MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Appa - Straatfilosoof (2007)

mijn stem
3,34 (100)
100 stemmen

Nederland
Hip-Hop
Label: Top Notch

  1. Straatfilosoof (4:10)
  2. Gastarbeider (4:14)
  3. Armoede (4:29)
  4. Kijk door Mijn Ogen (4:11)

    met Mr. Probz

  5. Mijn Verhaal (3:53)
  6. Straatrat Naar Zakenman (3:32)

    met Neenah

  7. Bekentenis (3:23)

    met Sanguita

  8. Definitie van een Bradda (4:00)
  9. Weet Wie Je Groet (3:38)

    met Laurrhie Brouns

  10. Allerbeste Vriend (4:18)

    met Neenah

  11. Beste Mr. Balkenende (4:24)
  12. Ik Weerleg M'n Ziel (4:14)

    met Omar Soulay

  13. Al Mu'alim (1:34)

    met Neenah

  14. Zoekende (4:33)
  15. Revolutionair (3:56)
  16. Mijn Filosofie (3:44)
totale tijdsduur: 1:02:13
zoeken in:
avatar van MJ_DA_MAN
En dan geeft ie Chris Brown een 4,5? Dat noem ik pas vreemd en vooral opmerkelijk.

avatar
Garben_B
Rhythm & Poetry schreef:
Appa, een rapper die in potentie heel goed is, hij heeft veel te melden en heeft een redelijke flow. 1:02:13 besteden aan negatieviteit is echter te veel.

Hier sluit ik me bij aan.

avatar
5,0
hii besteed veel tij aan negatieviteid omdat de ogen open moeten gaan want als je is op de straat komt dan zul je het zien dat het geen zever is.

dit album is echt goed. sommige denken dat het is voor de marokanen voor te trekken maar dat is het zeker niet. hij wil de discriminatie tegen gaan en gelijk heid. van mij krijgt hij alle respect en ga maar voor die revolutie we staan achter hem

avatar van ewalk
hey iedereen weet dat Hiphop is positivity. Zet negativiteit om in positiviteit.

avatar
Garben_B
driss schreef:
hii besteed veel tij aan negatieviteid omdat de ogen open moeten gaan want als je is op de straat komt dan zul je het zien dat het geen zever is.

Gaat niet over of 't al dan niet zo is, het gaat erom dat 'n heel album wijden aan negatieve zaken teveel van het goede (slechte) is.

driss schreef:
dit album is echt goed. sommige denken dat het is voor de marokanen voor te trekken maar dat is het zeker niet. hij wil de discriminatie tegen gaan en gelijk heid. van mij krijgt hij alle respect en ga maar voor die revolutie we staan achter hem

Over welke revolutie heb je het?
Hij heeft hier en daar 'n punt, maar je kan de politiek natuurlijk niet geheel verantwoordelijk stellen voor 't bestaan van achterstandswijken. Een (groot) deel van de verantwoordelijkheid ligt ook bij de bevolking zelf. Maar dit geheel terzijde, heeft in feite weinig met de muziek te maken.

avatar van ewalk
mee eens.

avatar
4,0
Een heel sterk debuut. Helaas heel erg topical. Maar in sommige tracks hoor je heel goed de skills die Appa bezit en dat maakt het album dope. 4*

avatar van huigert
3,0
straatfilosoof, kijk door mn ogen en revolutionair zijn echt goede tracks, de rest kan me niet echt boeien, veel het zelfde. In elk nummer komen de worden angst, woede, haat, pijn wel 20 keer terug, wordt iets te negatief zo als geheel. Appa blijft wel gewoon een goede rapper, apart is elk nummer ook best te doen.

avatar
Mezelf
De negativiteit is een klein minpuntje inderdaad, hij zou ook wel eens wat positieve dingen kunnen belichten...

avatar van TheFunkyM
2,5
Ben hem voor het eerst aan het luisteren.. En ik vind dat zijn visie tijdens zijn raps te eenzijdig zijn. Hij bekijkt alles vanaf 1 perspectief en komt tot nu toe niet verder van ''we hebben geen geld daarom doen we dit'' Hier ben ik het dan ook totaal niet mee eens.. Hij is té negatief vind ik

Verder vind ik tot nu toe de beats vrij vlak maar niet vervelend. Ook is appa niet de slechtste rapper... Geen topper maar wel goed luisterbaar...

