MusicMeter logo menu
MusicMeter logo

Muziek / Muziekgames / Favoriete Metal Song "De Grote Finale #2

zoeken in:
avatar van marsupilami
Prima, volgens wikipedia is dat album wel van 1981. Met een Amerikaanse release in 1983. Maar het doet er niet toe. 't Is goed, laten we er maar aan beginnen...

avatar van B.Robertson
Was voor mij ook geen probleem als Angel Witch geschrapt werd, verwacht verder niet dat het nummer ver komt.

avatar van EvilDrSmith
Als (Don) Dokken wel had meegedaan, dan had je volledigheidshalve wel de originele 1981-mix moeten toevoegen marsupilami, en niet bovenstaande 1983-videoclip voor de USA-markt. Die is veel gladder en minder r(a)uw, maar het is wel leuk om die vermakelijke clip te hebben gezien. Mijn hemel!

Het lijkt een beetje op het demo/EP-verhaal van Queensrÿche dat we eerder voerden in de 1983-game. Op deze site staat 1982, maar dat geldt voor de eerste Europese remixuitgave.

1981: eerste uitgave en oorspronkelijke mix met de geketende Don Dokken op de hoes: onder de naam Don Dokken. Uitgebracht in Duitsland. 'n Andere Duitse heruitgave van deze originele mix is als bandnaam Dokken uitgebracht.
1983: USA-release van de remix, met een andere hoes. Als Dokken uitgebracht.
1982 (? volgens Discogs, maar ik heb mijn twijfels): diezelfde USA-remix en hoes, uitgebracht in verschillende Europese landen, onder de naam Dokken. Heeft een afwijkende tracklisting t.o.v. de USA release.

Hier iemand die daar uitgebreid verhaal over doet:


En van WIKI: "Recorded between July and September 1981 at Studio Stommeln with Wagener and Dieter Dierks, Breaking the Chains was initially released under the name "Don Dokken" before it was changed to simply Dokken on subsequent pressings. While in Germany, Don would also demo songs with the Scorpions for their Blackout album as the band's vocalist Klaus Meine was forced to undergo surgery on his vocal cords and his return was uncertain for a time. Dokken did eventually perform backing vocals on the album. Meanwhile, Lynch, Brown and Croucier ended up working as studio musicians for German singer Udo Lindenberg on his 1982 album Keule, playing on four songs: "Urmensch (Prehistoric man)", "Ratten (Rats)" (both co-written by Lynch, Brown and Lindenberg), "Zwischen Rhein Und Aufruhr (Between the Rhine and the uproar)", and "Gesetz (Law)".

Holy shit, George Lynch was sessiemuzikant voor die andere Udo? Hand omhoog voor wie dat ook wist!
Ik niet in ieder geval.

avatar van EvilDrSmith
B.Robertson schreef:
Was voor mij ook geen probleem als Angel Witch geschrapt werd, verwacht verder niet dat het nummer ver komt.

Als je 'Suffer' had gekozen i.p.v. 'Loser', dan had ik je keuze een iets hogere kans gegeven.

avatar van B.Robertson
EvilDrSmith schreef:
(quote)

Als je 'Suffer' had gekozen i.p.v. 'Loser', dan had ik je keuze een iets hogere kans gegeven.

Niet bijster sterk, nee, dat 'Loser', was dan ook een snelle improvisatie en met het bonusmateriaal van een heruitgave van het debuut ben ik allang niet meer bekend. Anderzijds toepasselijk als ze in de eerste ronde pak aan de broek krijgen en zelf heb ik sinds deelname vanaf het eerste uur nooit een letter of jaartal gewonnen - wel eens verloren in de finale met 144,000 Gone van Agent Steel toen we met cijfers / tekens bezig waren.

Inzage Dokken deel ik je twijfels omtrent Discogs' 1982 release. Als dat niet geboekstaafd wordt met exacte releasedata is die site lang niet altijd betrouwbaar. Meer dan eens verschillen omtrent het een of ander met Metal Archives tegengekomen.

avatar van The_CrY
Ronde 1 (tot de 5)

