MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Queen - Absolute Greatest (2009)

mijn stem
3,63 (66)
66 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Rock
Label: EMI

  1. We Will Rock You (2:02)
  2. We Are the Champions (3:01)
  3. Radio Ga Ga (5:48)
  4. Another One Bites the Dust (3:35)
  5. I Want It All (4:01)
  6. Crazy Little Thing Called Love (2:44)
  7. A Kind of Magic (4:25)
  8. Under Pressure (4:03)

    met David Bowie

  9. One Vision (4:04)
  10. You're My Best Friend (2:51)
  11. Don't Stop Me Now (3:30)
  12. Killer Queen (3:00)
  13. These Are the Days of Our Lives (4:13)
  14. Who Wants to Live Forever (4:55)
  15. Seven Seas of Rhye (2:46)
  16. Heaven for Everyone (4:43)
  17. Somebody to Love (4:55)
  18. I Want to Break Free (4:19)
  19. The Show Must Go On (4:32)
  20. Bohemian Rhapsody (5:56)
totale tijdsduur: 1:19:23
zoeken in:
avatar
Kingsnake
maar je wilt er wel aan meedoen? anders is je post een beetje zinloos

avatar
*zucht*

Queen is al lang geleden de pedalen kwijt geraakt.. en het word steeds erger elk jaar. Pure geldverspilling.

avatar
Kosinski
Rare en overbodige verzamelaar, Innuendo ontbreekt en is vervangen door een aantal veel mindere nummers.
Maar deze CD zal weer massaal onder kerstbomen terecht komen.
Enige creactieve aspect is de titel van deze verzamelaar.
Na Greatest Hits, The Best Of en The Very Best Of hebben we nu Absolute Greatest. Wat volgt ?

avatar van bloempje24
Kosinski schreef:

Na Greatest Hits, The Best Of en The Very Best Of hebben we nu Absolute Greatest. Wat volgt ?


1. Queen! These were the days (bij sterven Brian May)
2. Queen! Alive and rockin' (bij nieuwe bezetting)
3. Queen! Must needs + 1 onuitgebracht nummer
4. Queen! A century of jewels (als downloadversie)
5. Queen! Magnificent and majestic

Ze kunnen zeker nog wel even vooruit...

avatar
Father McKenzie
Potdorie, dat ze daar niet eerder aan gedacht hebben om ook van deze band eens een verzamelaar samen te stellen, zeg!

avatar van Hans Brouwer
Hans Brouwer schreef:
Mischien moet ik "Absolute Greatest (2009)" in december maar eens kado doen aan mijn beide dochters. Ter kennismaking met Queen. En als de kennismaking bevalt mogen mijn meiden al mijn Queen studio albums lenen .
"Absolute Greatest (2009)" heeft zijn nut bewezen. Dankzij "Absolute Greatest (2009)", die ik eerder dan gepland, aan mijn jongste dochter kado heb gegeven, haalt zij nu mijn overige cd 's van Queen uit de kast. Ik hoor de hele dag niet anders dan Queen muziek in huis. Ja hoor lieverd, zet jij die volumeknop maar hoog . Haar favoriete album? Queen II. Goed zo meisje, het wordt nog wel een keer wat met je . Derhalve 4,5**** voor deze nieuwste Queen verzamelaar.

avatar van kaztor
Hans Brouwer schreef:
Haar favoriete album? Queen II.


Ze heeft het helemaal begrepen, dus!

bloempje24 schreef:
(quote)


1. Queen! These were the days (bij sterven Brian May)
2. Queen! Alive and rockin' (bij nieuwe bezetting)
3. Queen! Must needs + 1 onuitgebracht nummer
4. Queen! A century of jewels (als downloadversie)
5. Queen! Magnificent and majestic

Ze kunnen zeker nog wel even vooruit...


