MusicMeter logo menu
MusicMeter logo

Muziek / Muziekgames / Mijn favoriete samengestelde album

zoeken in:
avatar van luigifort
Elke x doen we een andere artiest. Format is als volgt: stel je favoriete album samen van een bepaalde artiest. Het album bestaat uit minimaal 8 en maximaal 12 tracks. Vertel evt waarom je voor deze tracks en volgorde kiest. Je mag kiezen uit alle uitgebrachte nummers van de betreffende artiest (albums, singles, b sides etc).

We starten met The Smiths (hoe origineel)

avatar van luigifort
Kant A

This Charming Man
I Know It's Over
Bigmouth Strikes Again
The Boy with the Thorn in His Side
Suffer Little Children
I Won't Share You

Kant B

How Soon Is Now?
Half a Person
Well I Wonder
There Is a Light that Never Goes Out
Some Girls Are Bigger than Others
Asleep

Oftewel mijn fave 12 Smiths songs (voor nu) Enige uitleg: beginnen met een banger is nooit verkeerd, hence TCM als albumopener. I Know It's Over voelde op TQiD al fijn vooraan, dus waarom hier ook niet. We sluiten kant A met 2 rustiger songs. Kant B opent met How Soon Is Now? Vind ik wel een kantopener op zich. Het lichtje en de meisjes vind ik zo een twee-eenheid, die horen bij elkaar en op het eind van een album. Ik sluit het album wel treffend af met Asleep vind ik zelf, zoals Radiohead ook vaak doet, contemplatief en verstild droevig.

Benieuwd naar de albums van andere users

avatar van luigifort
Ms niet echt jouw cup of tea vigil, maar hierna doen we DM

avatar van vigil
Zoals waarschijnlijk wel bekend ben ik niet de grootste Smithsfan op deze dubieuze site maar zo'n verzamel tape kan ik wel maken natuurlijk (plus dat het nu in mijn updates staat ). Ik neem aan dat Moz ook nog wel komt en misschien Electronic ook nog wel

Niet echt een speciale volgorde behoudens dat ik vond dat Het liedje van Charmed in zijn originele versie het bal moest openen en de geweldige live versie van The Queen de afsluiter moest zijn.

Kant A
How Soon Is Now? 
Panic
The Boy With The Thorn In His Side
Barbarism Begins at Home

Kant B
Girlfriend in a Coma 
I Know It's Over
Hand In Glove
The Queen is Dead (Live in Boston)

avatar
Zack
Kant A :

The Queen Is Dead
Handsome Devil
How Soon Is Now
Stop Me If You Think You've Heard This One Before
Panic
You Just Haven't Earned it Yet , Baby


Kant B :

Bigmouth Strikes Again
This Charming Man
Nowhere Fast
Paint A Vulgar Picture
There's a Light That Never Goes Out
Some Girls Are Bigger Than Others


Geen doen eigenlijk voor mij als groot Smiths fan , maar toch...

Ik vind The Queen Is Dead ook een goeie opener dus bij mij ook de opener. Het momentum even doorzetten met Handsome Devil en dan het rustigere , bezwerende HSIN ; Panic nog even knallen en KantcA afsluiten met ook een sterk nummer.

Kant B in het echtbook een opener met vlotte liedjes erachteraan en wat gas terug met Paint A Vulgar Picture ; ik eindig zoals TQID album eindigt met fade out....

avatar van Venceremos
De 1e 10 nrs. van Hatful of Hollow.

avatar van Ries_72
Kant A
Headmaster’s ritual
The boy with the thorn in his side
Big mouth strikes again
Panic
Girlfriend in a coma
I know it’s over

Kant B
How soon is now?
Hand in glove
This charming man
What difference does it make
Reel around the fountain
Suffer little children

Ik ben muzikaal opgegroeid met de top 40 op vrijdag en de Verrukkelijke 15 op de dinsdagmiddag. Voor mij was the Headmaster’s Ritual mijn eerste kennismaking met the Smiths. Gelukkig kwam deze single ook in de tipparade terecht zodat ik deze bij de plaatselijke platenboer kon aanschaffen. Er volgden er nog 5 in de V15 die ik - met uitzondering van Ask - keurig op kant A heb gezet. En in mijn platenkast. Ik kon het niet laten om I know it’s over als afsluitende track in te zetten. Want er is nog zoiets als kant B.

