MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
zoeken in:
avatar van Gloeilamp
Jep Lijkt me een mooi festival.

avatar van Bardt1980
Ja mij ook + enigszins betaalbaar
Maar ik ga ook al naar Sigur Ros in de HMH, dus ik wacht nog effe wat meer namen af.

avatar van aERodynamIC
Ik heb altijd wel een zwak voor Sarah Brightman gehad: mierzoete meuk natuurlijk.
Maar de laatste jaren kwamen al die covers me mijn strot uit en wat doet ze op haar laatste album?Elbow coveren (One Day Like This) en Sigur Rós

Dit had ze nooit mogen doen. deze band is heilig voor mij en daar moet zelfs Sarah met haar tengels vanaf blijven.




Ik vind dit niet zo fijn


avatar van staralfur
Waarom klik ik...

avatar van aERodynamIC
Is Sigur Rós überhaupt wel eens gecovered?

avatar van staralfur
We Are Scientists heeft Hoppípolla gecoverd..



avatar van herman
En deze is er ook nog:



avatar van aERodynamIC
Nou die van Manuok vind ik ook niks: wat een lompe bewerking zeg.

avatar van herman
Mee eens hoor, geen bal aan.

avatar
Stijn_Slayer
Ach, leuk voor bij het kampvuur. De gelaagdheid is wel erg beroerd gemixt, of het moet de opnamekwaliteit zijn.

avatar van Urbanoetang
AMA op Reddit vanavond om 7 uur.

avatar van JoostBo
9 uur, want het is om 8 uur GMT.



avatar van Gloeilamp
aERodynamIC schreef:




avatar van Rhythm & Poetry
Een van de leden met een moeilijke naam zou gestopt zijn bij de groep?

Anyway, nieuw album. Zin in.

avatar van Urbanoetang
JoostBo schreef:
9 uur, want het is om 8 uur GMT.

Dank voor je correctie. Had het verkeerd gelezen inderdaad.

Rhythm & Poetry schreef:
Een van de leden met een moeilijke naam zou gestopt zijn bij de groep?

Anyway, nieuw album. Zin in.

Kjartan. Zou eerst geloof ik enkel de tour skippen, maar ze hebben net bevestigd dat hij definitief stopt. Jammer.

Veelbelovende trailer trouwens. Hoop dat de spannende sfeer ook op het nieuwe album terug te horen zal zijn. Erg gemist bij de laatste twee.

avatar van Mindscapes
Bij Sigur Rós - Valtari (2012):

Er komt dit jaar al een nieuwe plaat, blijkt uit de Q&A sessie die ze vandaag gehouden hebben. Het album wordt momenteel zelfs al gemixt!

avatar van IllumSphere
Ik dacht dat ze er twee gingen maken in 2013, maar dat ben ik niet meer zeker.

avatar
Kjartan Sveinsson heeft de band inderdaad verlaten. Als multi-instrument heeft dit live zeker en vast zijn invloed, maar dat valt op te vangen met meer muzikanten - wat ze nu ook doen.

Wat de impact op het componeren van nieuwe nrs is, blijkt hopelijk snel uit komende EP en album. Kjartan's bijdrage aan de band heeft ongetwijfeld het meer klassieke karakter van Sigur Ros bepaald, icm de gedetailleerde arrangementen. Het zou me niet verbazen dat Sigur Ros weer meer naar het pre-Kjartan tijdperk evolueert, terug richting Von dus maar dan minder experimenteel. Iedere evolutie - in eender welke richting - juich ik in ieder geval toe; Sigur Ros heeft een dermate groot krediet opgebouwd dat ze eigenlijk niks verkeerd meer kunnen doen. Bovenstaande teaser is in ieder geval weer geweldig

Spijtige aan de hele zaak is wel dat er nooit een officiele mededeling is geweest. De geruchten rond Kjartan's vertrek doen al de ronde sinds afgelopen zomer, en nu pas komt de band zelf met meer details, in een reddit AMA dan nog wel.. Al siert die bescheidenheid en onbekommerdheid hen dan ook weer.

avatar van staralfur
Bovenstaand filmpje klinkt veelbelovend, die sféér!

Ik vind het erg jammer dat Kjartan de band heeft verlaten, hij heeft mooie dingen toegevoegd aan het geluid van Sigur Rós en ik vond hem ook een goede uitstraling hebben on stage.

avatar van Hedser
Filmpje klinkt veelbelovend inderdaad. Ik hoop dat ze weer een beetje richting kant twee van ( ) op gaan, zou zomaar kunnen.

avatar van Co Jackso
Een viertal nieuwe nummers tijdens het eerste concert van de nieuwe tour. Slechts 1 nummer van Valtari en ook geen Festival, wat toch een persoonlijke favoriet van mij is.

Wel blij met Fljótavik en Vaka. Nu even afwachten of het zo blijft en alvast de nieuwe nummers luisteren

Sigur Rós Concert Setlist at Coliseu do Porto, Oporto on February 13, 2013 | setlist.fm

edit. Kveikur en Yfirborð kan ik nog niet vinden, de andere 2 nieuwe nummers ben ik nog niet heel enthousiast over.

avatar van Snoeperd
Hopelijk komt het album dan wel dit voorjaar. Want zeker bij Sigur Ros wil ik nummers liever al wel een aantal keer horen.


avatar van nico1616
Ik heb ze net in Lissabon gezien, in een omgebouwde arena (Campo Pequeno).
Alle verwachtingen zijn overtroffen, ik vreesde dat de grootte van de zaal wel eens het intimistische zou kunnen verbreken maar deze groep brengt zijn charisma tot in de nok van de gigantische zaal.

Zelfde setlist als in Porto, met de 4 nieuwe nummers die niets meer met de ambient van Valtari te maken hebben. Rock met potige drums en in het openingsnummer zelfs een vleugje Kid A. Sommige noemen het ook wat disco, maar dat vond ik eerder van het solowerk van Jonsí. Dit is toch heel wat steviger. Als dit een sample is van het nieuwe album, dan wordt het een knaller.

Voor het overige prachtige beelden, perfect geïntegreerd, en geweldig goed uitgebalanceerde set met nogal wat oude klassiekers (zoals #1, 6 en 8 uit () ). Uit hun twee laatste albums kregen we maar twee nummers.
De band werd versterkt met drie strijkers en drie koperinstrumenten en het explosieve klonk minder bruut dan toen ik ze in Parijs zag, maar toen was het wel in openlucht. De klank was nu zoveel beter.

Hoogtepunten: alle nummers maar zelfs nu klonk hun eeuwig zelfde uitsmijter #8 verplettender dan ooit. Het publiek was hysterisch en ik was even in de hemel.
Gewoon perfect!

avatar van Hedser
Dat klinkt goed, ik kan niet wachten om ze te zien in Amsterdam.

avatar van Bardt1980
Same here

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 22:40 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 22:40 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.