MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Oasis - Dig Out Your Soul (2008)

mijn stem
3,73 (618)
618 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Rock
Label: Big Brother

  1. Bag It Up (4:39)
  2. The Turning (5:05)
  3. Waiting for the Rapture (3:03)
  4. The Shock of the Lightning (5:02)
  5. I'm Outta Time (4:10)
  6. (Get Off Your) High Horse Lady (4:07)
  7. Falling Down (4:20)
  8. To Be Where There's Life (4:34)
  9. Ain't Got Nothin' (2:15)
  10. The Nature of Reality (3:48)
  11. Soldier On (4:49)
  12. Lord Don't Slow Me Down * (3:18)
  13. The Turning [The Jagz Kooner Remix] * (4:52)
  14. Boy with the Blues * (4:40)
  15. Falling Down [The Chemical Brothers Remix] * (4:27)
  16. The Shock of the Lightning [The Jagz Kooner Remix] * (6:40)
  17. I Believe in All * (2:41)
  18. The Turning [Alternate Version #4] * (4:57)
  19. Waiting for the Rapture [Alternate Version #2] * (3:01)
  20. The Shock of the Lightning [Primal Scream Remix] * (4:25)
toon 9 bonustracks
totale tijdsduur: 45:52 (1:24:53)
zoeken in:
avatar
4,5
Oasis – Dig Out Your Soul


“Because maybe
You're gonna be the one who saves me ?
And after all
You're my wonderwall”



Dit zongen de mannen van Oasis 13 jaar geleden. Het nummer Wonderwall van het album werd een megahit en liet de mensen horen dat de Britpop leefde als nooit tevoren. Een aantal jaren en albums later, in een tijdperk waarin de Britpop niet meer zo leeft als vroegâh, komt Oasis met Dig Out Your Soul. Een nieuw album waarmee ze proberen de tegenwoordige Britse bandjes als Keane en Arctic Monkeys af te troeven. Dit lijkt meteen te lukken met het nummer Bag it Up en The Turning dat weer de oude Oasis laat terugkomen. Huilende gitaartjes, de zeurstem van Liam Gallagher afgewisseld met die van broer Noël creëren het sfeertje dat we van Oasis willen horen. Lichtelijk rebels met een hoop arrogantie. Arrogantie die alleen past bij Oasis. Behalve de nummers waarbij je de tranen in de ogen springen staat ook hier een ballad op: I’m Outta Time, gezongen door Noël. Tijdens het luisteren word ik steeds blijer. Nog niet een nummer valt echt uit de toon. Het is een aaneenschakeling van leuke liedjes die er makkelijk ingaan. Toch vind ik (Get on Your) High Horse Lady een vervelend nummer, die herhaling steeds past Oasis niet, waar ik normaal wel tegen de zeurstem kan, is het hier ronduit vervelend. Het uit de hoogte zingen helpt daar erg aan mee. Het daarop volgende Fallin’ Down is daarentegen weer van ongekende klasse en dit weten ze vol te houden tot het einde van het album dat afsluit met Soldier On, een aflsuiter van het formaat Champagne Supernova dat 13 jaar geleden (What’s The Story) Morning Glory afsloot, prachtig.
Maar goed, Oasis heeft met Dig Out Your Soul “The Wonderwall that saves them” teruggevonden. Oasis leeft en zal blijven leven.

4,0*

avatar van Ronald5150
3,5
Met "Don't Believe the Truth" zette Oasis al weer een grote stap in de goede richting. "Dig Out Your Soul" verlengt die stap en is weer een ouderwets goede Oasis plaat. De gebroeders Gallagher grijpen mijn inziens duidelijk terug naar de begintijd, zonder dat het een herhalingsoefening wordt. De Single "The Shock of the Lightning" is geweldig en ik hoor bij vlagen weer die bravoure van "Definitely Maybe", hun debuutplaat. Verder staat "Dig Out Your Soul" vol met goede stadionrockers met wel die typische Oasis attitude. De zang van Liam is verrassend goed en minder zeurderig. Aan de andere kant: je houdt van zijn stem of niet, een compromis is niet mogelijk. Verder zijn de liedjes van (overwegend) Noel weer van prima niveau en muzikaal klinkt het als een klok. Goed om te horen dat de gebroeders Gallagher het nog steeds kunnen en tegelijkertijd jammer dat dit hun (voorlopige) zwanenzang is. Maar met Liam en Noel weet je het nooit, wie weet ziet een nieuwe Oasis nog eens het levenslicht. "Dig Out Your Soul" is in ieder geval (voor nu althans) een mooi afscheidskadootje.

avatar van james_cameron
4,0
Uitstekend laatste album van deze overschatte maar feitelijk altijd wel interessante band. Dit is wat mij betreft zelfs één van hun beste platen. Er staan geen missers op; wel zijn er veel sterke tracks aanwezig, zoals fijne opener Bag It Up en het fraaie Falling Down. De band klinkt energiek, to the point en stoomt lekker door. Dat is wel eens anders geweest. Een waardig afscheid.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 08:51 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 08:51 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.