menu

Bruce Springsteen - Born to Run (1975)

mijn stem
4,19 (1175)
1175 stemmen

Verenigde Staten
Rock / Pop
Label: Columbia

  1. Thunder Road (4:49)
  2. Tenth Avenue Freeze-Out (3:10)
  3. Night (3:00)
  4. Backstreets (6:30)
  5. Born to Run (4:30)
  6. She's the One (4:30)
  7. Meeting Across the River (3:18)
  8. Jungleland (9:35)
totale tijdsduur: 39:22
zoeken in:
avatar van avdj
4,5
Begrijp me niet verkeerd. Het pakt me gewoon niet. Ik zeg nergens dat ik Springsteen een prutser vind. Maar wat zijn zijn kwaliteiten precies naast de teksten? Neil Young is ook geen wereldzanger maar zijn songs weten me gewoon meer te boeien. Dit album krijgt nog een aantal luisterbeurten hoor, wees gerust.

Zigstar
'The highway's jammed with broken heroes on a last chance power drive' kippevel! Een van de beste liedjes ooit gemaakt. Thunder Road en Jungleland horen daar ook bij. Een plaat van hoog niveau! 4 sterren.

avatar van marco straaten
4,0
Born to run blijf ik z'n beste nummer vinden.

avatar van Sundance
korenbloem schreef:
zonder enige twijfel een 5.

meer worden wil ik er niet vuil aanmaken, iemand die dit album nog niet kent, luisteren, luisteren en nog een luisteren tot dit ongeveer het mooiste is wat je hebt gehoord.

The boss.


Zal ik maar es doen dan....

EVANSHEWSON
korenbloem schreef:
zonder enige twijfel een 5.

meer worden wil ik er niet vuil aanmaken, iemand die dit album nog niet kent, luisteren, luisteren en nog een luisteren tot dit ongeveer het mooiste is wat je hebt gehoord.

The boss.


Korenbloem sprak en had groot gelijk!

Born to Run is hemels mooi en de titelsong is de beste rocksong
ever, neem het van me aan.

(en korenbloem neem eens een avatar met een mooiere tronie, màn wat heeft die man van je avatar een rotkop hihi !!)

The Boss for President. En gooi die Bush in the jail !!

avatar van korenbloem
4,5
^^^^^

Juist mijn rede waarom deze meneer in mijn avatar mag.

Ben al wel blij dat je niet dacht dat ik het zelf ben.....

avatar van ErikM
4,5
Verhoogd naar 4,5*, zit nu aan het eind van Jungleland, geweldig!

avatar van Poeha
2,0
avdj schreef:
Begrijp me niet verkeerd. Het pakt me gewoon niet. Ik zeg nergens dat ik Springsteen een prutser vind. Maar wat zijn zijn kwaliteiten precies naast de teksten? Neil Young is ook geen wereldzanger maar zijn songs weten me gewoon meer te boeien. Dit album krijgt nog een aantal luisterbeurten hoor, wees gerust.


Ik ben het helaas met avdj hier eens.
Ik ben een absoluut fan van The Boss maar dit album wil maar niet tot mij doordringen.
De tracks Born To Run (gewoon goed), Thunder Road (prima song) en Jungleland (mooi 2e gedeelte) springen er ook voor mij wel uit, maar met de overige songs kan ik niets.

2* (helaas, helaas)

avatar van fish
5,0
Maar wat is Backstreets toch goed! En de het deel dat zegt:
Remember all the movies, Terry
We'd go see
Trying to learn how to walk like the heroes
We thought we had to be
And after all this time
To find we're just like all the rest

Is toch niet minder dan prachtig?
Hij verliest meer dan aleen Terry, zijn liefde; hij verliest een vriendschap die nooit meer in dezelfde vorm terug gevonden kan worden. Hij verliest zijn jeugd...

Op dezelfde eenzame hoogte als No Surrender.

avatar van LittleBox
5,0
fish schreef:
Hij verliest zijn jeugd...