1. Y&T - Hurricane vs. Hanoi Rocks - Tragedy
2. Saxon - And The Bands Played On vs. Riot - Swords and Tequila
3. Praying Mantis - Running For Tomorrow vs. Picture - Heavy Metal Ears
4. AC/DC - For Those About to Rock (We Salute You) vs. Iron Maiden - Murders in the Rue Morgue
5. Black Sabbath - Sign Of The Southern Cross vs. Helix - Breaking Loose
6. Holocaust - Death or Glory vs. Ozzy Osbourne - Diary of a Madman
7. Y&T - I Believe In You vs. April Wine - Sign of the Gypsy Queen
8. Holocaust - The Nightcomers vs. Samson - Riding with the Angels
9. Black Sabbath - The Mob Rules vs. Demon - Night of the Demon
10. Cirith Ungol - Better Off Dead vs. Kiss - The Oath
11. Loudness - To Be Demon vs. Fallout - Rockhard
12. Riot - Fire Down Under vs. Triumph - Allied Forces
13. Anvil - School Love vs. Rush - Witch Hunt
14. Ozzy Osbourne - Over the Mountain vs. Girlschool - C'mon Lets Go
15. Whitesnake - Don't Break My Heart Again vs. Cirith Ungol - Frost and Fire
16. Saracen - Heroes, Saints & Fools vs. Judas Priest - Solar Angels
17. Blitzkrieg - Blitzkrieg vs. Def Leppard - Let It Go
18. Mötley Crüe - Piece of Your Action vs. Molly Hatchet - Bloody Reunion
19. Krokus - Easy Rocker vs. Def Leppard - Bringin' On The Heartbreak
20. Accept - Burning vs. Headgirl - Please Dont Touch
21. Saxon - Princess of the Night vs. Iron Maiden - Killers
22. Angel Witch - Loser vs. Blue Öyster Cult - Veteran of the Psychic Wars
23. Rainbow - Spotlight Kid vs. Venom - In League With Satan
24. Trust - La Grande Illusion vs. Thin Lizzy - Angel of Death
25. Venom - Welcome to Hell vs. UFO - Long Gone
26. Van Halen - Mean Street vs. Accept - Breaker
27. The Michael Schenker Group - On and On vs. Jaguar - Back Street Woman
28. Kiss - Under The Rose vs. Gillan - (The Ballad Of) The Lucitania Express
29. Rush - YYZ vs. Judas Priest - Desert Plains
30. Thin Lizzy - It's Getting Dangerous vs. Tygers of Pan Tang - Gangland
31. Loudness - Street Woman vs. Tygers of Pan Tang - Take It
32. Frank Marino - Ain't Dead Yet vs. Raven - Hell Patrol


avatar van Rudi S
1-0

Meteen raak, mooi hardrock jaar


avatar van DjFrankie
DjFrankie (moderator)
2-1


avatar van AOVV
3-2

Uitstekend begin inderdaad!


avatar van EvilDrSmith
♫ Well, it's a hurricane, yeah
And it's coming down on you, you, you, you!!! ♪♪♪

2. Saxon - And The Bands Played On vs. Riot - Swords and Tequila

Oei, da's meteen een fokking moeilijke. Ik moet hier even over nadenken. En nogmaals luisteren.

avatar van EvilDrSmith
Ik vind de nummers allebei precies even gaaf: kan niet kiezen.
Riot geeft echter precies 30 seconden langer luisterplezier: size does matter, en dat met nauwelijks drie minuutjes. Daar zal Ron Jeremy hartelijk om lachen.

0-1







avatar van DjFrankie
DjFrankie (moderator)
3-5




avatar van DjFrankie
DjFrankie (moderator)
3-0


avatar van EvilDrSmith
Verrassende tussenstand: geen last van nostalgisch chauvinisme tot nu toe.
Ik realiseer me dat ik Praying Mantis misschien wel helemaal nog nooit in mijn leven heb geluisterd. En dat terwijl ik de lp zeker al een jaar of dertig in de kast heb staan. Raar, al komt dat waarschijnlijk omdat ik afging op de vrij zuinige recensies over het album destijds (te melodieus, niet heavy genoeg).
Nu ik het nummer luister snap ik die kritieken wel: het is niet zo heavy en erg melodieus. Maar veel beter dan ik eigenlijk had verwacht. Lekker nummer.

Maar om Picture roemloos ten onder te laten gaan, dat is ook een beetje sneu.

4-1


avatar van Jacoto
Twee eigen nominaties staan hier al gelijk tegen elkaar. Jammer.
Ik zie in de totaallijst dat ze 'onder elkaar' staan, dat zal vast de reden zijn dat ze nu 'naast elkaar' staan.

Dan toch maar voor Running For Tomorrow.

5-2

Dit topic is gesloten. Alleen moderators kunnen nog berichten plaatsen.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 04:31 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 04:31 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.