'n rijk gearrangeerd nummer uit de pop-historie. Bijna klassiek aandoend nummer op het einde helemaal. Dit is echt zo'n nummer wat opzwelt, terugkeert naar de basis en opnieuw aanzet. (DjFrankie)

2016: 1329
2015: 1394
2014: 1824

https://images.imgbox.com/64/e4/WQLxOSV8_o.png
Lullabies To Paralyze | 2005 | USA | Genomineerd door: Arno
https://lunapic.com

Little Sister heeft een riff om u tegen te zeggen. Alles in de instrumentatie is dik in orde en leadzanger Josh Homme weet wel hoe je met zo'n riff om moet gaan. Hij maakt er een prachtige rocksong van. Het is jammer genoeg wat kort. Maar kort en krachtig, op zich ligt me dat ook wel. (Snoeperd)

2016: 1576
2015: 637
2014: 1575

https://images.imgbox.com/46/f7/WHslNT81_o.png
Crimson and Clover | 1969 | USA | Genomineerd door: LucM
https://lunapic.com

2016: 1496
2015: -
2014: -

https://images.imgbox.com/ff/55/O8Q3r083_o.png
Angus & Julia Stone | 2014 | Australie | Genomineerd door: Choconas
https://lunapic.com

Best Kept Secret, 2014. Fijn festival zeg. De setting: Beekse Bergen. Heerlijk zomerweer. Ik zittend aan het meer. Hakken in het nat, knuisten in het zand. Angus en Julia spelen 'Heart Beats Slow', en ik raak in vervoering. De zon als een warme koperen ketel, de weide overgietend met zorgeloosheid. Ik geloof dat ik een kleine vier minuten verliefd was op elk levend wezen in een radius van veertig meter. Het was een mooi weekend. (mol)

2016: 1764
2015: 1803
2014: -

https://images.imgbox.com/cb/3a/jOGrbVbu_o.png
Once More With Feeling | 1999 | UK | Genomineerd door: Vince vega
https://lunapic.com

Placebo en David Bowie, een unieke combinatie kun je wel zeggen. De glamrockster van de jaren '70 gecombineerd met de bezwerende muziek van Placebo. De song die van Placebo is wordt prachtig uitgevoerd in deze versie met David Bowie. Ik vind het een zielsmooie song, niet alleen de zang eist de aandacht, vooral de fenomenale instrumentatie mag er zijn. De samenzangen van David Bowie en de bandleden maken het nummer af. (Snoeperd)

2016: 1561
2015: 1017
2014: 1383

https://images.imgbox.com/8d/da/KbHXxChE_o.png
Histoire de Melody Nelson | 1971 | Frankrijk | Genomineerd door: postpunker
https://lunapic.com

Een mooie ontdekking dit! Maar niet door het bespreken van deze lijst, maar een paar maanden geleden viel mijn oor al op dit nummer. Typisch voorbeeld van “het gaat niet om de inhoud, het gaat om de vorm”. Geen idee waar hij over ‘zingt’, maar de duistere onderlaag van dit nummer is van de bovenste plank. (chevy93)

2016: 1592
2015: 1644
2014: 1508

https://images.imgbox.com/fd/ba/fT1rYk1o_o.png
Bloody Tourists | 1978 | UK | Genomineerd door: Klassiekers '09
https://lunapic.com

Dit is natuurlijk overbekend, zowat hun laatste grote hit. Reggae-achtig nummer die lekker luchtig klinkt maar met de nodige inventiviteit en diepgang. (LucM)

2016: 1126
2015: 760
2014: 1083

https://images.imgbox.com/fa/c4/JsO8UwoD_o.png
F♯A♯∞ | 1997 | Canada | Genomineerd door: The Scientist
https://lunapic.com

Eigenlijk volstaat een quote met de tekst die aan het begin gesproken wordt, maar superlatieven te kort voor dit album. Inspiratieloos, maar dit is ook geen album die je moet bespreken. Dit is er eentje die je moet ondergaan. Je kunt een uur muzikaal bijna niet beter besteden dan met het beluisteren van dit album. Zo verschrikkelijk mooi. (chevy93)

2016: 1489
2015: 1572
2014: 1828

https://images.imgbox.com/97/05/gkygXC4U_o.png
Pleased to Meet You | 2001 | UK | Genomineerd door: Dance Lover
https://lunapic.com

Het Britse bandje James was mij lange tijd vooral bekend van Sit Down, een Britpopklassieker die in een heropgenomen versie een hit werd. Maar wie wat dieper in het oeuvre van de band duikt, ontdekt al snel dat Sit Down niet meer dan een middenmotor is in het oeuvre van James. Wat mij betreft is dit daarin het hoogtepunt, zelfs al staat het een beetje verscholen op hun negende studio-album. Geweldig positief nummer dat me op de een of andere manier altijd weet op te peppen. (herman)

2016: 1685
2015: 1278
2014: -

https://images.imgbox.com/ef/bd/KNMjN5NO_o.png
Gish | 1991 | USA | Genomineerd door: El Ninjo
https://lunapic.com

Heeft de voor mij vertrouwde en heerlijke rockinstrumentatie van Siamese Dream, maar mist de hoge krijsen van de zanger. Is dat erg? Nee, aangezien dat één van de redenen is dat ik niet de grootste liefhebber van deze band ben. Deze behoort in ieder geval tot hun beteren; een regelmatig tussen zacht en hard afwisselend nummertje met nu dus wel erg prettige zang en een heerlijke solo die rockt als een tiet. (hoi123)

2016: 1981
2015: 825
2014: 1475

avatar van chevy93
Crimson and Clover | 1969 | USA | Genomineerd door: LucM

(afbeelding)

Tekst (x)
Hier had wat anders moeten staan, vermoed ik.

avatar van Edgar18
VladTheImpaler, ik heb een week of twee terug een review voor 'Dark End of the Street' naar cosmic kid gestuurd omdat deze op de longlist stond maar nu zie ik een andere review erbij staan?

avatar van Bonk
Edgar18 schreef:
VladTheImpaler, ik heb een week of twee terug een review voor 'Dark End of the Street' naar cosmic kid gestuurd omdat deze op de longlist stond maar nu zie ik een andere review erbij staan?


Ik heb het vermoeden dat dit geldt bij de re-entrys. Die staan wel op de lijst met nummers zonder recensie, maar in het overzicht wordt er de eerdere recensie er weer bijgeplakt. Dat ging eerder 'mis' bij Round Here waar ik een nieuwe recensie voor geschreven had.

avatar van VladTheImpaler
Edgar18 schreef:
VladTheImpaler, ik heb een week of twee terug een review voor 'Dark End of the Street' naar cosmic kid gestuurd omdat deze op de longlist stond maar nu zie ik een andere review erbij staan?

Sorry mijn foutje. Ik heb de meeste stukken al een tijdje klaar staan en waarschijnlijk was jouw review er toen nog niet in de excelsheet gezet. Bij een nieuwe update van de excelsheet van cosmic kid is het me ontgaan dat er een nieuwe review voor was. Ik zal een mod even vragen om het nog aan te passen.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 20:18 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 20:18 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.