MusicMeter logo menu
MusicMeter logo

Muziek / MusicMeter Live! / Wat heb je dit jaar (2007) al live gezien

zoeken in:
avatar van pjh1967
27/01 The Fratellis
15/02 The Rifles
22/03 Gert Vlok Nel
13/04 Archie Bronson Outfit
20/04 The Skatalites

avatar van herman
22-01 Roosbeef, Jarvis Cocker
26-01 Soccer Committee, The Jettison Family
02-02 Julie Marghilano, Booka Shade, Trentemoller
16-02 Corrina Repp, The Album Leaf
25-02 Junior Boys
17-03 Planningtorock, LCD Soundsystem
22-03 Ladytron, Nine Inch Nails
26-04 DJ T, Booka Shade, M.A.N.D.Y.

avatar van andré
25-02 Explosions in the Sky
17-03 LCD Soundsystem
22-03 Nine Inch Nails
05-04 The Shins
19-04 Maximo Park

avatar
17-02 Bell X1, Paard van Troje
17-02 The Frames, Paard van Troje
12-03 And You Will Know Us by the Trail of Dead, Tivoli
30-03 The Wombats, Paradiso
30-03 The Twang, Paradiso
30-03 The Long Blondes, Paradiso
30-03 The Pigeon Detectives, Paradiso
11-04 The Fratellis, Orange Music Store
13-04 The Automatic, Paard van Troje
21-04 Alamo Race Track, Nederland Dri3
22-04 Mortiis, Baroeg
22-04 Deathstars, Baroeg

avatar van likeahurricane
03-02 Eagle*Seagull , Early Day Miners
25-02 Five O'Clock Heroes
15-03 The Long Blondes
11-04 Laura Veirs, Your Heart Breaks, and Saltbreakers
21-04 The Church

avatar
VdB
14/01 Kaiser Chiefs (Marconi Studio - Studio Brussel)
29/01 Razorlight (+ Minerale) (AB Brussel)
05/03 Klaxons (+ Pianoclub) (AB Box Brussel)
19/03 Nine Inch Nails (AB Brussel)
26/03 Damien Rice (+Bell X1) (KC Brussel)
25/04 Bloc Party (+Biffy Clyro) (AB Brussel)

avatar van rusty nail
21/04 Surrender in Grijpskerke ofwel hrieps op z,n Zeeuws.Oerdegelijke rockband met soms vleugje metal of een vleugje blues. Alles gezongen op z,n zuidbevelands.
Kijk op http://www.surrenderhrieps.nl/index2.htm

avatar van Cygnus
Gisteren ben ik onverwachts naar De Dijk geweest, op de Havenfeesten in Wessem (zo kom je nog eens ergens). Hoewel de band een voorspelbare greatest hits-show afgaf liet De Dijk wel weer zien waarom het één van Neerlandsch beste band is.

avatar van bonothecat
24 januari: Do-the-undo, Herman Düne, Artefact (Club 3voor12, Desmet Amsterdam)
2 februari: Jason Molina, Paradiso
14 februari: The Rifles, Moss, Woost (Club 3voor12)
15 februari: Bell X1, The Frames (Paradiso)
25 februari: Josh Pearson, Explosions in the sky (Paradiso)
28 februari: C-Mon & Kinski, Ilse deLange, Maria Mena en Viberider (Pinkpop persmeeting, paradiso)
28 februari: Pure Reason Revolution, Blackfield (De Boerderij)
17 Maart: Planningtorock, LCD Soundsystem (Melkweg)
11 April: Moke en nog 2 bandjes bij club 3voor12
14 April: Van der Graaf Generator (paradiso)
3 mei: Ben Allison Quartet (Bimhuis)

avatar
*Laura*
07/02: Elvis Perkins, Cold War Kids, Clap Your Hands Say Yeah
11/02: Bell X1, The Frames
21/03: The Bony King of Nowhere
23/03: Martin Dosh, Andrew Bird
26/03: Bell X1, Damien Rice
06/04: Nunan
19/04: Good Shoes
04/05: Nelson, Pink Mountain Tops, Derrick Brown, Cold War Kids

avatar van deric raven
Afgelopen Donderdag naar The Veils in Doornroosje.

avatar
luisteraart
(Ik kan geen topic vinden over live-concertverslagen, dus post ik dit hier maar, hoewel dit meer een topic lijkt over rijtjes wat je gezien hebt.)


't Is al weer bijna twee weken geleden maar toch nog even mijn verslag van de twee concerten van de Einstuerzende Neubauten die ik onlangs heb mogen meemaken.