De nummers op die zijde heb ik pas een paar jaar later leren kennen - met dank aan de Duitse tv. Daar zag ik in het programma Rockpalast een concert van de heren uit hun begintijd en toevallig liep de VHS mee. Vaak teruggekeken dankzij of ondanks de vreemde bloemenact van Morrissey

Gelukkig was begin jaren 90 alles zo’n beetje op CD uitgebracht en kom ik de collectie aanvullen met het oudere werk met How soon is now als ultieme bezwerende Smiths track, This charming man als vergeten classic en Suffer little children als de oudere zus van de afsluiter van kant A.

avatar van DjFrankie
DjFrankie (moderator)
A
1 Meat Is Murder
2 Still Ill
3 How Soon Is Now?
4 Cemetry Gates
5 Pretty Girls Make Graves

B
1 Hand In Glove
2 Death of a Disco Dancer
3 The Headmaster Ritual
4 What Difference Does It Make?
5 Barbarism Begins at Home

avatar van Simon77
Uiteindelijk moeten natuurlijk de beste nummers op zo'n verzamelaar staan. Dan kom ik tot de volgende indeling met een 'hit' als opener en de klapper als afsluiter.

A
1 Bigmouth Strikes Again
2 Girlfriend in a Coma
3 Last Night I Dreamt That Somebody Loved Me
4 This Charming Man
5 The Boy with the Thorn in His Side
6 How Soon Is Now?

B
1 Panic
2 Ask
3 Heaven Knows I'm Miserable Now
4 The Queen Is Dead
5 I Know It's Over
6 There Is a Light That Never Goes Out

avatar van luigifort
Of je kiest niet per se je überfaves alleen, maar ook een paar andere voor de albumflow...

avatar van Dim
Dim
A
1 Bigmouth Strikes Again
2 Some Girls Are Bigger Than Others
3 Oscillate Wildly
4 This Charming Man
5 The Boy with the Thorn in His Side
6 How Soon Is Now?

B
1 Panic
2 You Just Haven't Earned It Yet, Baby
3 Heaven Knows I'm Miserable Now
4 The Queen Is Dead
5 There Is A Light That Never Goes Out
6 Asleep

avatar van johan de witt
1. The Headmaster Ritual
2. Stop Me If You Think You've Heard This One Before
3. Bigmouth Strikes Again
4. Well I Wonder
5. Girlfriend in a Coma
6. Suffer Little Children

7. The Boy With the Thorn in His Side
8. Cemetry Gates
9. Half a Person
10. William, It Was Really Nothing
11. There Is a Light That Never Goes Out
12. Last Night I Dreamt That Somebody Loved Me

Beginnen doen we ook met de military two-step van de Headmaster, hun beste opener, dus dat houden we zo. Daarna nog twee knallers om er lekker in te komen. Dan drie van hun allerbeste ballads, heerlijk zwelgen en dan die heerlijk fluwelen gitaarsound erbij, mooier wordt het niet. Of toch wel?

Kant 2 beginnen we weer uplifiting met het life-affirming The Boy… gevolgd door het heerlijk zomerse Cemetry Gates. O nee, die dreaded sunny days… Dan weer een mooie ballad, 16, clumsy and shy, waarna we via het uiterst sprankelende William bij de grande finale komen met hun twee epic ballads. Het lichtje laten we op de plek waar we hem kennen. Maar Last Night zetten we op de plek waar hij hoort. Hun Ocean Rain eigenlijk. Epic. No hope, no harm. Wat een album

avatar van luigifort
Mooi rijtje! Jij hebt het beter begrepen dan de band zelf
Ze hadden deze ook als closer moeten kiezen van hun laatste album.

Ga eens een comp maken met closers of could've/should've been closers. Ocean Rain, Last Night I Dreamt that Somebody Loved Me, The Same Deep Water as You. Echt een comp voor een knalfuif zeg maar

avatar van johan de witt
Klopt echt een epic closer. Aan de andere kant is I Won’t Share You, zeker gezien de context dat de band uit elkaar ging, ook niet verkeerd natuurlijk, als afsluiter.