Ik vind Keep Queen Alive wel accuraat.

avatar van djarend
Wat een gezeur allemaal over deze verzamelcd, je hoeft niks te kopen hoor, en hoeveel verzamelcd's zijn er wel niet van The Beatles, Rolling Stones, Golden Earring, Abba, Fleetwood Mac, Eagles, ELO en noem maar op, tijdeloze bands hebben om de zoveel jaar gewoon een nieuwe verzamelcd nodig om nieuwe publiek aan te boren en dit lukt zeker nu ook weer, Natuurlijk heeft deze waar we het hiet over hebben zo zijn gebreken en snap ik ook niet waarom Innuendo er niet op staat, maar ja, had je hem wel gekocht dan als dat nummer er wel stond, NEE, ik denk het niet, dus houd op met zeuren en koop hem wel of niet. Ik lekker wel want koop elke scheet die Queen uitbrengt (alleen officiele items) en ook al heb ik alles 100 x, niet in deze volgorde en met deze hoes en dat is ook zeker niet de reden van deze release, die heb ik net hier boven al geillustreerd, er is gewoon weer markt voor, commercieel ? jazeker, is dat erg ? nee , Queen is nooit vies van commercie geweest, so what., als je dit erg vind laat je het toch lekker langs je heen gaan. Als je deze cdkoopt heb je tenminste wel alleen maar hits, dat kan je niet zeggen van talloze groepen die een best of uitbrengen nadat ze een plaatje of 4 gemaakt hebben...... en iemand die liever een goede verzamelaar van Queen koopt, koopt gewoon de 3cd platinum edition (waarvan de 3e cd wel zeer overbodig is maar ja, voor de prijs van een enkele cd zullen we hiet niet over zeuren), wel snel doen want die gaat er wel uit natuurlijk maar is nu nog wel te vinden hier en daar

avatar
Father McKenzie
Aldus sprak de platenshopbaas....

avatar
Pieter Paal
In deze crisistijd moet ook de schoorsteen van EMI natuurlijk blijven roken, anders zitten ze er straks in december zo koud bij.
Als hier ooit nog een heruitgave van verschijnt moet 'Heaven for Everyone' vervangen worden door de fantastische rocker 'Headlong'.

avatar
Jason Mercury
De laatste op de Nederlandse/Europese markt gerichte verzamelaar (The Platinum Collection) dateert alweer van 9 jaar geleden. Maw: wegens de door dj arend 2 topics hierboven aangevoerde redenen werd het hoog tijd voor een nieuwe verzamelaar als The Absolute Greatest.

Ik heb gisteren de Limited Edition bestaande uit een dubbel cd (cd 2 bevat audio commentaar van Brian en Roger op de songs en verschaft toegang tot online streams van 20 songs afkomstig uit live optredens door de jaren heen) en een boek met daarin o.m nooit eerder gepubliceerd fotomateriaal van de band(leden), binnengekregen, en ben hierover alleszins te spreken.

Over tracklists van compilatiealbums zullen fans/luisteraars het nooit eens worden, zo ook nu niet bij deze verzamelaar. Echter, ook ik vind het jammer dat Innuendo ontbreekt want dit nummer verdient in mijn ogen eenzelfde mytische status als Bohemian Rhapsody.

avatar
Father McKenzie
Bicycle races are coming your way
So forget all your duties oh yeah!
Fat bottomed girls they'll be riding today
So look out for those beauties oh yeah
...

Eén van hun mooiste singles ever, die schittert hier door afwezigheid, ook ontzettend dwaas zo een enkele verzamelaar met lukraak hits, One Vision staat er dan wèl op, tja....

Ach, koop van Queen gewoon de eerste 7 albums en dan die dubbele of driedubbele verzamelaar, dan heb je wat je echt nodig hebt, toch?

avatar
Jason Mercury
@Father McKenzie

The Big Seven From The Seventies!!!

Het is wel duidelijk dat jij wat Queen betreft alleen bent gecharmeerd van hun jaren 70-werk.