De Neubauten hielden een (zeer) korte Tour (waarschijnlijk) in verband met hun uitnodiging voor het All Tomorrows Party's Festival in Minehead (UK) op zaterdag 26 april j.l.
De Tour zou bestaan uit concerten in Hannover, Londen, Nottingham, Glasgow en dus als afsluiter Minehead. Nottingham viel een week voordat ze zouden spelen al af wegens te geringe kaartverkoop. Een slecht voorteken.

Zondag 22 april treinde ik 's middags naar Hannover, samen met een vriendin, om 's avonds het eerste concert, sinds de verjaardagstour van '05, van de staalmannen te aanschouwen. Lekker weertje en zeeën van tijd in Hannover waren een goed begin voor een mooie avond.
We waren ruim voor aanvang aanwezig en werden meteen teleurgesteld door een veel te brede afstand tussen het podium en de dranghekken. Waar die voor nodig zijn bij een Neubautenconcert was me op dat moment onduidelijk.
Om 21.00 uur begonnen de mannen hun concert. Het poppy 'Goodmorning Everybody' van hun laatste CD was de opener. Klonk live erg goed, evenals de twee volgende nummers, van de Perpetuum Mobile CD ('Selbstportrait mit Kater' en 'Dead Friends'). Ondertussen had ik door dat tussen de dranghekken op een verhoging plaats was voor fotografen die daar ongegeneerd een kwartier lang (!) het complete publiek hinderden door foto's te schieten. Waardeloos!
Het concert ging door met voornamelijk materiaal van de laatste 2 reguliere CD's en 'Grundstueck', de supporters-CD. De nummers werden goed gespeeld, en duidelijk was dat er flink op geoefend was (om het live goed uit te voeren, wat met Neubautenmuziek niet al te eenvoudig is).

Helaas was er nogal het één en ander op de techniek aan te merken, en viel er soms een microfoon weg, en soms was er weer iets anders. Voor het publiek eigenlijk niet goed hoorbaar, maar met name Blixa, de frontman, zat zich duidelijk te ergeren en begon chagrijnig te worden en naar technici en later zelfs naar Ash Wednesday (de vaste live-toetsenist van de Neubauten) te schreeuwen. Een slechte beurt voor hem, wat mij betreft. Ook bij tegenslag altijd de boel relaxed aanpakken, komt de sfeer wel ten goeden. Nu begon door dat geschreeuw en overduidelijke ergernis ook het publiek hier en daar te morren.

Nou ja, uiteindelijk vond ik het allemaal heel acceptabel en kon ik 's avonds terugzien op een geslaagd concert, maar zeker niet één van de beste die ze ooit geleverd hebben.

De setlist van Hannover was eigenlijk uiteindelijk wel wat 'saai'. Van alle muziek voor 2000 hebben ze maar één nummer gespeeld, 'Armenia', maar logisch dat de band niet altijd hun oude spul blijft herhalen, en met de verjaardagstour hebben ze misschien wel een streep gezet onder een periode en willen ze hoofdzakelijk nog spul uit hun huidige bezetting spelen. Scheelt ze ook een hoop gesjouw met zware instrumenten die voor anderhalf liedje ingezet moeten worden.
Eigenlijk was de podiumact dan ook, voor Neubautenbegrippen, behoorlijk statisch. Het leek bijna een doorsneeband.

De volgende dag, na een nachtje wakend doortrekken, met de eerste trein weer huiswaarts, om op dinsdag 24 april 's morgens heel vroeg de trein naar Eindhoven en de Ryan Air naar Londen te halen, voor het volgende concert.

In Londen was de setlist naar verwachting redelijk gelijk aan Hannover, met dit verschil dat zelfs 'Armenia' niet meer gespeeld werd en dus enkel het rustigere spul van de laatste jaren. Misschien ook wel dat ze dat wilden spelen om op het festival, met toch ander publiek dan puur Neubautenpubliek, niet met te extreem spul aan te komen, maar het deed toch opnieuw een beetje pijn. Geen 'Haus der Luege', geen 'Ende Neu', geen 'Headcleaner', geen 'Ich bin's'... gelukkig wel 'Befindlichkeit des Landes', wel 'Redukt', wel 'Tagelang Weiss'... ach ja, je kunt ze ook niet alles laten spelen, ze zijn al op leeftijd.
Helaas was het geluid in Londen redelijk aan de zachte kant, waardoor hun live-act net bleef hangen op de grens tussen 'goed' en 'de moeite waard'. Ik hoop dat hun geplande lange tournee in het najaar wat meer te bieden heeft, want eigenlijk was het eindoordeel: dat kunnen ze beter.
Een paar oude kanjers er tussendoor voor het wat ouder publiek, toch wat meer van die geweldige oude instrumenten (er was geen verkeersbord, geen jetmotor, geen regenpijpen, geen luchtcompressor, geen blauw afvalvat... alleen de olijfolieblikken van N.U. Unruh waren er als podiumattractie), en vooral een beetje meer aandacht voor het publiek.

