MusicMeter logo menu
MusicMeter logo

Muziek / Toplijsten en favorieten / Je eigen 5.0* verzamelaar samenstellen

zoeken in:
avatar van spinout
Van welke artiest kun je een 5.0 verzamelaar samenstellen van pakweg één uur, terwijl je geen van zijn/haar/hun platen een 5.0 hebt gegeven?

avatar van GrafGantz
Zullen er vast meer zijn, maar de eerste die me te binnen schiet is The Police. Hele trits aan briljante singles, maar studio-albums zijn soms wat wisselvallig.

avatar van Edgar18
Bijna al mijn favoriete artiesten hebben wel minstens een 5* album uitgebracht. Toch schieten me een paar namen te binnen: Sam Cooke, Nina Simone, Michael Jackson, Arcade Fire, Ella Fitzgerald, Gil Scott-Heron, James Carr en natuurlijk David Bowie (al moet ik eigenlijk gewoon Station to Station en Blackstar ophogen).

Best handig als je niet zo scheutig bent met 5*!

avatar
Onweerwolf
Wellicht Prince. Een flinke reeks toffe singles door de jaren heen maar meneer snapte de kunst van het weglaten niet en bracht alles wat 'ie maakte uit, wat tot wanstaltige albums leidde.

Tevens R.E.M.; alle uptempo hits + 'Drive' op het album en al die vreselijke ballads weglaten.

edit: nu ik er zo over nadenk kan ik volgens mij wel honderden acts voor dit topic verzinnen.

avatar van jordidj1
Haha, The Beatles. Maar Revolver en Abbey Road hadden allang op vijfsterren moeten staan. Net als Radiohead, Arcade Fire en Lil’ Wayne besef ik me. Ach, alles op z’n tijd.

avatar van 123poetertjes
Een dergelijke verzamelaar bestaat al!

avatar van Casartelli
Casartelli (moderator)
Ik ben te veel in het albumformaat vastgeroest om hier een degelijk antwoord op te hebben, al kan ik me bij het noemen van The Police wel iets voorstellen.

Andere band waar de hitsingles toch wel erg ver boven de rest van het materiaal staan is voor mij A Flock of Seagulls, al kom ik daar ook niet aan voldoende hitmateriaal om een enigszins substantiële verzamelaar samen te stellen.

Ten slotte, omdat-ie zo actueel is: Talk Talk heeft voor mij geen 5,0*-albums (meer), wel enkele die er vrij kort onder eindigen. In theorie zou het daarmee dan wel moeten lukken, maar dan doe je de verschillende albumconcepten toch te veel geweld aan.

avatar van spinout
Ik dacht dat het vrij eenvoudig zou zijn met Uriah Heep, Black Sabbath, Bob Dylan en Johnny Cash, maar daar lukte het me niet bij. Gemakkelijk ging het wel met Jimi Hendrix:
Red house (3.44)
Cross town traffic (2.27)
Little miss strange (2.52)
Come on (4.09)
1983 (4.50)
Moon, turn turn the tides (9.46)
Voodoo child (slight return) (5.13)
Spanish castle magic (3.00)
Angel (4.25)
Freedom (3.25)
Drifting (3.48)
Ezy rider (4.10)
Hey Joe live at Monterey 18 juni 1967 (5.12)
Can you see me live at Monterey 18 juni 1969 (2.37)
Fire live at Woodstock 18 augustus 1969 (3.42)
Star spangled Banner live at Woodstock 18 augustus 1969 (3.43)
Villanova junction live at Woodstock 18 augustus 1969 (4.28)
Little Wing live at the Royal Albert Hall, februari 24, 1969 {dus de LP versie, niet de CD versie} (3.14)
Johnny B. Goode live at the Berkely Community Theatre, mei 30, 1970, eerste show (4.44)
Ik kom op een totale tijd uit van 72.77. De nummers Little Wing en Voodoo child (slight return) zijn anders op de LP als op de CD, vanwege rechten die de Royal Albert Hall niet wil afgeven of zoiets. De CD versie van Little Wing vind ik persoonlijk een stuk minder als de originele LP versie. Nu ga ik van Rush proberen een 5.0 verzamelaar te maken, wat mogelijk wel gaat lukken vanwege hun lange nummers. Al de nummers van Hendrix hierboven zijn trouwens voor mij een 5.0 waard.

