Deze moet toch maar een half punt omhoog.
Qua lyrics Nas' op één na beste album en qua diepgang in z'n lyrics waarschijnlijk zelfs zijn beste. Wat mij betreft zijn tracks 1 en 8 t/m 12 pure classics en behoren ze tot de beste Nas-tracks ooit. De rest varieert bij mij van geweldig tot redelijk goed, maar het meest opvallende hier is dat Nas zelfs op de mindere liedjes toch altijd een paar geniale lyrics tussendoor dropt en de liedjes daarom altijd ergens wel de moeite waard voor zijn.
Van de niet classics (2 t/m 7) vind ik My Way de beste. De beat is goed, maar niet geweldig en Nas' eerste verse is ook goed, maar ook niet geweldig. Als het de hele track zo zou zijn zou het van mij een 3,5 ((uit 5 natuurlijk

) krijgen, omdat het goed is, maar toch niet genoeg replay value heeft om op terug te komen. Gelukkig verandert dat helemaal vanaf de tweede verse. In de tweede verse zet Nas er heel wat meer emotie bij en beschrijft geweldig hoe hij zijn beste vriend's dood van dichtbij meemaakte en de derde verse opent hij met een geweldige flow en eindigt hij met een paar van de zinnen die Nas wat mij betreft een "echte" street poet maken en wat hij miste van IWW t/m Nastradamus.
When them killers came through, guns out, moving/
I thank the ones who said shorty go home, we about to be shooting
Puur realistisch. Gewoon eerlijk zeggen dat je blij was om een waarschuwing te krijgen van de gangsters zodat je er zelf niet bij betrokken raakte.
1. Doo Rags [5 sterren]
2. My Way [4 - 4,5 sterren]
3. U Gotta Love It [4 sterren]
4. Nothing Lasts Forever [3,5 - 4 sterren]
5. No Idea’s Original [3 - 3,5 sterren]
6. Blaze a 50 [3,5 sterren] }} half punt meer, vanwege Nas' creatieve insteek
Eerst het hele verhaal, maar omdat het niet zo mooi eindigt, begint hij het opnieuw en dit keer voorkomt hij alle drama
7. Everybody’s Crazy [3 sterren]
8. Purple [5 sterren]
9. Drunk by Myself [5 sterren]
10. Black Zombie [5 sterren]
11. Poppa Was a Playa [5 sterren]
12. Fetus [5 sterren]