MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Sting - The Last Ship (2013)

mijn stem
2,94 (50)
50 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Pop
Label: A&M

  1. The Last Ship (3:50)
  2. Dead Man's Boots (3:29)
  3. And Yet (3:52)
  4. August Winds (3:17)
  5. Language of Birds (3:30)
  6. Practical Arrangement (3:19)
  7. The Night the Pugilist Learned How to Dance (4:13)
  8. Ballad of the Great Eastern (5:14)
  9. What Have We Got? (3:34)

    met Jimmy Nail

  10. I Love Her but She Loves Someone Else (3:41)
  11. So to Speak (4:06)

    met Becky Unthank

  12. The Last Ship [Reprise] (3:19)
  13. Shipyard * (6:00)

    met Jimmy Nail, Brian Johnson en Jo Lawry

  14. It's Not the Same Moon * (2:54)
  15. Hadaway * (3:18)
  16. Sky Hooks and Tartan Paint * (3:33)

    met Brian Johnson

  17. Show Some Respect * (4:48)
toon 5 bonustracks
totale tijdsduur: 45:24 (1:05:57)
zoeken in:
avatar van Mjuman
Tony schreef:
(quote)

O ja joh,


Vort, gekke meid, ga terug naar je keuken aardappels schillen

avatar
2,0
Twinpeaks schreef:
Ik ga een puntje omhoog.Heb hem nu een tijdje in de rotatie en hij groeit wel wat.Het is nog niet super,maar het ergeren heeft plaats gemaakt voor berusting. Aardig voor de zondagochtend .


Tsjonge...man ik heb het uitgezet, want ik kon er niet doorheen komen. Gelukkig smaken verschillen

avatar van Broem
2,0
Sting heeft schipbreuk geleden met zijn "THE Last Ship" Om te janken zo slecht.

avatar van Mjuman
Broem schreef:
Sting heeft schipbreuk geleden met zijn "THE Last Ship" Om te janken zo slecht.


In dat geval is er nog hoop, want die Dhafed Youssef die je me aanraadde, is - alhoewel klanktechnisch gezien fraai - muzikaal een tegenvaller, op enekel uitzonderingen na

Deze moet ik eens zien te vinden.

avatar van Broem
2,0
En die uitzonderingen bevestigen de regel. Niets zo subjectief als smaak. Idd mag Sting maken wat ie wil. Ik (nadruk op ik) vind dit echt teleurstellend. Zelfde gevoel als ik bij de nieuwe Mike Oldfield heb. Verwachtingen te hoog gespannen wellicht. Dhafer Youssef is voor de echte fijnproever Mjuman. Doe je best. Wereldplaat (in meerdere opzichten)

avatar van Twinpeaks
3,0
@Tony en Neal Peart.Niets is zo veranderlijk als de mens.Na wat intensiever luisteren,hoor ik wat meer hoogtepunten dan dieptepunten op deze plaat.Het zal nog geen favoriet van me worden,maar ik vind het beter als toen ik hem de eerste maand in het bezit had.Het heeft wat tijd nodig gehad om te bezinken blijkbaar.Het zal niet de geschiedenis in gaan als memorabel album van Sting maar binnen zijn oeuvre is het toch zeker een plaat die een voldoende krijgt.In mijn beleving dan.

avatar van Von Helsing
1,5
Sting is pas 62 maar hij maakt al 25 jaar muziek van een bejaarde. Wat een ongelooflijk saai album is "The Last Ship" geworden. Het eerste nummer gaat nog wel maar daarna wordt het al vrij snel lastig om wakker te blijven en gaat zijn stem al irriteren halverwege het tweede nummer. Slechts de gastbijdrage van AC/DC's Brian Johnson op 'Shy Hooks and Tartan Paint" en het titelnummer zijn goed te noemen, de rest is in feite pure bagger. "Dredging" was als titel toepasselijker geweest.

avatar van musician
3,5
Jammer, ik ben het hier dan niet met je eens. Het is wat rustigere muziek met wat stevigere momenten en bagger is het zeker niet.

Tja, het is maar net waar je het tegenover zet maar ook slaapverwekkend is wat mij betreft niet van toepassing. Heb je het meerdere keren beluisterd?

avatar
2,0
Von Helsing schreef:
Sting is pas 62 maar hij maakt al 25 jaar muziek van een bejaarde. Wat een ongelooflijk saai album is "The Last Ship" geworden. Het eerste nummer gaat nog wel maar daarna wordt het al vrij snel lastig om wakker te blijven en gaat zijn stem al irriteren halverwege het tweede nummer. Slechts de gastbijdrage van AC/DC's Brian Johnson op 'Shy Hooks and Tartan Paint" en het titelnummer zijn goed te noemen, de rest is in feite pure bagger. "Dredging" was als titel toepasselijker geweest.


