MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Porcupine Tree - The Incident (2009)

mijn stem
3,85 (506)
506 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Rock
Label: Roadrunner

  1. Occam's Razor (1:55)
  2. The Blind House (5:47)
  3. Great Expectations (1:26)
  4. Kneel and Disconnect (2:03)
  5. Drawing the Line (4:43)
  6. The Incident (5:20)
  7. Your Unpleasant Family (1:48)
  8. The Yellow Windows of the Evening Train (2:00)
  9. Time Flies (11:40)
  10. Degree Zero of Liberty (1:45)
  11. Octane Twisted (5:03)
  12. The Séance (2:39)
  13. Circle of Manias (2:18)
  14. I Drive the Hearse (6:41)
  15. Flicker (3:42)
  16. Bonnie the Cat (5:45)
  17. Black Dahlia (3:40)
  18. Remember Me Lover (7:28)
totale tijdsduur: 1:15:43
zoeken in:
avatar van Aproxis
Er komt nog meer aan:
Ennnnnnnn daar gaan we weer. Wilson’s tweet van vandaag is een vaag audiofragment, en daarbij zit de volgende link:

Music For Nations - Porcupine Tree - signup form - porcupinetree.lnk.to

Wat zal het worden? Het is iets met sony music en daar hebben ze volgens mij nooit iets mee gedaan. Is het dan echt een reunie en een nieuw album?

Edit: het fragment in reverse en dan versneld levert dit op: https://wetransfer.com/downloads/48dfa4f0bb6c3e332951144f3c42328020211028134230/1368de

avatar van meneer
Aproxis schreef:
Er komt nog meer aan:
Ennnnnnnn daar gaan we weer. Wilson’s tweet van vandaag is een vaag audiofragment, en daarbij zit de volgende link:

Music For Nations - Porcupine Tree - signup form - porcupinetree.lnk.to

Edit: het fragment in reverse en dan versneld levert dit op: https://wetransfer.com/downloads/48dfa4f0bb6c3e332951144f3c42328020211028134230/1368de


Net ook even bij ‘discussie PT’ hier gezet. Het WeTransfer wavje is te kort om iets te kunnen zeggen maar ik geloof zeker dat er een nieuw album gaat komen. De stijl is bijna gelijk de eerste berichten die Radiohead toen bij hun laatste album brachten. Ik hou daar wel van. Lichtelijk mysterieus en dan BOEM !!!!

avatar van brajoapau
Berichten verplaatst naar Porcupine Tree

avatar
AOR_Lover
Time Flies. Na 12 jaar komt de opvolger. Prachtig nummer met een speciale betekenis omdat ik ook ben geboren in 1967.

avatar van Maarten0402
3,5
Het nummer Time Flies... Ik heb niet veel met The Incident als geheel, maar dit nummer is echt bizar goed!

avatar van BoyOnHeavenHill
3,0
Met het opnieuw ontdekken van de vroege PT-albums ligt ook mijn waardering daarvan een stuk hoger, maar over The incident kan ik toch niet onverdeeld enthousiast zijn. Productie-technisch is het weer perfect en het klinkt als een klok, maar ik vind er gewoon te weinig pakkende en daardoor beklijvende nummers op staan. Al sinds ik het voor het eerst hoorde maak ik daarbij een uitzondering voor het prachtige I drive the hearse, en ook Time flies met z'n ontroerende regel "Laughing under summer showers / Is still the way I see you now" is de moeite waard (hoewel ook weer niet van een niveau dat de lange speelduur rechtvaardigt), maar daarbuiten is er niets wat er echt explosief bovenuit springt, en ik hoor ook niet dat de individuele tracks zodanig samenhangen dat je hier van een echte "suite" of "song cycle" zou kunnen spreken. Dus, het blijft Porcupine Tree en dus interessant, maar ik schaar dit album zeker niet onder hun beste.
         In zijn autobiografie Limited edition of one blikt Steven Wilson terug op die tijd: "With the most recent Porcupine Tree-album The incident, it feels for the first time like, artistically, we are treading water. Struggling and frustrated with not being able to come up with enough good songs, in desperation I had instead linked several half-songs together into a thirty-five-minute suite in the hope that doing so would give it some compositional weight. That way everyone might overlook the fact that the material wasn't as strong as it had been. […] Glue a lot of half-ideas together and disguise the lack of inspiration behind the conceit of scale. […] It was good, but I didn't love any of it, and it felt like a drop in our quality control."

avatar van Wiendels54
4,5
AOR_Lover schreef:
Time Flies. Na 12 jaar komt de opvolger. Prachtig nummer met een speciale betekenis omdat ik ook ben geboren in 1967.


Ik ook. En is dat ook niet het jaar van St. Pepper en Are you experienced?

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 19:41 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 19:41 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.