MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

The Flaming Lips - Embryonic (2009)

mijn stem
3,83 (189)
189 stemmen

Verenigde Staten
Rock
Label: Warner Bros.

  1. Convinced of the Hex (3:54)
  2. The Sparrow Looks Up at the Machine (4:10)
  3. Evil (5:38)
  4. Aquarius Sabotage (2:10)
  5. See the Leaves (4:24)
  6. If (2:04)
  7. Gemini Syringes (3:41)
  8. Your Bats (2:34)
  9. Powerless (6:57)
  10. The Ego's Last Stand (5:39)
  11. I Can Be a Frog (2:14)
  12. Sagittarius Silver Announcement (2:58)
  13. Worm Mountain (5:21)
  14. Scorpio Sword (2:01)
  15. The Impulse (4:06)
  16. Silver Trembling Hands (3:58)
  17. Virgo Self-Esteem Broadcast (3:44)
  18. Watching the Planets (5:16)
  19. UFOs Over Baghdad * (5:17)
  20. What Does It Mean? * (5:10)
  21. Just Above Love * (4:48)
  22. Anything You Say Now, I Believe You * (6:40)
toon 4 bonustracks
totale tijdsduur: 1:10:49 (1:32:44)
zoeken in:
avatar van Yamato
4,5
Eindelijk heb ik deze binnen! Van hun vorige werk ken ik slechts een handjevol (The Soft Bulletin, Yoshimi Battles the Pink Robots en At War with the Mystics) maar wat ik van ze ken vind ik geweldig. Heb ze onlangs ook live gezien en dat was ook geweldig. Ik hoop dan ook echt dat dit album mijn verwachtingen waar kan maken.

avatar
tuktak
er is ook een officiele video uit van watching the planets.
genoeg bloot om het tot een goede video te maken iig

Flaming Lips: 'Watching The Planets' - New Video Exclusive - NMETV Latest Music Videos and Clips

avatar van Xel
3,5
Xel
watching the planets is voor mij voorlopig de track van het jaar!
Heerlijke cd met een "klasbak" feel. Gek genoeg doet het me denken aan de gekte van vroege Floyd. (s. barrett)
weird, maar fijn!

avatar van Yamato
4,5
Na twee luisterbeurten kan ik alvast zeggen dat ik weer niet teleurgesteld ben door de Lips. Heb ook meteen die DVD 'Christmas on Mars' besteld. Kom maar op met die gekte van Wayne Coyne.

Om ook even wat te zeggen over de clip van Watching the Planets. Ook daar ben ik niet in teleurgesteld, niets minder dan briljant. Er is maar één band die zo'n clip kan maken en dat is dezelfde band die tijdens concerten twintig man in dierenpak over het podium rond heeft lopen.

avatar
tuktak schreef:
er is ook een officiele video uit van watching the planets.
genoeg bloot om het tot een goede video te maken iig

Flaming Lips: 'Watching The Planets' - New Video Exclusive - NMETV Latest Music Videos and Clips

blote fietsers? is dat afgekeken van de film helaasheid der dingen of omgekeerd?:)

avatar van Kaaasgaaf
5,0
gerre schreef:
(quote)

blote fietsers? is dat afgekeken van de film helaasheid der dingen of omgekeerd?:)

Queen deed het toch ook al?
Daar lijkt het me een verwijzing naar.

avatar
tuktak
en waarom lijkt jou dat?

avatar
Ravenous
Haha die clip, geweldig toch! Evenals het nummer, heerlijke gekte bij de Lips alom. Toch eens het hele album gaan luisteren.

avatar van Rudie
3,5
Fijn werkje met een scherp randje, het eerste werk van The Flaming Lips dat ik helemaal heb uitgezeten. De nieuwsgierigheid naar voorgaande werken is gewekt.

avatar van Kaaasgaaf
5,0
tuktak schreef:
en waarom lijkt jou dat?
Wel, die hadden ook naakte fietsers (het nummer Bicycle Race).

avatar
Nihilisme
Wat is deze plaat óntzettend goed. Staat echt als een huis en blijft op langere termijn ook fantastisch.

avatar van ChrisX
4,0
Nihilisme schreef:
Wat is deze plaat óntzettend goed. Staat echt als een huis en blijft op langere termijn ook fantastisch.


