MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Frankie Goes to Hollywood - Liverpool (1986)

mijn stem
3,25 (124)
124 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Pop
Label: ZTT

  1. Warriors of the Wasteland (4:54)
  2. Rage Hard (5:07)
  3. Kill the Pain (6:16)
  4. Maximum Joy (5:29)
  5. Watching the Wildlife (4:19)
  6. Lunar Bay (5:41)
  7. For Heaven's Sake (4:30)
  8. Is Anybody Out There? (7:27)
  9. The Waves * (2:44)
  10. "Pamela" * (0:22)
  11. Suffragette City * (3:34)
  12. Roadhouse Blues * (4:05)
  13. [I Can't Get No) Satisfaction (Monitor Mix / Sarm Sessions / May 1986 / Voiceless] * (4:50)
  14. (Don't Lose What's Left) of Your Little Mind * (6:14)
  15. Rage Hard (Voiceless) * (5:06)
  16. Rage Hard [Montreux Mix] * (5:34)
  17. Warriors of the Wasteland [Montreux Mix] * (3:19)
  18. Warriors Cassetted * (19:57)
  19. Wildlife Cassetted * (24:25)
  20. Our Silver Turns to Gold [Monitor Mix / Ibiza Sessions / May 1985] * (3:43)
  21. Delirious [Monitor Mix / Ibiza Sessions / October 1985] * (3:12)
  22. "Stan" * (0:41)
  23. For Heaven's Sake [Monitor Mix / Wisseloord Sessions / March 1986] * (7:54)
toon 15 bonustracks
totale tijdsduur: 43:43 (2:19:23)
zoeken in:
avatar
5,0
Tweede en helaas gelijk de laatste plaat van Frankie. Misschien waren de verwachtingen té hoog gespannen na WTPD. Deze plaat verkocht bijlange niet zoveel als hun debut (dubbel) lp.
Desondanks is dit een juweel van een plaat. Eeuwig zonde dat de band hierna uit elkaar is gegaan.

avatar van VanDeGriend
4,0
Waarom geef je dan maar 2 sterren voor WTTPD ??

avatar van ChrisX
Imajica schreef:

Eeuwig zonde dat de band hierna uit elkaar is gegaan.


Je gaat er daarbij van uit dat er zoiets als een band was? Het is toch behoorlijk bekend dat ze op dat debuut niet zo gek veel zelf hebben gespeeld maar dat zo'n beetje de halve Londonse sessie-muzikanten kring daar op speelt incl. leden van the Art Of Noise, Steve Howe etc.

Op dit album doen ze denk ik wel behoorlijk wat meer maar daar word het dus niet beter van.

Overigens kan ik me nog herinneren dat ik op MTV of Superchannel toendertijd een nieuwsitem heb gezien met de drummer en de gitarist van FGTH over nieuwe muziek die ze aan het maken waren. Lieten ze nog een stukje van horen en zien toen en dat klonk best wel interessant: soort donkere new-wave achtige symfo staat me bij. Wat zou daar mee gebeurd zijn?

avatar van starbright boy
Overigens is ook deze 80's band weer bij elkaar en op tournee. Wel met een andere zanger.

avatar van monique
5,0
sterk album,en net zo goed als zijn voorganger(welcome to the pleasuredome) inderdaad jammer dat de band na dit album uit elkaar is gegaan

avatar
thebyrds69
Een goede plaat met af en toe goede nummers als bijv. For Heaven's Sake. Maar ik blijf toch wel trouw aan de eerste plaat Welcome To The Pleasuredome.

Desalniettemin 4,0*

avatar van Crush
2,5
ChrisX schreef:
Je gaat er daarbij van uit dat er zoiets als een band was? Het is toch behoorlijk bekend dat ze op dat debuut niet zo gek veel zelf hebben gespeeld maar dat zo'n beetje de halve Londonse sessie-muzikanten kring daar op speelt incl. leden van the Art Of Noise, Steve Howe etc.


Valt mee. Steve Howe staat ook gewoon op de hoes vermeld en speelde alleen op de titeltrack. Net zoals hij dat deed bij Queen's 'Innuendo' jaren later.
Verder is er een behoorlijk grote rol voor toetsenist Andy Richards, maar de heren Nash, O'Toole en Gill spelen veel gewoon zelf.
(Dan heb ik het even over het debuutalbum, op 'Liverpool' was er sprake van minder gastmusici, doch was Richards hier ook van de partij, de band had immers officieel zelf geen toetsenist)

ChrisX schreef:
Overigens kan ik me nog herinneren dat ik op MTV of Superchannel toendertijd een nieuwsitem heb gezien met de drummer en de gitarist van FGTH over nieuwe muziek die ze aan het maken waren. Lieten ze nog een stukje van horen en zien toen en dat klonk best wel interessant: soort donkere new-wave achtige symfo staat me bij. Wat zou daar mee gebeurd zijn?