100% juiste constatering

avatar van Leptop
Hoewel ik 32 stemmers nog niet representatief vind, is het gemiddelde van ongeveer 2,80 wel weer veelzeggend. Sting is Sting, die interesseert zich meestal niet zo voor de mening van anderen dus die doet gewoon waar die zelf zin in heeft. Wat wij er ook van vinden. Ik ga deze iig niet kopen.

avatar van musician
3,5
Ik zou mijn koop- en/of luistergedrag niet laten afhangen van de mening van anderen, is iets dat ik in zijn algemeenheid ten zeerste adviseer.

Iets is pas voor jezelf goed of slecht, als je zelf geconstateerd hebt dat je een album goed of slecht vind. Je hebt geen gemiddelde smaak maar een eigen smaak. Dat is ook hetgene waar je dan hier wat over kunt schrijven.

Ik vreesde ook het ergste, maar vind het uiteindelijk nogal meevallen. Dat kan alleen maar, als je het album zelf hebt gehoord. Wie weet, heeft hij met zijn gekozen teksten en muziek juist een favoriet thema bij je aangeboord.

avatar van iggy
musician schreef:

Iets is pas voor jezelf goed of slecht, als je zelf geconstateerd hebt dat je een album goed of slecht vind. Je hebt geen gemiddelde smaak maar een eigen smaak.


Dat is absoluut waar ja.
Maar Sting heeft me nu al zovaak teleurgesteld dat ik geen enkele behoefte meer voel om deze plaat van hem te kopen. En dat komt ook een beetje (geef ik toe) door al deze negatieve berichtjes. Ik verwacht op de een of ander manier ook niks meer van Sting. I lost my faith in Sting.

avatar van musician
3,5
Jawel, maar aan de andere kant worden er negatieve berichten over dit specifieke album gesuggereerd door mensen die het album nog niet hebben gehoord, terwijl dat misschien helemaal niet eens van toepassing is.

Het is heel bijzonder, dat mensen een oordeel gaan geven over albums die ze eigenlijk nog moeten beluisteren.

Het delen van muzikale ervaringen hoort thuis bij het album waar je de ervaringen hebt opgedaan. Anders ga je een selffulfilling prophecy in het leven roepen bij elk album wat er ooit nog gaat volgen van een bepaalde artiest en dat lijkt mij op deze site een hellend vlak.

avatar van Leptop
Ligt eraan hoe je het benadert. Het is wel een risico, dat is zeker. In mijn geval kan ik het album niet beoordelen op basis van wat ik heb gehoord, want ik heb het niet gehoord. Ik kan enkel zeggen dat de meningen over dit album gemiddeld negatief zijn en dat ik mijn geld daarom liever aan albums uitgeef waar ik meer door getriggerd wordt. Daarin helpt MuMe mij overigens uitstekend: ik heb reeds vele albums ontdekt dankzij goede beoordelingen of een goed verhaal bij een album.

Wellicht verandert dit nog eens als ik een streamer heb, want dan kom je makkelijker in aanraking met nieuwe albums. Zover is het nog niet, ik luister nog ouderwets 2.0 met een geïntegreerde versterker en cd-speler.

avatar van musician
3,5
Of gewoon even kijken op Youtube. "The last Ship full album" en voila.
Dan heb je het gehoord en kun je je mening geven. Dan weet je in ieder geval waar het over gaat.

Je moet natuurlijk wel een beetje goede boxjes hebben aangesloten aan je computer.

avatar van meneer
Toch.. Zo dood is hij nog niet hoor...

Is er nog hoop voor Sting ?

avatar van Leptop
Heerlijke uitvoering.

avatar van bawimeko
2,5
meneer schreef:
Toch.. Zo dood is hij nog niet hoor...

Is er nog hoop voor Sting ?


Ik vermoed dat Sting een producer nodig heeft die hem 'ns achter de vodden gaat zitten zoals Lady Gaga het hier deed. Het is tijd voor een pop/rock-album met wat meer pit!

avatar
3,0
Ik heb hem gisteren van mijn echtgenote gekregen en pas 1x beluisterd. Eerste indruk: geen klassieker in het Sting oeuvre met de aantekening dat de laatste paar albums voor mij onbekend zijn (allles na ..Tales). Wel heel sfeervol waarbij ik de tijd moet nemen om te wennen aan zijn stemgeluid anno 2014. Het is idd geen Soul Cages die nog altijd huizenhoog favoriet is. Ik kom hier nog wel op terug, voorlopig zeg ik 3.

avatar van lennon
1,5
De musical sterft ook een vroegtijdig einde: klik ondanks het feit dat Sting persoonlijk zijn opwachting maakte een paar weken terug..