avatar van spinout
Jawel, Rush was a piece of cake dankzij hun lange nummers. Ik had er maar zes van 5.0, maar samen hebben ze een totaal tijd van 82.68!
2112 I t/m VII (20.34)
Naturel science (9.20)
Xanadu (11.05)
Cygnus X-1 (10.22)
The becromancer (12.29)
Fountain of Lamneth (19.58)

avatar van spinout
Na wat afvallers zoals Neil Young, en Iron Maiden, toch nog een band gevonden die aan mijn zelf opgelegde criteria voldoet, nl. Primus. De totaaltijd is 61.10 en alle nummers zijn voor mij een 5.0 waard.
Seas of cheese (0.43)
Here come the bastards (2.53)
American life (4.30)
Is it luck? (3.28)
Those damned blue collar tweekers (5.18)
Fish on (7.41)
To defy the laws of tradition (6.40)
Frizzle fry (6.04)
The toys go winding down (4.35)
Spegetti western (5.42)
Wynona's big brown beaver (4.24)
Over the electric grapevine (6.25)
Have a cigar (5.27)

De spoeling wordt dun, maar ik zoek naarstig verder.

avatar van GrafGantz
GrafGantz schreef:
Zullen er vast meer zijn, maar de eerste die me te binnen schiet is The Police. Hele trits aan briljante singles, maar studio-albums zijn soms wat wisselvallig.


Toch nog even een toevoeging, voordat iemand anders me op de vingers tikt. Ik geef nooit 5* aan greatest hits en best ofs etc, dus deze komt bij mij dan ook niet verder dan 4,5*: The Police - Greatest Hits (1992)

avatar van Casartelli
Casartelli (moderator)
GrafGantz schreef:
Toch nog even een toevoeging, voordat iemand anders me op de vingers tikt. Ik geef nooit 5* aan greatest hits en best ofs etc, dus deze komt bij mij dan ook niet verder dan 4,5*: The Police - Greatest Hits (1992)
Lijkt me, los van het principe, uitstekend, al was het maar omdat er met 67 minuten cd-ruimte onbenut is gebleven, waar ze ook gewoon een Deathwish en een Synchronicity I neer hadden kunnen zetten. 3½*

avatar van chevy93
Ik vind de suggesties van Neil Young erg sterk. Hoogste cijfer is een 4,5*. Voor Harvest (was een 5*) en On the Beach. Een verzamelaar samenstellen wordt lastiger; daar kom ik op terug.

Verder nog wat artiesten uit de 'max. 4,5*-categorie' die vast een 5*-verzamelaar in zich hebben: Crowded House, David Bowie, Led Zeppelin, Porcupine Tree, Radiohead, Simple Minds, Songs: Ohia, The Doors, The Smiths en Toto.

avatar van spinout
Probeer eens een lijstje te maken chevy93. Ik heb er weer eentje.
Rainbow, met een totaaltijd van 54.30 en alle nummers uiteraard 5.0.
Tarot woman (5.59)
Stargazer (8.26)
A light in the black (8.12)
Gates of Babylon (6.47)
Catch the rainbow live in Osaka 9-12-1976 (15.33)
Sixteenth century greensleeves live in Tokyo 16-12-1976 {evening show} (7.35)
Maybe next time (3.18)

avatar van LucM
Er zijn reeds artiesten wiens verzamelalbum ik 5* heb gegeven maar geen enkel regulier album.