En dan te bedenken dat hij 25 was toen hij dat schreef....

avatar van Deranged
Heerlijke plaat. Verhoogd van 4 naar 5.

bladwijzer
Een 24 jarige Bruce Springsteen had het idee om de beste Rock plaat ooit te maken, en dat lukte hem aardig. Elke nummer bregn hij vol passie maar het wordt niet te. Bruce is een geweldig tekst schrijver en heeft de gave om numers te schrijven over zijn leven die personnlijk zijn, maar ook niet te persoonlijk zodat luisteraars zich herken in dit album. Ook is Bruce een goed muziek schrijver, hij scrijft eerst de muziek en daarna de tekst iets wat mij moeilijk lijkt, het is volgens mij simpelere om muziek bij teksts te zetten, maar misschien is dit alleen weggelegt voor grote artiesten. Ook de E-Street Band moet ik credits geven wat een geweldige band. Dit is echt een klassieker.

Gekkenhuis
Een aardig album. Het ongepolijste spreekt me absoluut aan in de muziek van Bruce Springsteen, helaas kan hij soms iets te ver uit zijn slof schieten met wat schreeuwtjes wat me soms lichtelijk irriteert.

Het zijn allemaal wel aardige nummers, maar op Tenth Avenue Freeze Out en Thunder Road na, vind ik geen absolute toppers terug op dit album.

3.5*

avatar van Coentje
5,0
2 van de 8? Vind ik best een hoog gemiddelde qua toppers.

Maar wat dacht je van Backstreets, Born To Run?

Als je de eerder genoemde echt top vind, vind je deze ook top, dat kan bijna niet anders.

avatar van Twinpeaks
5,0
Oef ! Born to Run.Gevonden in de platenkast van mijn vader ooit.En beluisterd met de woorden van mijn vader in mijn achterhoofd.Jongen? Weet waar je aan begint!!.En ik maar denken dat hij dat op een slechte manier bedoelde.De l.p. heeft ie nooit meer teruggezien,maar dat heb ik gecompenseerd door hem de special edition te geven,een aantal jaren later.Alles aan deze plaat klopt.Het mooie van Born to Run vind ik dat hij totaal niet tijdsgebonden lijkt.Hij zou bij wijze van spreken in 2005 gemaakt kunnen zijn.Dat is de grote kracht van dit album.Alle songs zijn goed,maar Backstreets en Jungleland springen er hier uit.Backstreets werd overigens laatst in het OOR gekozen als nummer 1 van de beste 50 Springsteen songs(voor wat dat waard is overigens)en Jungleland lijkt een soort mini opera/musical/rock anthem/weet ik veel wat.Machtig mooi in ieder geval en een dikke 5 sterren.

avatar van LucM
5,0
Het album waarmee Bruce Springsteen in de VS doorbrak, en terecht, hier staan 8 juweeltjes van songs op waaronder "Born to Run", zijn beste nummer volgens mij.
The Boss forever!

beaster1256
een meesterwerk als een kopstoot , dat zegt genoeg , en anders :
i want to die wendy with you on the streets in an everlasting kiss

avatar van liamc
5,0
Mooiste plaat ooit gemaakt , door de beste live muzikant ever (voor mij dan)!!! Wat is deze man een held zeg, niets dan lof!
Thunder road....hoe mooi kan een plaat beginnen?!?! De live versie is nog vele malen mooier. Dit wordt nooit meer overtroffen...

Ik heb wel eens ergens gelezen dan Spingsteen de tekst van Born to run 193 heeft aangepast omdat het perfect moest zijn/klinken...moet je nagaan wat een bezieling....ongeloofelijk!

MEESTERWERK!

avatar van xrockerx
thunder road...mijn favoriete bruce nr ooit!!!!

van de zomer deze god voor de 3e keer aanschouwen

avatar van ArthurDZ
5,0
overmorgen ga ik hem zien in antwerpen, ik kan bijna niet wachten! deze plaat is schitterend, maar persoonlijk vind ik darkness on the edge of town toch iets beter.