Stem komt zo.

avatar van TheFunkyM
2,5
Ik heb hem geluisterd en het valt me in zijn geheel niet tegen.. Ik vind de nummers wat over zijn leven gaat over het algemeen lekkerder klinken omdat ik me irriteer aan zijn visie over de politiek etc. Kortom redelijke mc, met wisselende teksten maar wel met een boodschap.

***1/2

avatar
rodneyVL
Met dit soort 'straatfilosofen'worden we de laatste tijd doodgegooid. Ik vind het allemaal maar jammerlijk en vervelend. Jammerlijk omdat Appa alleen rapt over hoe slecht het in dit land gaat (advies: dan emigreer je toch gewoon?) en vervelend omdat ik m nogal agressief vind klinken en alles one-issue is. Iemand met veel machtsvertoon in zn teksten en als ie dat waard is, oke. Maar niet dus. Dit mag in de prullenbak met het schijfje van Salah Edin erbij.

1ster

avatar
Mezelf
Eigenlijk ben ik het helemaal eens met je rodney, je hebt echt prachtig verwoord wat een aantal mensen denken.

Al die filosofen die maar doorzeuren over alles wat mis is en hoe moeilijk ze het wel niet hebben (advies dan doe je toch gewoon een opleiding )

Ik moet de eerste straatfilosoof nog tegenkomen die ook daadwerkelijk meedenkt om oplossingen aan te bieden in plaats van te huilen als een gepest kind.


Neemt niet weg dat ik deze cd qua muziek wel stukken beter vind dan die van Salah Edin.

avatar
5,0
Wat zit idereen te zeggen dat het te negatief is? Kijk es om je heen vind je de wereld positief? Als je die sit zelf hem meegemaakt voel je zijn muziek, nog nooit zulke goeie teksten gehoord, komt kk hard.

avatar
Mezelf
Misschien is het juist dáárom wel storend dat je alleen dit soort teksten hoort, je wilt immers als je muziek luistert vrolijk zijn/worden en niet in een depressie getrokken worden he.


En daarnaast, er zit wel waarheid in foksco, maar die waarheid kennen we al. Het nog een keer horen is totaal niet orgineel en ik vind het eerlijk gezegd jammer dat Appa zijn energie niet steekt in het oplossen van de problemen die hij steeds maar opnieuw aankaart. Want zo is hij geen haar beter dan "de slechte meneren in Den Haag".

avatar
Garben_B
rodneyVL schreef:
1ster

Jammer dat je je oordeel geheel baseert op de inhoud, zonder het muzikale aspect erbij te betrekken.

foksco2 schreef:
Wat zit idereen te zeggen dat het te negatief is? Kijk es om je heen vind je de wereld positief?

Hoe zwart/wit. Dit album heeft hoe dan ook 'n negatieve toon.

foksco2 schreef:
Als je die sit zelf hem meegemaakt voel je zijn muziek, nog nooit zulke goeie teksten gehoord, komt kk hard.

Hij heeft hier en daar een punt, maar in feite zegt hij niks nieuws. Bovendien is de manier waarop hij zijn standpunten verdedigt, bij momenten erg populistisch en simplistisch.

avatar van Nostak
5,0
Harde realiteit. Vet album Appa.

avatar
Hypno
Appa is Absuluut niet revolutioniar of iets in die aard maar is tekstueel zeker sterk

avatar van Urbanoetang
1,0
foksco2 schreef:
Wat zit idereen te zeggen dat het te negatief is? Kijk es om je heen vind je de wereld positief? Als je die sit zelf hem meegemaakt voel je zijn muziek, nog nooit zulke goeie teksten gehoord, komt kk hard.

