MusicMeter logo menu
MusicMeter logo

Muziek / Muziekgames / In MuMe-Memoriam 2021

zoeken in:
avatar van aerobag
In MuMe-memoriam, een laatste ode aan de artiesten die ons ontvallen zijn in 2021.

Aankomende week stond er een greatest hits gepland, met de titel ‘In 2021 overleden (lead)zangers’. Eigenlijk vind ik het 1-weekse Greatest Hits format, waarbij er ook een ronde bestaat uit het actief tegen nummers stemmen, niet het meest chique format om de overleden musici te eren. Daarnaast wilde ik deze laatste groet niet beperken tot de leadzangers, maar ook aan al die andere creatieve geesten die zo'n belangrijke rol spelen in de vormgeving van de muziek. Zij verdienen net zo goed de spotlight, maar dan zou de nominatielijst wat uit zijn voegen gaan barsten, vreesde ik.

Ik zat even te brainstormen in mezelf en ik kwam tot het besluit tot de format die ik inmiddels maar al te goed ken: het Song van het Jaar principe. Een startlijst van 64 nummers, om de 1-2 dagen een ladder van 8 nummers en uiteindelijk toewerkende naar een finale. Een klein spelelement, maar daar draait het wat mij betreft niet om. Het is een mooi moment om iets uitgebreider stil te staan bij de muzikale erfenis die ons nagelaten wordt.

Ik heb de world wide web eens afgestruind naar overlijdensberichten van onze gevallen helden en als springplank een startlijst gemaakt van 25 nummers.

808 State - Pacific (Andy Barker)
Blackalicious - Make You Feel That Way (Gift of Gab)
Bronski Beat - Smalltown Boy (Steve Bronski)
Cabaret Voltaire - Nag, Nag, Nag (Richard H. Kirk)
Chick Corea - Return to Forever
Digital Underground - The Humpty Dance (Greg "Shock G" Jacobs)
DMX - Slippin'
Gerry and The Pacemakers - You’ll Never Walk Alone (Gerry Marsden)
Girls Aloud - Sound of the Underground (Sarah Harding)
Jon Hassell - Delta Rain Dream
John Miles - Music
Kansas - Carry On My Wayward Son (Robby Steinhardt)
Nanci Griffith - Speed of the Sound of Loneliness
New York Dolls - Personality Crisis (Sylvain Sylvain)
Pat Martino - Waltz for Geri
Sophie - Immaterial
The Everly Brothers - All I Have To Do Is Dream (Isaac Donald "Don" Everly)
The Monkees - I’m a Believer (Michael Nesmith)
The Rolling Stones - Paint it Black (Charlie Watts)
The Supremes - You Can’t Hurry Love (Mary Wilson)
The Upsetters - Zion’s Blood (Lee ‘Scratch’ Perry)
Trouble - The Tempter (Eric Wagner)
War - The World is a Ghetto (B.B. Dickerson)
UB40 - Food for Thought (Terence ‘Astro’ Wilson, Brian Travers)
ZZ Top - La Grange (Dusty Hill)


Uiteraard mist er nog genoeg, maar daarvoor wil ik jullie graag aan zet. Daarom het verzoek om je favoriete, meest dierbare nummer te nomineren van één van jou gevallen muziekhelden. Een uitgelezen kans om hem/haar hier te eren en nog eens extra onder de aandacht te brengen.

Een paar ‘spelregels’ voor het nomineren van een nummer:

- Vanzelfsprekend is het nummer afkomstig van een in 2021 overleden muzikant
- De nominatie hoeft zich zeer zeker niet te beperken tot overleden (lead)zangers. Nummers van bands van overleden gitaristen/drummers/saxofonisten/extra grote triangel spelers kunnen genomineerd worden. Nomineer dan wel een nummer uit de periode dat het bandlid actief was! Oftewel bandlid X was actief in periode 1974 t/m 1980, dan gelieve geen nummer nomineren van 1985. Zou extra leuk zijn als in het nummer ook een duidelijke stempel van de overleden muzikant naar voren komt, bijvoorbeeld een uitgesproken solo. Maar dat is geen vereiste.
- Ik heb ze niet in de startlijst staan, maar dat betekent niet dat ze niet welkom zijn: producers/composers. Ook zij kunnen uiteraard een onmiskenbare vingerafdruk om een nummer achterlaten. Denk bijvoorbeeld aan de epische rock ballads van Jim Steinman of de ‘Wall of Sound’ van Phil Spector.
- Om de ‘kleinere spelers’ ook de spotlight te gunnen, wil ik voor deze editie een limiet van 3 nominaties per overleden muzikant hanteren. Daarbij ga ik uit van het principe: Wie het eerst komt, wie het eerst maalt. Dus nomineer jij nummer 4, excuses, maar graag een vervanger. Wat betreft muzikanten die actief waren in meerdere bands of later solo gingen, die nominaties tel ik ook bij elkaar op.
- In eerste instantie één nominatie per user.