En volgens mij hadden ze ook een voorkeur voor meer lichtvoetige closers ipv de epische, zie ook Some Girls en Suffer.

avatar van johan de witt
luigifort schreef:


Ga eens een comp maken met closers of could've/should've been closers. Ocean Rain, Last Night I Dreamt that Somebody Loved Me, The Same Deep Water as You. Echt een comp voor een knalfuif zeg maar

Wauw, beste comp ooit waarschijnlijk.
Save What You Can, Find the River
Nagenietnummer na nagenietnummer

avatar van luigifort
Wow ja, die horen er ook allemaal bij id
Een heel aantal zijn id daadwerkelijk al closers. Niet eens genieten, vanaf het begin al nagenieten, vanaf track 1

avatar van luigifort
Ik laat niet elke artiest een week staan Wat mij betreft kunnen we morgen, but not tonight al verder met Depeche Mode. En iedereen die nog wil kan albums van vorige artiesten blijven droppen Ik verwacht ook geen tientallen deelnemers steeds.

avatar van vigil
luigifort schreef:
Wat mij betreft kunnen we morgen, but not tonight al verder met Depeche Mode.

Mocht een drie dubbellaar nu ook?

avatar van luigifort
Ja, ik dacht ook al.
Maar laten we dat maar niet doen...

avatar van luigifort
vigil
Bij bands met een omvangrijker oeuvre wil ik best wat coulanter zijn en het oprekken naar 14 tracks max. Aangezien de band zelf ook langere reguliere albums heeft dan 12 tracks.
Dus bij DM mogen mensen kiezen ergens tussen 8 en 14 tracks.

avatar van vigil
Gaat vast goed komen

avatar van luigifort
vigil schreef:
Gaat vast goed komen

Is simplicity best

avatar van vigil
luigifort schreef:
(quote)

Is simplicity best

Ik las eerst Simply the Best

avatar van luigifort
vigil schreef:
(quote)

Ik las eerst Simply the Best

Denk dat dan een van mijn meest gehoorde songs is
Omdat je die echt overal hoorde en hoort. In de supermarkt, op school, in het zwembad, in de seksclubs oops

avatar van dazzler
Leuk topic.

Al moet ik zeggen dat ik in zo'n geval meestal voor de singles ga.

This Charming Man
What Difference Does It Make
Heaven Knows I'm Miserable Now
How Soon Is Now
The Headmaster Ritual
The Boy With The Thorn In His Side
-
Bigmouth Strikes Again
There Is A Light That Never Goes Out
Panic
Ask
Girlfriend In A Coma
Death Of A Disco Dancer

Maar het kan ook anders.

A Rush And A Push And The Land Is Ours
You Just Haven't Earned It Yet Baby
Half A Person
Cemetry Gates
Unloveable
Asleep
-
Stretch Out And Wait
William It Was Really Nothing
Please Please Please Let Me Get What I Want
Girl Afraid
Back To The Old House
Hand In Glove

avatar van luigifort
Tijd voor Depeche Mode! Waarom deze 14? Waarom niet! Staan er geen superhits op Violator? Zeker wel, maar dit voelt goed voor mij zo

Kant A

Black Celebration
Fly on the Windscreen - Final
The Things You Said
Here Is the House
My Secret Garden
Lie to Me
Behind the Wheel


Kant B

In Your Room
The Love Thieves
Strangelove
Judas
Rush
Sister of Night
Death's Door


Enige uitleg: We openen passend het album met het openingsduo van het BC album. The Things You Said vind ik er prima achteraan komen. En de rest van Kant A vind ik ook wel passen. Behind the Wheel sluit Kant A uptempo en geheimzinnig, waar Kant B geopend wordt door het geheimzinnige en downtempo In Your Room, ook op SoFaD de opener van Kant B Voor de rest allemaal klassesongs, waaronder 2 heerlijke van Ultra. Ik sluit het album met Death's Door van de Until the End of the World soundtrack. Prachtsong en wat mij betreft ook wel een eindsong.

avatar van johan de witt
A1. Never Let Me Down Again
2. Precious
3. Love, In Itself
4. Everything Counts
5. Here is the House
6. The Things You Said

B7. Behind the Wheel
8. Enjoy the Silence
9. Shake the Disease
10. Black Celebration
11. Strangelove
12. But Not Tonight

Opener houden we, hun beste opener. Daarna blijven we de stemming er goed inhouden met de nodige krakers, om rustig kant A af te sluiten.
Behind the Wheel vind ik ook een ideale opener, mag dat zijn voor kant 2. Daarna houden we het hoge niveau vast tot en met het eind. Geen epic closer dit keer maar een vrij luchtige, a la Electrolite zullen we maar zeggen. I’m outta here. But not tonight

avatar van luigifort
In ieder geval niet als closer Mooi album

avatar van Poeha
Jezus wat duurde die "eerste week" lang. Maar nu kan het topic dan eindelijk beginnen

avatar van luigifort
Hierna doen we alleen nog maar janglebands

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 01:50 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 01:50 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.