MusicMeter logo menu
MusicMeter logo

Muziek / Toplijsten en favorieten / NederTop 50

zoeken in:
avatar van Scorpion_21
http://i65.tinypic.com/29motuo.jpg

Op zaterdag 11 maart draaien we op Orinoco Radio het beste van Nederlandse bodem. In de Nedertop 50 draaien we het aller- allerbeste uit 8 decennia aan Nederlandse muziek. En ik kan het niet natuurlijk alleen, zo’n lijst in elkaar draaien!

Dus wil ik mijn medeforummers hier vragen om een lijstje in te sturen. Het komt de diversiteit van de lijst volgens mij heel erg te goede. Wie mede wil bepalen hoe deze lijst eruit komt te zien moet minimaal een top 10 insturen. Maar denk je op een avond: ik voel me zo verdomd alleen, dan mag je ook een poging doen om 50 nummers van het mooiste dat er in Nederland gemaakt is, in te sturen.

En wat mag je daar dan inzetten? Dat mag je geheel zelf weten. Op welke muziek verloor jij je koekkie in de discotheek? Of was er niemand thuis toen jij ging grasduinen door de platencollectie van je ouders en vond je en passant nog een foto van vroeger van die liefde van later? Een lijst mét of zonder hem, zonder Herman dus, het kan allemaal. Er is alléén voorwaarde: de muziek moet van Nederlandse bodem zijn. En dan maakt het niet uit welke taal er wordt gesproken, als de artiest maar uit Nederland komt of kwam.

Oh en voor ik vergeet: in je top 10 mag elke artiest 1x voorkomen en moeten minimaal 3 Nederlandstalige platen staan. Dus wil je 10 keer Ronnie Tober in je top 10 zetten, dan moet ik je teleurstellen. Maar buiten de top 10 ben je vrij. Als je na een avond aan het sterrenstof denkt: verrek die op de nummers 11 tot en met 50 in mijn eigen lijst zet ik Gers Pardoel, dan kan dat ook!

Dus wil jij zaterdag 11 maart een mooie dag met Nederlandsemuziek? Stuur dan uiterlijk 4 maart je lijstje naar[email protected] en luister een week later met z’n allen naar Orinoco Radio om te horen welke 50 nummers zijn verkozen tot de parels van de Nedernedernederpop!

Is dit alles? Ja hoor. Nog even op een rijtje:
- Stuur minimaal een top 10 en maximaal een top 50 naar [email protected]
- Daarin mogen zowel Nederlandstalige als anderstalige nummers staan, zolang ze maar door een Nederlandse artiest gemaakt zijn
- In je top 10 moeten allemaal verschillende artiesten staan, daarbuiten maakt het niet uit
- Bovendien moet je minimaal 3 Nederlandstalige platen opnemen in de top 10
- Inzenden kan tot en met 4 maart, luisteren op 11 maart (exacte tijdstip wordt nog bekendgemaakt)

We zien jullie inzendingen graag tegemoet! Ik verwacht van in ieder geval een lijstje van (gebaseerd op hun activiteit in het Nederlands lied van de dag-topic): laxus11 Kramer johan de witt TeunnisJohnny Marr Martial hermanGretz Sandokan-veld Poek Simon77 Arrie ArthurDZ Sunderland Johnny Marrisseydynamo d nelisOnweerwolf DjFrankiesheep67 Edgar1850tracksjohannesAthelionranboytrebremmit Joezer49263 luigifort LucM CeasarGrafGantz

En natuurlijk van iedereen die hier nog niet tussen staat!


avatar van johan de witt
Leuk
Komt er ook een countdown hier?

avatar van Rudi S
Moet lukken.

avatar
Martial
Een makkie voor deze jongen een Top 50 en dan hoef ik me niet eens verdomd alleen te voelen.

avatar van Scorpion_21
johan de witt schreef:
Leuk
Komt er ook een countdown hier?
Een countdown in welke vorm?:)

avatar van johan de witt
Van 50 naar 1 het liefst
Dus of de uitslag ook hier gepresenteerd wordt of alleen op de radio?

avatar
buizen
Zal ook een lijstje insturen. Met daarbij de kanttekening vooraf dat enkele van de ál-ler-beste Nederlandstalige liedjes er niet tussen zullen staan. Want Zjef Vanuytsel en Ann Christy mogen niet meedoen: België, geen Nederland.

avatar van Scorpion_21
johan de witt schreef:
Van 50 naar 1 het liefst
Dus of de uitslag ook hier gepresenteerd wordt of alleen op de radio?