Ik weet niet wat jij langere termijn vind, maar voor mij is dat minimaal 10 jaar. We spreken mekaar dan nog wel weer

avatar
Nihilisme
Ik luister 'm nu al bijna drie maand, sowieso om de dag wel een keer. Zijn niet veel platen die dat bij mij kunnen flikken en daarom vind ik dat Embryonic ook hoog mag verdienen. Aangezien hier meestal meteen na één of twee dagen wordt gestemd, noemde ik dat maar even 'op korte termijn' en dat van mij... een wat 'langer termijn'.

avatar van VictorJan
Vind het een beetje vreemd dat iedereen deze band met Pink Floyd vergelijkt. Ik vindt ze beiden top, maar toch hebben ze naar mijn mening niet zoveel gemeenschappelijk. De clip van 'Watching The Planets' doet me dan weer aan Gobbledigook van Sigur Rós denken

avatar van ChrisX
4,0
VictorJan schreef:
Vind het een beetje vreemd dat iedereen deze band met Pink Floyd vergelijkt. Ik vindt ze beiden top, maar toch hebben ze naar mijn mening niet zoveel gemeenschappelijk.


Nou, ik hoor overduidelijk een muzikale verwantschap tussen TFL en PF en dan met name de PF periode Piper t/m Meddle. Het is dan niet zo dat ze muzikaal echt op elkaar lijken maar meer hun manier van denken over muziek... het principe van "alles kan, alles mag". TFL hebben dan ook nog een flink stuk punk-mentaliteit in hun DNA zitten wat ze dan weer net wat anders laten klinken.

avatar van miespaub
The Flaming Lips hebben als (hou je vast) : The Flaming Lips and Stardeath and White Dwarfs With Henry Rollins and Peaches het Pink Floyd album "Dark Side of the Moon" gecoverd. Deze is exclusief via i-tunes te bestellen. Een absolute aanrader!

avatar
Nihilisme
miespaub schreef:
The Flaming Lips hebben als (hou je vast) : The Flaming Lips and Stardeath and White Dwarfs With Henry Rollins and Peaches het Pink Floyd album "Dark Side of the Moon" gecoverd. Deze is exclusief via i-tunes te bestellen. Een absolute aanrader!


God, ja, wat tof. Wat een helden zijn deze heren ook.

avatar van voskat
4,0
miespaub schreef:
The Flaming Lips hebben als (hou je vast) : The Flaming Lips and Stardeath and White Dwarfs With Henry Rollins and Peaches het Pink Floyd album "Dark Side of the Moon" gecoverd. Deze is exclusief via i-tunes te bestellen. Een absolute aanrader!


In die opzet (minus Rollins en Peaches) hadden ze ook al eens Borderline van Madonna gecoverd. Heel leuk.

avatar van ChrisX
4,0
Voor het eerst in tijden weer eens naar dit album geluisterd en het kwartje is nu definitief gevallen: The Flaming Lips go Krautrock

Al wandelend vanmiddag kwam ik tot de conclusie dat waar ze in het verleden songs hadden geschreven en daar in de studio zoveel mogelijk gekte aan op hebben gehangen als de song maar kon verdragen, ze voor dit album juist zoveel mogelijk gekte hebben zitten opnemen in de studio om te zien of daar uiteindelijk songs uit konden ontstaan. Resultaat is een beduidend losser, groovender album als we van ze gewend waren de afgelopen jaren.

En er is iets wat me doet denken dat de dierenriem stukken (Aquarius, Gemini, Sagittarius, Scorpio, Virgo) + Watching The Planets) wel eens tot 1 lang stuk zijn te mixen als je de tracks ript naar een programma als Audacity. Toch eens gaan kijken of het dan als geheel werkt.

avatar van Kronos
4,0
ChrisX schreef:
The Flaming Lips go Krautrock


Dit album staat nu op. Wat is er met The Flaming Lips van weleer gebeurd?

Mijn eerste indruk van Embryonic; flauw geneuzel.

Ik denk niet dat er een tweede indruk gaat komen.

avatar van dj maus
4,0
ChrisX schreef:

Al wandelend vanmiddag kwam ik tot de conclusie dat waar ze in het verleden songs hadden geschreven en daar in de studio zoveel mogelijk gekte aan op hebben gehangen als de song maar kon verdragen, ze voor dit album juist zoveel mogelijk gekte hebben zitten opnemen in de studio om te zien of daar uiteindelijk songs uit konden ontstaan.