De terugvlucht van Ryan Air op woensdagavond maar geskipt en pas twee dagen later met de bus naar Nederland teruggegaan, want Londen bleek wel veel leuker dan verwacht.

Nog even de setlist van Hannover:

1. Good Morning Everybody
2. Selbstportrait mit Kater
3. Dead Friends
4. Perpetuum Mobile
5. Flatus
6. Youme & Meyou
7. Heaven is of Honey
8. Redukt
9. Ich hatte ein Wort
10. Die Befindlichkeit des Landes
11. Sabrina
12. Ein leichtes leises Saeuseln

Encore
13. Tagelang Weiss
14. Armenia / Rampe
15. November

2nd Encore:
16. Alles

avatar van bonothecat
24 januari: Do-the-undo, Herman Düne, Artefact (Club 3voor12, Desmet Amsterdam)
2 februari: Jason Molina, Paradiso
14 februari: The Rifles, Moss, Woost (Club 3voor12)
15 februari: Bell X1, The Frames (Paradiso)
25 februari: Josh Pearson, Explosions in the sky (Paradiso)
28 februari: C-Mon & Kinski, Ilse deLange, Maria Mena en Viberider (Pinkpop persmeeting, paradiso)
28 februari: Pure Reason Revolution, Blackfield (De Boerderij)
17 Maart: Planningtorock, LCD Soundsystem (Melkweg)
11 April: Moke en nog 2 bandjes bij club 3voor12
14 April: Van der Graaf Generator (paradiso)
3 mei: Ben Allison Quartet (Bimhuis)
5 mei: Do Make Say Think (Paradiso)

avatar van frankvankesteren
05-05 Roger Waters
29-04 Rise Against

avatar van Tekh
14 maart the Sounds ,18 april the Rakes ,24 april Ash .erg weinig eigenlijk.

avatar van bonothecat
24 januari: Do-the-undo, Herman Düne, Artefact (Club 3voor12, Desmet Amsterdam)
2 februari: Jason Molina, Paradiso
14 februari: The Rifles, Moss, Woost (Club 3voor12)
15 februari: Bell X1, The Frames (Paradiso)
25 februari: Josh Pearson, Explosions in the sky (Paradiso)
28 februari: C-Mon & Kinski, Ilse deLange, Maria Mena en Viberider (Pinkpop persmeeting, paradiso)
28 februari: Pure Reason Revolution, Blackfield (De Boerderij)
17 Maart: Planningtorock, LCD Soundsystem (Melkweg)
11 April: Moke en nog 2 bandjes bij club 3voor12
14 April: Van der Graaf Generator (paradiso)
3 mei: Ben Allison Quartet (Bimhuis)
5 mei: Do Make Say Think (Paradiso)
7 mei: Death Vessel, Low en stukje Herman Düne (Paradiso)

avatar van deric raven
Vandaag De Kift in Nijmegen, en ik kwam er net achter dat L_T_B het hele concert net voor mijn neus stond; trouwens , geweldig concert.

avatar van frankvankesteren
frankvankesteren schreef:
05-05 Roger Waters
29-04 Rise Against


Edit: Vergeten :

Explosions in the Sky 25-02

avatar
fastpulseboy
deric raven schreef:
Vandaag De Kift in Nijmegen, en ik kwam er net achter dat L_T_B het hele concert net voor mijn neus stond; trouwens , geweldig concert.


ah ik was er ook....

avatar van deric raven

We hadden dus gewoon een Mini-Meeting kunnen hebben.

avatar van L_T_B

(afbeelding)