Ik zal zelf vermoedelijk druk zijn met de uitzending maar moet even kijken of we tzt tot een countdown kunnen komen!

avatar van Scorpion_21
buizen schreef:
Zal ook een lijstje insturen. Met daarbij de kanttekening vooraf dat enkele van de ál-ler-beste Nederlandstalige liedjes er niet tussen zullen staan. Want Zjef Vanuytsel en Ann Christy mogen niet meedoen: België, geen Nederland.

Eens. Maar dan open je ook weer de deur voor Franstalig werk van Vlaamse bodem (ook mooi hoor) terwijl we nu vooral het Nederlandse product willen huldigen

avatar
buizen
In Belgie spreekt men her en der ook wel Duits. Daar hebben we verder niets mee te maken.
Op MuMe is Vlaams/Nederlands (MuMe-leden) juist zo mooi gezamenlijk aanwezig.

Anyway, denk dat ik zeker een paar Noordelijke rockplaten in breng. New Adventures. Harry Muskee. White Honey. AA & The Doctors. En natuurlijk Ede Staal.

avatar van E-Clect-Eddy
Verwacht ook een lijstje van mij. Dacht wel eens ik ken niet zo veel Nederlandse acts en Nederlandstalige nummers maar dan kijk op Last.fm bij de tag Nederlandstalig en dan blijkt het tegendeel waar.

avatar
E-Clect-Eddy schreef:
Verwacht ook een lijstje van mij. Dacht wel eens ik ken niet zo veel Nederlandse acts en Nederlandstalige nummers maar dan kijk op Last.fm bij de tag Nederlandstalig en dan blijkt het tegendeel waar.


Pijnlijke lijst met 8x Acda en de Munnik, 3x Guus (met o.a. een cover van Hazes, die er niet in staat) en geen Robert Long.

avatar van E-Clect-Eddy
angelin is deze last.fm tag dan beter? Nederlands

Overigens staan er 1000 nummers in elk van die lijsten dus kan me haast niet voorstellen dat er geen Robert Long bij zit maar wel Paul de Leeuw, Jan Smit en Marco Borsato of had je liever de Havenzangers?

Raymond van het Groenewoud en Clouseau staan er trouwens ook in... van die eerste vind ik het wel jammer dat die niet mag meedoen.



avatar van johan de witt
Kun je die tag ook bij je eigen profiel filteren? Zou wel veel werk schelen

avatar van E-Clect-Eddy
johan de witt schreef:
Kun je die tag ook bij je eigen profiel filteren? Zou wel veel werk schelen

Helaas (nog) niet, hoop dat deze feature weer terugkeert want ik mis hem wel.

Maar op die eerste 2 pagina's van die tags staan genoeg nummers voor mij om een Top 50 samen te stellen en waarschijnlijk kan ik daar zelfs wel een top 250 van maken van de artiesten die daar genoemd worden in combinatie met albums waarop ik gestemd heb hier op MuMe.

avatar van Johnny Marrissey
Leuk initiatief Heb 50 platen voor mijn top, dus nu alleen nog door elkaar husselen. Niet meer dan 1 plaat per artiest in top 10 lees ik nu beetje laat. Bepaalde artiest stevende af naar 3 noteringen in top 10 en kiezen tussen Kom Terug en Oostende is nu best lastig

avatar van Simon77
Ik heb mijn lijstje wel zo'n beetje klaar. Hier en daar alleen nog wat bijschaven. De 1 artiest in de top 10 regel voer ik ook maar door in de rest van mijn top 50 (max. 5x dezelfde artiest dus).

avatar van vigil
Kijk ik zie deze topic nu ineens en hier ga ik zeker aan mee doen

avatar van T8T
T8T
Nou luister ik naar muziek in allerlei talen en ook instrumentaal spul, dus maak ik nu gauw een lijstje voor het radio station.