Ik als diehard Queenfan kan zowel genieten van, gechargeerd gesteld, de rockband Queen (jaren 70) als de popband Queen (jaren 80) en heb 50 verschillende officiële releases van Queen (soloalbums van Freddie, Brian, Roger en Roger's voormalige band The Cross, meegerekend), en vind ze allemaal minstens de moeite waard en de meesten ronduit geniaal.

Heb jij van Queen daadwerkelijk alleen de eerste 7 albums?

avatar
Father McKenzie
Neen, Jason, ik heb ze allemaal, maar ik ben niet door alle platen gecharmeerd, ik heb zelfs Flash Gordon, al heb ik die voor 2 € op een rommelmarktje meegebracht.
Héél het oeuvre staat mooier in de kast, maar van hun eighties werk kan ik zo ongeveer twee cd's samenstellen met de betere albumtracks, zo iets moet dat wezen; Hun singles waren gelukkig wel nog de moeite.

avatar van musician
2,5
Ik zal er geen waardering aan hangen, maar deze cd heeft elke Queen fan natuurlijk al in huis.

Ik kan hem ook in deze volgorde branden en daarna vink ik aan dat ik deze cd in bezit heb.

Wat formeel gesproken ook zo is, natuurlijk. Geremasterd ook nog.

Maar liever kies ik voor een eigen compilatie. Ik ben altijd erg benieuwd naar achtergronden, wáárom de samenstellers hebben gekozen voor deze nummers.

Want op zich is daar nogal wat op af te dingen en toe te voegen.

Helaas, krijg ik nooit antwoorden op verzoeken naar de achterliggende gedachte. Maar met alle liefde wil ik volgend jaar met veel plezier de nieuwe compilatie voor Queen samenstellen. Daar ben ik niet moeilijk in.

Het valt me van de overgebleven leden trouwens een beetje tegen. Ik had iets meer creatieve armslag verwacht: een Queen cd in de beste tradities met Brian May en Roger Taylor vocaal en muzikaal aan de macht.

Maar blijkbaar wordt het niet aangedurfd.

(Jongens, de opening met de eerste 4 nummers van deze cd! Kun je je een vreselijkere Queen-start bedenken dan dit? Het lijkt wel of ze het er om gedaan hebben!)

avatar
Jason Mercury
Nogmaals, over tracklists van compilatiealbums zullen fans/luisteraars het nooit eens worden, zo ook nu niet bij deze verzamelaar.

Wat betreft de achterliggende gedachte m.b.t de samenstelling: cd 2 van de limited edition die ik in bezit heb bevat gedeeltes van alle 20 de nummers begeleid door commentaar van Brian en Roger op de nummers, en via Queenonline.com kon er door fans worden gestemd over samenstelling en volgorde van het album.

Ik verneem desondanks graag jouw ultieme Queen compilatie?

avatar van musician
2,5
Nou, dan word ik er off topic afgegooid, met een hele lijst.

Maar ik vind, als Queen fan, hier toch wel een groot aantal mindere broeders op staan. A kind of magic, Crazy little thing called love, I want to break free e.a.

Teveel eigenlijk. Ik hoop niet, dat een nieuwe generatie denkt dat dit het 'ultieme' en 'Absolute' Queen album is, dat er niets anders bestaat.

Ik zou zelf eens begonnen zijn met One vision, I want it all en Innuendo. Dat lijkt me een betere start, boeiend en meeslepend voor een eerste kwartier.

En met dat soort nummers kan ik wel een album vol krijgen. Laten ze trouwens ook eens kiezen voor een 'vergeten' nummer. Zet er Keep passing the open windows op en breng dat uit als single. Dan gebeurt er tenminste iets aardigs.

Maar op Queen niveau ontstijgt dit aanbod nauwelijks de drie sterren.

avatar
Jason Mercury
Ik vind A Kind Of Magic, I Want To Break Free en m.n Crazy Little Thing Called Love absolute top en thuishoren op Queen's 'Absolute Greatest'.