Uitstekende analyse

avatar
Nihilisme
Kronos schreef:
(quote)


Dit album staat nu op. Wat is er met The Flaming Lips van weleer gebeurd?

Mijn eerste indruk van Embryonic; flauw geneuzel.

Ik denk niet dat er een tweede indruk gaat komen.


Toch jammer dat er ook mensen zijn die deze 'nieuwe' Lips niet kunnen waarderen. Ik vind het prachtig hoe deze band weer een nieuw pad zoekt en daarin glansrijkt slaagt (wat mij betreft). Had wat luisterbeurten nodig, maar alsnog ontpopt tot een dijk van een plaat voor mij.

avatar van Kronos
4,0
Nihilisme schreef:
Toch jammer dat er ook mensen zijn die deze 'nieuwe' Lips niet kunnen waarderen.

Ik probeer het nog een keer.

avatar
3,5
Ik moet eerlijk toegeven. NA Yoshimi kunnen de Lips voor mij nog weinig kwaad doen.
Toch was ik van At war with the mystics niet echt overtuigd.

Toen ik Embryonic oplegde dacht ik eerst... toch niet weer...

Evil begon mij al te keren. Vooral terug door de nauwe en griezelige harmonieën bij het zingen van Go back in time.
Er wordt inderdaad op dit album nog veel meer geëxperimenteerd dan vooraf, maar als je luistert naar 'Sagittarius...' en 'Virgo Self... ' dan neem je ze het niet echt kwalijk.

Embryonic bekoorde me matig. Je moet echt wel zoeken en goed luisteren naar de magie tussen de lijnen, maar ze zijn er zeker. I
k denk dat de Flaming Lips op weg zijn naar een nieuw prachtalbum. Benieuwd naar de volgende dus.

avatar van Madjack71
Mijn eerste album dat ik van deze Flaming Lips heb geluisterd en kan niet zeggen dat ik er echt van genoten heb. Vind het prima om 'noise' elementen in muziek te gebruiken, maar hier kan ik er mij alleen maar aan storen. Het kan mij niet overtuigen dat ik hier te maken heb met een band die wat heeft toe te voegen. Het komt incoherent over en er staan maar een handvol nummers op die de aandacht een beetje weten vast te houden. Op 18 nummers is dat een karig geheel.
Nee, dit is een band die mij niet uitnodigt tot verdere exploratie. Beetje teveel moeilijk doenerij, dat weinig oplevert.

avatar van dj maus
4,0
Gelukkig blijft dit een band die - ondanks enkele toegankelijke albums - door (gekke) jan-met-de-pet niet begrepen wordt.

(Hoewel je zou verwachten dat de band juist bij de gekken een streepje voor zou moeten hebben.)

avatar van Madjack71
Bij dit album werd ook al eens een link gelegt naar Pipers at... van Pink Floyd, volgens mij heb ik die ook hetzelfde gewaardeerd. Met een soortgelijk bericht. Idd. het is goed dat jan-met-de-muts...het is immers koud buiten, deze band niet goed weten te vinden. Daardoor behoud het meer zijn oorspronkelijkheid en heeft het iets exclusiefs.

avatar
4,5
Vind dit persoonlijk behoren tot hun allerbeste werk maar denk dat gemutste Jan beter begonnen was met Yoshimi of The Soft Bulletin, die zijn toch wat toegankelijker.

avatar van hallo!
4,0
Dit is mijn eerste kennismaking met The Flaming Lips en het bevalt me zeer goed. Het is echt zo'n album dat je als geheel moet beluisteren. Het verveelt geen moment. Ik begin met 4* maar het kan nog stijgen.

avatar van oceanvolta
4,5
Wat een geweldige trip is dit album toch. Dat is toch de beste manier om deze 70 minuten te beschrijven. Een behoorlijk lange trip dus maar het verveelt geen moment.
Het rockt, swingt, freakt en ontroert. Onder de zware bassen en vreemde geluiden zitten vaak mooie melodieen verborgen die zich nog niet bij de eerste luisterbeurt prijs geven.
In dit geval wint de aanhouder.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 10:35 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 10:35 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.