Wel ken ik mensen die alleen maar Nederlandstalige muziek verorberen, ieder z'n ding zou ik zeggen.

Voor hier kan ik zeggen dat mijn Dutch absolute nummer 1 is When the lady smiles, Van Barry Hay en de rest. Uiteraard daarom ook het album NEWS eens aangeschaft, want iets historisch moet ik in mijn platenkast hebben.

avatar van Scorpion_21
We hebben nu ruim 10 lijstjes binnen, maar nog weinig van MuMe, er is nog even tijd uiteraard, maar voor wie z'n lijstje al klaar heeft: stuur vooral in!

Er is ook een Facebook-evenement for those die de vorderingen willen volgen:

NederTop 50

avatar van vigil
Ik heb de mijne klaar, nu nog opsturen

avatar van johan de witt
De mijne is ook verstuurd!

avatar
Martial
Mijn lijst krijg je nog hoor, we hebben tenslotte nog effekes

avatar
Martial
Ik heb mijn NederTop 50 opgestuurd naar het opgegeven emailadres en ja ik had nog wel even door kunnen gaan met mijn lijst

En dit is één van de nummers die dan in de NederTop 50 staat bij mij:



avatar van Scorpion_21
Nog een week om in te sturen! We hebben nu 25 lijstjes binnen en ik moet zeggen dat er een heel diverse lijst lijkt te ontstaan met ook een mooie verdeling over de decennia. Dat kan echter nog beter want hoe meer lijstjes hoe representatiever de eindlijst.

Ik heb al lijstjes binnen van onder meer johan de witt Martial en Manfield. Ik moet zeggen dat ik niet alle users bij hun echte naam ken dus er zullen tussen de inzendingen vast nog meer MuMers zitten. Maar ik verwacht nog wel een lijstje van (en excuus als je stiekem al hebt ingestuurd):

laxus11 Kramer TeunnisJohnny Marr hermanGretz Sandokan-veld Poek Simon77 Arrie ArthurDZ Sunderland Johnny Marrisseydynamo d nelisOnweerwolf DjFrankiesheep67 Edgar1850tracksjohannesAthelionranboytrebremmit Joezer49263 luigifort LucM CeasarGrafGantz Grafmat kaj_666 mauricedegier

En eenieder die hier nog niet tussen staat natuurlijk!

Jullie kunnen nog tot volgende week zaterdag insturen naar[email protected]. Een week later zenden we op Orinoco de lijst uit.

Nog even op een rijtje:
- Stuur minimaal een top 10 en maximaal een top 50 naar [email protected]
- Daarin mogen zowel Nederlandstalige als anderstalige nummers staan, zolang ze maar door een Nederlandse artiest gemaakt zijn
- In je top 10 moeten allemaal verschillende artiesten staan, daarbuiten maakt het niet uit
- Bovendien moet je minimaal 3 Nederlandstalige platen opnemen in de top 10
- Inzenden kan tot en met 4 maart, luisteren op 11 maart (exacte tijdstip wordt nog bekendgemaakt)

avatar van dynamo d
ik doe zeker mee. erg leuk

avatar van Simon77
Lijstje komt zeker, maar de laatste 10-20 zijn misschien wel het lastigst. Keuzestress

avatar van Johnny Marr
Ik heb 'm op 5 februari opgestuurd naar [email protected], maar zonder vermelding van m'n musicmeter username. M'n echte naam is Jeffrey

avatar van Scorpion_21
Johnny Marr schreef:
Ik heb 'm op 5 februari opgestuurd naar [email protected], maar zonder vermelding van m'n musicmeter username. M'n echte naam is Jeffrey

Ah dan heb ik 'm zeker binnen! Thanks

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 13:55 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 13:55 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.