De man moet zich maar bezig gaan houden met het schrijven van goede liedjes, zal hij zich dit ook beseffen nu?

avatar van bikkel2
Misschien weer eens gaan proberen met Copeland en Summers.
Gewoon een lekker no- nonses Police album maken.
Blijft iedereen weer eens wakker tenminste.
Sting is wel heel erg saai geworden hoor...... mijn hemel.

avatar van luigifort
Wist niet eens dat deze bestond..heeft Sting het zinkende schip verlaten? . De man heeft wel mooi werk gemaakt overigens..

avatar van bikkel2
Zeker, maar de ouderdom lijkt in artistiek opzicht wat sneller toegeslagen te hebben dan verwacht.
Sting is echt liftmuziek gaan maken en dat is niet van vandaag.

avatar van luigifort
Hm jammer..zal ook eens luisteren..na Tales ken ik alleen de singles van de opvolger verder niks..maar dat was al n beetje zwijmelen..

avatar van lennon
1,5
luigifort schreef:
Hm jammer..zal ook eens luisteren..na Tales ken ik alleen de singles van de opvolger verder niks..maar dat was al n beetje zwijmelen..


Ik zou t niet doen. Je bent precies op tijd gestopt.


avatar van rkdev
3,5
lennon schreef:
De musical sterft ook een vroegtijdig einde: klik ondanks het feit dat Sting persoonlijk zijn opwachting maakte een paar weken terug.
Zonde van de musical, het had een beter lot verdiend, zoals de TV-special liet zien. In tegenstelling tot velen hier vind ik dit namelijk een erg mooie plaat. Heb 'm zojuist nog eens gedraaid om te bevestigen dat ik het toch echt goed had gehoord . Maar ja hoor, het is gewoon een album met mooie liedjes die allemaal in het thema passen. Maar goed, daar heb ik al enkele posts aan gewijd.

En nee, het is geen (compleet) popalbum zoals zijn meesterlijke eerste 4 soloplaten, en het is al helemaal niet te vergelijken met The Police. Maar een mooie beschouwende plaat van een man op een bepaalde leeftijd die met weemoed terugkijkt op zijn jeugd. En de meest 'aparte' nummers (meer gericht op de musical) staan juist op CD2 van de special edition.

lennon schreef:
De man moet zich maar bezig gaan houden met het schrijven van goede liedjes, zal hij zich dit ook beseffen nu?
Een goed liedje hoeft natuurlijk niet altijd in het standaard popmuziek-stramien te passen...
Maar goed, zoals velen hoop ik ook wel dat Sting met zijn volgende plaat een heerlijke poprock plaat maakt als goed vervolg op Ten Summoner's Tales. Ik ben ervan overtuigd dat hij dat nog moet kunnen. Maar tot die tijd vind ik dit na enkele zwakkere platen weer een stap in de goede richting.

avatar van lennon
1,5
rkdev schreef:

Maar goed, zoals velen hoop ik ook wel dat Sting met zijn volgende plaat een heerlijke poprock plaat maakt als goed vervolg op Ten Summoner's Tales. Ik ben ervan overtuigd dat hij dat nog moet kunnen. Maar tot die tijd vind ik dit na enkele zwakkere platen weer een stap in de goede richting.


Hij heeft al te veel slappe hap gemaakt om mij nog hoop te geven dat het ooit nog goed komt. En de heren van de Police willen wel, maar Sting niet (beetje zelfde verhaal als met Zep, alleen heeft Plant het echt niet nodig muzikaal gezien, en Sting wel)

avatar van rkdev
3,5
lennon schreef:
En de heren van de Police willen wel, maar Sting niet
Ik hoop ook dat The Police het laat bij hun geweldige huidige nalatenschap, plus de reunietour (waar ik ze gelukkig nog heb kunnen zien optreden). Een nieuw album kan bij voorbaat alleen maar uitlopen op een deceptie gezien de hoge verwachtingen. Sting en Stewart zijn ondertussen 60-ers, en is Andy zelfs al een 70-er. Het enthousiasme en de energie van toen ze 30 waren kun je niet meer terughalen. En daar lag nou net hun kracht.

(en buiten dat kunnen die mannen nooit zo lang samen in een studio doorbrengen dat ze een heel album opgenomen te krijgen )

avatar van lennon
1,5
Ja, daar zit ook wel wat in.. Maar solo is Sting net zo ingekakt zoals jij dat nu beschrijft bij een eventuele Police reunie in de studio. Het was overigens wel de bedoeling om eea op te nemen tijdens die reunie toer.. maar ook dat duurde maar kort. Net als in 1986 toen De do do do en Don't stand so close to me opnieuw werden opgenomen.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 22:40 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 22:40 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.