MusicMeter logo menu
MusicMeter logo

Muziek / Toplijsten en favorieten / Radio 2 Top 2000

zoeken in:
avatar van aerobag
Zo uit de losse pols, nieuw van 2020:

Wel gehaald:
The Weeknd - Blinding Light
Di-rect - Soldier On
Nothing But Thieves - Impossible
Billie Eilish - Everything I Wanted
Harry Styles - Watermelon Sugar
Khruangbin feat. Leon Bridges - Texas Sun
Dua Lipa - Don't Start Now
Master KG - Jerusalema

Niet gehaald:
Eefje de visser

avatar van kaj_666
Ik luister elk jaar trouw zo'n beetje elke seconde dat ik wakker ben, maar met het me druk maken over welke nummers er wel of niet in staan ben ik al jaren geleden opgehouden. Was alleen maar frustrerend, en vergalde mijn luisterplezier bij voorbaat al. Staat nog altijd genoeg mooie muziek in de lijst, daar focus ik me dan dus ook maar op

avatar van starbright boy
Eerste voorzichtige conclusie: De nieuwe binnenkomers zijn wat leuker dan de laatste 2 of 3 jaar. De platen die eruit liggen vind ik vooralsnog minder pijnlijk. Vooral recentere (na 2005) en wat lager genoteerde nummers van artiesten die er toch al meer dan genoeg instaan (Beatles, Coldplay, U2, Queen).

The National, Nick Drake en Dancing on My Own van Robyn die het niet halen blijft wel een groot gemis,

avatar van Poek
aerobag En Master KG - Jerusalema dus.

avatar van Gretz
herman schreef:

Het is vooral het 'pinkpop'-alternatief dat het goed doet, niet het 'Lowlands'-alternatief (laat staan het 'MuMe'-alternatief).

Jep, en vrijwel allemaal lichtalternatieve nummers die dit jaar nieuw op de keuzelijst stonden. Via vrije keuze werd er waarschijnlijk nauwelijks op gestemd.

Zo'n Guano Apes - Open Your Eyes, die was toch in lengte van jaren nooit in de lijst gekomen als het via de vrije keuze had gemoeten?

avatar van Poek
is volgens http://watiseropderadio.nl/zoek/Nick+Drake dit jaar één keer gedraaid op de radio (KX radio draait 'm niet eens). Die lijkt me gewoon nog te obscuur om de Top 2000 te halen.

avatar van kaj_666
Poek schreef:
(quote)


is volgens http://watiseropderadio.nl/zoek/Nick+Drake dit jaar één keer gedraaid op de radio (KX radio draait 'm niet eens). Die lijkt me gewoon nog te obscuur om de Top 2000 te halen.

Die site houdt al een tijd Radio2 niet meer bij geloof ik? Al heb ik geen idee of Nick Drake daar regelmatig gedraaid wordt, volgens mij niet.

avatar van Gretz
kaj_666 schreef:
(quote)

Die site houdt al een tijd Radio2 niet meer bij geloof ik? Al heb ik geen idee of Nick Drake daar regelmatig gedraaid wordt, volgens mij niet.

Ik heb even op last.fm gekeken. In bijna 7 jaar tijd slechts 22x gedraaid op NPO Radio 2. Dat is minder dan The National

avatar van Mausie
Ik klink natuurlijk als een enorme muzieksnob, maar wat een wansmaak heeft de massa in Nederland toch. De nieuwe binnenkomers zijn grotendeels treurig. Zo'n nummer van Maan, verschrikkelijk. En idd die cover van Dancing On My Own, hoe verzin je het

Volgens mij zei ik een dag geleden nog dat we niet moeten zeiken, dus spreek mezelf lekker tegen. Maar de binnenkomers roepen toch iets op in mij haha.

avatar van kaj_666
Ik vind die cover eigenlijk best prima. Alleen veel minder dan het origineel, daar zit het probleem wmb

avatar van Casartelli
Casartelli (moderator)
Dank voor de noeste arbeid, herman. Verrassende nummer 1. Daar had onze eigen Leo Blokhuis immers al iets over gezegd:
Onweerwolf schreef:
Volgens mij is het typisch zo'n nummer dat tijdens het ladderen constant omhoog wordt geduwd door een groep die samen is gekomen met als doel hiphop in de finale te krijgen en King Kunta bleek de grote gemene deler te zijn qua wat al die mensen dan wel als het meest logische push nummer beschouwden. Maar als puntje bij paaltje komt vindt niemand het echt fantastisch..
Hier en daar werd dat ook al met zoveel woorden toegegeven.
Poek schreef:
Het is bijna een stemactie van MuMe! Ook een beetje de reden dat ik zelf op King Kunta gestemd had, ik ben niet een superfan van het nummer, maar zou het evengoed leuk vinden als het de Top 2000 haalt.

avatar van Vinniee
Van Halen zelfs met 3 nummers nieuw in de lijst!
- Panama
- Hot For Teacher
- You Really Got Me

Nick Drake wederom niet....