Ik zie de 2pac en 50 cent posters al hangen in je kamer.

avatar van Stapler
Een +je voor Urbanoetang en een -netje voor foksco2

avatar
5,0
Urbanoetang schreef:
(quote)

Ik zie de 2pac en 50 cent posters al hangen in je kamer.


ik zie bij jou al barbie posters hangen

avatar
Vandaag weer eens even naar dit album geluisterd. Op zich vind ik Appa best een charmante rapper, alleen sommige vergelijkingen van hem zijn gewoon té grappig. Op een gegeven moment neem je de serieuze boodschap dan gewoon niet serieus meer...
De beats zijn trouwens vaak ook wel mooi, dat maakt dit wel tot een leuk album.

avatar van MAS
2,5
MAS
Dit album viel me zeker niet tegen van Appa. Hij laat hier zien dat hij meer in zijn mars heeft dan nummers over money, bitches en criminele praktijken.

avatar
ben2man
Niks negatief. Hij is serieus over het leven en heeft een scherpe kijk op de mensen en de wereld om hem heen. Zulke mensen hebben we te weinig. 5* Appa.
Het is waarschijnljik ook niet voor iedereen relevant omdat hij vooral de situatie van straatratten belicht

avatar
Mezelf
k hoor hem toch echt niet rappen over staatratten...en ook niet over andere huisdieren. Deze man geeft gewoon zijn mening op de politiek, het leven en de maatschappij. En ik kan het zeker waarderen, hoewel ik er een halfje af doe. Een 4,5 vind ik nu wel iets te hoog gegrepen.

avatar
5,0
Urbanoetang schreef:
(quote)

Ik zie de 2pac en 50 cent posters al hangen in je kamer.


Ja ga weg man, dit is gewn echt.
Appa respect

avatar van Outblasty
foksco2 schreef:
Wat zit idereen te zeggen dat het te negatief is? Kijk es om je heen vind je de wereld positief? Als je die sit zelf hem meegemaakt voel je zijn muziek, nog nooit zulke goeie teksten gehoord, komt kk hard.
Hahaha, ja we hebben het hier ook zo kut in Nederland. Flikker toch op man!

avatar van Kid
3,5
Kid
Er zijn zeker situaties waarin mensen het (ja ook hier in Nederland) het niet heel makkelijk hebben. Gemiddeld hebben we het misschien wel goed, maar de bodem van de sameleving heeft het zeker niet makkelijk. Waarom hebben we anders voedselbanken?

Maar genoeg daarover. Na het horen van Ik heb schijt was ik niet echt benieuwd naar dit album. Ik ben het toch maar gaan luisteren, en ik moet zeggen dat het me erg verrast heeft! Hij heeft goeie kritiek op de maatschappij (of je het er nou mee eens bent of niet) en onderbouwd het ook goed na mijn mening. Je moet er wel echt van houden. De beats zijn erg na de achtergrond toegeschoven zodat je automatisch goed gaat luisteren wat Appa allemaal te zeggen heeft. Het heeft mij ook een aantal luisterbeurten gekost todat ik dit kon waarderen. Nogmaals, je moet er van houden. Ik vind het in ieder geval een geslaagd album! 3,5*

avatar van thgryda
Kid schreef:
Waarom hebben we anders voedselbanken?


Ten eerste album nooit in zijn geheel beluisterd, heb een paar tracks ervan geluisterd en echt niet mijn ding. Maar die maatschappelijke discussie hier. Kijk in mijn stad zijn er ook veel mensen die het niet al te breed hebben. Ook hier door de steenkoolmijnen erg veel immigranten. En natuurlijk ook erg veel mensen die al dan niet terecht steen en been klagen over België en Europa in zijn geheel... Maar toch zijn het net deze jongens die het al hebben ze het niet zo heel breed, toch altijd genoeg hebben om te eten, goeie kleren te kopen, sigaretten en weed op zak te hebben,... Ok ze hebben misschien geen ps3 maar net als deze jongens hier toch een computer met internet, kabel tv, gsm,... noem maar op kortom armoede is erg ver gezocht...

avatar van MAS
2,5
MAS
Opzich wel een leuk album en zeker een meevaller van Appa gezien zijn eerdere mixtapes. Toch weet hij mij op dit album niet echt te overtuigen.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 12:28 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 12:28 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.