2,0
avdj schreef:
Begrijp me niet verkeerd. Het pakt me gewoon niet. Ik zeg nergens dat ik Springsteen een prutser vind. Maar wat zijn zijn kwaliteiten precies naast de teksten?


Dat heb ik ook nooit precies begrepen. Ik heb altijd het gevoel gehad dat BS heel geschikt was voor oudere jongeren die zich willen verbeelden ruig te doen.
Maar goed, BS heeft Spirits in the Night en Blinded by the Light op zijn naam staan. Daarom vermoed ik dat hij beter vaste componist van de Earth Band had kunnen worden.

avatar van cosmic kid
5,0
cosmic kid (moderator)
>Ik heb altijd het gevoel gehad dat BS heel geschikt was voor oudere jongeren die zich willen verbeelden ruig te doen.

Want?

avatar van Marty McFly
5,0
M.Nieuweboer schreef:
Ik heb altijd het gevoel gehad dat BS heel geschikt was voor oudere jongeren die zich willen verbeelden ruig te doen.


Je bedoelt zoals Status Quo?

avatar van ArthurDZ
5,0
wat is thunder road toch een prachtig nummer

4,5
Tenth Avenue Freeze-Out vind ik een geweldig nummer, de rest vind ik wel aardig maar niet echt bijzonder, raakt me op de een of andere manier niet echt

avatar van frankieman
5,0
Wat mij betreft Bruce beste, Jungleland is mijn favoriete Springsteen song en ook Thunder Road, Backstreets, Meeting Across the River en natuurlijk de song die voor mij de beste rocksong allertijden is omdat hij op een geniale manier de essentie van Rock and Roll weet te vangen: Born to Run zijn toppers.

In mijn ogen één van de beste platen ooit gemaakt.
5*

stuart
Het raak mij ook niet echt, afgezien van het titelnummer. Toen ik dit voor het eerst hoorde (jaren geleden) viel het mij tegen na wat ik er van andere mensen van gehoord had. Dan vind ik bijv. Bat out of Hell, wat qua '' bombastische" sound/teksten er wel wat van heeft, een stuk intenser én mooier, maar dat heeft natuurlijk ook met je persoonlijke smaak/beleving te maken.(Born to Run is overigens op zich wél een goed album m.i.)

avatar van frankieman
5,0
Ik snap de vergelijking tussen BooH en BtR niet echt :S

BooH noem ik trouwens altijd Draak out of Hell, omdat ik dat album zo'n draak vind

stuart
Ik vind ook niet alles mooi van BOOH ,maar in het geheel meer dan die paar nummers van Born to Run(gewoon smaakverschil). Wat betreft de overeenkomst , dat zit 'm vooral in het melodramatische (BOOH is dan nog de overtreffende trap hierin).

avatar van cosmic kid
5,0
cosmic kid (moderator)
Al of niet toevallig hebben enkele leden van de E-Street Band een groot aandeel aan BOOH, dat voor mij toch net "over the top" is.

Dit in tegenstelling tot deze cd waar 2 van mijn favoriete nummers aller tijden op staan: Thunder Road en Jungleland.

Overigens kende ik eerst alleen de uitvoeringen die op de live-box staan van deze cd. Eerlijk gezegd viel de eerste keer deze cd luisteren me dus behoorlijk tegen. Wat een verschil in passie, in energie, in productie. Alleen Jungleland kon me in het begin bekoren. In de loop der tijd is het wel goed gekomen tussen deze cd en mij, maar beste mensen: Bruce moet eigenlijk live gehoord/ervaren worden. De studioversies zijn meestal slappe aftreksels van de live-uitvoeringen.

Gezegd moet ook nog worden dat ik de live uitvoering van Born to run zoals die op de livebox te vinden is, veruit het beste (rock 'n roll-)nummer ooit vind.

Gast
geplaatst: vandaag om 22:35 uur

geplaatst: vandaag om 22:35 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.