Hall & Oates eindelijk weer terug en zelfs met 2 nummers, gaaf!

Bill Withers ook nieuw, met Lean On Me en Just The Two Of Us.
Natuurlijk na het overlijden van de beste man

EDIT:
Verder:
Nightwish - Ghost Love Score (Live@Wacken 2013)
Queen - Good Old-Fashioned Lover Boy

avatar van starbright boy
Vinniee schreef:

- You Really Got Me


Die van The Kinks stond er in 2017 voor het laatst in

avatar van Gretz
Mausie schreef:
En idd die cover van Dancing On My Own, hoe verzin je het

Blijft net zo'n grote ramp dat de inferieure coverversie van I Follow Rivers en Skinny Love ook nog steeds in de T2000 staan, ten koste van het origineel. Terwijl de originelen wel op de voorkeuzelijst staan.

avatar van Gretz
Update:

Abba - Summer Night City
Alanis Morissette - Thank U
Al Green - Let's Stay Together
Arctic Monkeys - Why’d you only call me when you high
Avicii ft. Chris Martin – Heaven
Bill Withers – Lean On Me
Bill Withers & Grover Washington – Just The Two Of Us
Billie Eilish - Everything I Wanted
Bruce Springsteen - Jersey Girl
Bruce Springsteen - Racing in the Street
Coldplay - Everyday Life
Creed - With Arms Wide Open
Danny Vera – The Devil’s Son
Danny Vera – The Weight
Davina Michelle - Skyward
Di-rect - Devil Don’t Care
Di-rect – Inside my Head
Di-rect - Soldier On
Di-rect – This Is Who We Are
Dolly dots - Love me just a little bit more
Dua Lipa - Don't Start Now
Eddie Vedder - Guaranteed
Ed Sheeran & Justin Bieber - I Don’t Care
Ed Sheeran ft. Khalid - Beautiful People
Eros Ramazotti - Se Bastasse Una Canzone
Foo Fighters - My Hero (Live)
The Gathering - Strange Machines
Guana Apes - Open Your Eyes
Guns N Roses - Civil War
Hall & Oates - I Can't Go For That (No Can Do)
Hall and Oates - Maneater
Harry Styles - Adore You
Harry Styles - Watermelon Sugar
Kate Bush - Babooshka
Kendrick Lamar - King Kunta
Kensickton - What Lies Ahead
Khruangbin ft. Leon Bridges - Texas Sun
Kiss - Detroit Rock City
Kraftwerk - The Model
Krezip - Lost Without You
Lenny Kravitz - Always on the Run
Level 42 - Love Games
Lewis Capaldi - Before You Go
Lynyrd Skynyrd - Simple Man
Maan - Ze huilt maar ze lacht
Marco Borsato, Davina Michelle & Armin van Buuren - Hoe het danst
Master KG - Jerusalema
Miss Montreal - Door De Wind
Miss Montreal - Een Stap Terug
Niall Horan - Nice to Meet ya
Niall Horan - This Town
Norah Jones - Come Away With Me
Normaal - Eenvoudige boerenlul
Nothing But Thieves - Impossible
Notorious BIG - Hypnotize
Opus - Life is Live
Panic! at the Disco - I Write Sins not Tragedies
Pearl Jam – Better Man
Post Malone - Circles
Pulp - Common People
Racoon - De Echte Vent
Racoon - Het Is Al Laat Toch
Radiohead - Exit (music) for a film
Rammstein - Amerika
Randy Crawford - One day I'll Fly Away
Rolf Sanchez & Emma Heesters - Pa Olvidarte
Shawn Mendes & Camila Cabello - Senorita
Shirley Bassey - This Is My Life
Stevie Wonder - As
Tears for Fears - Mad World
Tino Martin - Zij Weet Het
U2 - One Tree Hill
Van Halen - Hot for Teacher
Van Halen - Panama
Van Halen - You Really Got Me
The Weeknd - Blinding Lights
The Weeknd ft. Daft Punk - I Feel It Coming
Bette Middler - Beast Of Burden
Neil Young - Southern Man
Phil Collins - Take Me Home

avatar van Gretz
Vinniee schreef:


Bill Withers ook nieuw, met Lean On Me en Just The Two Of Us.
Natuurlijk na het overlijden van de beste man

Kan Just The Two Of Us niet vinden

avatar van starbright boy
I don't care... Waarschijnlijk het slechtste nummer van zowel Ed Sheeran als Justin Bieber. Tsja.


avatar van starbright boy
Gretz schreef:
(quote)

Kan Just The Two Of Us niet vinden


Is met Grover Washington jr en dat moet er ook bij.

avatar van Poek
Sterker nog, volgens mij wordt op de originele single Withers niet eens genoemd. Maar als radio 2 dat had overgenomen had ie vast de lijst niet gehaald...