Nieuwe generaties leren Queen kennen via hun ouders, You Tube en illegale downloadsites. Met een klein beetje moeite komen ze zo in aanraking met Queen in al haar verscheidenheid en genialiteit.

Wordt vervolgd!

avatar van musician
2,5
Ik vind het werkelijk onbegrijpelijk dat iemand, met het hele oeuvre van Queen voor zich, kiest voor A kind of magic, I want to break free en Crazy little thing called love als de absolute top.

Ik heb er gewoon geen woorden voor.
De tranen springen in mijn ogen.

Maar ieder zijn smaak.

Alleen hoop ik dat de aanstormende nieuwe generatie een betere keuze zal maken uit het omvangrijke werk van Queen en dat ze dit soort treurig stemmende compilaties vooral links laten liggen.

avatar van Hans Brouwer
musician schreef:
Alleen hoop ik dat de aanstormende nieuwe generatie een betere keuze zal maken uit het omvangrijke werk van Queen en dat ze dit soort treurig stemmende compilaties vooral links laten liggen.
Wat ik enige dagen geleden alle meldde: dankzij deze treurig stemmende compilatie "Absolute Greatest (2009)" draait mijn jongste 17 jarige dochter momenteel mijn albums als "Queen II" en "Sheer Heart Attack".
Daarom: als een dergelijke treurig stemmende compilatie de poort opent tot sommige magnifieke, reguliere Queen albums, mag EMI wat mij betreft elk jaar een dergelijke verzamelaar uitbrengen.

avatar van musician
2,5
Aha. Dus van pure ellende, aangericht door deze Absolute Greatest, gaat men automatisch teruggrijpen naar het verleden en vooral naar andere cd's.

Want van Queen II en Shear heart attack is weinig te vinden, op deze verzamelaar.

Ook een tactiek! Waar zou je nog moeite voor doen.

avatar
Joy
de reacties in dit topic geven duidelijk weer hoe onzinnig een verzamelaar - de zoveelste - bij een band als queen eigenlijk is

avatar van Hans Brouwer
musician schreef:
Aha. Dus van pure ellende, aangericht door deze Absolute Greatest, gaat men automatisch teruggrijpen naar het verleden en vooral naar andere cd's.
Mijn dochter heeft goede resultaten op de Hoge School geboekt. Als aanmoedigings premie heeft zij "Absolute Greatest (2009)" van mij kado gekregen. Zomaar. Omdat ik boven mijn hoofd heel vaak "We Will Rock You / We Are the Champions" op volle sterkte uit haar speakers hoor knallen . Later kreeg ik een vraag van mijn kleine meid. "Pa, heb je nog andere albums van Queen? Ja hoor lieverd, kijk maar bij je vader in de kast". Queen II en Sheer Heart Attack nam zij op mijn advies mee naar haar zolderkamer. Met andere woorden: het is geen pure ellende maar gezonde nieuwsgierigheid dat haar deed "teruggrijpen" naar andere Queen albums .

avatar van Arrie
musician schreef:

Maar ik vind, als Queen fan, hier toch wel een groot aantal mindere broeders op staan. A kind of magic, Crazy little thing called love, I want to break free e.a.

Niet dat ik het er niet mee eens ben, maar deze nummers behoren toch wel tot de grootste hits van Queen dus het is niet meer dan logisch dat ze op deze verzamelaar zijn gezet. Voor het grote publiek zijn die nummers wel de "absolute greatest".

avatar van kaztor
musician schreef:

Want van Queen II en Shear heart attack is weinig te vinden, op deze verzamelaar.


Laat staan van Queen (I). Krakers als Keep Yourself Alive en Liar worden bij elke mogelijkheid overgeslagen.

Maar ik snap het wel: Te ruig, te onbekend, te onbemind...

avatar
Jason Mercury
Crazy Little Thing Called Love is een rock 'n roll juweel dat Elvis niet beter had kunnen performen. Het inspireerde John Lennon, die in 1979 vier jaar geen album meer had uitgebracht, om weer muziek te gaan maken.