Tag voor mogelijke geïnteresseerden (excuus als je geïnteresseerd bent maar niet vermeld, ik heb een bestaand tag-lijstje gebruikt. Kom vooral gezellig meeluisteren/nomineren):
123poetertjes, aerobag, andré, arcade monkeys, Arno, Arrie, ArthurDZ,AstroStart, Ataloona, Barney Rubble, Brunniepoo, Cervantes, Choconas, Co Jackso, cosmic kid, dix, DjFrankie, Dance Lover, dumb_helicopter, Don Cappuccino, Edgar18, Gretz, GrafGantz, Guessmaker, Gyzzz, herman. hoi123, inquestos, jassn, JB7x, JoaMuse, jeroentjuhh, johan de witt, Johnny Marr, jordidj1, Koenr, laxus11, LucM, luigifort, madmadder, Manfield, Marty McFly, Masimo, Mausie, MVW, musicfriek, panjoe, pauljojo, Ploppesteksel, Poeha, Poek, ranja, Rudi S, SBube, shimahero, Simon77, sj0n88, Snoeperd, stardust_be, stoepkrijt, Teunnis, The Eraser, Titmeister, Tom Traubert, vigil, VladTheImpaler, wibro, yeahyeahyeah, zaaf

avatar van aerobag
Nog even de ‘mand’ versie: We gaan onze in 2021 overleden muzikale helden eren, SvhJ format, zie ‘spelregels’ voor nomineren hierboven

Voor nu dus één nominatie per user. Afhankelijk van hoe storm het loopt het met de nominaties, volgt er wel/geen extra nominatieronde. In totaal 64 nummers, dus minus de startlijst nog 39 nominaties beschikbaar.

En maak je niet druk over spotify-uri's of youtube linkjes, ik ga die regelen.

Voor nu starten met nominatienummer:

26.

avatar van dumb_helicopter
26. Kris De Bruyne - Amsterdam

avatar van aerobag
Hier nog wat overzichten van overleden artiesten, eventueel te gebruiken als naslagwerk:

NPR - The Musicians We Lost in 2021

Remembering the musicians who died in 2021 | Louder

Musicians Who Died in 2021 — On This Day

En op onze eigen forum wordt ook regelmatig melding gemaakt, maar dit vergt wel wat klikwerk:

R.I.P. #2 - MusicMeter.nl

avatar van Bonk
27. Big Big Train - Folklore (David Longdon)

Vind Victorian Brickwork eigenlijk beter, maar vermoed dat een nummer van 12 minuten hier geen schijn van kans heeft.

avatar van AstroStart
28. Margo Guryan - Love

avatar
zaaf
29. The Rolling Stones - Stray Cat Blues

avatar van Casartelli
Casartelli (moderator)
30. The Moody Blues - Legend of a Mind (Graeme Edge)

avatar van ranja
31. Stereo Total - Wir tanzen im 4-Eck (Françoise Cactus)

avatar van wendyvortex
32. Angelic Upstarts - Never Comeback (Mensi)

avatar van Poek
33. The Magnetic Fields - 100,000 Fireflies (Susan Anway)

aERodynamIC Doe jij I treni di Tozeur?

avatar van aERodynamIC
34. Alice e Franco Battiato - I Treni di Tozeur

(er is ook een solo versie van hem), wat jullie beter vinden in dit topic.

avatar van Poek
aERodynamIC schreef:
(er is ook een solo versie van hem), wat jullie beter vinden in dit topic.


Te veel concessies aan de kwaliteit als je Alice weglaat, lijkt me

avatar van aERodynamIC
Poek schreef:
(quote)


Te veel concessies aan de kwaliteit als je Alice weglaat, lijkt me

Eens

avatar van jeroentjuhh
35. Joe Simon - My Adorable One

avatar van Arno
36. Paul Johnson - Get Get Down spotify:track:4h4AEqy0iBbjdlbtWvIx5O

avatar van jordidj1
37. Slipknot - Wait and Bleed

avatar van deric raven
38. Black Uhuru - What Is Life?

avatar van luigifort
39. Nick Cave & the Bad Seeds - From Her to Eternity

avatar van wendyvortex
luigifort schreef:
39. Nick Cave & the Bad Seeds - From Her to Eternity


Zojuist zijn 8 MM-users zich doodgeschrokken.

Anita Lane

avatar van musicfriek
40. Sly & Robbie- Boops (Here to Go)

avatar van Gyzzz
41. Pita - 3

avatar van trebremmit
42. K-Hand - Remember When

avatar van Mastroianni
43

Gerry and The Pacemakers - Ferry 'Cross the Mersey

avatar van DjFrankie
DjFrankie (moderator)
44 The Marvelettes - "Please Mr. Postman

avatar van yeahyeahyeah
45. Delta 5 - Mind Your Own Business (Julz Sale)

avatar van Simon77
'Nadeel van deze opzet is dat je maar één naam kan noemen, maar deze mag zeker niet ontbreken! Status Quo (Alan Lancaster) ook niet trouwens.

46. Entombed - Left Hand Path (L-G Petrov)

avatar van Edgar18
47. Grandmaster Flash and the Furious Five - The Message [Edward Gernel Fletcher / Duke Bootee]

avatar van johan de witt
48. Barry Ryan - Eloise

avatar van Johnny Marr
49. Meat Loaf - Bat Out of Hell

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 10:26 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 10:26 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.