Ik weet dat een aantal ex-FGTH leden hebben gewerkt met zanger Dave Haris (Fashion, Zee), maar daar is verder niets uit voortgekomen.

Ik vind 'Liverpool' wat minder dan het debuut, maar enkele nummers van dit album ook best aardig, met als hoogtepunt 'Warriors of the wasteland' (dat in een naar mijn smaak veel mindere versie op single verscheen)

avatar van deric raven
3,5
Rage Hard werd alseerste single uit gebracht. Geweldige clip, veel belovende remix. Dus zou dit album ook goed worden.
Viel me uiteindelijk toch wel tegen. Warriors of the Wasteland klinkt wel prima, maar nummers van het nivo Relax, Welcome To The Pleasuredome, The Power Of Love en Two Tribes ontbreken hier.

avatar van lennon
3,5
Stuk minder dan zijn voorganger, maar nog steeds wel ok

avatar van vigil
4,0
Het is ook niet niets om een vervolg album uit te brengen na zo'n verpletterende debuutplaat met maar liefst 3 dikke vette nummer 1 hits in de UK. Dit album is dan minder maar absoluut niet slecht. Rage Hard, Watching The Wildlife zijn van dezelfde kwaliteit als Welcome To.. Verder prima nummers waarvan ik Maximum Joy de minste vind. Is Anybody Out There? is de ballade van het album en is best mooi maar als je het vergelijkt met The Power Of Love dan komt het toch punten te kort.

WTPD heb ik op 4,5 staan en deze op 4.

avatar van barrett
2,5
Ben deze plaat weer eens gaan beluisteren, na het lezen van deze discussie. Persoonlijk ken ik de vorige plaat eigenlijk helemaal niet maar heb ik deze wel in mijn collectie.

Wat onmiddelijk opviel is de stem van de zanger, die duidelijk heeft zitten lonken naar het stemgeluid van david bowie, wat uiteindelijk geen slechte keuze is. Ik vind het begin van dit album redelijk bombastisch met Wariors of the Wasteland en daarna Rage Hard.

Verder vind ik Watching the Wildlife een pareltje. Zal deze plaat zeker nog enkele keren beluisteren alvorens ik mij er een definitief oordeel zal over vellen.

avatar van vigil
4,0
Tja ietwat bombastisch was het wel

Maar je praat er over alsof het een onbekend bandje was maar dat was zeker niet het geval.

avatar van Castle
4,0
Mooie opvolger.
Een opvloger maken van een goed debuut is moeilijk te evenaren, FGTH heeft dit goed gesnapt en is ook bijna gelukt.

avatar van barrett
2,5
vigil schreef:
Tja ietwat bombastisch was het wel

Maar je praat er over alsof het een onbekend bandje was maar dat was zeker niet het geval.


Het was inderdaad zeker geen onbekend bandje, maar voor mij was het tot voor kort wel onbekend.

avatar van barrett
2,5
Maar daarom nu zeker niet onbemind eignlijk

avatar van vigil
4,0
barrett schreef:
Maar daarom nu zeker niet onbemind eignlijk


mooi

avatar van Snakeskin
1,5
"warriors of the wasteland" vandaar dat alles als los zand aan elkaar hangt. Troep.

avatar van Janz
3,5
Castle schreef:
Mooie opvolger.
Een opvloger maken van een goed debuut is moeilijk te evenaren, FGTH heeft dit goed gesnapt en is ook bijna gelukt.


Mee eens. Het gebodene is dik in orde. Liverpool is vooral een stuk compacter dan Pleasure Dome en dat vind ik een pre.

avatar van deric raven
3,5
Daar ben ik het wel mee eens.
Maar op Pleasure Dome staan wel 4 geweldige singles.

avatar van deric raven
3,5
Vrijdagavond ergens in 1986.

Extra snel na schooltijd een TDK-SA 90 cassettebandje gekocht.
Vandaag zou het gaan gebeuren.
Vorige keer werd het al bekend gemaakt.
Hilversum 3 had de primeur.
De tape met een balpen al tot het begin van de zwarte gedeelte gespoeld.
2x gecheckt of hij niet verkeerd om zat.
Dan was alles voor niks.
Er werd verzekerd dat er niet doorheen gepraat werd.
Hij zou zo' n 10 minuten duren.
Om precies kwart over acht zou het moment plaats vinden.
Een hele week naar uit gekeken.
Pauze + Rec.
Het Pauze knopje werd los gelaten.
Frankie Goes To Hollywood - Rage Hard (Young Persons Guide To The 12 inch).
Tijd voor een sigaretje, en ontspannen maar.

De verwachtingen waren hoog naar hun eerste album.
Verwacht werd dat het succes zou aanhouden.
Misschien zelfs overtreffen.
Ik had geen besef van de druk die deze jongens op hun schouders voelden.
Voor mij voelde het als een logische volgende stap.
Alles wat ze aanraakten werd immers goud.