Adamo
Buddy Holly
Charles Aznavour
Eric Clapton
Frank Boeijen
Jackson Browne
Nits
Otis Redding
The Drifters
The Everly Brothers
The Jam

Niet zo veel dus en voornamelijk artiesten uit de jaren '50-'60.

avatar van vigil
The Waterboys

Don't Bang the Drum (6:46)
Nobody 'Cept You (3:03)
Savage Earth Heart (6:37)
Old England (5:32)
Glastonbury Song (3:43)
September 1913 (7:18)
Spirit (1:50)
This Is the Sea (6:29)
Is She Conscious? (4:44)
A Girl Called Johnny (3:56)
We Will Not Be Lovers (7:03)
Too Close to Heaven (12:27)

Deze zou twijfel 5 sterren pakken, ik heb alles van The Waterboys in huis met als hoogste cijfer een 4,5 (Drie keer om precies te zijn)

avatar van spinout
Zou deze ZONDER twijfel of MET twijfel sterren pakken? Ongetwijfeld "zonder twijfel". Zelf ben ik nog steeds op zoek naar artiesten die aan mijn criteria voldoen. Santana werd het niet, maar Kate Bush zou wellicht kunnen. Ik moet alleen nog meer platen van haar beluisteren.

avatar van vigil
Ow, haha zonder twijfel idd

avatar van Gretz
Aafke Romeijn - Sokpop

A50 (1:05)
A12 (5:09)
A2 (4:51)
Blokken (4:04)
Russen (3:08)
Man Met een Agenda (4:16)
Haider (3:07)
Ze Zeggen (3:22)
Hulp Is Onderweg (3:22)
XOXO (3:04)
Vrijdag (3:32)
Karakter (3:58)
Broertje (3:29)
Stella II (4:22)
Stella XVII (4:00)
Alles Went (3:08)

avatar van Gretz
LCD Soundsystem

How Do You Sleep? (9:12)
Dance Yrself Clean (8:58)
Tonite (5:47)
Losing My Edge (7:53)
Daft Punk Is Playing at My House (5:16)
Tribulations (4:59)
Call the Police (6:58)
Us V. Them (8:29)
All My Friends (7:37)

avatar van 123poetertjes
FORÇA
POWERLESS (SAY WHAT YOU WANT)
BIG HOOPS (THE BIGGER THE BETTER)
SAY IT RIGHT
EXPLODE
COMO LLUVIA
TRYNNA FINDA WAY
NO HAY IGUAL
SATURDAYS
PROMISCUOUS
ONE TRICK PONY
MANOS AL AIRE
TRY
I'M LIKE JADE BIRD
SOMEBODY TO LOVE
PICTURE PERFECT
TURN OFF THE LIGHT
IN GOD'S HANDS
ALL GOOD THINGS (COME TO AN END)

#stemnellygh

avatar van deric raven
Bij ABBA is dit ook wel te doen.

Ik heb deze; ABBA - 25 Jaar Na Waterloo (1999), geen 5 sterren vanwege het ontbreken van Eagle en Lay All Your Love On Me.

avatar
Dolfo
Pink Floyd:

Shine on you Crazy Diamond (part I-IV)
Echoes
Carefull With That Axe Eugene
Set The Controls for the Heart of the Sun
A Saucerfull of Secrets
Money
Sorrow
On the Turning Away
Comfortably Numb
One of These Days
Time
Us and Them
Mother
Goodbye Blue Sky

avatar van Dance Lover
Eerste wat in mij opkwam waren Belle & Sebastian, typische artiest met vele briljante nummers maar geen album wat er huizenhoog bovenuit steekt. Voor deze verzamelaar zou ik s`nachts voor de winkel kamperen bij de release.

01. Electronic Renaissance
02. The State I Am In
03. Expectations
04. Seeing Other People
05. Sleep the Clock Around
06. Dirty Dream Number Two
07. Lazy Line Painter Jane
08. Dog on Wheels
09. Le Pastie de La Bourgeoisie
10. There's Too Much Love
11. Slow Graffitti
12. I'm Waking Up to Us
13. Piazza, New York Catcher
14. Your Cover's Blown
15. Another Sunny Day
16. The Party Line
17. Nobody's Empire
18. Enter Sylvia Plath
19. We Were Beautiful
20. The Same Star

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 00:52 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 00:52 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.