I Want To Break Free tekent voor één van de meest memorabele videoclips aller tijden en was tweede helft jaren 80 het volkslied van de tegen de apartheid strijdende Zuid Afrikaanse verzetbeweging ANC.

Wie A Kind Of Magic hoort moet welhaast bevangen raken door 'een soort van magie'. Alleen al de fenomenale gitaarsolo van Brian May doet dit nummer ver uitstijgen boven een gemiddeld popnummer.

Het gaat er bij mij niet in dat deze nummers mindere broeders zijn. Op een Greatest Hits verzamelaar van Queen zijn ze dan ook alleszins op hun plaats. Afgezien van het ontbreken van Innuendo, klopt de tracklist van deze compilatie als een bus.

avatar van bikkel2
Typisch weer zo'n overbodige verzamelaar waar ik met een grote boog omheen loop .

De feestdagen staan weer voor de deur en dan krijg je dit weer voorgeschotelt .
Erg voorspelbaar en een herhalingsoefening van heb ik jou daar .

Met de Greatest hits I en II kon ik prima leven . Voor het minder Queenminded volk die alleen voor het bekende werk gaan , een uitstekende keuze , en misschien uiteindelijk ( met een beetje goede wil ) ook voor de reguliere albums gaan .

Een andere aardige compilatie vind ik Queen Rocks waar in ieder geval wat aandacht aan is besteed .

Kortom de echte Queenfan weet wel beter en laat deze Absolute Greatest lekker voor wat ie is .

avatar
Jason Mercury
De echte Queenfan gaat m.i. voor één of meerdere van de limited editions van Absolute Greatest.

Zie onderstaande link voor de verschillende opties en zet het volume van je computer en speakers zo hoog mogelijk:

http://www.emicatalogue.com...

avatar van bikkel2
Jason : Ik was een enorme Queenfan vanaf 1977 . Ik was toen 9 jaar .

Ik kocht de singles en lp's om zo volledig mogelijk te blijven .

In 1979 zag ik ze voor het eerst live . Een geweldige ervaring .

Na Hot Space begon mijn interesse voor Queen te minderen .
Ik vond ze niet zo spannend meer , de rek leek er een beetje uit en ging andere bands / artiesten ontdekken .
Toch ben ik de band altijd blijven volgen en met het overlijden van Freddie heb ik zelfs een traantje weggepikt .

Tuurlijk hebben ze sterke singles gemaakt en er staan hier zeker tracks op die de moeite waard zijn , maar de samenstelling is zo uitgekauwd en zo erg op de grote mark gericht , dat dit voor mij niet hoeft .

Ik gun je alle luisterplezier . Ik ga liever voor de albums .
En dan met voorsprong de periode 1973 t/m 1978 . Hun magische tijd zeg maar .

avatar van musician
2,5
Jason Mercury schreef:
De echte Queenfan gaat m.i. voor één of meerdere van de limited editions van Absolute Greatest.

Zie onderstaande link voor de verschillende opties en zet het volume van je computer en speakers zo hoog mogelijk:

http://www.emicatalogue.com...

De werkelijke fan heeft volgens mij ook oog voor mindere momenten van zijn/haar band.

Bovendien, als je nu ook nog eens zou moeten beginnen aan de koop van Absolute greatest, terwijl alles wat er op staat allang in je bezit is, Queen fan of niet, vind ik dat bezopen.

Maar Queen fan zijnde vind ik dat er een keer een einde moet komen aan de exploitatie van het uitbrengen van constant dezelfde uitgekauwde nummers. Freddie is dood en die verdient er niks meer aan. Ik zie alleen nog maar dollartekens in de ogen van de platenmaatschappij.

Als je jezelf beschouwt als Queen fan en vervolgens helemaal opgewonden raakt van deze plaat, is er wat met je aan de hand.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 20:51 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 20:51 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.