Liverpool werd pootje gehaakt.
Een verloren thuiswedstrijd.
Kampioenschap verspeeld.
Trainer Trevor Horn maakte een inschattingsfout.
Europa was er niet klaar voor.
Zelfs hun aanzien bij het thuisfront wankelde.
De ondergang van een hechte club.
Het veld kaal gespeeld.
Einde der krijgers van de woestijn.
Sterspelers verkocht.
Frankie vertrok naar Hollywood.
Maar kwam daar ook niet meer aan de bak.

En toch blijf ik verlangen die bewuste vrijdagavond.

avatar van Castle
4,0
Met weemoed komen na dit verhaal van deric raven, gevoelens terug... Balpennen, TDK, en in mijn gevoel de naald, Akai platenspeler en van het zwarte hebbeding die een vriend net gekocht had...

avatar van lennon
3,5
Toch was de aankondiging van Liverpool met de single "rage hard" echt geen slechte.. want ik vind (nog steeds) rage hard een heel lekkere plaat, maar die zet je wel een beetje op het verkeerde been wat het album betreft.

De 12 inch blijft geniaal!

avatar van deric raven
3,5
Dat vind ik ook.
Het grote geluid was er wel.
Echter, de rest van het album bleef achter.

avatar van aERodynamIC
3,5
Castle schreef:
Akai platenspeler en het zwarte hebbeding

Zeer herkenbaar Ik had Welcome to the Pleasuredome op inderdaad zo'n TDK Cassettebandje staan, maar Liverpool kocht ik wel van mijn vakantiebaantjesgeld.
Ongelooflijk hoe de muziekbeleving is veranderd in de loop der jaren.....

avatar van deric raven
3,5
Je hoopte dan ook dat een album niet langer dan 45 minuten duurde, dan konden er twee op een bandje.
Ik heb ze helaas een aantal jaar geleden weg gegooit.
Heb nog steeds ergens een cassetterecorder staan.

avatar van Castle
4,0
aERodynamIC schreef:
(quote)

Ongelooflijk hoe de muziekbeleving is veranderd in de loop der jaren.....


Ik ben toch blij dit stuk van muziekbeleving te hebben meegemaakt...

Liverpool, inderdaad later op vinyl gekocht en paar jaar geleden op het zilveren schijfje

avatar van dvdschaaf
3,5
deric raven schreef:
Dat vind ik ook.
Het grote geluid was er wel.
Echter, de rest van het album bleef achter.


Mooi sfeerbeeld gecreeërd deric!! Heel herkenbaar.
Ik kocht altijd de LP om hem direct daarna op cassette te zetten, om het vinyl te sparen...

Trouwens met de bovenstaande tekst ben ik het niet helemaal eens. Rage Hard wordt als goed beschouwd en is het ook, maar Warriors of the Wasteland is misschien wel mijn favoriete FgtH-nummer... De rest van het album is ook niet slecht

avatar
Boets11
Rage Hard (Young Persons Guide To The 12 inch). deze geweldige track vinden we terug op de verzamel CD RELOAD

avatar van west
4,0
Ik heb me verder verdiept in de 12 inches van Frankie en als je op de CD "Twelve Inches" 4 nieuwe mixen vervangt door 3 originele mixen van het album "Reload" + the Power of Love 12" Mix toevoegt van de deluxe re-release van "Welcome To The Pleasuredome", dan heb je een geweldige dubbel cd met veel originele 12 Inch mixen. En ja: natuurlijk ook die prachtige Young Persons Guide To The 12 inch van Rage Hard. Zie ook mijn toelichting bij Twelve Inches:

Frankie Goes to Hollywood - Twelve Inches (2001)

avatar van vigil
4,0
hierbij de extra tracks op de binnenkort te verschijnen deluxe versie van Liverpool:

The Waves
"Pamela"
Pocket Vibrator
Suffragette City
Roadhouse Blues
(I Can't Get No) Satisfaction
(Don't Lose What's Left) Of Your Little Mind
Rage Hard (Voiceless)
Rage Hard (Montreux Mix)
Warriors Of The Wasteland (Montreux Mix)
Warriors Cassetted (Featuring Highlights From Both The 7" And 12" Single, Warriors Of The Wasteland, The Twelve Wild Disciples Mix And A Phenomenon Of Megabytes)
Drum Loop (Monitor Mix / Wisseloord Sessions / November 1985)
F*** Off (Monitor Mix / Wisseloord Sessions / November 1985)
Wildlife Cassetted (Featuring Orchestra Wildlife, Watching The Wildlife (Hotter), The Waves, Bit 1, Bit 2 And The Frankie Condom Mix (For A Wilder Time)
Our Silver Turns To Gold (Monitor Mix / Ibiza Sessions / May 1985)
Delirious (Monitor Mix / Ibiza Sessions / May 1985)
"Stan"
For Heaven's Sake (Monitor Mix / Wisseloord Sessions / March 1986)

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 05:38 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 05:38 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.