21-02 The Decemberists (Paradiso)
27-02 Chatham County Line (In the Woods)
03-03 Richmond Fontaine + Endrick Brothers (W2)
10-04 Cansei de Ser Sexy + Tilly and the Wall + The Holloways (Paradiso)
14-04 Midlake + Rodriquez + Patrick Wolf (Motel Mozaique)
22-04 The Hackensaw Boys (W2)
25-04 The Hacienda Brothers (De Pul)
11-05 De Kift (Merleyn)

avatar
*Laura*
07/02: Elvis Perkins, Cold War Kids, Clap Your Hands Say Yeah
11/02: Bell X1, The Frames
21/03: The Bony King of Nowhere
23/03: Martin Dosh, Andrew Bird
26/03: Bell X1, Damien Rice
06/04: Nunan
19/04: Good Shoes
04/05: Nelson, Pink Mountain Tops, Derrick Brown, Cold War Kids
11/05: The Van Jets, Sioen

avatar van Woody
24-01: Do-the-undo, Herman Düne, Artefact (Club 3voor12, Desmet Amsterdam)
24-02: Amos Lee (013)
29-03: Admiral Freebee (mezz)
02-05: The Veils (mezz)
07-05: Herman Dune (Paradiso)
12-05: Herman Dune (Rotown)

avatar van The Scientist
11-01 Film, Oceana Company, Taxi to the Ocean (Hedon, Zwolle)
27-01 Troum (The Stage, Arnhem)
05-05 Do Make Say Think (Paradiso, Amsterdam)
06-05 Susanna and the Magical Orchestra (Paradiso, Amsterdam)
11-05 Lisa Germano (Paradiso, Amsterdam)

avatar van Yak
Yak
30-01 Clem Snide, Ben Folds (Paradiso)
17-02 Bell X1, The Frames (Paard)
21-02 Lavender Diamond, The Decemberists (Paradiso)
10-04 The Holloways, Tilly & The Wall, CSS (Paradiso)
12-04 Silver Mt. Zion, Hold Steady, Camera Obscura, Akron/Family, !!!, Midlake, Deerhoof, Bunny Rabbit (Motel Mozaique)
06-05 Built To Spill (Paradiso)
07-05 Death Vessel, Low, Herman Düne (Paradiso)

avatar van Cygnus
Update van mijn top 10 van dit jaar:

01. Explosions in the Sky, 23-02, Keulen
02. The Waterboys, 07-03, Tilburg
03. Nine Inch Nails, 16-03, Tilburg
04. Built to Spill, 06-05, Amsterdam
05. Blackfield, 28-2, Zoetermeer
06. Levellers, 22-03, Eindhoven
07. Low, 07-05, Amsterdam
08. Gravenhurst, 20-04, Leuven
09. Roger Waters, 05-05, Arnhem
10. Marillion, 01-05, Tilburg

avatar van Jazper
4 mrt: Raccoo-oo-oon, Amsterdam
1 apr: Zita Swoon, Amsterdam
4 mei: Henryk Gorecki (nou ja, hijzelf was er niet), Hoorn
11 mei: Machinefabriek, Dordrecht
11 mei: Do Make Say Think, Dordrecht
11 mei: Kangding Ray, Dordrecht
12 mei: Marsen Jules, Dordrecht
12 mei: Deaf Center, Dordrecht
14 mei: Battles, Amsterdam

En misschien ben ik nog wat vergeten.

avatar van bonothecat
24 januari: Do-the-undo, Herman Düne, Artefact (Club 3voor12, Desmet Amsterdam)
2 februari: Jason Molina, Paradiso
14 februari: The Rifles, Moss, Woost (Club 3voor12)
15 februari: Bell X1, The Frames (Paradiso)
25 februari: Josh Pearson, Explosions in the sky (Paradiso)
28 februari: C-Mon & Kinski, Ilse deLange, Maria Mena en Viberider (Pinkpop persmeeting, paradiso)
28 februari: Pure Reason Revolution, Blackfield (De Boerderij)
17 Maart: Planningtorock, LCD Soundsystem (Melkweg)
11 April: Moke en nog 2 bandjes bij club 3voor12
14 April: Van der Graaf Generator (paradiso)
3 mei: Ben Allison Quartet (Bimhuis)
5 mei: Do Make Say Think (Paradiso)
7 mei: Death Vessel, Low en stukje Herman Düne (Paradiso)
9 mei: Tin Hat (Bimhuis)

avatar van Status Seeker
15 februari: Bell X1, The Frames (Paradiso)
14 April: Van der Graaf Generator (paradiso)

avatar
Vanavond (17 mei) Joe Jackson gezien in Vredenburg Utrecht.
Was werkelijk geweldig. Voorprogramma ( Sonya Kitchell) was shitter dan shit.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 06:37 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 06:37 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.