Grover Washington, Jr. - Just The Two Of Us | Top 40 - top40.nl

avatar van jordidj1
Dat men zich zo druk maakt om die lijst die hele lijst is puur entertainment, allesbehalve een verzameling van de beste nummers ooit. Bij Radio 2 weten ze ook wel dat een nummer zoals Leef niet schuimbekkend mooi is, puur om het volk te pleasen dat lekker wil feesten en geen biet om serieuze muziek geeft. Mensen die de lijst luisteren zitten echt niet te wachten om alternatieve meuk te ontdekken, daar hebben ze helemaal geen tijd voor

Maar hey, wel leuk dat Kendrick in de lijst staat en Panama

avatar van Gretz
Poek schreef:
Sterker nog, volgens mij wordt op de originele single Withers niet eens genoemd. Maar als radio 2 dat had overgenomen had ie vast de lijst niet gehaald...

Grover Washington, Jr. - Just The Two Of Us | Top 40 - top40.nl

Nummers is in 2020 niet eens gedraaid op Radio 2 (in 2019 2x):

https://www.last.fm/user/nporadio2/library/music/Grover+Washington+Jr.

avatar van aerobag
jordidj1 schreef:
Dat men zich zo druk maakt om die lijst


Druk maken is nooit ergens goed voor, maar jij weet niet hoe dat gaat als ik wat langer bij de familie ben rond de feestdagen, waar traditiegetrouw het geluid van de top 2000 de woonkamer vult en waar deze lijst om de een of andere onhandige reden gezien wordt als een representatieve weergave van de muziek van de afgelopen jaren.

Waarbij dan altijd weer de discussie opborrelt dat 'er toch echt geen goede muziek meer gemaakt wordt tegenwoordig, hoor nou eens wat er in de lijst staat' En dan zit ik weer op mijn lip te bijten en heel erg mijn best te doen om mij niet druk te maken.

avatar van Gretz
jordidj1 schreef:
Dat men zich zo druk maakt om die lijst die hele lijst is puur entertainment, allesbehalve een verzameling van de beste nummers ooit.

We maken ons niet serieus druk om de lijst, we vinden het als lijstjesfreaks alleen leuk om ons te verbazen over wat er wel en niet is binnengekomen. Meer niet Bovendien is er nu een soort van zwart gat omdat de Ladder net is afgelopen en de Truifinale volgend weekend pas is.

Ik denk niet dat een user hier nachtenlang wakker ligt omdat z'n persoonlijke faffie het niet gered heeft

avatar van starbright boy
Precies Gretz.

avatar van Simon77
Gretz schreef:
Update:
GNR - You Could Be Mine mist en Traveling Wilburys - Handle with Care

avatar van Choconas
Scorpion_21 schreef:
National en Nick Drake hebben het ondanks pushactie en support van djs niet gheaald. Stom

Gretz schreef:
Zoals elk jaar blijkt de keuzelijst weer essentieel te zijn (vind ik ook niet heel gek als je ziet hoeveel mensen een lijstje inleveren met alleen keuzelijstnummers).

Maar zelfs dat is dus geen garantie, want Nick Drake stond wel degelijk op de keuzelijst met Northern Sky. Ik heb er ook op gestemd, maar het mocht kennelijk toch niet baten.

avatar van Vinniee
Outfield - Your Love heeft het ook gered! Geweldige plaat natuurlijk

avatar van catdog
Vinniee schreef:
Outfield - Your Love heeft het ook gered! Geweldige plaat natuurlijk


Wilde het net zeggen! Heb natuurlijk mijn steentje bijgedragen.

Een plaat die jullie dit jaar allemaal niet in de MuMe Top 2000 wilde hebben. Ik ben het nog niet vergeten.

avatar van yeahyeahyeah
Leuk, ik heb er ook niet op gestemd, maar heerlijke guilty pleasure

Dit topic is gesloten. Alleen moderators kunnen nog berichten plaatsen.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 23:43 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 23:43 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.